• BohaterON

     • W bieżącym roku nasza szkoła wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego ProjektuBohaterON w Twojej Szkole. Jej celem jest upamiętnienie, uhonorowanie Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

      W kampanii wzięło udział ok. 200 uczniów klas 1-8. Przeprowadzono zajęcia wg scenariuszy zaproponowanych przez Organizatora. Uczniowie poznali sylwetki konkretnych bohaterów Powstania Warszawskiego. Wynikiem zrealizowanych zajęć są filmiki, jeden wg opracowanego scenariusza. Uczniowie mieli okazję wykonać w dowolnej technice "kotwicę" Polski Walczącej. Z prac została przygotowana tablica eksponująca prace uczniów. Ponadto zrobiono zdjęcia pt. "Dzieci 2022, dziękują dzieciom 1944". Do realizacji zadania zostali zaproszeni również Rodzice, którzy czynnie włączyli się w realizację projektu. Wielu z nich zamieściło swój wpis w zakładce "Dumni z Powstańców" wyrażając swój podziw, szacunek i podziękowania za heroiczną walkę w obronie Ojczyzny. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było obejrzenie transmisji widowiska historyczno-muzycznego pt. "BOHATEROWIE Z RIUN, CZYLI HISTORIA WARSZAWSKICH ROBINSONÓW". Zadaniem uczniów było napisanie relacji z tego koncertu. Dzieci i młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami; pisali o tym, co ich poruszyło w historii powstańców warszawskich, co zaskoczyło, zadziwiło, zachwyciło, co wywołało refleksję, co było trudne i niezrozumiałe. Zdecydowanie poszerzyła się świadomość i wiedza uczniów nt. historii Powstania Warszawskiego, pogłębiły się postawy patriotyczne.

      Do działań zostały również włączone dzieci z niepełnosprawnościami, które miały okazję obejrzeć spektakl  teatralny pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Odbyły się pogadanki nt. bohaterów i ich wielkiego patriotyzmu, wojny i powstania. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne laurki jako wyraz wdzięczności pokoleniu Powstańców Warszawskich. Dzięki tym działaniom został zbudowany swoisty pomost międzypokoleniowy, który pogłębił więzi i szacunek do Ojczyzny oraz dał możliwość uhonorowania bohaterów 1944.

      Koordynatorkami projektu były p. Urszula Kantowicz i p. Maria Konopko.

     • Andrzejkowa zabawa klas 3b i 3c

     • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Do Krainy Magii- świata stworzonego 29 listopada- w wigilię św. Andrzeja przez klasę 3c została zaproszona klasa 3b. Podczas pobytu w niej, uczestnicy mogli dowiedzieć się co ich czeka w bliższej czy dalszej przyszłości: szczęście, pieniądze czy daleka podróż. Dzieci wywróżyły również imiona przyszłych partnerów,  przyszłe zawody oraz otrzymały rady. Wróżby przeplatane były tańcami integracyjnymi. Pod koniec można było zatańczyć ze szczególnym gościem- panią miotłą. Uwieńczeniem czarodziejskich poczynań był słodki poczęstunek.

      To był dzień pełen emocji, wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!

       

     • ANDRZEJKI W 2 f

     • W przeddzień imienin Andrzeja 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2f wzięli udział
      w wesołej zabawie. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od poznania tradycji andrzejkowych i krótkiej pogadanki. Choć za oknem panowała ponura aura, to w sali 204
      atmosfera podgrzała się do czerwoności. Dzieci za sprawą cudownych przebrań i gorących muzycznych rytmów przeniosły się do świata fantazji. Uczniowie dzięki
      współpracy rodziców naładowały swoje akumulatory łakociami i wesoło bawiły się przy
      muzyce. Podczas szalonej zabawy można było sprawdzić swoje umiejętności w różnych
      konkursach min. w konkursie uśmiechu podczas zjadania cytryny, w grupowym zadaniu
      na tworzenie mumii z papieru toaletowego, dmuchaniu balonów na czas. W zabawie
      wyłoniono króla i królową balu za sprawą konkursu „gorące krzesełka”. Podczas zadań
      liczyły się nie tylko umiejętności i spryt, trzeba było mieć jeszcze odrobinę szczęścia.
      Zabaw andrzejkowa była okazją do integracji klasowej i stworzenia pięknych wspomnień.

     • Spotkanie andrzejkowe klas 4

     • W kalendarzu znajdziemy wiele świąt, rocznic czy ważnych wydarzeń, o których warto pamiętać. Sporo świąt daje nam okazję do zabawy, inne natomiast wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię.

      Jednym ze świąt, które kojarzy się z dobrą zabawą, są Andrzejki, obchodzone w noc z 29 na 30 listopada. Święto to, jest doskonałą okazją, żeby wspomnieć obyczaje ludowe, dlatego w naszej szkole kultywowana jest ta tradycja.

      Dnia 25 listopada 2022 r. wychowawczynie klas czwartych zorganizowały spotkanie andrzejkowe dla swoich wychowanków. W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli uczestników zabawy wróżbici, chętni uczniowie z klasy 8b.

      Katalog wróżb był różnorodny, przez cały czas stoiska z andrzejkowymi wróżbami były oblegane przez uczniów. Każdy bowiem chciał usłyszeć o sobie coś wyjątkowego, dowiedzieć się, czy jego marzenie się spełni, czy też poznać swoją najbliższą przyszłość.

      Czwartoklasiści kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki, ucząc się wybranych układów tanecznych.

      Dociekliwi i odważni mogli spróbować swoich sił mierząc się z przygotowanymi logicznymi zagadkami na spostrzegawczość,kreatywność, a także wymagającymi odrobiny sprytu wpokoju zagadek tzw. Escape Roomie, z którego musieli, jak najszybciej się wydostać.

      Na wychowanków klas czwartych czekał również słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i samych uczestników imprezy.

       Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem integracyjnym, wspaniałą zabawą, która dostarczyła wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Wróżby pobudziły wyobraźnię, kreatywność, pozwaliły oderwać się od rzeczywistości i przenieniosły dzieci w świat marzeń i fantazji.

       

       

      Krzysztofa Sokołowska

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

      W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na  dzieci i ich prawa. Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dla dzieci w Polsce to zawsze bardzo radosny dzień. Rozmawiamy w nim przede wszystkim o dziecięcych prawach i przywilejach. Na spotkaniu integracyjnym dla klas 0-3 omawialiśmy Konwencję o prawach dziecka. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości Praw Dziecka.


     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia, każde dziecko, które przyszło do biblioteki i wypożyczyło książkę, otrzymało zakładkę.

     • „Myśl jak inżynier”

     • „Myśl jak inżynier” to kreatywne zajęcia w których uczestniczy grupka młodych bystrzaków z klasy 5b.Uczniowie w czasie spotkań omawiają różne projekty techniczne. Pierwszy model wykonany przez młodych techników to zabawka „Trzmiel”, która wzbudziła dużą ciekawość, sprawiła wiele frajdy i zapoznała z zagadnieniem siły tarcia.Zapraszamy do galerii zdjęć, tam przedstawiamy nowy mobil, coś co się rusza a tym samym przyciąga wzrok. Że trzmiel jest latający, to może trochę umowne, ale za to bardzo prosty do wykonania.Pozdrawiamy ;-)

     • Tydzień Patriotyzmu

     • Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się Tydzień Patriotyzmu. W dniach 14 – 18 listopada 2022 r. przeprowadziliśmy szereg akcji patriotycznych, które miały na celu kształtowanie więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej.

      Dzień pierwszy 14 listopada 2022 r.

      Spotkanie z historykami p. Jackiem Rutkowskim oraz p. Martą Rózio

      W poniedziałek wytypowane klasy wzięły udział w żywej lekcji historii na temat: Jak się żyło pod zaborami?, Rola kościoła w czasie zaborów oraz Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Naszymi gośćmi byli p. Jacek Rutkowski ekspert MEN, historyk, konsultant WMODN w Olecku oraz p. Marta Rózio konsultantka WMODN w Olecku, historyk, ekspert w tematach związanych z religią i rolą Kościoła.

       

       

       

      Pan Jacek opowiedział zebranym uczniom, jak wyglądało życie pod zaborami, przybliżył ówczesne problemy i wyzwania, z którymi musieli borykać się Polacy, którzy znaleźli się w granicach trzech państw różniących się prawem, językiem, zwyczajami i gospodarką.

       

       

       

      Pani Marta wyjaśniła uczniom, dlaczego religia katolicka stała się istotnym czynnikiem tożsamości narodowej Polaków. W ciekawy sposób przedstawiła rolę Kościoła katolickiego w czasie zaborów, jedynej polskiej instytucji prawnie działającej we wszystkich trzech zaborach

       

       

       

       

      Spotkanie zamknęło wystąpienie czworga wychowanków z klas 8, którzy zaprezentowali, w jaki sposób sami Polacy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę.

       

      W tym dniu postanowiliśmy także upamiętnić rosnący przed naszą szkołą Dąb Pamięci, który w 2017 roku poświęciliśmy pamięci ppor Witolda Sienkiewicza, będącego jedną z ofiar zbrodni katyńskiej.

      Uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem przystroili drzewko biało – czerwonymi wstążkami i zapalili znicze. Tego typu wydarzenia są potrzebne i utrwalają w pamięci uczniów oraz mieszkańców osiedla, jak ważnym dla historii naszego państwa był mord polskich oficerów w Katyniu. 

      Dzień drugi 15 listopada 2022 r.

      Pokaz poloneza oraz patriotyczne karaoke

      Tego dnia w ramach patriotycznych akcji zorganizowanych podczas Tygodnia Patriotyzmu, nasi uczniowie mieli możliwość obejrzeć pokaz polskiego tańca narodowego poloneza, który przygotowały chętne uczennice z klas 8 pod kierunkiem nauczycielek wf.

      Podczas dwóch długich przerw odbyło się również patriotyczne karaoke. Wszyscy zgromadzeni uczniowie na holu mogli nie tylko wysłuchać, ale przede wszystkim wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.   
      Repertuar był bogaty. Sięgnęliśmy bowiem nie tylko do tradycyjnych pieśni patriotycznych takich jak: Maszerują strzelcy, My pierwsza brygada, Przybyli ułani pod okienko, Płynie Wisła, płynie ..., ale również do współczesnych, między innymi: Dziewczyna z granatem, Dziś idę walczyć mamo oraz Wolność.

      Dzień trzeci 16 listopada 2022 r.

      Warsztaty pod kierunkiem p. Jacka Rutkowskiego

      Quiz patriotyczny

      Rozśpiewana przerwa

      W środę naszą szkołę odwiedził ponownie p. Jacek Rutkowski, który przeprowadził warsztaty nt. Wiek powstań dla wytypowanych klas ósmych. Uczniowie podczas spotkania z ekspertem pracowali na zabytkowych źródłach historycznych (pocztówkach, modlitewnikach, starych gazetach, dokumentach) pochodzących z osobistych zbiorów pana Rutkowskiego.

      Pan Jacek wyjaśnił uczniom, że historyk, w przeciwieństwie do wielu naukowców, nie ma możliwości bezpośredniego zetknięcia się z obiektem swoich badań. Może analizować go wyłącznie na podstawie źródeł historycznych i dzięki temu starać się jak najwierniej opisać przeszłość.

       

       

       

      Historyk pokazał, w jaki sposób należy analizować oraz interpretować dane źródło historyczne i na co należy zwracać uwagę, żeby potwierdzić jego wiarygodność oraz zgodność z faktami. Wskazał, jak należy klasyfikować źródła oraz umieszczać je w kontekście historycznym.

      Zajęcia nie tylko podobały się uczniom, ale również pobudziły ich kreatywność, zachęciły do własnych poszukiwań i zgłębiania wiedzy na temat swojej rodziny oraz najbliższego otoczenia.

      Tego dnia na przerwach międzylekcyjnych Samorząd Uczniowski zorganizował quiz patriotyczny, w którym udział wzięli wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas przerw włączane były również patriotyczne pieśni, które wprawiły słuchaczy w podniosły nastrój.

      Dzień czwarty 17 listopada 2022 r.

      Ogólnopolski konkurs Do hymnu​​​​​​​

      W tym roku szkolnym SP3 wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do hymnu zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

      Uczniowie o godz. 11:00 na sali gimnastycznej pod kierunkiem p. Anny Świderskiej odśpiewali przed komisją konkursową trzy utwory: Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Hymn do miłości Ojczyzny

      Dzień piąty 18 listopada 2022 r.

      Spacer z historią niepodległości w tle

      Rozstrzygnięcie konkursu na patriotyczne zdjęcie

      W tym dniu odbyła się ostatnia akcja – Spacer z historią niepodległości w tle – lekcja historii i patriotyzmu w terenie. W akcji wzięły udział wytypowane klasy, które pod opieką nauczycieli odwiedziły pomniki oraz kamienie pamięci znajdujące się niedaleko naszej szkoły.      Żywą lekcję historii nasi wychowankowie rozpoczęli pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który znajduje się pod Urzędem Miasta. Stamtąd udali się pod kamień pamiątkowy poświęcony Bohaterskim żołnierzom września.


       

       

       

       

       

      Następnie ulicami: Armii Krajowej, Fryderyka Chopina oraz Tadeusza Kościuszki dotarli do kamienia pamięci poświęconego Ofiarom Katynia 1940 i Smoleńska 2010, który znajduje się przy Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Patriotyczną lekcję historii zakończyli pod pomnikiem Poległym za wolną i niezawisłą Polskę.

      Organizatorki Tygodnia Patriotycznego ogłosiły kilka tygodni wcześniej konkurs na najlepsze patriotyczne zdjęcie. Uczniowie chętnie zaangażowali się w ten projekt. Przesyłali zdjęcia i przynosili wydrukowane fotografie. Wybór tego jednego, najlepszego zdjęcia był naprawdę trudny.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji całego projektu.

      Krzysztofa Sokołowska

      Monika Cybulska – Ryciuk

    • „Do Hymnu!”
     • „Do Hymnu!”

     • 17 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przesłuchaniach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu!” . To kulturalne i patriotyczne wydarzenie obywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dyrekcji Narodowego Centrum Kultury. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ok. 300 szkół z całej Polski.  Zgodnie z regulaminem  połowa uczniów naszej szkoły przygotowanych przez Panią Annę Świderską i pod jej kierunkiem odśpiewała trzy utwory hymniczne:  Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Święta miłości kochanej Ojczyzny.

      Naszym gościem a jednocześnie ekspertem  była Pani prof. Wioletta Miłkowska z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie ( filia w Białymstoku), która z uwagą wysłuchała ww. utworów.

      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu, ale już dziś dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w to wydarzenie. Szczególnie dziękujemy Pani Annie Świderskiej oraz naszym Uczniom, z których jesteśmy bardzo dumni, ponieważ przepięknie zaśpiewali utwory konkursowe i godnie reprezentowali naszą szkołę .

      Inicjatorką przedsięwzięcia była Pani Maria Konopko – dziękujemy!

     • Szlachetna Paczka

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była skuteczna konkretna i sensowna.

      Z bazy rodzin wybraliśmy tę, dla której chcemy przygotować paczkę, jest to rodzina Pani Agaty.

      Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia: PRALKĘ, ŻYWNOŚĆ TRWAŁĄ, ŚRODKI CZYSTOŚCI.

      Jeśli mają Państwo ochotę wesprzeć rodzinę Pani Agaty, prosimy o  przynoszenie:

      • żywności trwałej (kawa, herbata, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, ryż, dżem, płatki śniadaniowe, mleko, przyprawy, słodycze, itp.)
      • środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydła/żele do kąpieli, pasta do zębów, szczoteczki, płyny czyszczące, szampony),
      • materiały szkolne (zeszyty, bloki, kredki, farby, nożyczki itp.)
      • Marzenia rodziny to: skrzynka w surowym drewnie do decoupage'u, gra komputerowa, klisza do polaroida, blok do akwareli, Pogo stick/auto na pilot

      Miejsce zbiórki potrzebnych artykułów: gabinet 112

      30 listopada organizujemy w szkole kiermasz ciast. Za zebrane środki zakupimy brakujące produkty. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

      Historia Rodziny

      Rodzina pani Agaty wiodła stabilne życie, pełne radości i spokoju. Dwójka pracujących rodziców bez większych problemów była w stanie zapewnić dzieciom byt, udawało się nawet odłożyć pieniądze na remont mieszkania. Ich sytuacja niespodziewanie uległa drastycznej zmianie. Mąż pani Agaty zachorował, okazało się, że to nowotwór żołądka. Nie udało mu się wygrać tej walki i parę miesięcy temu zmarł. Od tego momentu kobieta sama wychowuje czwórkę dzieci. Utrzymują się z jej pensji oraz przysługujących im świadczeń i zasiłków.

     • Wyśpiewane sukcesy

     • Miło nam poinformować, że uczennica kl. III a Ola Niedźwiecka, zdobyła główną nagrodę, czyli Grand Prix XV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W tym roku jury najwyżej oceniło jej występ spośród 72 prezentacji w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto chór z kl. II a w swojej kategorii wiekowej zdobył wyróżnienie. Zmagania konkursowe odbyły się 3 listopada, a 10 listopada wszystkich nagrodzonych można było oklaskiwać na scenie Ełckiego Centrum Kultury.

      Olę do występu przygotowała pani Teresa Skowrońska, a dziewczynki z chóru pani Urszula Herc – Przekop. Gratulujemy!

     • Apel z okazji Święta Niepodległości 11 listopada

     • 11 listopada 1918 r. to data, którą powinien znać każdy Polak. Jest to bardzo ważne i piękne święto kształtujące patriotyczne postawy młodego pokolenia. Dzisiaj uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w apelu przygotowanym przez swoich kolegów i koleżanki z klas 2d i 3e. Część artystyczną uświetniły występy zwyciężczyń szkolnego konkursu Pieśni Patriotycznej.

     • Szkolny konkurs wiedzy o Polsce

     • Pod koniec października wytypowani uczniowie ze wszystkich klas II i III wzięli udział w „Szkolnym konkursie wiedzy o Polsce”. Po szczegółowej analizie testów składających się z pytań otwartych i zamkniętych organizatorki wyłoniły zwycięzców.

      Podczas szkolnego apelu upamiętniającego Narodowe Święto Niepodległości wszystkim zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców i Urząd Miasta Ełk.

      ​​​​​​​​​​

     • Konkurs na Najpiękniejszy różaniec

     • W naszej szkole w październiku odbył się konkurs na Najpiękniejszy różaniec skierowany  do wszystkich uczniów. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, budzenie aktywności, twórczy rozwój wyobraźni i pomysłowości dzieci.

      Na konkurs przygotowano 55 różańców. Każdy z nich był dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż uczniowie wykonali je różnymi technikami i z zaskakujących materiałów: kwiatów, makaronu, kasztanów, , orzechów, jarzębiny, koralików, żelek, masy solnej itp.

      Jury po wnikliwej analizie prac postanowiło przyznać nagrody główne. Przy ocenie komisja wzięła pod uwagę: wkład pracy, pomysłowość oraz efekty wykonania.

       

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Planeta smaków dzieciaków”

     • W ramach działań związanych z uzyskaniem Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie wśród uczniów klas I – III odbył się szkolny konkurs plastyczny „Planeta smaków dzieciaków”. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie graficznej przepisu na zdrową i smaczną potrawę.  Dzieci po konsultacjach z rodzicami przyniosły na lekcje różnorodne materiały plastyczne i z dużym zaangażowaniem wykonały piękne i realistyczne smakołyki. Z każdej klasy zostały wybrane trzy prace drogą wewnętrznych eliminacji.  Następnie komisja konkursowa na każdym poziomie wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Urząd Miasta Ełku i Radę Rodziców.

      WYNIKI

     • Bal Wszystkich Świętych

     • 27 października Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali dla uczniów klas 4-8 spotkanie integracyjne pod hasłem  "Bal Wszystkich Świętych". Chętni uczniowie mogli przebrać się w stroje nawiązujące do postaci świętych, biblijnych oraz aniołów. Uczestnicy aby przebyć drogę do nieba- sali dyskotekowej w niebiańskim wystroju, musieli rozwiązać różnego rodzaju zadania. Każdy losował  sentencje ze złotymi myślami  i otrzymał mały smakołyk- niebiańską krówkę.Wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili, w serdecznej i miłej atmosferze. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy ale pozostały nam wspaniałe wspomnienia, zdjęcia oraz nadzieja, że za rok spotkamy się ponownie.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
    • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP