• Dzień Nowych Technologii w Edukacji

• W związku z obchodami Dnia Nowych Technologii 22 marca uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w spotkaniu na Microsoft Teams, którego celem była promocja edukacji cyfrowej.
            W czasie lekcji młodzież rozwiązywała quiz multimedialny „Pierwszeństwo przejazdu” oraz test „Małe skrzyżowanie – duży problem. ” przygotowany w aplikacji
            Microsoft Forms.

Uczniowie klasy 4a i 4d w dniu nowych technologii przyswajali treści wychowania komunikacyjnego grając w gry „Komunikacyjne koło” i „Bezpieczni na drodze”, które zostały zaprogramowane w programie „Scratch”. Gry wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, dla których taka forma zajęć jest atrakcyjnym  sposobem nauki.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru w związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do konkursu na najciekawsze przebranie za postać literacką / prezentację wybranego bohatera bajki, baśni, powieści.

Zadanie konkursowe:
            - Wymyśl oryginalną, ciekawą i jak najbardziej nawiązującą do wybranej postaci charakteryzację, przebranie, kostium, fryzurę, atrybut.
             Przebierz się w tę postać.
            - Zrób zdjęcie, opisz je – autor, tytuł książki, imię bohatera, autor zdjęcia i prześlij na adres:
            jan.mikiewicz08@gmail.com

- Termin nadsyłania zdjęć do 28 marca
            - Na zwycięzców czekają nagrody.

Życzymy fantastycznych pomysłów i przede wszystkim dobrej zabawy!

• I zrobiło się wiosennie😊

• Uczniowie w oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „ Zabawa w ogrodnika”.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• KONKURS NA KOMIKS

• Serdecznie zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie na komiks #WodyToNieŚmietnik. Konkurs organizowany jest dla szkół objętych programem Aktywni Błękitni na terenie RZGW w Białymstoku.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o czystość wód, w tym potrzeby sprzątania zbiorników wodnych z pozostawionych śmieci czy zagrożeń płynących z zanieczyszczania wód ściekami.

Komiksy mogą być wykonane dowolną techniką na kartce formatu A4/A3, bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym. Oceniana będzie zgodność pracy z tematem, przejrzystość prezentowanych treści, oryginalność oraz walory artystyczne.

• Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

• Julia Łajewska (kl. 6c) oraz Oliwia Siwik (kl. 8a) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

Mateusz Niebrzydowski (kl. 8b) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.

Julię przygotowywała p. Karolina Szumska, Oliwię -p. Anna Milewska, a Mateusza - p. Ewa Jagłowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!