• Wyniki XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

          • 11 listopada w Ełckim Centrum Kultury odbył się Finał XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że nagrodzone zastały dwie uczennice: Anastazja Jurczenia  IIIe przygotowana przez panią Barbarę Jermakow wyśpiewała II miejsce oraz Julia Korzeń – IIIb, przygotowana przez panią Zofię Złocką  zdobyła wyróżnienie.

          • „MŁODY POLAK 2023”

          • 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z grupy 0A wzięły udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Odśpiewały Hymn Polski  w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury dumnie reprezentując szkołę.

          • Sukces ucznia 6a

          • Jak co roku 11-12 Listopada tylko, że tym razem w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Wziął w nich udział Jan Jurek uczeń naszej szkoły z klasy 6a, który zajął 3 miejsce. Warto przypomnieć, że Jan brał udział również w poprzedniej edycji mistrzostw, niestety wtedy nie udało się dotrzeć do strefy medalowej lecz ciężkie treningi przyniosły pożądany efekt.

          • Sukces Canzonetty

          • Szkolny zespół muzyczny Canzonetta, przygotowany przez panią Annę Świderską, zdobył III miejsce w kategorii klas IV-VI na XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku.

          • „Jesienne zwierzaki-cudaki” - 0A

          • Celem konkursu było kreatywne wykorzystanie materiałów naturalny, pobudzenie wyobraźni uczniów, wyrabianie poczucia estetyki i w efekcie stworzenie wspaniałych zwierzątek.

                     Prace były pomysłowe i piękne. Dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Organizatorkami konkursu były nauczycielki : Paulina Młynarczyk i Katarzyna Wierciszewska-Babińska.

            Oto nagrodzeni:

            1.   miejsce Mikołaj Babicz

            2.   miejsce Dominik Drągowski

            3.   miejsce Piotr Czesław Nowacki

            Wyróżnienia:

            Henryk Ciukało, Anna Kozłowska, Simon Leoniak, Hanna Zyskowska, Liliana Markuszewska.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

          • Z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klasy 8a pod opieką nauczycielki historii pani Krzysztofy Sokołowskiej oraz nauczycielki języka polskiego pani Moniki Cybulskiej – Ryciuk przygotowali akademię pt. Jak to z tym 11 listopada było… Kilka refleksji o niepodległej i świętowaniu jej odzyskania.
            Ósmoklasiści przedstawili długą i wydeptaną cierpieniem naszych przodków drogę do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Wypełnionym patriotyzmem wierszom oraz utworom muzycznym towarzyszył chór Canzonetta pod batutą nauczycielki muzyki pani Anny Świderskiej.
            Uczniowie klas młodszych, również przygotowali piękną akademię pod opieką pani Anny Barwikowskiej oraz pani Marty Waśkiewicz. Drugoklasiści opowiedzieli o trudnej historii naszej ojczyzny.
            Nie zabrakło też refleksji nad losami ówczesnych Polaków, którym przyszło walczyć o wolność. Uczniowie mogli w trakcie apelu obejrzeć dwa animowane filmy przedstawiające historię naszej ojczyzny oraz jej drogę do suwerenności.
            Akademia oderwała nas od rzeczywistości, wprawiła oglądających w zadumę i skłoniła do refleksji nad wartością wolności i niepodległości.

          • „Szkoła do hymnu”

          • Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          • Warsztaty "Patriota o Narodowym Święcie Niepodległości - Niepodległa od 105 lat".

          • 3 listopada 2023r. klasa 4c gościła Panią Halinę Mikulską - bibliotekarkę z Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Ełku, która poprowadziła warsztaty "Patriota o Narodowym Święcie Niepodległości - Niepodległa od 105 lat".

            Zajęcia przybliżyły nam w bardzo zrozumiały sposób - tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Uczniowie zrozumieli, jak ważne jest, aby stale pielęgnować w sobie postawy i wartości patriotyczne oraz pamięć o wszystkich tych, dzięki którym, żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            To spotkanie sprawi, że uczniowie nie zapomną o tych wydarzeniach i zawsze będą z dumą mówić, że są Polakami. 

          • Bal Wszystkich Świętych

          • Spotkanie integracyjne dla uczniów klas 4-8 pod hasłem "Bal Wszystkich Świętych" stało się naszą szkolną tradycją. 

            30 października Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizowali uczniom wieczór pełen zabawy.

            Chętni uczniowie mogli przebrać się w stroje nawiązujące do postaci świętych oraz aniołów. 

            Uczestnicy aby przebyć drogę do nieba- sali dyskotekowej w niebiańskim wystroju, musieli rozwiązać różnego rodzaju zadania przygotowane przez nauczycieli. 

            Wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili w serdecznej i miłej atmosferze.

            Dziękujemy za obecność i do zobaczenia za rok!

          • Szkoła pamięta...

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Podczas akcji wspominamy tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii.

            W tym roku szkolnym w ramach akcji uczniowie klasy 5d i 6e udali się na Cmentarz Komunalny i Wojskowy w Ełku, gdzie uczcili pamięć ofiar największej zbrodni na północno-wschodnich kresach II RP, która miała miejsce nieopodal miejscowości Ponary pod Wilnem oraz ofiary I i II wojny światowej.

            Dzieci zapalili znicze na grobach zasłużonych byłych dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. W drodze powrotnej do szkoły odwiedziły miejsca pamięci narodowej oraz pomniki w naszym mieście.

            Dzięki akcji uczniowie mogli wyrazić swój szacunek dla życia i dokonań wszystkich tych, którzy odeszli, ale pozostają w naszej pamięci.

            Opiekę nad uczniami podczas akcji 30 października 2023 r. sprawowały:  p. Krzysztofa Sokołowska, p. Urszula Kantowicz oraz p. Monika Cybulska - Ryciuk.

        • Eco-autobus
          • Eco-autobus

          • 30 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Ełku odbyło się uroczyste wręczenie nagród za konkurs „Eko-autobus” zorganizowany z okazji 50-lecia Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku. Z 40 prac jury wybrało autobus klasy 7C, który zajął I miejsce w kategorii klas 4 – 8.

            Pomysł na pracę powstał w wyniku wielu dyskusji, prac, czasami w wyniku prób i błędów oraz poszerzania wiedzy na temat ekologicznego transportu miejskiego. Udział w konkursie oznaczał wspólne wykonanie pracy z surowców wtórnych. Klasa 7C posunęła się o krok dalej, bo powstał właściwie cały projekt, który uczniowie zatytułowali „Ełkology” uzupełniając go opracowanym przez siebie logo.  Jest to projekt ekologicznego autobusu miejskiego z napędem elektrycznym, który ładowany jest poprzez pantograf. Ma on za zadanie dowozić dzieci do szkół, co pozwoliłoby zmniejszyć ruch pojazdów, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo i chronić środowisko. Autobus powstał zkartonów i pudełek, zużytych kartek, różnego rodzaju butelek plastikowych i pojemników, korków, folii, płyt CD oraz zużytego koca ratunkowego.Znalazły się w nim również elementy drewniane. Do projektu autobusu załączona została również trasa specjalnej linii 306, która prowadzi m.in. przez ulicę Grodzieńską. Za kierownicą zasiada sympatyczny Pan Tomasz, który podobnie jak uczniowie klasy 7C, ma nadzieję, że niedługo pojazd ten wyruszy na ulice naszego miasta. Największą trudnością z jaką spotkali się uczniowie, było dopracowanie szczegółów, sklejenie dość sporych rozmiarów pracy, znalezienie czasu do pracy w zespole, a przede wszystkim jej transport do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku, gdzie autobusy oceniało jury. Nasz „Eco-autobus” wrócił obecnie do szkoły i można go obejrzeć w sali 306.Udział w tym konkursie to była nie tylko przygoda i zabawa, która dała dużo przyjemności, poszerzyła wiedzę, zmusiła klasę do pracy zespołowej, uczyła komunikacji, ale zwycięstwo wiąże się również z nagrodą finansową dla klasy w wysokości 1000 zł.

            Relację z wręczenia nagród można obejrzeć na stronie Urzędu Miasta Ełku link oraz na stronie Radia 5 link

            Materiał, w którym zaprezentowano fragment wywiadu z przedstawicielami klasy 7C nakręcił również regionalny oddział Telewizji Polskiej link

             

             

          • Spotkanie z misjonarzem

          • W ramach Tygodnia misyjnego w naszej szkole gościliśmy misjonarza ks. Krzysztofa, który opowiadał o swojej pracy na misjach, m.in. na Madagaskarze. Spotkanie było okraszone pięknymi zdjęciami, rekwizytami i ciekawostkami. 

          • Relacja z gali konkursowej

          • 26 X 2023 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI edycję konkursu Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. W konkursie tym, nasz uczeń – PIOTR WAWRZYŃCZAK z kl. 7c, zdobył pierwsze miejsce. Nagrodę główną wręczył Piotrowi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

            Zarówno laureaci, jak i opiekunowie otrzymali pięknie wydaną Antologię wierszy konkursowych z lat 2022 – 2023. Ponieważ Piotr w zeszłym roku otrzymał w tym konkursie wyróżnienie, to oba jego wiersze znalazły się w wyżej wspomnianym tomiku.

            Jury konkursowe oceniało przede wszystkim wartość i poprawność merytoryczną oraz wyraz artystyczny wiersza i dobór materiału źródłowego.

            Uczestnicy, oprócz nagród, pochwał i ciepłych słów wypowiedzianych przez organizatorów i zaproszonych gości, usłyszeli swoje utwory w wykonaniu starszych kolegów z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.  To trudne zadanie - połączyć fakty i emocje – powiedział wojewoda podlaski zwracając się do laureatów.

            Piotrze! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.

            Więcej na temat gali można przeczytać na https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/gala-vi-edycji-konkursu-poetyckiego-historia-najnowsza-polski-w-poezji-dzieci-i-mlodziezy

            https://bialystok.ipn.gov.pl/pl1/aktualnosci/192055,Historia-najnowsza-Polski-w-poezji-dzieci-i-mlodziezy-Edycja-2023.html

          • Akcja „Konwalia”

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Akcji społeczno-edukacyjnej „Konwalia”, której celem było upamiętnienie 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

            Popularyzowanie wiedzy na temat polskiego astronoma realizowane było m.in. przez udział uczniów w konkursie plastycznym, quizie wiedzy, lekcjach pt. „Starsi uczą młodszych”, rozdawanie ulotek wśród społeczności lokalnej i pieczenie „kosmicznych” pierników.

            Pamięć o tych działaniach zostanie w naszej szkole jeszcze długo za sprawą rabaty z nasadzonymi konwaliami oraz okolicznościową tablicą upamiętniającą udział w zdarzeniu, którego organizatorem był Warmińsko-Mazurski  Kurator Oświaty.

          • Pierwsza pomoc w 7c

          • 19 października 2023 r. uczniowie klasy 7c wzięli udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poprowadziła je pani Monika Kemicer - ratownik medyczny. Uczniowie mieli możliwość przeanalizowania różnych sytuacji, z którymi spotykają się w szkole i w życiu codziennym pod kątem udzielania pierwszej pomocy. Pani Kemicer zapoznała uczniów z zasadami  resuscytacji krążeniowo-oddechowej dzieci i osób dorosłych oraz stanami nagłymi, w tym udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławień, omdleń, epilepsji, oparzeń, urazów i innych stanów wymagających wdrożenie niezbędnych czynności ratujących życie. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
      • 87 732 60 40
      • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
      • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP