• WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PLANETA SMAKÓW DZIECIAKÓW”

• W ramach działań związanych z uzyskaniem Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie wśród uczniów klas I – III został przeprowadzony szkolny konkurs plastyczny „Planeta smaków dzieciaków”. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej zdrowego drugiego śniadania. Dzieci po konsultacjach z rodzicami przyniosły na lekcje różnorodne materiały plastyczne i z dużym zaangażowaniem wykonały piękne i realistyczne smakołyki. W każdej klasie zostały wybrane trzy prace na drodze wewnętrznych eliminacji. Spośród nich komisja konkursowa w składzie Anna Bezdziecka, Katarzyna Szumska i Aldona Teklińska wyłoniła po trzech zwycięzców na każdym poziomie klasowym.

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości szkolnej (jasełka). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Sukces naszej uczennicy

• 14.12.2023r. Natalia Kiluk uczennica kl. III f odebrała wyróżnienie w ogólnopolskim
            konkursie „Małe, wielkie marzenia” organizowanym przez Kasę Stefczyka. Organizatorzy
            konkursu nagrodzili Natalkę spełniając jej marzenia, które opisała w swoim liście do
            Świętego Mikołaja.

Wyniki:
            marzenia
            Praca Natalii:
            ale=pl_PL

• Magiczne guziki

• W tym tygodniu uczniowie klasy IVA, pod opieką pani Karoliny Szumskiej oraz Eweliny Blech czas przedświąteczny rozpoczęli bardzo teatralnie.

04.12.2023r. przedstawieniem „Magiczne Guziki” wprowadzili dzieci z Przedszkola Miejskiego „Mali Odkrywcy”, grupa Ważniaki w świat magii, w którym guziki rozdawane przez Elfy zwalczają dziecięce „łobuzowanie”. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Drejer- Supińskiej z przedszkola za wspólne zdobienie pierników, tworzenie bombek świątecznych i możliwość zaprezentowania umiejętności pięknego czytania „Legendy o św. Mikołaju”.

06.12.2023r. przedstawienie obejrzały dzieci naszej szkolnej zerówki. Jak zaczarowane podziwiały umiejętności starszych uczniów, otrzymały świąteczne pierniczki oraz worek z guzikami do wykorzystania na zajęciach z panią.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia przedstawienia „Magiczne Guziki”.

Klasa IV A

• Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas

• 5 grudnia 2013 r. w Ełckim Centrum Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu odbyła się Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas, na której został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wolontariat - mój pomysł na pomaganie innym". W konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 5e Julia Zawadzka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodatkowo przekazano szkole podziękowanie za udział w zbiórce kasztanów.

• „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w naszej szkole

• „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Z tej okazji  nauczyciele naszej szkoły zorganizował zajęcia warsztatowe dla klasy 4c. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnością.

Na koniec, uczestnicy warsztatów otrzymali ordery.

• Rozstrzygnięcie akcji pt.  „Napisz wiersz o życzliwości i zdobądź koszyk słodkości”.

• Akcja została przeprowadzona w ramach obchodów Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień i polegała na stworzeniu jednego wiersza od klasy promującego życzliwe, tolerancyjne i przyjazne zachowania, postawy. Wszystkie wiersze zyskały aprobatę oraz podziw za mądrość i dojrzałość wypływające z utworów i wszystkie klasy zostaną nagrodzone słodkościami.

Zapraszamy do lektury wierszy oraz propagowaniu postaw życzliwości, dobroci, szacunku, zrozumienia. Niech to nie będzie jednorazowy akt, a sposób bycia :)

• Podziękowania

• Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za wsparcie akcji „Szlachetna paczka”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych.

Podczas kiermaszu ciast – uzyskaliśmy kwotę 1560,50 zł, co pozwoliło nam zakupić łóżko i buty. Otrzymaliśmy również artykuły spożywcze, papiernicze  i chemiczne.

Planujemy jeszcze dokupić pozostałe potrzeby rodziny z pieniążków otrzymanych od rodziców, nauczycieli i innych sponsorów.

Jeżeli Ktoś z Państwa chciałby jeszcze coś dołożyć od siebie do paczki (produkty     czy „złotówkę” ) można je jeszcze przynieś do sali 112 do środy 13.12.2023 r. Pakowanie prezentów planujemy na 14-15.12.2023 r. i dostarczymy je do punktu zbiórki

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Wszystkim Wesołych Świąt. Dzięki Wam świat staje się lepszy!

Organizatorzy „Szlachetnej paczki”

w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku

• Wycieczka do Gwarka IIIb i IIIf

• 1 grudnia 2023r. już od samego rana uczniowie przybyli do szkoły w dobrych humorach. Dzieci czekało przecież spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nasza przygoda w przystani zaczęła się od wypieku świątecznych pierniczków. Pięknie ozdobione świątecznym lukrem  ciastka, dały nam zastrzyk porządnej energii, którą wykorzystaliśmy do wykonania zadań przygotowanych przez pomysłowe elfy. Nasi uczniowie z  wyróżnieniem zdali egzamin na pomocnika Świętego Mikołaja. Wesoła zabawa w Gwarku dostarczyła nam wielu wrażeń i niezapomnianych przygód. Najwspanialszą z nich było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obiecał odwiedzić nas w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie.

• Wycieczka Przystań Świętego Mikołaja 0A

• 29 listopada 2023r. grupa 0A wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę. Celem wyprawy była Przystań Świętego Mikołaja. Dzieci zajrzały do komnaty św. Mikołaja, później zrobiły pachnące i pyszne pierniki oraz przeszły przez komin - labirynt do tajemnego pokoju z zagadkami... To tylko kilka z wielu atrakcji jakie czekały na zerówkowiczów. Wszystko w otoczeniu bajkowej, świątecznej scenerii.