• Spotkanie autorskie

• 07.12.2023 13:01
          • 6 grudnia nasza biblioteka gościła autora opowiadań dla dzieci – Przemysława Jakóbczyka.

• 29.11.2023 08:42
          • 27 listopada w naszej bibliotece był Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko, które przyszło do biblioteki z misiem i wypożyczyło książkę, otrzymało zakładkę. W akcji wzięło udział  ponad 150 uczniów.
          • I ty możesz zostać bajkopisarzem

• 25.10.2023 13:52
          • 24 października 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach  I ty możesz zostać bajkopisarzem. Wydarzenie odbyło się w MBP w Ełku, zaś prowadzącym był Marek Samselski. W pierwszej części zajęć dzieci bawiły się w kalambury. Następnie grupy wymyśliły bohaterów baśni, czyli ślimaka, mrówkę, lisa i muchę i tworzyły tekst. Pan Marek podjął się redagowania baśni. Uczniowie narysują do wymyślonej przez siebie historii ilustracje. Książeczka, z tekstami uczniów Warmii i Mazur, zostanie wydana. Dzieci otrzymają wydane książki najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

• Dzień głośnego czytania

• 29.09.2023 13:16
          • 29 września, w związku z Dniem  Głośnego Czytania w bibliotece, klasy 2b,3b i 3f oglądały teatrzyk Kamishibai i czytały wierszyki, przedstawiając rysunki  zwierząt.
          • Dzień jabłka

• 29.09.2023 13:15
          • 28 września, z okazji Dnia Jabłka, każde dziecko, które przyszło do biblioteki i wypożyczyło książkę ( nie lekturę) otrzymało jabłko.