• Wycieczka do Białegostoku

• 10 maja 2024 r. klasy 5b i 5d udały się na ekscytującą wycieczkę do Białegostoku. Zgodnie z założeniami udało się zrealizować wszystkie punkty wyjazdu.

Swoją wizytę w stolicy Podlasia rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Obejrzeliśmy tam okazy różnorodnych gatunków zwierząt i roślin występujących w Polsce północno – wschodniej. Wiele emocji wzbudziły w nas szczątki, odlewy i odciski organizmów wymarłych, odnajdywane w skałach budujących skorupę ziemską oraz imponujących rozmiarów minerały.

Następnie udaliśmy się do Planetarium Uniwersytetu w Białymstoku. Tam na uczniów czekała kameralna sala z półsferycznym ekranem i wygodne fotele. W takich warunkach mogliśmy komfortowo obejrzeć film 3D „Na skrzydłach marzeń” wspólnie odkrywając tajemnice latania.

Po ekscytującym seansie udaliśmy się czym prędzej w kierunki Wersalu Podlaskiego - Pałacu Branickich. Zwiedzanie rezydencji rozpoczęli od pięknego ogrodu, a zakończyliśmy na wystawach znajdujących się w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na piątoklasistów czekała tam niespodzianka – zajęcia w laboratorium edukacyjnym, gdzie wykonali zapachowe mydełka.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył jednak uczniom pobyt w Strefie Wysokich Lotów. Dzieci mogły skorzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, zjeżdżalni,  trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Można śmiało powiedzieć, że wycieczka była udana. Na pewno na długo pozostanie w pamięci wychowanków klasy 5b i 5d.

• KODUJEMY 🖥️

• Uczniowie klasy 4d z niezwykłym zapałem majsterkowali z micro-bitem korzystając z urządzenia / płyty LAB:bit Kitronik oraz platformy edukacyjnej służącej do programowania w edytorze MakeCode.

• Wycieczka programowa z geografii

• 08 maja 2024 r. klasa 5a, 5c i 5e . wzięły udział w wycieczce programowej z geografii. Na początku wyjazdu w programie było  zwiedzanie Muzeum rzeki Narwi  w Tykocinie oraz rejs tramwajem wodnym po rzece.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Uczniowie poznali cały  proces tradycyjnego wypieku chleba, od siewu zboża po wyjmowanie chleba z pieca.

Własnoręcznie formowaliśmy  placki z ciasta chlebowego i je piekliśmy. Bardzo nam smakowały.

Uczestnicy mieli też okazję przenieść się w czasie do dawnej szkoły. Poznali dawne przybory szkolne i sami pisali rysikiem, gęsim piórem lub stalówką.

Wspólny wyjazd był bardzo udany i planujemy już   następne podobne wypady.

• KANGUR MATEMATYCZNY 2024

• Tomasz Szczuka (3b), Aleksander Borzym (4c), Fojtuch Emil (5c) otrzymali wynik bardzo dobry

23 uczniów otrzymało wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

• Fotorelacja z obchodów Dnia Ziemi w SP nr 3

• Działania zrealizowane we współpracy z wychowawcami:

- w dniach 22- 26 kwietnia w szkole zorganizowano „Kolorowy tydzień”;

- uczniowie klas III c, III e, V a i VI a w ramach spacerów edukacyjnych uczestniczyli w akcji sprzątania terenów zielonych położonych w obrębie miasta Ełk (o środki ochrony osobistej i  worki zadbały panie wychowawczynie i CEE)

- w klasach 4-8 podczas lekcji przyrodniczych i godzin wychowawczych odbyły się prelekcje na temat tegorocznych obchodów, połączone z quizami i krzyżówkami ekologicznymi, których treść nawiązywała do tegorocznego hasła „Planeta vs plastik”;

-w ramach zajęć nauczyciele przeprowadzili kampanię pt. "Listek dla Ziemi", której celem było stworzenie korony drzewa z listków, na których chętni uczniowie wypisywali propozycje działań proekologicznych, które już wdrożyli lub chcą wprowadzić w życie;

- zorganizowano akcję bis „Pudełko życzliwości”, celem której  było zachęcenie uczniów do wdrażania zmian w codziennym życiu, a tym samym uczenie ich  odpowiedzialności i racjonalnego wykorzystywania zasobów przyrody;(działanie było kontynuacją inicjatywy rozpoczętej przez nauczycieli zespołu SPE)

- klasy IVa uczestniczyła w spotkaniu autorskim przyrodnika Marcina Kostrzyńskiego zorganizowanym w CEE;

- uczniowie z VII c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez CEE i PWiK - przedsiębiorstwa działające na rzecz ochrony przyrody z terenu miasta i powiatu ełckiego.

• Uruchom serce bliźniemu

• 7 maja 2024 roku w Olsztynie w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się konkurs „Uruchom serce bliźniemu”. Inicjatywa ma na celu podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Nasze uczennice z klasy 8a: Julia Dmochowska, Lena Świderska oraz Magdalena Wasilewska godnie reprezentowały naszą szkołę.

Zaangażowanie i wiedza dziewcząt  jest godna podziwu.

Mamy nadzieje, że ten wyjazd zostanie im na długo w pamięci a zdobyta wiedza w przyszłości zaowocuje.

relacja

• Konkurs plastyczny

• Trzydzieści lat temu, 6 maja 1994 roku naszej szkole nadano imię Henryka Sienkiewicza. W nawiązaniu do tego wydarzenia trzydzieści troje uczniów z klas I-III przystąpiło do konkursu plastycznego „Henryk Sienkiewicz- ręką dziecka”. Wychowankowie wykonywali prace techniką światłocieniowego rysunku ołówkiem. Wszyscy uzyskali doskonałe rezultaty, dlatego śmiało można stwierdzić iż rosną nam przyszli artyści.

• Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Program:

3 maja 2024r. (piątek)

09:45 Msza święta | katedra p.w. św. Wojciecha w Ełku. Oprawa Muzyczna – Chór Kontrapunkt, organy – Rafał Sulima

MAJÓWKA NAD JEZIOREM 14:00-18:00 | skwer przy ul. Pułaskiego

14:00 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

14:45 występy zespołów: Pojezierze i Na Mazurską Nutę

15:30 spektakl familijny „Taka Pchła” Teatru Malutkiego z Warszawy

16:30 koncert zespołu Dobre Wrażenie „Na fali słów i dźwięków”

– Stoiska z rękodziełem

– Strefa dla dzieci | Animacje | Zabawy | Kącik artystyczny