• Jasełka

     • Dziękujemy wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Jasełek.

       Szczególne podziękowania kierujemy do:

      - Blanki Browarskiej (Va) z Rodzicami,

      - Leny Limberger (Va),

      - Leny Świderskiej (Va),

      - Heleny Nitkowskiej (VIe),

      - Alany Szyszkowskiej (VIe),

      - Zuzanny Karwowskiej (VIe),

      - Macieja Nowaka (VIg) z Rodzicami,

      - Bartosza Gogolczyka (VIg),

      - Mai Lewińskiej (VIg).

      Link

       

    • Aktywni Błękitni i Teatr Znak
     • Aktywni Błękitni i Teatr Znak

     • 15 grudnia 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spektaklu edukacyjnym online, którego organizatorami byli Aktywni Błękitni oraz Teatr Znak. Dzieci z klas 2c i 3e wraz z nauczycielami śledziły historię bohaterów. Wspólnie z aktorami zastanawiały się nad rolą wody w naszym codziennym życiu, nad tym, jak możemy zadbać o jej zasoby, a także jak mądrze żyć w jej otoczeniu. Dowiedziały się, czym jest retencjonowanie wody, przysłuchiwały się dyskusji o tym, czy lepiej żyć w zielonym czy w zabetonowanym otoczeniu oraz zasięgnęły wiedzy, jak przeciwdziałać suszy i powodzi. 

      Widowisko składało się z dwóch części. Najpierw uczniowie poznali historię głównych bohaterów - Janka i Majki, którzy swoją postawą próbowali wpłynąć na decyzje małżeństwa, które poszukiwało najlepszego miejsca do budowy domu. Dzięki interakcji z bohaterami spektaklu uczniowie zadawali pytania i komentowali, biorąc udział w przedstawieniu nie tylko jako widzowie i obserwatorzy, ale odbiorcy wpływający na przebieg wydarzeń i oceniający postępowanie poszczególnych aktorów na scenie.

      Na interaktywnym czacie padło wiele ciekawych odpowiedzi, które poprowadziły naszych bohaterów do szczęśliwego zakończenia. Słuchając różnych argumentów płynących z ust aktorów teatru, uczniowie przekonali, jak ważne jest gospodarowanie wodami w naszym otoczeniu, szczególnie w czasie postępujących zmian klimatycznych.

      Wydarzenie zakończył quiz, dzięki któremu uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na poruszane tematy.

    • Szkolne wyzwanie życzliwości w ełckiej Trójce
     • Szkolne wyzwanie życzliwości w ełckiej Trójce

     • Klasa 5b pod opieką wychowawczyni pani Iwony Szczuki już po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, której celem jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu. Jej ambasadorem w tym roku został Kamil Stoch, który zachęca wszystkich do stosowania zasad fair play, współpracy, wzajemnego szacunku  oraz okazywania życzliwości na co dzień.

      Klasa 5b ochoczo podjęła wyzwanie. Na stronie CN Klubu Kumpli zapoznaliśmy się z materiałami promującymi działania i wyjaśniliśmy szerokie znaczenie słowa życzliwość.

      Życzliwość to postawa charakteryzująca się życzeniem dobra innym i uczynnością. Zawiera w sobie: serdeczność, uprzejmość, wyrozumiałość, zrozumienie, współczucie i akceptację. To znacznie więcej niż bycie miłym.

      Następnie  wychowankowie wypełnili ankietę dotyczącą życzliwości i wyznaczyli zadania do wykonania. Uczniowie stwierdzili, że im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.

      Podczas akcji uczniowie zaprezentowali różne sposoby okazywania życzliwości i przedstawili to za pomocą wybranych prac: plakatów, zdjęć, prezentacji multimedialnych, dzienniczka życzliwości, pomocnej dłoni czy supermocy.

      Osiągnięte cele z realizacji projektu:

      - Wychowankowie udowodnili, że potrafią i chcą okazywać życzliwość wobec innych. Sprawia im to wiele zadowolenia, satysfakcji i radości.

       - Relacje rówieśnicze uległy poprawie, wzmocniła się więź pomiędzy wychowankami, wzrosła ich samoocena i poczucie własnej wartości.

      Wystąpiły pewne trudności w  stosowaniu  umiejętności cyfrowo-technologicznych oraz odpowiedzialności zbiorowej w świecie wirtualnym.

      Udział w akcji online był dużym wyzwaniem, jednak uczniowie poradzili sobie, sprawdzili się, odkryli swoje mocne strony i uwierzyli w swój sukces.

      Reasumując, wychowankowie stwierdzili, że udział w projekcie pozwolił im lepiej zrozumieć znaczenie życzliwości jako odpowiedzialności indywidualnej i zespołowej.

      Uczniowie zgodnie potwierdzają słowa Kamila Stocha, że dobro okazane innym zawsze  powraca.

      Do projektu dołączyła się także pani Monika Kardyńska wraz ze swoim podopiecznym – Antkiem Uździło z klasy 1a, który narysował przepiękny komiks o życzliwości.

      Życzliwość i współpraca tworzą jedność. Warto okazywać życzliwość!

      Dołączamy dowody realizacji projektu wychowanków, wychowawcy oraz ucznia z klasy 1a.

      link1  link2

       Wychowawczyni  klasy 5b - Iwona Szczuka 

      Daria

      Dominika

      Antoś

      Igor

      Artur, Jula

      życzliwość

      życzliwość1

      życzliwość = pomoc

      życzliwość2

     • Brawo Judyta!

     • Z radością informujemy, że uczennica kl. 4a, Judyta Podwojska, zdobyła pierwsze wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu. Tematem konkursu na profesjonalny projekt znaczka pocztowego, była 500 rocznica urodzin króla Zygmunta Augusta. Praca wymagała nie tylko znajomości budowy takiego znaczka, ale również wydarzeń z życia króla. Serdecznie gratulujemy! Judyta otrzyma nagrodę - prezent oraz pamiątkowy dyplom.

    • Zabawy na śniegu
     • Zabawy na śniegu

     • 10 grudnia dzieci z gr. 0 „B” świetnie bawiły się na boisku szkolnym. A dlaczego? Bo tego dnia spadł pierwszy śnieg! Ileż było radości i frajdy z dotykania śniegu, sypania, rzucania się śnieżkami czy udeptywania ścieżek. Niestety, nie udało się ulepić bałwana. Ulepimy go innym razem, wszak zima przed nami!

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • 7 grudnia w oddziałach przedszkolnych 0A i 0B odbyły się Mikołajkowe spotkania. Tego dnia w szkole królował oczywiście kolor czerwony oraz dodatki: czapeczki  i rogi renifera. Dzieci wyglądały jak mali pomocnicy Mikołaja.  Tradycyjnie wysłuchały opowieści o Świętym Mikołaju, poznały zwyczaje mikołajkowe w Polsce i innych krajach. Wspólnie też wykonały postać Mikołaja, którą zostawiły w szatni.

      Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki od Dyrekcji Szkoły i prezenty od Mikołaja. Zabawę zakończyły głośnym okrzykiem: Mikołaju Święty, dziękujemy za prezenty!

    • Świąteczne odliczanie, czas start!
     • Świąteczne odliczanie, czas start!

     • Grudzień... czas świątecznego poruszenia, szaleństw zakupowych i nut grających w naszych sercach Jingle Bells, magiczny czas… Z tej okazji klasa 2c wykonała kalendarze adwentowe. W każdym samodzielnie wykonanym okienku znajdują się zadania dotyczące m.in. wspólnych wypieków przedświątecznych, dekorowania domu, wykonania  kartki świątecznej czy ozdób choinkowych.Dzieci przebierają już nóżkami, nie mogą się doczekać 24 grudnia…

    • Andrzejki 0 „B”
     • Andrzejki 0 „B”

     • Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać! – tymi słowami dzieci z grupy 0 „B” rozpoczęły   wróżby andrzejkowe w dniu imienin Andrzeja – 30 listopada.

      Przyszłość przepowiadana była na różne sposoby: poprzez losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii,  wędrówkę butów, słodkich rurek z wesołymi przestrogami.

      Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest, że przyniosły dzieciom wiele, wiele radości!

      Barbara Karwowska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • sp3@elk.edu.pl
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland