• Akcja „Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy”
     • Akcja „Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy”

     • Dzieci z klasy 1 f z wielkim zapałem zaangażowały się w wykonanie kartek świątecznych. Z  ogromną radością zabrały się do pracy, gdy dowiedziały się, że wykonane przez nich kartki trafią do żołnierzy stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej.  W swoje prace włożyły wiele energii i serca, mając nadzieję, że wykonane przez nich kartki być może trafią w ręce ich tatusia, wujka, brata czy sąsiada. Takim drobnym gestem pierwszaki chcą  wesprzeć żołnierzy w tym trudnym czasie.

    • Andrzejki klasy 2c
     • Andrzejki klasy 2c

     • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Klasa 2 c do Krainy Marzeń przeniosła się 29 listopada. Podczas zabawy każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

      Po zabawie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, aby jedząc przyniesione smakołyki porozmawiać o wywróżonej przyszłości.

      Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!

       

     • Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy

     • 26.11.2021 roku uczniowie klasy 5c włączyli się do akcji "Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy"  i wykonywali kartki o tematyce świątecznej, które zostaną przekazane żołnierzom stacjonującym na granicy polsko-białoruskiej. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu ciekawych prac. Spora grupa uczniów robiła kartki z myślą o bliskich, którzy bronią granic naszego kraju.

     • 3d w CEE

     • 29.11.21 r. klasa IIId uczestniczyła w zajęciach proekologicznych w CEE, na temat „Jak i dlaczego segregujemy odpady?”. Zajęcia te miały na celu podniesienie świadomości dzieci w zakresie segregacji odpadów komunalnych. Przy wykorzystaniu pomocy do selektywnej zbiórki odpadów oraz gry dydaktycznej, dzieci mogły sprawdzić w praktyce to, czego nauczyły się w trakcie zajęć.

     • Konkurs biblioteczny

     • Informujemy, iż przy bibliotece szkolnej znajduje się tablica z wierszami konkursowymi z Biblioteczki. Każdy, kto przyjdzie je zobaczyć, nie będzie miał problemu z rozwiązaniem krzyżówki.

      Informujemy, że w zadaniu dotyczącym postaci, dopuszczalne są dwa błędy.

      biblioteczka

     • Wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jesienne pejzaże”

     • 1 grudnia Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikówny „INKI” w Ełku ogłosiła wyniki Międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jesienne pejzaże”. Uczennica klasy 3b Amelia Zyzman zajęła II miejsce, natomiast Magdalena Kamińska 3b otrzymała wyróżnienie za kreatywność i talent malarski. Opiekunem obydwu uczennic jest pani Iwona Chmiel. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła także uczennica klasy 1f Amelia Malecka (opiekun pani Agnieszka Romatowska). Zwycięzcom i opiekunom  gratulujemy! 

     • TYDZIEŃ MIKOŁAJKOWO–ŚWIĄTECZNY PT. „CHRISTMAS IS COMING”

     • ZESPÓŁ JĘZYKOWY ZAPRASZA UCZNIÓW

      SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W EŁKU

      DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH

      TYGODNIA MIKOŁAJKOWO – ŚWIĄTECZNEGO

      PT. CHRISTMAS IS COMING

      HARMONOGRAM DZIAŁAŃ 06.12 – 10.12.2021r.

      Marzena Murzyn, Iwona Szczuka, Olga Walendzik, Sylwia Urbańczyk, Milena Laszkowska

     • Uwaga konkurs

     • Biblioteka szkolna zaprasza do przeczytania gazetki i do rozwiązania zadań konkursowych. Podpisane kartki z odpowiedziami proszę dostarczyć do biblioteki do 17 grudnia. Prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu upominków.

      Biblioteka zaprasza uczniów do tworzenia własnych rebusów, kalamburów i zagadak związanych z książkami. Najciekawsze pomysły nagrodzimy. biblioteczka-jesienna​​​​​​​

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 22.11.2021 r. uczniowie klas 0-3 ubrani w kolor niebieski świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Ten rok jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości w naszej szkole. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o tym dniu i realizowali aktywności w klasach, które miały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dziecka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF omówiono historię powstania oraz główne zasady, na jakich opiera się konwencja. Uczniowie klas 2 i 3 czytali wybrane przez siebie punkty z dokumentu, wspólnie omawiali zastosowanie i realizację postanowień w życiu codziennym. Klasy młodsze 0–1 natomiast pokolorowały obrazki o prawach dziecka, grały w „Memory”. Działaniom towarzyszyło wspólne oglądanie filmów o prawach dziecka, prezentacji multimedialnych. Nie zabrakło wspólnego śpiewania.

     • Pomagamy zwierzętom

     • Pola Grygo i Maja Mościcka z klasy VII B w dniu 21.11.2021 r. odwiedziły Schronisko Sonieczkowo. Przekazały jedzenie zebrane w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ełku i wyprowadziły na spacer kilka piasków. W Sonieczkowie jest ich ponad 400 Jeśli macie trochę wolnego czasu w sobotę lub niedzielę i lubicie patrzeć na rozmachane z radości kudłate ogony wybierzcie się do Sonieczkowa. To niedaleko, a można tam spędzić bardzo przyjemnie czas i pomóc pieskom.

     • Akcja „Szlachetna Paczka”

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
      kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziny do udziału w akcji Szlachetna Paczka! Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

      Kolejny już raz nasza szkoła przyłącza się do tej akcji. Wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc  (opis i potrzeby rodziny są umieszczone w linku poniżej).

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/64350/1719?context=family_choosen

                  Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Państwa pomocy udało nam się przygotować paczki i uszczęśliwić rodziny. Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnymi siłami, uda nam się sprawić radość kolejnej rodzinie. Wierzymy, że dobro zawsze wraca i to podwójnie. Czego i Państwu życzymy.

      Do  09.12.2021 r. (piątek) do pokoju 112  będzie można  przynieść  ofiarowane przez Państwa rzeczy potrzebne rodzinie.

      22.11.2021 r. (poniedziałek) – organizujemy kiermasz ciast. Prosimy, aby od każdej klasy były przygotowane 1-2 ciasta. Pieniądze zebrane z tej akcji przeznaczymy na zakup butów i sprzętów domowych oraz (w miarę możliwości) innych potrzeb.

      24.11.2021 r. (środa) – zakupy i pakowanie paczek.

      11.12.2021 r. (sobota) – przekazanie paczek

      W trakcie Weekendu Cudów (11-12 grudnia 2021), Darczyńcy przewożą paczki do magazynów,

      Zespół Szlachetnej paczki w SP3

      Wszelkie pytania prosimy kierować do – Ady Lewandowskiej i Katarzyny Szumskiej.

    • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”
     • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”

     • 18 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych miasta Ełk „Kwiaty dla Niepodległej”. Pięcioro uczniów z klasy 3b zostało laureatami tego konkursu.
      Amelia Zyzman  oraz Martyna Zielińska zdobyły II miejsce, Barbara Choromańska zdobyła III miejsce. Natomiast Witold Stpiczyński oraz Michał Ostrowski zdobyli wyróżnienia. Opiekunem uczniów była pani Iwona Chmiel. III miejsce zajęła Amelia Uszyńska z klasy 0b. Opiekunem była pani Barbara Karwowska.

      Opiekunom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

     • Nasza szkoła otrzymała fundusze na zakup książek, wyposażenia biblioteki i promocję czytelnictwa z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Program został dofinansowany z budżetu państwa kwotą 12 tys. zł, samorząd ełcki dodał 3 tys. zł.

      Łącznie biblioteka otrzymała 15 tys. zł.

      Za fundusze zostaną zakupione książki, regały do biblioteki i sfinansowane będzie spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem dla klas drugich. Dziękujemy!

     • Kartka dla żołnierza

     •  

      Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy". Świąteczne kartki z życzeniami wydrukowanymi lub wklejonymi należy wykonać z uczniami na zajęciach i dostarczyć do świetlicy szkolnej do sali 004 najpóźniej do 06.12.2021 r. Zachęcamy do wykonania fotorelacji z pracy. Więcej informacji u wychowawców świetlicy 004.

      Koordynator akcji: Anna Kwiatkowska

     • Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach

     • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do cyklicznej akcji odbywającej się pod opieką Kuratorium Oświaty w Olsztynie a organizowanej przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.

      Drodzy Uczniowie, podzielcie się łakociami z Waszymi rówieśnikami na Kresach, a sprawicie im wielką radość na Święta Bożego Narodzenia. Przynieście do szkoły ulubioną słodycz i wrzućcie ją do kartonika w pokoju 101 lub sali 334.  Akcja trwa do 10 grudnia br. Całość koordynuje p. M. Konopko.

     • Gratulujemy!

     • 6 listopada 2021 w Luboniu odbyły się VII Mistrzostwa Europy CBJJP Jiu Jistu. Wzięło w nich udział dwóch uczniów  naszej szkoły z klasy 5a: Borys Bajko i Mateusz Jurek. Chłopcy po wielu ciężkich treningach stanęli do walki z kolegami z Europy. Umiejętności, pracowitość i zaangażowanie zaprocentowały. Chłopcy zdobyli wspaniałe laury: Borys Bajko został WICEMISTRZEM EUROPY w kategorii Młodzicy +50kg, natomiast Mateusz Jurek zajął 3. miejsce w kategorii do 40 kg.

      GRATULUJEMY !

      Życzymy dalszych sukcesów!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1