• Z wizytą u Świętego Mikołaja

     • W mroźny i śnieżny dzień 14 grudnia uczniowie z klas IV e i III d wraz z opiekunami wyruszyli na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który po raz kolejny zagościł w Gwarku w miejscowości Piękna Góra koło Giżycka. Przywitani przez wesołych elfów, oczarowani pięknymi świątecznymi dekoracjami, zwiedzali kolejne komnaty, w których czekały na nich liczne atrakcje. Za pomocą nowoczesnej maszyny Mikołaj sprawdzał stopień ich grzeczności. W Ekspresie Polarnym pomagali przetransportować narzędzia do naprawy mikołajowych urządzeń. Znaleźli wyjście z kominowego labiryntu i oglądali świąteczny spektakl przygotowany przez  aktorów- elfów. Samodzielnie wykonali pyszne pierniczki według przepisu Pani Mikołajowej. W świątecznym sklepiku mogli zakupić  pamiątki, które będą im przypominały ten dzień pełen wesołej zabawy i wspaniałych wrażeń. 

      Dorota Kulikowska

      Marzena Murzyn

     • Świąteczna choinka

     • Grupa młodych bystrzaków przedstawia kolejny projekt - pocztówka z migającymi światełkami. Zestaw do samodzielnego montażu.

      Wesołych Świąt

     • SP3 Monarowi

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

      św. Jan Paweł II

      Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi.

      Nasza szkoła rozpoczęła cykliczną akcję charytatywną SP3 Monarowi. 19 grudnia 2022 roku klasa 5a wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Bożeną Urban udała się do Stowarzyszenia MONAR Schroniska dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku. Na miejscu gości przywitali mieszkańcy MONARU, pracownicy i kierownik, Pan Nikodem Kemicer. Uczniowie złożyli życzenia świąteczne i noworoczne, wręczyli własnoręcznie wykonane przepiękne kartki świąteczne. Przekazali również smaczne pierniczki oraz upominki przygotowane przez rodziców. Na twarzach mieszkańców schroniska widać było ogromne wzruszenie i radość. Był też czas na pogawędkę. Uczniowie również otrzymali prezent. Cudowny karmnik dla ptaków, wykonany przez pensjonariuszy, zostanie umieszczony na parapecie klasopracowni.  Dokarmiając ptaki, uczniowie będą wspominać mile spędzony czas.

      Dzięki takiej akcji klasa 5a uczy się wrażliwości na potrzeby innych, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę wobec potrzebujących. Swoją postawą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych, biednych i bezdomnych.

                                                                                                      Wychowawczyni klasy 5a

                                                                                                               Bożena Urban

     • Podsumowanie akcji

     • Na początku października nasza szkoła we współpracy z Ambasadą Braci Mniejszych przyłączyła się do akcji zbiórki kociej karmy i mleka bez laktozy na rzecz ełckich "bezdomniaków". Udało się zebrać  33 puszki, 145 saszetek, 12 opakowań suchej karmy, 3 mleka dla kociąt i jeden podajnik. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie i otwarcie serc na potrzeby tych, którzy sami nie potrafią prosić o pomoc.

      Ada Lewandowska i Agnieszka Romatowska

     • Christmas Time

     • Świąteczne przerwy w naszej szkole

      W dniach 15-16 grudnia 2022 roku odbywały się w naszej szkole przerwy z piosenką angielską. W rytm muzyki nasi uczniowie mogli pokazać swoje talenty wokalne oraz taneczne. Tradycyjnie, jak zawsze dominowały znane przeboje , takie jak: „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „Santa Claus is Coming to Town” oraz „All I want for Christmas”. Chłopcy i dziewczęta bawili się wspaniale, na każdej twarzy malował się promienny i radosny uśmiech.

      W tych dniach został przeprowadzony także quiz świąteczny, który sprawdzał słownictwo świąteczne oraz zwyczaje i obyczaje w krajach anglojęzycznych.

      Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i zjednoczenia szkolnej społeczności oraz wykorzystania języka obcego w praktyce.

       

      Organizatorzy: M. Murzyn, S. Urbańczyk, I. Szczuka

     • Podziękowania

     • Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za wsparcie akcji „Szlachetna paczka”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało Nam się zakupić – wybranej przez nas rodzinie, potrzebne produkty i prezenty oraz przygotować 13 paczek o łącznej wartości 5500 zł.

      • Podczas kiermaszu ciast – uzyskaliśmy 1997,39 zł
      • Dodatkowe datki – 1740 zł
      • Pozostałe rzeczy (art. spożywcze  i chemiczne, kosmetyki, gry, przybory szkolne, plastyczne „pogo stick”, itp.) wyceniliśmy na ok. 2000 zł.

      Zebrana kwota pozwoliła nam zakupić pralkę, pozostałe prezenty, materiały plastyczne oraz inne potrzeby rodziny.

                  Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Wszystkim Wesołych Świąt. Dzięki Wam świat staje się lepszy!

       

      Organizatorzy „Szlachetnej paczki”

      w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Ełku

      Ps.

      W pokoju 112 znajdują się blaszki i pojemniki po ciastach z kiermaszu, również z zeszłego roku. Zapraszamy po ich odbiór.

     • Wycieczka do Przystani świętego Mikołaja

     • W tym roku Święty Mikołaj ponownie zagościł w swojej mazurskiej Przystani, w Pięknej Górze koło Giżycka, a dzieci z klas: I b i I e postanowiły Go odwiedzić. Zajechaliśmy na miejsce i… stanęliśmy oczarowani magią świąt, migoczących światełek, aromatycznych pierników. Powitały nas psotne Elfy i pod ich opieką przeżyliśmy wspaniałe chwile. Najpierw odwiedziliśmy Komnatę Świętego Mikołaja. Tu oczywiście najważniejsze pytanie zadane przez Niego:,, Czy byłeś grzeczny w tym roku?” Mikołaj też idzie z duchem czasu i korzysta z nowych technologii. Ma nowoczesną maszynę do wykrywania stopnia grzeczności dzieci. Niektórzy z nas odważyli się do niej wejść i to sprawdzić. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Kiedy technika idzie naprzód Św. Mikołaj musi trenować, aby pokonać coraz nowsze kominowe systemy i zakręty. My też spróbowaliśmy przejść taki trening w kominowym labiryncie. Odwiedziliśmy też Ekspres Polarny, gdzie pomogliśmy przetransportować narzędzia do naprawiania sprzętów mikołajowych. Poznaliśmy też przepis na cudowne, aromatyczne pierniczki Pani Mikołajowej. Sami wałkowaliśmy ciasto, wycinaliśmy pierniczki, ozdabialiśmy je lukrem i kolorową posypką. Udały się i były przepyszne- mniam, mniam. Oglądaliśmy też Elfi teatr, czyli figle i psoty na scenie. Na zakończenie wizyty, oczywiście stoisko z pamiątkami. Pamiątek było tak dużo, że trudno było się zdecydować, co kupić. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Ełku.

     • Konkurs Reading in English

     • Chętni uczniowie klas 4-6 wykazali się swoimi umiejętnościami czytelniczymi podczas II edycji szkolnego konkursu „Pięknego czytania ze zrozumieniem w języku angielskim - Reading in English”, zorganizowanego przez panie Sylwię Urbańczyk, Iwonę Szczukę i Marzenę Murzyn w piątek 9 grudnia. Jury oceniało czytanie ze zrozumieniem, poprawność językową, płynność czytania oraz intonowanie tekstu.

      wyniki reading in English

     • Nowość wśród rozwijających zajęć dla dzieci!

     • Lekcje szycia, bawią, rozwijają wyobraźnię,uczą planowania i podejmowania decyzji, ćwiczą cierpliwość, inspirują do samodzielnych poszukiwań oraz pomagają w odkrywaniu nowych pasji. Dostarczają ogromnej dawki satysfakcji, a rezultaty pracy pogłębiają wiarę we własne siły i umiejętności. Zapraszamy do galerii zdjęć, które przedstawiają przygodę naszych uczniów z maszyną do szycia/ hafciarką zakupioną w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".  

     • Mikołajkowy Turniej Szachowy

     • Z przyjemnością informujemy, że 10 grudnia 2022 r. w czasie Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku nasza reprezentacja pokazała, co potrafi! Na 84 zawodników i zawodniczek z całego regionu w kategorii dziewczynek z klas 1- 4 Karolina Nowak zajęła II miejsce, natomiast w kategorii chłopcy z klas 4-8 Emil Ciszewski zajął III miejsce a Michał Drewniak VI miejsce.

      Jesteśmy bardzo dumni!

     • Wycieczka kl. 2b i 2f do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie

     • 8 grudnia 2022 r. klasy 2b i 2f wybrały się na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Pobyt w fabryce umiliły uczniom  elfy, które pokazały nam jak powstają bombki tradycyjną metodą wydmuchiwania. Każdy ochotnik mógł spróbować swoich sił w wydmuchiwaniu takich bombek. Uczniowie podczas pobytu w konsulacie  napisali listy i pozdrowienia do Mikołaja. Wizyta w lodowej komnacie była niesamowitą okazją do integracji klas we wspólne zabawie. Podczas warsztatów uczniowie różnymi technikami wykonali piękne bombki, które ozdobią tegoroczne choinki w ich domach. W cudownym, świątecznym nastroju wróciliśmy do Ełku.

     • Mikołajki w 1b

     • 6 grudnia to był kolejny niezwykły dzień. Nasza klasa I b znalazła w swojej sali nie lada niespodziankę. Były to worki z prezentami, a to znaczy, że...był u nas Mikołaj!! Ale jak dostał się do sali? Przecież poszliśmy na zajęcia informatyczne a salę zamknęliśmy! Musiał wejść przez okno, bo było otwarte!  Ale super niespodzianka!! Nie mogliśmy się doczekać, kiedy nasza Pani otworzy worki, żeby zobaczyć, co w nich jest. Okazało się, że to upominki- mikołajowe skarpety wypełnione smakołykami. Radości było co niemiara. Na długo zapamiętamy ten dzień- mikołajki w naszej klasie.

     • Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu

     • Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie wyróżnionych szkół i placówek z naszego województwa, którym Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu na lata szkolne 2022/2023 – 2024/2025: 

      https://www.ko.olsztyn.pl/2022/10/18/lista-szkol-placowek-certyfikat-szkola-wierna-dziedzictwu-na-lata-szkolne-2022-2023-2024-2025/

      Tytuł ten przyznawany jest szkołom i placówkom oświatowym z województwa warmińsko –mazurskiego za podejmowanie działań na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu miłości Ojczyzny, chęci służenia Polsce i narodowi polskiemu, przekazywania pamięci o bohaterach i wydarzeniach przeżywanych w radości, jak i zadumie, świadomej przynależności do narodu, regionu, rodziny, wspólnoty lokalnej, poczucia dumy i odpowiedzialności za „wszystko, co Polskę stanowi”.

      Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało nadesłać do Kuratorium Oświaty w Olsztynie sprawozdanie z podejmowanych przez ostatni rok szkolny działań w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej. 

      Gala wręczenia certyfikatu miała miejsce 30 listopada 2022 r. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Nagrodę dla naszej placówki odebrała Pani Dyrektor Joanna Sokołowska.

      Dziękujemy koordynatorkom projektu: pani Krzysztofie Annie Sokołowskiej, pani Monice Cybulskiej – Ryciuk, pani Agnieszce Podwojskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom za pomoc i wszelkie działania, które umożliwiły nam pozyskanie certyfikatu.

     • " Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami"

     • Z przyjemnością informujemy, iż uczennica  klasy 4b Zofia Salik zajęła III miejsce w konkursie poezji pt. "Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami". Nagrodę odebrała w czasie konferencji podsumowującej Pomarańczową i Białą Wstążkę, która odbyła się 8 grudnia 2002 r. w ECRS "STAJNIA". Uczennica przedstawiła wiersz pt. „Wyspa tolerancji” wszystkim uczestnikom konferencji. GRATULUJEMY.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP