• Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

     • 28 października odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Brało w nim udział 13 solistów i 6 zespołów. Po przesłuchaniu wszystkich występujących dzieci, jury zdecydowało o następujących miejscach:

                                                                Soliści

      I miejsce – Zuzia Budzińska  kl.I a

      II miejsce - Ola Niedźwiecka   kl.II a

      III miejsce -  Antonina Domitrz kl. III a

                                                              Zespoły

      I miejsce – Amelka Zyzman, Karolina Nowak, Michał Rydzewski,

      Dominika Piwko, Pola Letko kl. III b

      II miejsce – Nina Cuper, Pola Kalinowska, Hania Kalinowska,

       Jakub Sitko, Konrad Januszczyk – kl. I a

      III miejsce – Julia Zaczkowska, Julia Żuk, Helena Mikucka, Maciek Mikielski,

      Inga Wojciechowska – kl. II a

      Zuzia Budzińska z kl. I a oraz zespół z kl. III b reprezentować będą naszą szkołę na

       XIV Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej  3 XI 2021r. w Ełckim Centrum Kultury.

       

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody i pamiątkowe dyplomy przekażemy wkrótce.

     • W hołdzie poległym

     • Dnia 27 października 2021 r. w ramach naszej szkolnej akcji zaopiekowania się Pomnikiem Poległych w Ponarach udaliśmy się na Cmentarz Komunalny w Ełku w celu uprzątnięcia nagrobka poświęconego pamięci tysięcy Polaków zamordowanych w latach 1941-1944 w Ponarach k/Wilna przez litewskie ochotnicze oddziały egzekucyjne w służbie niemieckiej. Reprezentacja szkoły w imieniu całej naszej społeczności oddała hołd poległym. Pod pomnikiem została złożona imienna wiązanka oraz zapalony symboliczny znicz.

     • Integracja klasy 6b

     • 20 października 2021 roku uczniowie  klasy 6b pod opieką wychowawczyni pani Iwony Szczuki  i pani Aleksandry Bałkowskiej bawili się w ośrodku paintballa lasergowego – Laser Tag C4 w Ełku. Wychowankowie mieli możliwość  poznać się  lepiej  i sprawdzić swoje umiejętności i możliwości współdziałania w grupie. Były to rywalizacje drużynowe połączone z aktywnością fizyczną.  Chłopcy i dziewczęta  integrowali się także w strefie rozrywki,  grając  w  ping ponga, tenisa, koszykówkę  oraz w różne gry planszowe.

      Iwona Szczuka

     • Pasowanie na Zerówkowicza

     • 22 października 2021 r. w grupach 0A i 0B odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Zerówkowicza. Dzieci  zaprezentowały przed Panią dyrektor Joanną Sokołowską i Panią wicedyrektor Zofią Czarkowską swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po części artystycznej złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i słodki upominek.

      Zerówkowiczom życzymy nowych przyjaźni, ciekawych przygód i samych radosnych chwil w szkole.

     • Noc detektywów w bibliotece szkolnej

     • W związku z obchodami miesiąca bibliotek szkolnych w październiku, biblioteka szkolna zaprosiła  kl. 2b na noc w bibliotece 22/23 października 2021 r.W programie było: czytanie książki ,,Tajemnica biblioteki” Martina Widmarka, krzyżówki,  zadania na spostrzegawczość, tajemnicze pudełko,  zabawy sportowe, oglądanie filmu na dobranoc.

     • Różowa Skrzyneczka

     • W  naszej szkole pojawiła się mała różowa skrzyneczka. Zawieszona została na parterze przy toalecie i znaleźć w niej można środki higieniczne niezbędne dla dziewczynek – kobiet w czasie menstruacji. 

      Skrzyneczka ma wspierać kobiety w tych trudnych dniach. Pomysłodawczynie - Fundacja Różowej Skrzyneczki - zabiegają o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W ogólnie dostępnych miejscach, w szkołach i urzędach, umieszczają skrzynki z zapasem podpasek i tamponów. 

     • „Planszówkowy zawrót głowy w klasie 4e”

     • Dzień Gier Planszowych to nowe święto, które zostało w 2020 roku wpisane do kalendarza świąt nietypowych. W tym roku ma nastąpić druga edycja tego wydarzenia. Klasa 4 E postanowiła się włączyć w celebrowanie tego nowego Dnia, które przypada w tym roku na niedzielę – 10. października.  

      Popularność gier planszowych rośnie z każdym rokiem. Wystarczy spojrzeć na media społecznościowe i na półki sklepów. Można odnieść wrażenie, że gry planszowe kochają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek, płeć, zawód czy wykształcenie. To właśnie planszówki pozwalają nam nie tylko odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale też rozwinąć relację z najbliższymi. Wspólne spędzanie czasu przy grach każdemu uczestnikowi daje wiele korzyści. Doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne, a taki trening mózgu przyda się osobom w każdym wieku.  

      W związku z tym dniem klasa 4 E postanowiła pograć w gry planszowe. Na lekcji z wychowawcą wyciągnęli swoje ulubione gry, w miłej, i wesołej atmosferze przeszli do zabawy. Na stolikach szkolnych zagościły gry strategiczne, gry ćwiczące spostrzegawczość  oraz  takie, przy których trzeba wykazać się refleksem. Uczniowie wybierali gry w karty, monopol oraz milionerów w wersji dziecięcej.  Pojawiły się również bardzo znane dorosłym i kojarzące się z dzieciństwem – bierki. Podczas lekcji można było słyszeć salwy śmiechu, a na twarzach uczniów szczery uśmiech i zadowolenie.

      Granie w planszówki jest sposobem na świetną rozrywkę, ale też na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych i rodziny, zwłaszcza w jesienne, długie wieczory. Zachęcamy wszystkich – małych i dużych do wspólnej zabawy. Na pewno powtórzymy jeszcze taki dzień i pogramy w planszówki.

      M. Cybulska - Ryciuk

    • Wycieczka 3c i 3d do Epi-Centrum Nauki i Eksperymentu
     • Wycieczka 3c i 3d do Epi-Centrum Nauki i Eksperymentu

     • 7 października klasy III c i III d wybrały się  na wycieczkę do Białegostoku, do Epi-Centrum Nauki i Eksperymentu. Miejsca, które zaprasza do aktywnego odkrywania, rozbudza zainteresowanie naukami technicznymi i przyrodniczymi, pobudza kreatywność, a także prowokuje do zadawania pytań i kwestionowania odpowiedzi. Wszystko po to, aby łatwiej było zrozumieć otaczający nas świat i prawa nim rządzące.

          Wycieczka była ciekawa i niezwykle ekscytująca. Bawiąc się fantastycznie, wykonywaliśmy wiele eksperymentów i doświadczeń. Ciągle się działo! Każdy znalazł coś dla siebie. Przenieśliśmy się do innego świata – świata nauki. Uczyliśmy się poprzez działanie. Konfucjusz miał rację, gdy mówił: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

     • Konkurs Polska moja Ojczyzna

     •  5 października 2021 roku, z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Polsce ,, Polska- moja Ojczyzna”. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III.  Celem konkursu było m.in. rozbudzanie uczuć patriotycznych, rozwijanie zainteresowania historią naszego kraju, pogłębienie wiedzy o wielkich Polakach. Uczestnicy musieli wykazać się  wiedzą z zakresu historii, a także najnowszych wydarzeń  oraz geografii Polski. Tematyka obejmowała: symbole narodowe, władze państwowe, podział administracyjny kraju, dawne stolice Polski, najważniejsze  zabytki, położenie Polski w Europie, nazwy państw sąsiadujących z Polską,  wydarzenia historyczne,  daty świąt  państwowych. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek z logo Wojska Polskiego.                                                                                                

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Wyniki konkursu

    • Klasa 8f na Zielonej Szkole
     • Klasa 8f na Zielonej Szkole

     • W dniach 29 września - 1 października uczniowie klasy 8f wybrali się wraz z wychowawcą - panią Marzeną Murzyn i opiekunem - panią Ewą Marcińczyk do Starych Juch na Zieloną Szkołę do Ośrodka Wypoczynkowego „Sowa”. Celem wyjazdu było zintegrowanie zespołu klasowego, zacieśnienie i odbudowanie więzi, relacji, które podczas edukacji zdalnej nieco osłabły oraz kształcenie aktywnej, życzliwej i efektywnej współpracy między uczniami. Wszystkie cele udało nam się w pełni zrealizować. Podczas wyjazdu braliśmy udział w różnych zajęciach, grach, zabawach. Urządzaliśmy piesze wycieczki, zwiedzaliśmy okolicę, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy, poznawaliśmy zawody, nazywaliśmy swoje uczucia i emocje. Jako zgrana klasa sprawiedliwie i chętnie dzieliliśmy się obowiązkami. Były dyżury przy przygotowaniu posiłków oraz sprzątaniu. Nikt nie migał się od swoich zadań i każdy starał się pomagać, co wpłynęło na poczucie jedności, solidarności i przyjaźni między nami. Atrakcyjnymi były także dla nas ognisko, dyskoteka oraz spędzanie wspólnego czasu w dowolny sposób, który wykorzystaliśmy na zabawy w ogrodzie lub w ośrodku. Dodatkowo 30 września uczciliśmy Święto Chłopców poprzez występ dziewcząt, które na jeden wieczór wcieliły się w wybranych kolegów z klasy, prezentując przed nimi ich sylwetki, sposób bycia, ubierania się, mówienia w nieco krzywym zwierciadle. Występ został wzbogacony również o piosenki, wiersze, tańce, życzenia i słodkie upominki dla chłopców. W czasie tego wieczoru nie zabrakło elementów zaskoczenia, dobrego humoru i świetnej zabawy. Wszyscy byliśmy radośni, szczęśliwi i cieszyliśmy się ze swojej obecności, długo wspominając nasze różne przygody klasowe. Pani Marzena i Pani Ewa były z nas bardzo zadowolone, ponieważ nie sprawialiśmy problemów. Wykazaliśmy się aktywnością w działaniach, wzajemną życzliwością, zdyscyplinowaniem, punktualnością, chęcią pomocy, umiejętnością słuchania i dojrzałością. I podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym nie chcieliśmy wracać do domu i żałowaliśmy, że czas tak szybko nam minął, ale wiedzieliśmy, że był to bardzo udany pobyt, który na długo zostanie w naszej pamięci.

    • Ślubowanie klas I
     • Ślubowanie klas I

     • 1 października 2021 r. w naszej szkole w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych.  W obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Egzamin zdały z wyróżnieniem. Aktu pasowania małych bohaterów tego spotkania na uczniów szkoły dokonali: Zastępca Prezydenta Miasta Ełku – Artur Urbański, wizytator Delegatury  Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Anna Krysztopa oraz Dyrektor szkoły – Joanna Sokołowska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i pluszowe misie z logo naszego miasta.

      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami. Życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

    • Piknik Języka Niemieckiego
     • Piknik Języka Niemieckiego

     • 29.09.2021 r. na posesji MOS w Ełku odbył się Piknik Języka Niemieckiego, w którym uczestniczyli chętni uczniowie naszej szkoły z klas 8. 

      Pogoda nam dopisała, więc w pełni mogliśmy korzystać z uroków jesiennej aury i w przyjaznej atmosferze pouczyć się języka niemieckiego w troszkę innej formie niż na co dzień.  

      Uczniowie rozwiązywali różne zadania testujące znajomość słownictwa w postaci gier i zabaw językowych, takich jak kalambury, łamańce językowe, rymowanki, zabawy ruchowe itp. 

      Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i miło spędzony czas. 

      Organizatorki

      Karolina Szumska

      Anna Milewska 

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 1 października 2021 r. odbył się w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Patrole egzaminacyjne sprawdziły wiedzę z tabliczki mnożenia wśród chętnych obecnych uczniów w szkole i nauczycieli. Dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

     • 7b i 7f w Olsztynie

     • 27 września klasa 7b i 7f odwiedziła  obserwatorium astronomiczne, zlokalizowane w XIX-wiecznej wieży ciśnień wznoszącej się na najwyższym wzniesieniu dawnego Olsztyna.

      Uczniowie zapoznali się z osiągnięciami naukowymi polskich astronomów a w szczególności Mikołaja Kopernika. Dodatkowo   pobyt w Planetarium , wzbogacił ich wiedzę geograficzną  na temat naszego układu planetarnego i kosmosu.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland