• Tydzień Patriotyzmu

     • Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się Tydzień Patriotyzmu. W dniach 14 – 18 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szereg akcji patriotycznych, które miały na celu kształtowanie więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej.

      Dzień pierwszy 14 listopada 2022 r.

      Spotkanie z historykami p. Jackiem Rutkowskim oraz p. Martą Rózio

      W poniedziałek wytypowane klasy wzięły udział w żywej lekcji historii na temat: Jak się żyło pod zaborami?, Rola kościoła w czasie zaborów oraz Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Naszymi gośćmi byli p. Jacek Rutkowski ekspert MEN, historyk, konsultant WMODN w Olecku oraz p. Marta Rózio konsultantka WMODN w Olecku, historyk, ekspert w tematach związanych z religią i rolą Kościoła.

       

       

       

      Pan Jacek opowiedział zebranym uczniom, jak wyglądało życie pod zaborami, przybliżył ówczesne problemy i wyzwania, z którymi musieli borykać się Polacy, którzy znaleźli się w granicach trzech państw różniących się prawem, językiem, zwyczajami i gospodarką.

       

       

       

      Pani Marta wyjaśniła uczniom, dlaczego religia katolicka stała się istotnym czynnikiem tożsamości narodowej Polaków. W ciekawy sposób przedstawiła rolę Kościoła katolickiego w czasie zaborów, jedynej polskiej instytucji prawnie działającej we wszystkich trzech zaborach

       

       

       

       

      Spotkanie zamknęło wystąpienie czworga wychowanków z klas 8, którzy zaprezentowali, w jaki sposób sami Polacy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę.

       

      W tym dniu postanowiliśmy także upamiętnić rosnący przed naszą szkołą Dąb Pamięci, który w 2017 roku poświęciliśmy pamięci ppor Witolda Sienkiewicza, będącego jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.

      Uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem przystroili drzewko biało – czerwonymi wstążkami i zapalili znicze. Tego typu wydarzenia są potrzebne i utrwalają w pamięci uczniów oraz mieszkańców osiedla, jak ważnym dla historii naszego państwa był mord polskich oficerów w Katyniu. 

      Dzień drugi 15 listopada 2022 r.

      Pokaz poloneza oraz patriotyczne karaoke

      Tego dnia w ramach patriotycznych akcji zorganizowanych podczas Tygodnia Patriotyzmu, nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć pokaz polskiego tańca narodowego poloneza, który przygotowały chętne uczennice z klas 8 pod kierunkiem nauczycielek wf.

      Podczas dwóch długich przerw odbyło się również patriotyczne karaoke. Wszyscy zgromadzeni uczniowie na holu mogli nie tylko wysłuchać, ale przede wszystkim wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.   
      Repertuar był bogaty. Sięgnęliśmy bowiem nie tylko do tradycyjnych pieśni patriotycznych takich jak: Maszerują strzelcy, My pierwsza brygada, Przybyli ułani pod okienko, Płynie Wisła, płynie ..., ale również do współczesnych, między innymi: Dziewczyna z granatem, Dziś idę walczyć mamo oraz Wolność.

      Dzień trzeci 16 listopada 2022 r.

      Warsztaty pod kierunkiem p. Jacka Rutkowskiego

      Quiz patriotyczny

      Rozśpiewana przerwa

      W środę naszą szkołę odwiedził ponownie p. Jacek Rutkowski, który przeprowadził warsztaty nt. Wiek powstań dla wytypowanych klas ósmych. Uczniowie podczas spotkania z ekspertem pracowali na zabytkowych źródłach historycznych (pocztówkach, modlitewnikach, starych gazetach, dokumentach) pochodzących z osobistych zbiorów pana Rutkowskiego.

      Pan Jacek wyjaśnił uczniom, że historyk, w przeciwieństwie do wielu naukowców, nie ma możliwości bezpośredniego zetknięcia się z obiektem swoich badań. Może analizować go wyłącznie na podstawie źródeł historycznych i dzięki temu starać się jak najwierniej opisać przeszłość.

       

       

       

      Historyk pokazał, w jaki sposób należy analizować oraz interpretować dane źródło historyczne i na co należy zwracać uwagę, żeby potwierdzić jego wiarygodność oraz zgodność z faktami. Wskazał, jak należy klasyfikować źródła oraz umieszczać je w kontekście historycznym.

      Zajęcia nie tylko podobały się uczniom, ale również pobudziły ich kreatywność, zachęciły do własnych poszukiwań i zgłębiania wiedzy na temat swojej rodziny oraz najbliższego otoczenia.

      Tego dnia na przerwach międzylekcyjnych Samorząd Uczniowski zorganizował quiz patriotyczny, w którym udział wzięli wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas przerw włączane były również patriotyczne pieśni, które wprawiły słuchaczy w podniosły nastrój.

      Dzień czwarty 17 listopada 2022 r.

      Ogólnopolski konkurs Do hymnu​​​​​​​

      W tym roku szkolnym SP3 wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do hymnu zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

      Uczniowie o godz. 11:00 na sali gimnastycznej pod kierunkiem p. Anny Świderskiej odśpiewali przed komisją konkursową trzy utwory: Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Hymn do miłości Ojczyzny

      Dzień piąty 18 listopada 2022 r.

      Spacer z historią niepodległości w tle

      Rozstrzygnięcie konkursu na patriotyczne zdjęcie

      W tym dniu odbyła się ostatnia akcja – Spacer z historią niepodległości w tle – lekcja historii i patriotyzmu w terenie. W akcji wzięły udział wytypowane klasy, które pod opieką nauczycieli odwiedziły pomniki oraz kamienie pamięci znajdujące się niedaleko naszej szkoły.      Żywą lekcję historii nasi wychowankowie rozpoczęli pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który znajduje się pod Urzędem Miasta. Stamtąd udali się pod kamień pamiątkowy poświęcony Bohaterskim żołnierzom września.


       

       

       

       

       

      Następnie ulicami: Armii Krajowej, Fryderyka Chopina oraz Tadeusza Kościuszki dotarli do kamienia pamięci poświęconego Ofiarom Katynia 1940 i Smoleńska 2010, który znajduje się przy Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Patriotyczną lekcję historii zakończyli pod pomnikiem Poległym za wolną i niezawisłą Polskę.

      Organizatorki Tygodnia Patriotycznego ogłosiły kilka tygodni wcześniej konkurs na najlepsze patriotyczne zdjęcie. Uczniowie chętnie zaangażowali się w ten projekt. Przesyłali zdjęcia i przynosili wydrukowane fotografie. Wybór tego jednego, najlepszego zdjęcia był naprawdę trudny.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji całego projektu.

      Krzysztofa Sokołowska

      Monika Cybulska – Ryciuk

    • „Do Hymnu!”
     • „Do Hymnu!”

     • 17 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przesłuchaniach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!” . To kulturalne i patriotyczne wydarzenie obywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dyrekcji Narodowego Centrum Kultury. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ok. 300 szkół z całej Polski.  Zgodnie z regulaminem  połowa uczniów naszej szkoły przygotowanych przez Panią Annę Świderską i pod jej kierunkiem odśpiewała trzy utwory hymniczne:  Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Święta miłości kochanej Ojczyzny.

      Naszym gościem a jednocześnie ekspertem  była Pani prof. Wioletta Miłkowska z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie ( filia w Białymstoku), która z uwagą wysłuchała ww. utworów.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu, ale już dziś dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w to wydarzenie. Szczególnie dziękujemy Pani Annie Świderskiej oraz naszym Uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni, ponieważ przepięknie zaśpiewali utwory konkursowe i godnie reprezentowali naszą szkołę .

      Inicjatorką przedsięwzięcia była Pani Maria Konopko – dziękujemy!

     • Szlachetna Paczka

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była skuteczna konkretna i sensowna.

      Z bazy rodzin wybraliśmy tę, dla której chcemy przygotować paczkę, jest to rodzina Pani Agaty.

      Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia: PRALKĘ, ŻYWNOŚĆ TRWAŁĄ, ŚRODKI CZYSTOŚCI.

      Jeśli mają Państwo ochotę wesprzeć rodzinę Pani Agaty, prosimy o  przynoszenie:

      • żywności trwałej (kawa, herbata, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, ryż, dżem, płatki śniadaniowe, mleko, przyprawy, słodycze, itp.)
      • środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydła/żele do kąpieli, pasta do zębów, szczoteczki, płyny czyszczące, szampony),
      • materiały szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farby, nożyczki itp.)
      • Marzenia rodziny to: skrzynka w surowym drewnie do decoupage'u, gra komputerowa, klisza do polaroida, blok do akwareli, Pogo stick/auto na pilot

      Miejsce zbiórki potrzebnych artykułów: gabinet 112

      30 listopada organizujemy w szkole kiermasz ciast. Za zebrane środki zakupimy brakujące produkty. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

      Historia Rodziny

      Rodzina pani Agaty wiodła stabilne życie, pełne radości i spokoju. Dwójka pracujących rodziców bez większych problemów była w stanie zapewnić dzieciom byt, udawało się nawet odłożyć pieniądze na remont mieszkania. Ich sytuacja niespodziewanie uległa drastycznej zmianie. Mąż pani Agaty zachorował, okazało się, że to nowotwór żołądka. Nie udało mu się wygrać tej walki i parę miesięcy temu zmarł. Od tego momentu kobieta sama wychowuje czwórkę dzieci. Utrzymują się z jej pensji oraz przysługujących im świadczeń i zasiłków.

     • Wyśpiewane sukcesy

     • Miło nam poinformować, że uczennica kl. III a Ola Niedźwiecka, zdobyła główną nagrodę, czyli Grand Prix XV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W tym roku jury najwyżej oceniło jej występ spośród 72 prezentacji w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto chór z kl. II a w swojej kategorii wiekowej zdobył wyróżnienie. Zmagania konkursowe odbyły się 3 listopada, a 10 listopada wszystkich nagrodzonych można było oklaskiwać na scenie Ełckiego Centrum Kultury.

      Olę do występu przygotowała pani Teresa Skowrońska, a dziewczynki z chóru pani Urszula Herc – Przekop. Gratulujemy!

     • Apel z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

     • 11 listopada 1918 r. to data, którą powinien znać każdy Polak. Jest to bardzo ważne i piękne święto kształtujące patriotyczne postawy młodego pokolenia. Dzisiaj uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w apelu przygotowanym przez swoich kolegów i koleżanki z klas 2d i 3e. Część artystyczną uświetniły występy zwyciężczyń szkolnego konkursu Pieśni Patriotycznej.

     • Szkolny konkurs wiedzy o Polsce

     • Pod koniec października wytypowani uczniowie ze wszystkich klas II i III wzięli udział w „Szkolnym konkursie wiedzy o Polsce”. Po szczegółowej analizie testów składających się z pytań otwartych i zamkniętych organizatorki wyłoniły zwycięzców.

      Podczas szkolnego apelu upamiętniającego Narodowe Święto Niepodległości wszystkim zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców i Urząd Miasta Ełk.

      ​​​​​​​​​​

     • Konkurs na Najpiękniejszy różaniec

     • W naszej szkole w październiku odbył się konkurs na Najpiękniejszy różaniec skierowany  do wszystkich uczniów. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, budzenie aktywności, twórczy rozwój wyobraźni i pomysłowości dzieci.

      Na konkurs przygotowano 55 różańców. Każdy z nich był dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż uczniowie wykonali je różnymi technikami i z zaskakujących materiałów: kwiatów, makaronu, kasztanów, , orzechów, jarzębiny, koralików, żelek, masy solnej itp.

      Jury po wnikliwej analizie prac postanowiło przyznać nagrody główne. Przy ocenie komisja wzięła pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość oraz efekty wykonania.

       

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Planeta smaków dzieciaków”

     • W ramach działań związanych z uzyskaniem Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie wśród uczniów klas I – III odbył się szkolny konkurs plastyczny „Planeta smaków dzieciaków”. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej przepisu na zdrową i smaczną potrawę.  Dzieci po konsultacjach z rodzicami przyniosły na lekcje różnorodne materiały plastyczne i z dużym zaangażowaniem wykonały piękne i realistyczne smakołyki. Z każdej klasy zostały wybrane trzy prace drogą wewnętrznych eliminacji.  Następnie komisja konkursowa na każdym poziomie wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Urząd Miasta Ełku i Radę Rodziców.

      WYNIKI

     • Bal Wszystkich Świętych

     • 27 października Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali dla uczniów klas 4-8 spotkanie integracyjne pod hasłem  "Bal Wszystkich Świętych". Chętni uczniowie mogli przebrać się w stroje nawiązujące do postaci świętych, biblijnych oraz aniołów. Uczestnicy aby przebyć drogę do nieba- sali dyskotekowej w niebiańskim wystroju, musieli rozwiązać różnego rodzaju zadania. Każdy losował  sentencje ze złotymi myślami  i otrzymał mały smakołyk- niebiańską krówkę.Wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili, w serdecznej i miłej atmosferze. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy ale pozostały nam wspaniałe wspomnienia, zdjęcia oraz nadzieja, że za rok spotkamy się ponownie.

     • Teatr cieni Karagöz

     • 26 października 2022r.  klasa p. Agnieszki Podwojskiej oglądała teatr cieni  pt.„Magiczne drzewo”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Przedstawienie przygotował Albert Kwiatkowski, archeolog i iranista. Pan Albert współprowadzi, wpisany na listę UNESCO, tradycyjny turecki teatr cieni – Karagöz.

      Klasa 5D miała okazję nie tylko podziwiać spektakl, ale również próbować sił z drugiej strony sceny. Ciekawostką jest to, że postacie do teatrzyku wykonane  są ze skóry.

      Teatr Karagöz - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO turecki teatr cieni Karagoz to jedna z kilku tego typu tradycyjnych technik teatralnych, jakie możemy spotkać w Azji. Teatr ten od swoich początków aż do końca XIX wieku był w Turcji jedną z najbardziej popularnych rozrywek.

    • „Szkoła pamięta”
     • „Szkoła pamięta”

     • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się na kartach historii. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności....więcej

     • 4D w Konsulacie św. Mikołaja w Kętrzynie

     •   Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto z nas zastanawia się, gdzie i jak one powstały. Dlatego też 24 października 2022 r. wychowankowie klasy 4D ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odwiedzili Konsulat św. Mikołaja w Kętrzynie, który mieści się w starej wytwórni ozdób choinkowych. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach.

        Na wychowanków czekało mnóstwo atrakcji, w tym zajęcia praktyczne. Najpierw uczniowie zwiedzili wytwórnię, w której Elfy - pomocnicy św. Mikołaja własnoręcznie przygotowują bombki. Dzieci otoczyła fantastyczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Wszędzie stały choinki, świąteczne figurki, wisiały różnobarwne bombki, świąteczne obrazki i kartki. Uczniowie dowiedzieli się, że w fabryce bombek święta trwają przez cały rok.

        Dzieci zobaczyły, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach, np. sopelki, kule, misie, serduszka, szyszki. Chętni uczniowie mogli również wydmuchać własną bombkę. Okazało się, że nie jest to wcale łatwe zadanie.

        Uczestnicy wycieczki musieli wykazać się kreatywnością. Każdy bowiem otrzymał po cztery szklane bombki, które należało samodzielnie udekorować wedle własnego pomysłu. Wychowankowie nanosili na szkło specjalny klej, po czym przy pomocy różnokolorowego brokatu tworzyli swoje wymarzone wzorki. Wnętrza bombek wypełniali kolorowymi piórkami. Dzięki specjalnym maszynom mogli umieścić na swojej ozdobie napisy, wzory, a także stworzyć pluszową bombkę.

        Po zakończeniu zajęć praktycznych, uczniowie pozostawili swoje dzieła do wyschnięcia. Ten czas wykorzystali na zwiedzenie komnaty i krainy św. Mikołaja, gdzie zabawa nie ma końca. Chętni wychowankowie skorzystali również z możliwości napisania i wysłania listu do Świętego.

        Następnie dzieci wraz z Pierwszym Elfem udały się do muzeum bombek mieszczącego się na poddaszu fabryki. Na wystawach zobaczyły prawie 60-letnie bombki. Wszędzie stały świąteczne figurki, przystrojone choinki i kosze z różnorodnymi ozdobami świątecznymi. Dzieciom podobała się Królowa Lodu, którą otaczały zamienione w lód zwierzęta oraz piękna biała suknia panny młodej, wykonana w całości z bombek.

        Po obejrzeniu wystaw każdy wychowanek otrzymał od św. Mikołaja lizaki. Następnie uczniowie wrócili do pozostawionych bombek, żeby je dokończyć. Pomocnicy Świętego poobcinali w nich końcówki oraz włożyli zawieszki. Każda ozdoba świąteczna została bezpiecznie zapakowana.

        Na koniec wycieczki dzieci odwiedziły przyzakładowy sklepik, w którym mogły zakupić bombki do domu. Różnorodność znajdujących się tam świątecznych ozdób niejedną osobę przyprawiła o zawrót głowy.

        Dzieci powróciły do domu z ogromem wrażeń oraz z własnoręcznie wykonanymi bombkami. Będą one nie tylko pięknie zdobić ich choinki, ale na pewno przypominać o niezwykłej przygodzie, jaką uczniowie klasy4D przeżyli podczas wizyty w Konsulacie św. Mikołaja w Kętrzynie.

       

                                                                                                                                Krzysztofa Sokołowska SP3

     • Noc w bibliotece

     • W związku z obchodami miesiąca bibliotek szkolnych w październiku biblioteka szkolna zaprosiła  kl. 2D  na noc w bibliotece 21/22 października 2022 r.
      W programie było: zwiedzanie szkoły nocą z latarkami, czytanie książek z serii Mama Mu J. Wieslander, zadania na spostrzegawczość, tajemnicze pudełko, podchody zakończone w bibliotece , zabawy sportowe, z wykorzystanie sprzętu sportowego i oglądanie filmu na dobranoc.

     • Podziękowanie

     • Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za ogromne wsparcie  akcji „Kremówka papieska”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało Nam się zebrać kwotę 2500,95 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na  potrzeby naszych uczniów.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Dobro powraca!

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIE PATRIOTYCZNE

     • Przed nami 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy z nas – Polaków nosi w sobie poczucie przynależności narodowej, w różny sposób utożsamia się z Ojczyzną, okazuje patriotyzm.

      Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły - od klasy 0 do klas 8.

      Zrób zdjęcie, na którym zaakcentowane będzie to, że Twoją Ojczyzną jest Polska, że jesteś dumny z symboli narodowych, że starasz się być patriotą  w XXI wieku. Zdjęcie może ukazywać Ciebie, Twoją rodzinę, miejsca z różnych stron Polski, symbole narodowe itp.

      Jury wybierze najlepsze zdjęcia, z których powstanie aranżacja z okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości na holu głównym szkoły.

      Chcesz, aby Twoje zdjęcie znalazło się wśród wybranych?

      Przyłącz się do SZKOLNYCH OBCHODÓW TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO!

       REGULAMIN KONKURSU:

      Cel konkursu:

      • Ideą konkursu jest uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ukazanie Polski i Polaków w XXI wieku.
      • Celem konkursu jest opowiedzenie poprzez fotografię, jak wyrażamy to, kim jesteśmy, poczucie przynależności narodowej, patriotyzmu. Zdjęcia mogą prezentować nas, naszą rodzinę, nasze najbliższe otoczenie lub dalsze – poznawane podczas podróży po Polsce.
      • Poprzez konkurs chcemy również propagować patriotyczne postawy obywatelskie.
      • Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.

      Zgłaszanie prac konkursowych 
      Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Wywołane zdjęcie o wymiarach 10cm x 15cm należy dostarczyć do organizatorów.  Zdjęcie na odwrocie opisujemy imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą. Dodatkowo przez aplikację MS Teams do: p. Krzysztofy Sokołowskiej lub p. Agnieszki Podwojskiej lub p. Moniki Cybulskiej – Ryciuk przesyłamy wersję elektroniczną zdjęcia/skan. W tytule wiadomości należy podać: konkurs fotograficzny oraz w wiadomości podać imię i nazwisko ucznia, klasę.
      Dostarczanie i przesyłanie prac (zdjęć) do 10  listopada 2022 r.

      Postanowienia ogólne regulaminu:
      1. Prace mogą być wykonane zarówno aparatami fotograficznymi jak i telefonami komórkowymi lub tabletami.
      2. Fotografia powinna posiadać jednego autora.
      3. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu.
      4. Jedna osoba może zgłosić na konkurs 1 fotografię.
      5. W konkursie mogą brać udział jedynie te zdjęcia, które nie były wcześniej publikowane oraz nie brały udziału w innym konkursie.
      6. Fotografie konkursowe należy wywołać.
      7. Rozmiar wywołanych fotografii konkursowych może mieć wyłącznie format 10x15cm.

      8. Prace, które nie spełniają kryteriów przedstawionych w regulaminie nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.
      9. Fotografie zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora konkursu. Decyzja podjęta przez jury jest nieodwołalna. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 18 listopada 2022 r.
      10. Na stronie internetowej szkoły / Facebooku szkoły zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

      Organizatorki  konkursu: Krzysztofa Sokołowska, Agnieszka Podwojska, Monika Cybulska - Ryciuk

     • Pasowanie na Zerówkowicza

     • W czwartek 20.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość dla dzieci z zerówki – PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości – p. dyrektor Joanny Sokołowskiej, p. wicedyrektor Zofii Czarkowskiej oraz rodziców, którzy w tym roku też zostali zaproszeni. Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wiersze, piosenki, tańce, a nawet próby głoskowania, jak przystało na sześciolatków. Po części artystycznej dzieci uroczyście obiecały zgodnie bawić się z kolegami, przychodzić do zerówki z uśmiechem, pilnie pracować, dbać o dobre imię grupy i szkoły. Po złożonej obietnicy pani dyrektor pogratulowała zerówkowiczom i wręczyła każdemu dyplom i słodki upominek.

     • Ślubowanie klas I

     • 19 października 2022 r. w naszej szkole, w sali gimnastycznej, odbyło się ślubowanie klas I. Odwiedzili nas w tym dniu ważni goście: prezydent naszego miasta – Pan Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Małgorzata Pikus, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Maja Hałoń, nasze Panie dyrektorki – Joanna Sokołowska, Zofia Czarkowska i Agnieszka Gołdowska oraz ksiądz Krzysztof Puczyłowski. Były wspomnienia z wakacji, zagadki i  różne pytania ,,egzaminacyjne” dotyczące m.in. zasad bezpieczeństwa na drodze, znajomości literek, liczenia oraz śpiewania. W obecności zaproszonych gości i rodziców dzieci ,,śpiewająco” zdały ten ważny egzamin. Aktu pasowania na uczniów naszej szkoły dokonał Prezydent Tomasz Andrukiewicz. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie dla naszych pierwszaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i pluszowe misie z logo naszego miasta. Uroczystość uświetniły pamiątkowe zdjęcia klasowe, które będą przypominały dzieciom tę ważną uroczystość.

      Nasze Kochane Pierwszaki! Jesteście już pełnoprawnymi uczniami. Życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Powodzenia!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP