• „Do hymnu”

• Z radością informujemy, że w bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu”. W jego ramach co najmniej połowa uczniów naszej szkoły odśpiewa trzy utwory hymniczne. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego zostaną zaprezentowane: Rota oraz Marsz Pierwszej Brygady.

Udział w przedsięwzięciu poprzedziły wykłady i warsztaty przygotowujące koordynatorów szkolnych do realizacji tego patriotycznego i muzycznego zadania.

Liczymy na mobilizację naszej społeczności i wierzymy, że podczas wizyty profesorów z polskich akademii muzycznych w naszej szkole uczniowie SP3 godnie zaprezentują  powyższe utwory.

Termin wizyty jury konkursowego zostanie ogłoszony między 15 a 20 września br. i podany do wiadomości przez Dyrekcję szkoły.

• Ognisko integracyjne w CEE

• 14 września w Centrum Ekologicznym w Ełku odbyło się ognisko integracyjne dla wychowanków klasy 4d i 4e. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się dzieci oraz nawiązania bliższych kontaktów z nowymi uczniami. Piękne otoczenie i świeże powietrze stworzyły znakomite warunki do spokojnego odpoczynku z dala od obowiązków szkolnych.

Pomiędzy czasem przeznaczonym na pieczenie kiełbasek, dzieci miały również okazję zwiedzić ośrodek, utrwalić najważniejsze zasady dotyczące ochrony środowiska, a także poznać jego zwierzęcych mieszkańców.

Oczywiście dobra integracja, nie mogłaby się odbyć bez gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wszystko przebiegało w miłej, przyjaznej i pełnej śmiechu atmosferze.

W drodze powrotnej do szkoły uczniowie pobawili się w Parku Kopernika oraz obejrzeli drewniane i kamienne rzeźby znajdujące się na promenadzie.

• Brawo Kinga!

• Kinga Antosiewicz z kl. 8c na podium w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! więcej

zdjęcie - Echo Ełku

• Konkurs na lapbooka

• Biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs na lapbooka dla klas 7 i 8 .Tematem przewodnim były Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Pierwsze miejsca w konkursie zajęli: Maria Reymer, Agata Dobkowska, Oliwia Kułakowska, Martyna Muczyńska i Damian Paszkowski. Wymienieni uczniowie otrzymali oceny celujące z języka polskiego i upominki.

• Zbierajmy razem TALENCIAKI!

• Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły pełne talentów, której celem jest wsparcie talentów Naszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI (przy kasie z paragonem) za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej (tzw. voucher) przekazać szkole. Kupony te można wrzucać do skrzynki TALENCIAKÓW znajdującej się w portierni. Można też zeskanować kod znajdujący się na kuponie i przekazać punkty na konto szkoły.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH do wzięcia udziału i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

Szczegóły akcji znajdą Państwo na stronie link

• Konkurs Pięknego Czytania

• 3 września 2022 r. był dniem Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania, adresowany szczególnie do klas 7 i 8 . Pierwsze miejsca w konkursie zajęły: Julia Fiedorow, Hania Mikielska i Ola Rauf. Gratulujemy!

• Moja przygoda w muzeum

• W czerwcu i w lipcu 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w LXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moja przygoda w muzeum”. Od wielu lat placówki muzealne i oświatowe z całego świata włączają się w akcję promowania wiedzy o muzeach. Chodzi też o to, żeby zachęcać dzieci i młodzież z całego świata do przeniesienia się wehikułem czasu w minioną rzeczywistość i aktywnie brać udział w poznawaniu historii.

My wybraliśmy ełckie Muzeum Kropli Wody, w którym przeżyliśmy własną przygodę dzięki życzliwości opiekunów tego miejsca. Jej efekty, w formie prac plastycznych, zostały przekazane Muzeum w Toruniu – organizatorowi tego przedsięwzięcia. Jesteśmy dumni, że nasze dzieła znalazły się wśród tysięcy prac z całego świata. I chociaż nie zdobyły one uznania w oczach jury konkursowego, to i tak jesteśmy z siebie dumni, a przygoda, którą przeżyliśmy, zostanie na zawsze w naszej pamięci.

nauczyciel historii - Maria Konopko

• Szkolna Liga Przyrodnicza klas czwartych rozstrzygnięta!

• Konkurs składał się z dwóch etapów. Testy zawierały dwa typy zadań: zamknięte i krótkiej odpowiedzi. Pytania sprawdzały przede wszystkim umiejętność czytania ze zrozumieniem, wykorzystania informacji zawartych w tekście, rysunkach oraz schematach.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 66.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dodatkową oceną celującą z przedmiotu przyroda.

W końcowej klasyfikacji:

I miejsce zdobyła Zuzanna Tarasiewicz,

II miejsce ex aequo  zajęli Szymon Trzonkowski i Robert Kalisz,

III miejsce -Tymon Wasilewski.

Gratulujemy i życzymy sukcesów

w kolejnych konkursach przyrodniczych w nowym roku szkolnym.