• Konkurs Pięknego Czytania

• 15.01.2020 18:09
        • W ostatnich dniach biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział łącznie 39 uczniów.  Celem  przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do czytania oraz „zaglądania” do publikacji , które na co dzień nie są ich głównym źródłem informacji. Okazuje się jednak, że można się w taki sposób wiele dowiedzieć.
        • 9 stycznia 2020 r. odbył się pierwszy etap w kategorii klas 5 i  6, w którym w szranki stanęło 22 uczestników.

Najpiękniej czytającą okazała się Olga Nowak z kl. 6c – zdobywczyni pierwszej nagrody.

Drugie miejsce zajęła Lena Nartowicz z kl. 5b, natomiast Aleksander Waszkiewicz z kl. 5d uzyskał trzecią lokatę.

Konkurs dla uczniów klas 7 i 8 odbył się 14 stycznia 2020 r.

Wzięło w nim udział 17 śmiałków. W kolejności  najlepszymi czytającymi  okazali się:

Aleksandra Milko z kl. 8b  - pierwsze miejsce

Kinga Kuczyńska z kl. 8a - drugie miejsce

Jan Liszewski z kl. 7c  - trzecie miejsce

Wyróżnione zostały również - Weronika Miezionko z kl. 8a oraz Amelia Korzeń z kl. 8d.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, słodkie niespodzianki, cząstkową ocenę celującą z języka polskiego.

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy odwagi w zmierzeniu się na forum z wylosowanym tekstem.

Dziękujemy również p. W. Ustaszewskiej oraz p. I. Milewskiej za pracę w komisji konkursowej.