• Wycieczka do Białegostoku

     • 10 maja 2024 r. klasy 5b i 5d udały się na ekscytującą wycieczkę do Białegostoku. Zgodnie z założeniami udało się zrealizować wszystkie punkty wyjazdu.

      Swoją wizytę w stolicy Podlasia rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Obejrzeliśmy tam okazy różnorodnych gatunków zwierząt i roślin występujących w Polsce północno – wschodniej. Wiele emocji wzbudziły w nas szczątki, odlewy i odciski organizmów wymarłych, odnajdywane w skałach budujących skorupę ziemską oraz imponujących rozmiarów minerały.

      Następnie udaliśmy się do Planetarium Uniwersytetu w Białymstoku. Tam na uczniów czekała kameralna sala z półsferycznym ekranem i wygodne fotele. W takich warunkach mogliśmy komfortowo obejrzeć film 3D „Na skrzydłach marzeń” wspólnie odkrywając tajemnice latania.

      Po ekscytującym seansie udaliśmy się czym prędzej w kierunki Wersalu Podlaskiego - Pałacu Branickich. Zwiedzanie rezydencji rozpoczęli od pięknego ogrodu, a zakończyliśmy na wystawach znajdujących się w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na piątoklasistów czekała tam niespodzianka – zajęcia w laboratorium edukacyjnym, gdzie wykonali zapachowe mydełka.

      Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył jednak uczniom pobyt w Strefie Wysokich Lotów. Dzieci mogły skorzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, zjeżdżalni,  trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

      Można śmiało powiedzieć, że wycieczka była udana. Na pewno na długo pozostanie w pamięci wychowanków klasy 5b i 5d.

     • KODUJEMY 🖥️

     • Uczniowie klasy 4d z niezwykłym zapałem majsterkowali z micro-bitem korzystając z urządzenia / płyty LAB:bit Kitronik oraz platformy edukacyjnej służącej do programowania w edytorze MakeCode. 

     • Wycieczka programowa z geografii

     • 08 maja 2024 r. klasa 5a, 5c i 5e . wzięły udział w wycieczce programowej z geografii. Na początku wyjazdu w programie było  zwiedzanie Muzeum rzeki Narwi  w Tykocinie oraz rejs tramwajem wodnym po rzece.

      Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Uczniowie poznali cały  proces tradycyjnego wypieku chleba, od siewu zboża po wyjmowanie chleba z pieca. 

      Własnoręcznie formowaliśmy  placki z ciasta chlebowego i je piekliśmy. Bardzo nam smakowały.

      Uczestnicy mieli też okazję przenieść się w czasie do dawnej szkoły. Poznali dawne przybory szkolne i sami pisali rysikiem, gęsim piórem lub stalówką.

      Wspólny wyjazd był bardzo udany i planujemy już   następne podobne wypady.

    • KANGUR MATEMATYCZNY 2024
     • KANGUR MATEMATYCZNY 2024

     • Tomasz Szczuka (3b), Aleksander Borzym (4c), Fojtuch Emil (5c) otrzymali wynik bardzo dobry

      23 uczniów otrzymało wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

    • Fotorelacja z obchodów Dnia Ziemi w SP nr 3
     • Fotorelacja z obchodów Dnia Ziemi w SP nr 3

     • Działania zrealizowane we współpracy z wychowawcami:

      - w dniach 22- 26 kwietnia w szkole zorganizowano „Kolorowy tydzień”;

      - uczniowie klas III c, III e, V a i VI a w ramach spacerów edukacyjnych uczestniczyli w akcji sprzątania terenów zielonych położonych w obrębie miasta Ełk (o środki ochrony osobistej i  worki zadbały panie wychowawczynie i CEE)

      - w klasach 4-8 podczas lekcji przyrodniczych i godzin wychowawczych odbyły się prelekcje na temat tegorocznych obchodów, połączone z quizami i krzyżówkami ekologicznymi, których treść nawiązywała do tegorocznego hasła „Planeta vs plastik”;

      -w ramach zajęć nauczyciele przeprowadzili kampanię pt. "Listek dla Ziemi", której celem było stworzenie korony drzewa z listków, na których chętni uczniowie wypisywali propozycje działań proekologicznych, które już wdrożyli lub chcą wprowadzić w życie;

      - zorganizowano akcję bis „Pudełko życzliwości”, celem której  było zachęcenie uczniów do wdrażania zmian w codziennym życiu, a tym samym uczenie ich  odpowiedzialności i racjonalnego wykorzystywania zasobów przyrody;(działanie było kontynuacją inicjatywy rozpoczętej przez nauczycieli zespołu SPE)

      - klasy IVa uczestniczyła w spotkaniu autorskim przyrodnika Marcina Kostrzyńskiego zorganizowanym w CEE;

      - uczniowie z VII c uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym zorganizowanym przez CEE i PWiK - przedsiębiorstwa działające na rzecz ochrony przyrody z terenu miasta i powiatu ełckiego.

     • Uruchom serce bliźniemu

     • 7 maja 2024 roku w Olsztynie w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się konkurs „Uruchom serce bliźniemu”. Inicjatywa ma na celu podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

      Nasze uczennice z klasy 8a: Julia Dmochowska, Lena Świderska oraz Magdalena Wasilewska godnie reprezentowały naszą szkołę.

      Zaangażowanie i wiedza dziewcząt  jest godna podziwu.

      Mamy nadzieje, że ten wyjazd zostanie im na długo w pamięci a zdobyta wiedza w przyszłości zaowocuje.

      relacja

     • Konkurs plastyczny

     • Trzydzieści lat temu, 6 maja 1994 roku naszej szkole nadano imię Henryka Sienkiewicza. W nawiązaniu do tego wydarzenia trzydzieści troje uczniów z klas I-III przystąpiło do konkursu plastycznego „Henryk Sienkiewicz- ręką dziecka”. Wychowankowie wykonywali prace techniką światłocieniowego rysunku ołówkiem. Wszyscy uzyskali doskonałe rezultaty, dlatego śmiało można stwierdzić iż rosną nam przyszli artyści. 

     • Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • Program:

      3 maja 2024r. (piątek)

      09:45 Msza święta | katedra p.w. św. Wojciecha w Ełku. Oprawa Muzyczna – Chór Kontrapunkt, organy – Rafał Sulima

      11:15 Przemarsz i Uroczystości przy pomniku „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę” z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz oraz Miejskiej Orkiestry Dętej | Park Solidarności

      MAJÓWKA NAD JEZIOREM 14:00-18:00 | skwer przy ul. Pułaskiego 

      14:00 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

      14:45 występy zespołów: Pojezierze i Na Mazurską Nutę

      15:30 spektakl familijny „Taka Pchła” Teatru Malutkiego z Warszawy

      16:30 koncert zespołu Dobre Wrażenie „Na fali słów i dźwięków”

      – Stoiska z rękodziełem

      – Strefa dla dzieci | Animacje | Zabawy | Kącik artystyczny

      – Konkursy z nagrodami

      19:00-21:00 Potańcówka z DJ-em „Polskie Przeboje” | Bulwary nad rzeką Ełk

     • Sukces uczennic naszej szkoły w I Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Starych Juchach

     • Uczennice naszej szkoły, Anastazja Jurczenia z klasy IIIe i Julia Korzeń z klasy IIIb, odnoszą triumf w I Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Starych Juchach. Ich poruszające interpretacje utworów narodowych wzbudziły entuzjazm jury i publiczności. Anastazja zajęła III miejsce, a Julia wyśpiewała wyróżnienie.                                                                                                                                           

      Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom!

     • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ZDROWIA

     • Każdy chciałby znać odpowiedź na pytanie, jak żyć długo i zdrowo.

      Cóż, częściowo zależy to od naszych genów, a na te nie mamy wpływu. Jednak duże znaczenie mają też konkretne nawyki i zachowania.

      Działania, które zostały zainicjowane w ramach tegorocznego święta miały uświadomić całej społeczności szkolnej i lokalnej, że odpowiednia profilaktyka zdrowotna jest w zasięgu ręki każdego z nas. Wystarczy odrobina wiedzy i motywacji.

      Podjęte działania we współpracy z pielęgniarką szkolną:

      - pomiar ciśnienia wśród uczniów i jego interpretacja;

      - rozpowszechnienie wśród społeczności szkolnej i lokalnej informacji nt. cukrzycy typu 2 i sposobu jej zapobiegania, sposobu obliczania BMI (ulotki);

      - przeprowadzenie zajęć profilaktycznych pt. „Życie cukrem pisane…” w klasach IIa i IIb.

     • Wycieczka obywatelska

     • W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie dwie klasy ósme - 8a i 8b miały okazję na żywo zobaczyć to, o czym uczyli się na lekcjach w szkole. 15 i 17 kwietnia obie klasy uczestniczyły w wycieczkach obywatelskich do Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Ełku. Uczniowie spotkali się z panią Bożenną Puławską, etatowym członkiem Zarządu Powiatu oraz z panią Urszulą Ejsmont, kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego.

     • Święta majowe

     • Zbliżają się święta majowe. Związane z nimi daty są niezwykle ważne w historii naszej Ojczyzny. 1 maja – Święto pracy, 2 maja – Dzień Flagi Państwowej oraz 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja. Żeby je uczcić, nasza szkoła została przystrojona w biało-czerwone barwy. Na drzwiach wszystkich sal lekcyjnych zostały umieszczone informacje związane z pierwszą w Europie, a drugą na świecie polską konstytucją. Warto też zajrzeć do Kącika Patriotycznego, gdzie można zobaczyć portrety twórców konstytucji. 26 maja uczniowie naszej szkoły szkoły ubrali się w narodowe barwy i wspólnie stworzyliśmy „żywą flagę”.

      Rozstrzygnięty został również konkurs na lapbooka nt. Konstytucji 3 maja.

      I miejsce zajęły – Laura Ziarko z kl. 6d

      II miejsce – Denis Roshchupkin kl. 6c

      Zuzanna Kalisz i Karolina Toczyłowska z kl. 6b

                  Nad całością czuwały panie: Maria Konopko i Urszula Kantowicz. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do pracy związanej z dekoracją szkoły i „żywą flagą”. Szczególnie dziękujemy paniom: Annie Chodoń i Katarzynie Wierciszewskiej.

     • Mini MAM TALENT

     • 24 kwietnia biblioteka szkolna zorganizowała Mini MAM TALENT. Uczniowie zaprezentowali talenty muzyczne i taneczne. W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas I-III i grupa O.

      W kategorii taniec najlepszymi okazali się:

      1 miejsce: Malwina Kozłowska

      2 miejsce Klaudia Godlewska

      3 miejsce zespół w składzie: Natalka Kruczewska, Matylda Gaworska, Ala Zyskowska

      3 miejsce zespół w składzie: Ewa Lempe, Maja Lanckowska, Zuzia Kiełczewska, Ala Kirycka

      W kategorii śpiew najlepszymi okazali się:

      1 miejsce Julia Korzeń

      2 miejsce Kinga Pieczyńska

      3 miejsce Mikołaj Babicz

      3 miejsce Lena Kubrowska

      Pozostali uczestnicy  zostali wyróżnieni.

      Sponsorami upominków są:

                Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych w Ełku, ul. Moniuszki

                 METAL-FACH  Sokółka

     • Dni Ziemi

     • 22 kwietnia na całym świecie  obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Z tej okazji uczniowie klasy 3 d i 3 e wraz z wychowawczyniami 23.04.2024 r. przygotowali przedstawienie pt. „Ełcki Ekoekspres”, w którym poruszyli ważne kwestie i problemy związane z ochroną naszej planety. Uczniowie dzięki reporterowi przenieśli się do  Szpitala w Ełckiej Dolinie gdzie trafiła  bardzo chora Ziemia, zatrute: woda, las i powietrze. Następnie wszyscy przenieśliśmy się do  królestwa króla Surowca Wtórnego, który miał plan na ratowanie Ziemi.  Kolejnym punktem naszego Ełckiego Ekoekspesu był pokaz mody. EKO CHANEL zaprezentowała swoją  najnowszą ekologiczną kolekcję. Na koniec spotkania odwiedziliśmy uczniów szkoły którzy są Przyjaciółmi Ziemi i udzielili nam  porad jak dbać o nasza Ziemię. Pamiętajmy, żeby każdy z nas dbał o naszą planetę!!! Chrońmy Ziemię!!!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1
    Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP