• Kangur 2021

• 18 marca 2021 roku po raz trzydziesty w Polsce odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Koszt udziału w konkursie - 10zł. Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczcyieli matematyki (wpłaty najpóźniej do 4 lutego 2021 r.)

• Dzień Bezpiecznego Internetu (konkursy)

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego. Inicjatywa DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W oparciu o materiały z  www.saferinternet.pl  w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa naszych uczniów przeprowadzimy:

1. Zajęcia edukacyjne mające na celu uwrażliwienie na:
            • zachowanie bezpieczeństwa w sieci,
            • efektywne korzystanie z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych,
            • podstawowe zasady bezpieczeństwa,
            • umiejętność rozpoznania cyberprzemocy,
            • problem obrażania w Internecie,
            • mowa nienawiści, hejt.
            1. Konkursy dla uczniów z klas 1 – 8.

- wykonanie plakatów (kl. 1–3) – regulamin międzyszkolnego konkursu,

- infografik (kl. 4 – 6) – regulamin szkolnego konkursu,

- filmów (kl. 7– 8) – regulamin szkolnego konkursu.

Każdy uczestnik konkursu zgodnie z przedziałem wiekowym musi dostarczyć organizatorowi swoje prace w formie elektronicznej.

• Uwaga!

• Dyżury biblioteki szkolnej

• 5 stycznia 2021 r. 8:00 – 11:00 (wtorek)
            • 8 stycznia 2021 r. 8:00 – 11:00 (piątek)

W pozostałe dni ferii biblioteka nieczynna.