• Szkolna Liga Przyrodnicza klas czwartych rozstrzygnięta!

• Konkurs składał się z dwóch etapów. Testy zawierały dwa typy zadań: zamknięte i krótkiej odpowiedzi. Pytania sprawdzały przede wszystkim umiejętność czytania ze zrozumieniem, wykorzystania informacji zawartych w tekście, rysunkach oraz schematach.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 66.

Do konkursu przystąpiło 22 uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dodatkową oceną celującą z przedmiotu przyroda.

W końcowej klasyfikacji:

I miejsce zdobyła Zuzanna Tarasiewicz,

II miejsce ex aequo  zajęli Szymon Trzonkowski i Robert Kalisz,

III miejsce -Tymon Wasilewski.

Gratulujemy i życzymy sukcesów

w kolejnych konkursach przyrodniczych w nowym roku szkolnym.

• "Odłącz się - Połącz się"

• Dzięki stronie internetowej

rodzice i nauczyciele mają dostęp do szeregu porad i materiałów  eksperckich, artykułów, materiałów dla dzieci,  dotyczących zagrożeń i wskazówek na temat korzystania z ekranów przez małoletnich.

Szkoła jako uczestnik ogólnopolskiej kampanii Re@lnie Odpowiedzialni zachęca do korzystania z dostępnych tam treści.

Widzieliście już spot w TV?

• Spotkanie organizacyjne

• Rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie pierwszej,

zapraszamy na spotkanie organizacyjne

27 czerwca 2022 r. o godz. 16.00 do stołówki szkolenej.

• Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

• Nasza szkoła wraz z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku była współorganizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy o społeczeństwie.  Konkurs objęty został patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Ełckiego oraz Prezydenta Miasta Ełk.

O wydarzeniu można przeczytać na stronach Ośrodka oraz Starostwa Powiatowego:

link   link

• III etap Ligi Przyrodniczej klas 2 i 3

• 23 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się III etap Ligi Przyrodniczej. Wzięło w nim udział 20 uczniów klas 2 i 3. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru w formie zagadek, łamigłówek oraz udzielaniu odpowiedzi na pytania. Tematyka konkursu obejmowała zakres wiedzy ekologicznej.   Trzeci etap Ligi Przyrodniczej wyłonił zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Jednocześnie zapraszamy przedstawicieli klas drugich i trzecich do wzięcia udziału w następnym roku szkolnym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w następnych potyczkach.

Organizatorzy:  Agnieszka Orzechowska i Urszula Herc- Przekop

• Wyróżnienie Piotra Wawrzyńczaka

• NIGDY WIĘCEJ WOJNY! 9 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki V edycji konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wojewoda Podlaski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Patronat medialny: Radio Białystok i Ośrodek Telewizji Polskiej w Białymstoku.

Więcej na ten temat można przeczytać:

Uczeń naszej szkoły Piotr Wawrzyńczak z kl. 5c otrzymał wyróżnienie w I kategorii konkursowej. Zadaniem uczestników było wybranie źródła historycznego, jego interpretacja, a następnie napisanie wiersza na ten temat. Utwór Piotra nosi tytuł „Katyń” i zostanie opublikowany w Antologii wierszy konkursowych. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów nastąpi we wrześniu w siedzibie IPN w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej publikujemy wyróżniony przez komisję konkursową wiersz.

„KATYŃ”

Jestem dzieckiem, chcę beztrosko nadal żyć,

Jednak są wydarzenia, wobec których nie można obojętnym być.

Mój rok urodzenia 2010 do tragedii nawiązuje –

Co to Smoleńsk? –dowiedzieć się więc próbuję.

Babcia jest dobrym źródłem informacji,

Wyjaśniła pokrótce, co spotkało Polaków ze strony innej nacji.

Katyń – krótkie słowo, a ile zawiera cierpienia,

Dla mnie i moich rówieśników, to jest nie do wyobrażenia.

Jak okrutnym wobec innych ludzi można być,

Jak ze świadomością takich czynów można później żyć?

Strzał w tył głowy, egzekucje, zbiorowe mogiły,

Słuchać o tych wszystkim jest ponad moje siły.

Co nasi rodacy tam przeżyli, ile wycierpieli

Czy do końca nadzieję na przeżycie mieli?

Czym zawinili, z czyjego rozkazu wyrok wykonano?

Dlaczego z zimną krwią ich wszystkich zamordowano?

Katyń – tyle kłamstw na ten temat wypowiedziano,

Zrzucić winę na innych próbowano.

Tyle faktów przed nami zatajono,

Mimo upływu lat nadal wszystkiego nie ujawniono.

Zbrodnia, ludobójstwo – inaczej tego nazwać nie możemy,

Teraz, gdy tyle o tej tragedii wiemy.

To wydarzenie dobitnie nam pokazuje,

Że nienawiść wszystko rujnuje.

Dlatego w imieniu swojego pokolenia mówię:

NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

• PIKNIK CZYTELICZNY

• Klasa 2b wzięła udział w pikniku „O krasnoludkach z Marią Konopnicką organizowanym” przez bibliotekarzy ełckich szkół. Każda szkoła miała przygotować krótki występ związany z twórczością pisarki. Nasze dzieci ślicznie zaśpiewały piosenkę „Bocian. W ramach zabawy uczniowie zapoznawali się z twórczością poetki: pisali gęsim piórem, szukali krasnoludków, uczestniczyli w quizie. W ramach zabawy było przeciąganie liny. Piknik zakończył się ogniskiem.