• Klasa 3 B w Muzeum Historycznym w Ełku

     • 25 września uczniowie klasy 3B wybrali się na zajęcia muzealne „O Małeckich i nie tylko… historia druku”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat historii pisma oraz wynalezienia druku. Podczas zajęć każdy z uczestników pisał gęsim piórem jak skryba, własnoręcznie czerpał papier oraz drukował na zabytkowej prasie drukarskiej. Ponadto dowiedzieliśmy się kim byli i czym zasłużyli się dla Ełku bracia Małeccy oraz dlaczego ich nazwiskiem została nazwana jedna z ełckich ulic.

      Wizyta w Muzeum Historycznym sprawiła dzieciom wiele radości.

       

     • 19. i 22. września uczniowie kl. III D oraz VI E wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata.

     • W tym roku mija dokładnie 30 lat od pierwszej akcji Sprzątanie Świata zorganizowanej w Polsce.

      Podczas akcji szczególną uwagę zwracaliśmy na odpady, które do tej pory  umykały naszym oczom, czyli niedopałki papierosów i kapsle. Pomimo swoich rozmiarów stanowią bardzo duży problem dla środowiska o czym przekonaliśmy się na własne oczy.

      Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, zbierali śmieci zalegające w okolicy szkoły i pobliskiej bursy. Dzieci z  wielkim zaangażowanie zbierały m.in. butelki, puszki, opakowania po lodach, a nawet…. „pety” i kapsle od butelek.

      Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone śmieci stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla przyrody, ilość niedopałków była ogromna. Niedopałek papierosa, taki mały śmieć, ale w przeliczeniu na sztuki zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. 

      Nie byliśmy wstanie sprzątnąć całego świata, ale chociaż ten  nasz – najbliższy.

     • Wycieczka do Farmy Dyń

     • Ostatni dzień lata na Farmie Dyń "EDYNIA" w Jednaczewie przyciągnął uczniów klas 6 naszej  szkoły , którzy pomimo upału nie mogli doczekać się wycieczki. Dzieci miały okazję cieszyć się bliskim kontaktem ze zwierzętami, które zostały wygłaskane, przytulone i nakarmione. Oprócz tego, czas spędzono na wspólnych zabawach(m.in. w kukurydzianej piaskownicy i zawodach sprawnościowych),  odwiedzeniu galerii lampionów i warsztatach (podczas których uczniowie wykonali własny lampion). Dużą przyjemnością było również zjedzenie kiełbaski upieczonej na ognisku. Na zakończenie dnia właścicielka farmy obdarowała dzieci słodką niespodzianką. Wrażenia były tak pozytywne, że uczniowie planują wrócić na farmę niebawem, aby odwiedzić swoje ulubione zwierzęta i na nowo spędzić wspólnie czas.

                                                                                                                                   Wychowawczynie klas 6b, 6c

     • Ewakuacja w SP3

     • Dzisiaj w Trójce nieco dymiło... z okna. Na szczęście szybko pojawili się Panowie Strażacy, by wszystkim uczniom zademonstrować, jak sprawnie musi być przeprowadzona ewakuacja na wypadek prawdziwego zagrożenia.

      Dziękujemy za ogromne zaangażowanie Strażaków.

     • Turniej Rowerowy

     • 20-go września 2023 r. uczniowie klasy 6b Marcin Byczkowski, Przemysław Jakóbczyk, Zuzanna Kalisz, Igor Witkowski, Adam Niedźwiecki i uczeń klasy 5b Michał Rydzewski uczestniczyli w Turnieju Rowerowym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie pokonywali tor przeszkód oraz przemierzali określoną trasę z zastosowaniem się do znaków pionowych. 

     • Dzień Kropki 0A

     • 15 września w grupie 0A obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i dobrej zabawy. Tego dnia zerówkowicze postarali się, by ich ubrania miały jak najwięcej kropek. Obchody rozpoczęliśmy od przeczytania książki P. Reynoldsa Kropka. Historia Vashti przekonała dzieci, że trzeba wierzyć w siebie i próbować nowych rzeczy. Szukaliśmy w sali kropek i ozdabialiśmy nimi kokardy lub krawaty, które później dumnie zaprezentowaliśmy podczas pokazu nakrapianych strojów. 

     • Bezpieczna droga do szkoły

     • 20 września odbyło się spotkanie z policjantką mł. asp. Agata Kulikowska de Nałęcz z przedszkolakami z grupy 0A. Prowadząca spotkanie udzieliła przedszkolakom kilku cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwróciła szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się również, na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Miały okazję zrobić odcisk swojego palca na kolorowance specjalnym policyjnym tuszem.

    • Do hymnu 2023
     • Do hymnu 2023

     • Z radością informujemy, że w bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”. W jego ramach co najmniej połowa uczniów naszej szkoły odśpiewa trzy utwory hymniczne. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego zostaną zaprezentowane: Rota oraz Hymn do miłości Ojczyzny.

      Udział w przedsięwzięciu poprzedziły wykłady i warsztaty przygotowujące koordynatora szkolnego do realizacji tego patriotycznego i muzycznego zadania.

      Liczymy na mobilizację naszej społeczności i wierzymy, że podczas wizyty profesorów z polskich akademii muzycznych w naszej szkole uczniowie SP3 godnie zaprezentują  powyższe utwory.

     • Spotkanie integracyjne rodziców uczniów klasy 1d

     • Niespełna dwa tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego rodzice uczniów klasy 1d odwiedzili szkołę, aby wziąć udział w spotkaniu integracyjnym. Wzajemne poznanie się nie było trudne, gdyż każdy na wstępie wykonał wizytówkę, na której oprócz imienia umieścił przymiotnik, którym siebie określił. Na spotkaniu znalazły, więc się pozytywne, energiczne czy pomysłowe osoby, które w kilku rundach przekazały uczestnikom spotkania o sobie różnorodne informacje. Rodzice dowiedzieli się np. o zainteresowaniach, umiejętnościach czy sposobie spędzania czasu wolnego.

      Aby zawsze było przyjemnie, nauczycielka zaproponowała rodzicom zasady współpracy m.in.: przekazywaniem przez rodziców wiedzy na temat dziecka, czy traktowanie nauczyciela jako partnera, a nie jako przeciwnika.

      Pod koniec spotkania po wnikliwej obserwacji, rodzice wymieniali się komplementami, które zapisywali na kartkach umieszczonych na plecach. Po ok. 90 min z „cennymi” informacjami oraz z uśmiechami na twarzach uczestnicy rozeszli się do domów, do swoich pociech.

       

     • Program „Na ratunek Poli” spotkanie z policjantką

     • 13 września 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klasy Ia i Ib. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. 

      Policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślała rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać.

     • Zabawa integracyjna klasy 1d w „Tropico”

     • 7 września uczniowie klasy 1d lekcje zakończyli pobytem w Sali Zabaw „Tropico”. Na miejscu, po uważnym wysłuchaniu zasad, wszyscy rozeszli się do wybranych kącików. Zewsząd  dobiegały radosne okrzyki - dzieci bawiły się wspaniale, a przy okazji się poznawały.

      Godzinna wizyta szybko minęła. Mimo że czas było wracać do szkoły, na twarzach dzieci malował się uśmiech, a rozmowom z nowymi koleżankami i kolegami nie było końca.

       

     • Klasa III b i III f w CEE w Ełku

     • 07.09.2023 r. klasy III b i III f wybrały się do CEE. Trzecioklasiści wzięli udział w ciekawej lekcji pt. „Przyjaciele Klimatu”. Uczniowie poznali przyczyny i konsekwencje zmian klimatu. Dowiedzieli się także, jakie różnorodne działania należy podejmować w celu jego ochrony. Ciepłe wrześniowe promienie słoneczne sprzyjały wesołej zabawie na terenie CEE i pozwoliły na integrację grupy przy ognisku.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland