• Moja przygoda w muzeum

• W czerwcu i w lipcu 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w LXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Moja przygoda w muzeum”. Od wielu lat placówki muzealne i oświatowe z całego świata włączają się w akcję promowania wiedzy o muzeach. Chodzi też o to, żeby zachęcać dzieci i młodzież z całego świata do przeniesienia się wehikułem czasu w minioną rzeczywistość i aktywnie brać udział w poznawaniu historii.

My wybraliśmy ełckie Muzeum Kropli Wody, w którym przeżyliśmy własną przygodę dzięki życzliwości opiekunów tego miejsca. Jej efekty, w formie prac plastycznych, zostały przekazane Muzeum w Toruniu – organizatorowi tego przedsięwzięcia. Jesteśmy dumni, że nasze dzieła znalazły się wśród tysięcy prac z całego świata. I chociaż nie zdobyły one uznania w oczach jury konkursowego, to i tak jesteśmy z siebie dumni, a przygoda, którą przeżyliśmy, zostanie na zawsze w naszej pamięci.

nauczyciel historii - Maria Konopko