• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

     • Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 4 – 8. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkoły będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Oddziały przedszkolne i klasy 1 - 3 będą funkcjonowały bez zmian.

      Komunikat MEN

      Od poniedziałku 26 października 2020 r. wszystkie zajęcia będą odbywały się w MS Teams według niezmienionego planu lekcji i są dla uczniów obowiązkowe. Zachowujemy dotychczasowy czas rozpoczynania zajęć. Lekcja prowadzona zdalnie trwa 30 minut. Po tym czasie nauczyciel pozostaje dostępny dla klasy (wyjaśnia, tłumaczy, pomaga uczniom) w aplikacji, w dzienniku elektronicznym. 

      Dla uczniów klas 4 - 8, którzy nie mają komputera lub Internetu w domu, stworzymy możliwość udziału w zajęciach zdalnych w szkole.

      W klasach sportowych zawieszamy treningi, tj. ograniczamy do 4 godz. wf. (zdalnie) dla ucznia. 

      W klasach 1 -3 zajęcia stacjonarne będą realizowane zgodnie z planem. Dzieci korzystające z obiadów będą miały zapewniony posiłek, uczęszczające do świetlicy będą miały zapewnioną opiekę przed lekcjami i po lekcjach. Każdego dnia będą wychodziły na boisko szkolne. Wychowanie fizyczne odbywać się będzie na terenie szkoły.

      Do godz. 16.00 uczniowie mogą przebywać na zewnątrz wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, w weekendy i dni wolne od nauki.

      To trudny czas dla nas wszystkich. Po raz kolejny w tym roku musimy zmierzyć się z zakazami i obostrzeniami dotyczącymi naszej swobody i funkcjonowania. Bądźmy jednak wyrozumiali i stosujmy się do zarządzeń solidarnie, bez względu na indywidualne przekonania.

                                                                                                                                                          Z poważaniem,

      Joanna Sokołowska

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Od 26 października klasy 4 - 8 mają lekcje zdalnie i nie korzystają ze stołówki szkolnej. Sposób rozlicznia płatności podamy w późniejszym terminie.

    • MIANOWANIE NA ZERÓWKOWICZA
     • MIANOWANIE NA ZERÓWKOWICZA

     •  Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych czas Mianowania na Zerówkowicza.  W tym roku - 23 października, zgodnie z  rygorem epidemicznym, uroczystość miała nieco inną formę, przede wszystkim zabrakło ważnych gości - Rodziców. Dzieci wystąpiły z krótką częścią artystyczną przed Dyrekcją. Ślubując, obiecały dbać o dobre imię swojej Grupy i swojej Szkoły, bawić się wesoło i uczyć z ochotą, a swoim zachowaniem sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. Podczas spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki i słodkości, a także drobne upominki-niespodzianki. Zostały również wykonane  zdjęcia wieńczące to wydarzenie.          

    • Spelling Competition
     • Spelling Competition

     • 21 października odbyła się 3. edycja konkursu "Spelling Competition" zorganizowana przez Pana Mateusza Kalinowskiego oraz Panią Olgę Walendzik. Konkurs polegał na literowaniu wylosowanych wyrazów oraz zapisaniu wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszych umiejętności. Poziom był bardzo wyrównany, a napięcie wzrastało do samego końca. Kilka dogrywek i ogromna wiedza nie pozwoliły nam wyłonić tylko jednego mistrza, dlatego ex aequo pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy IV B Aleksandra Leonik oraz Gabriela Filipkowska! Drugie miejsce na podium otrzymała Lidia Kukiełko z klasy IV D, a trzecie miejsce z tą samą ilością punktów przypadlo aż czterem osobom! Są nimi Mateusz Klimowicz IV A, Łukasz Nitkowski IV A, Anna Łochowska IV B i Maja Świderska IV D. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającego zapału do nauki języka angielskiego. 

    • Sukces szachisty
     • Sukces szachisty

     • Michał Bartnik, uczeń klasy 7a podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do lat 12 oraz Eliminacji Międzywojewódzkich Strefy Podlasko - Lubelskiej do lat 13 reprezentował wysoki poziom szachowy. Zajął wysokie 24. i 7. miejsce. Gratulujemy!

    • Klasa 7 F na Zielonej Szkole w ,,Kulce''
     • Klasa 7 F na Zielonej Szkole w ,,Kulce''

     •          1 października tego roku o godzinie 8:30 wyruszyliśmy niemal całą klasą do ośrodka wypoczynkowego ,,Kulka'' w Dźwierzutach. Opiekę nad nami sprawowały panie Marzena Murzyn i Ewa Marcińczyk. Podróż minęła miło, szybko i bezpiecznie. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani wyjazdem i ciekawi wrażeń z niego wypływających. Na miejsce dotarliśmy około godziny 12.

                Po zakwaterowaniu się w przytulnych pokojach, zebraliśmy się na zbiórkę przed pierwszymi zajęciami. Pan Mateusz, który był instruktorem, wyjaśnił nam zasady bezpiecznego korzystania z parku linowego - pierwszej naszej atrakcji. Chodziliśmy po dwóch trasach. Niektórzy, po raz pierwszy zdecydowali się na trasę wysoką, pokonując przy tym swój lęk przed wysokością. W parku spędziliśmy około 1,5 godziny i wszyscy się świetnie bawiliśmy. Zmęczeni, ale radośni udaliśmy się do pokoi, aby przygotować się do obiadu. Jedzenie w ośrodku było smaczne i nikt nie narzekał. Następne zajęcia związane były z jazdą na quadach. Wyposażeni w kaski jeździliśmy po wyznaczonej trasie-każdy po 4-5 kółek. Jazda była super, wróciliśmy z zajęć zadowoleni. Przed kolacją bawiliśmy się całą klasą w chowanego, biegaliśmy po terenie ośrodka. Wielu z nas znajdowała świetne kryjówki, których nawet nasze panie opiekunki nie były w stanie odkryć. Po zabawie udaliśmy się na stołówkę. Przed 20:00 zebraliśmy się pod ,,disco clubem''. Następnie zaczęła się dyskoteka. Prawie wszystkie dziewczyny tańczyły i świetnie się bawiły, chłopcy również próbowali swych sił na parkiecie, choć nie czynili tego tak aktywnie, jak dziewczyny. Pani Marzena po dyskotece ogłosiła, że wybrała dwie ,,Królowe dyskoteki'': Wiktorię Grygo i Lenę Patrzykowską. Zmęczeni udaliśmy się do pokoi i szybko usnęliśmy.

               Następny dzień zaczęliśmy od śniadania o 8:30. Zniecierpliwieni czekaliśmy na pierwsze zajęcia tego dnia, było to strzelanie z markerów do tarczy. Mimo, że był to mały turniej między nami, wszyscy się wzajemnie dopingowaliśmy. Najwięcej punktów z chłopaków uzyskał Paweł Jabłoński, a z dziewcząt Kamila Żukowska. Po paintballu, strzeliliśmy się z łuków. Zostaliśmy podzieleni na grupy, każda grupa budowała swoją twierdzę i zaczęliśmy pojedynek. Wygrała drużyna, która zestrzeliła najwięcej przeciwników. Po tych zajęciach poszliśmy na obiad. Po jedzeniu udaliśmy się na ,,Archery Challenge''. Zabawa polegała na zapoznaniem się z alfabetem morsa, który pokazywaliśmy gestami. Bawiliśmy się świetnie, było dużo śmiechu, ponieważ nie zawsze poprawnie pokazywaliśmy daną literkę i wychodziły nam zniekształcone wyrazy. Komunikowaliśmy się ze sobą również za pomocą prastarego telefonu, którego działanie było uzależnione od poprawności podłączenia do przewodów. Okazaliśmy się w tym mistrzami, gdyż każdemu udało się to wykonać za pierwszym razem. Po zajęciach udaliśmy się na posiłek, a potem mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy w pokojach, bo niestety padał deszcz. Wykorzystaliśmy go jednak na wspólne zabawy, gry w planszówki czy rozmowy ze sobą. Wieczorem zorganizowano nam ognisko z kiełbaskami. Ponieważ nadal padał deszcz, schroniliśmy się w dużym namiocie, gdzie odbywały się różne zabawy integracyjne, między innymi: głuchy telefon, śpiewanie piosenek z podanym słowem, odpowiedzi na pytania, tworzenie rysunków na podstawie rzutów kostki i inne. Zabawy te przyniosły nam dużo radości, wyzwoliły dużą aktywność na różnych polach rywalizacji.

           Ostatni dzień pobytu w ośrodku zaczęliśmy jak zwykle śniadaniem, następnie zaczęliśmy zajęcia pt. ,,Awantura o wiedzę''. Opowiadaliśmy na pytania z różnych dziedzin np. historia, sztuka, sport. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż oparte były także na umiejętności licytacji i kalkulowania. Następnie poszliśmy do lasu na ,,survival''. Naszym zadaniem było zbudowanie schronienia z wyznaczonych materiałów, a także stworzenie bezpiecznego miejsca na ognisko i elementu kreatywnego, który wyróżniałby „domek survivalowca”. Zwycięska grupa zbudowała najładniejszy i najtrwalszy domek, nazywając go ,,Zakładem Karnym Kulka'', gdyż był doposażony we wszystkie możliwe elementy zabezpieczające przed wiatrem i deszczem. Po skończonej konkurencji posprzątaliśmy po sobie teren leśny i wróciliśmy do ośrodka na obiad. Po obiedzie przyszedł czas na pakowanie, sprzątanie pokoi i wyjazd. Nasza wychowawczyni ogłosiła konkurencję na najczystszy pokój. Mianem czyścioszka został uhonorowany Adam Wojtach, ponieważ on jedyny bez pomocy współlokatorów pięknie posprzątał cały pokój. Wyróżnione zostały także dziewczyny: Maria Rostek, Gabriela Świderska, Oliwia Barańczuk i Gabriela Mięczkowska. Po podsumowaniu naszego pobytu i omówieniu najciekawszych momentów, przyszedł czas opuszczenia ośrodka. Nie chcieliśmy wracać do domu i żałowaliśmy, że czas minął tak szybko. Pobyt w ,,Kulce'' był bardzo udany, to jeden z najlepszych wyjazdów naszej klasy. Spędziliśmy bardzo fajnie czas, zajęcia były zróżnicowane, interesujące i ciekawie zorganizowane. Wszyscy z wielką chęcią braliśmy w nich udział, starając się, mimo konkurencji, działać jako jedna wielka wspierająca się drużyna. Jako klasa bardzo się zintegrowaliśmy i zacieśniliśmy nasze relacje. Pani Marzena i Pani Ewa były z nas bardzo zadowolone, ponieważ nie sprawialiśmy większych problemów. Wykazaliśmy się natomiast zdyscyplinowaniem, punktualnością, chęcią pomocy, umiejętnością słuchania i dojrzałością. Do Ełku wróciliśmy 3 października około godziny 17:00, po czym wszyscy się pożegnaliśmy i rozeszliśmy do swoich domów.

                                                                                                                                   Julia Zduńczyk, Marzena Murzyn

    • Ślubowanie klas 1
     • Ślubowanie klas 1

     • 2 października 2020 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Do społeczności ełckiej „trójki” dołączyło 119 uczniów. W tak ważnym dniu naszych pierwszoklasistów wspierali: Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Artur Urbański, Dyrektor Szkoły Joanna Sokołowska, wicedyrektor Zofia Czarkowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców. Uroczystość poprowadziły Pani Teresa Skowrońska i Ewa Jurczykowska. Dzieci musiały wykonać zadania, które wskazywały, że są gotowe do tego, aby przystąpić do ślubowania. Nie były one łatwe, ale wszyscy świetnie sobie z nimi poradzili. Prezydent Artur Urbański wyraził słowa uznania i wręczył każdej klasie prezenty w postaci pluszowych misiów. Następnie dzieci przystąpiły do ślubowania. Pan Prezydent oraz Panie Dyrektor dokonali pasowania używając wielkiego, czerwonego ołówka. Po pasowaniu głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Sokołowska, która życzyła wszystkim dzieciom „radości z każdego dnia, zapału do pracy i nauki, spokoju w sercach i zaufania, którym wszyscy będziemy się nawzajem obdarzać.”

      Dzieci otrzymały słodkości oraz tarcze z symbolami szkoły. Na zakończenie uroczystości każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie.

     • Gratulujemy!

     • Laureaci konkursu graficznego zorganizowanego przez p. Szymona Zaniewskiego:

      I miejsce - Adam Wojtach (7f)

      wyróżnienia:Nikola Sadowska (7a) i Kamila Żukowska (7f)

    • Turniej - "Ełcka Liga Szachowa" - sukces SP 3
     • Turniej - "Ełcka Liga Szachowa" - sukces SP 3

     • Uczniowie naszej szkoły zagrali w 6 turniejach systemem szwajcarskim (7 rund).Tempo to szachy szybkie. W pierwszych trzech turniejach to 10 minut na partię plus pięć sekund na ruch. A w ostatnich 3 turniejach było 10 minut bez dodanego czasu. Uczestników podzielono na grupy klasowe: grupa A to klasy VI-VIII, grupa B to klasy III-V, a grupa C to klasa II i młodsze dzieci (również dzieci z przedszkola). Ostatni turniej odbył się 25.09.2020 roku (z 2 edycji na rok 2019-2020).

      Wyniki zawodników z SP 3 Ełk:

      Grupa A. Klasy VI-VII - 1. Bartnik Michał (118 pkt), 6.Truniarz-Jurek Wiktor (46 pkt)

      Grupa B. Klasy III-V -  4.Drewniak Michał (54 pkt), 6. Koprowicz Franciszek(44 pkt) 7. Fiodorow Michał (43 pkt)

      Wyniki drużynowe:

      1.SP 3 Ełk - 398 pkt.

      2.SP Nowa Wieś (pod Suwałkami) 333 pkt.

      3.SP 4 Ełk - 217 pkt.

      Gratulacje!

     • 6d najlepsza w kraju

     • Klasa VI d zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Kim będę" organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Gratulujemy!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • sp3@elk.edu.pl
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland