• Wyśpiewane sukcesy kl. 3a

• 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku odbył się X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę godnie zaprezentowali uczniowie z kl. 3a. Ola Niedźwiecka jako solistka pięknie zaśpiewała „Lulajkę” i zajęła III miejsce. Zespół z tej klasy w składzie: Julia Zaczkowska, Milana Hibert, Julia Żuk, Helena Mikucka i Dawid Kosiorek pastorałką „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” wyśpiewał również III miejsce. Gratulujemy!
            Dzieci do konkursu przygotowała pani Teresa Skowrońska.

• „Dzień Babci i Dziadka w 3c”

• 20 stycznia do uczniów klasy 3c licznie przybyli na spotkanie niecodzienni goście. Dziadkowie, bo o nich mowa- osoby kojarzone z miłością, dobrem i ciepłem z ochotą uczestniczyli w różnorodnych konkursach, tańcach i zabawach integracyjnych zaproponowanych przez wychowawcę klasy. Wszystkim działaniom towarzyszyły radość, uśmiech oraz wzruszenie.

Na koniec spotkania wnuczęta Kochanym Babciom i drogim Dziadkom gromko złożyły płynące z serca życzenia, a po wręczeniu samodzielnie wykonanych upominków były wyciskane i wycałowane.

Świąteczne dni minęły, ale my ciągle życzymy Seniorom zdrowia, pogody ducha, pomyślności oraz wszystkiego co w życiu najpiękniejsze i najmilsze.

• Wyniki konkursu recytatorskiego

• 19 stycznia 2023 r. biblioteka była organizatorem konkursu recytatorskiego klas I W zdrowym ciele zdrowy duch. W recytacji wzięło udział 21 uczniów.

I miejsce zajęła: Natalia Gwiazdowska

II miejsce zajęli: Szymon Rzepnicki

Alicja Jaworska

III miejsce zajęli: Malwina Kozłowska

Arleta Felińska

Miłosz Zieliński

Wyróżnieni: Dominika Adamczewska, Lena Kalinowska i Karolina Thien

Gratulujemy!

Sponsorzy: Metal-Fach spółka z o.o. Sokółka oraz  Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych- oddział Ełk

• Apel klas 1-3

• 19 stycznia w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny związany z bezpiecznymi feriami. Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klasy 2d i 3e. Każda klasa za pomocą piosenek, wierszy lub rymowanych haseł zaprezentowała i przypomniała wszystkie zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego zimą. Na koniec apelu kilka słów do uczniów skierował sierż. szt. Jakub Kułakowski oraz pani Dyrektor. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Bezpieczne ferie zimowe

• 11,17 stycznia 2023 r. w ramach programu Profilaktyka Smyka  - Na ratunek Poli odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z policjantką mł. asp. Agatą Kulikowską de Nałęcz. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, ze szczególnym zwróceniem  uwagi na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na dzieci. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreśliła ważną rolę odblasków. Puczyła, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi. Poruszyła tematy cyberprzemocy i skutków niewłaściwego korzystania z Internetu.

• Bal karnawałowy klas I

• W minionym tygodniu odbyły się w naszej szkole klasowe bale karnawałowe klas I.  Dzieci z niecierpliwością czekały na ten wyjątkowy czas. Rodzice przygotowali smaczne przekąski i napoje, pomogli też dzieciom w przygotowaniu wspaniałych strojów. Przez cały tydzień słychać było muzykę. Było cudownie, wspaniale, miło, przyjemnie i wesoło, gdy tak wszyscy tańczyli wkoło. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z balów karnawałowych w poszczególnych klasach I.

• Wyniki konkursu fotograficznego

• Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 1b - Hubert Charko zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym Jesienne Krajobrazy Warmii i Mazur w Obiektywie. Dyplom przysłano do szkoły w styczniu. Gratulacje!