• Piknik i ognisko klasy 4d w Gospodarstwie Rybackim w Ełku

     • Międzynarodowy Dzień Dziecka to wielkie święto, na które czekają wszystkie dzieci. Szczególnie w tym dniu powinny być one uśmiechnięte i szczęśliwe, dlatego też wychowankowie klasy 4d postanowili dzień 1 czerwca spędzić w ełckiej rybakówce.

      Wychowawczyni klasy oraz pracownicy Gospodarstwa Rybackiego zadbali o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia, a pobyt na łonie natury sprawił dzieciom wiele radości.

       

     • Wycieczka do Warszawy

     • 29 maja 2023 r. uczniowie klas 4c, 4e i 4b z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
      Pierwszą atrakcją były warsztaty w Manufakturze Czekolady, podczas których dowiedzieliśmy się z czego i jak powstaje czekolada oraz mieliśmy okazję sami taką przygotować. Następnie udaliśmy się na warszawską Starówkę, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Odwiedziliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza i oglądaliśmy widowiskową zmianę warty. Spacerując przez Ogród Saski, w towarzystwie pięknej słonecznej pogody, dotarliśmy do Teatru Capitol, w którym bardzo dobrze się bawiliśmy podczas oglądania sztuki pt. „Wanna Archimedesa”. Ostatnią atrakcją była zabawa w Muzeum Iluzji na Starówce, w którym doświadczaliśmy wielu różnych złudzeń, wrażeń i magicznych sztuczek. Po obiedzie na Starym Mieście, nieco zmęczeni, ale wciąż radośni udaliśmy się w drogę powrotną do Ełku. To był aktywny dzień, pełen atrakcji, przygód, wrażeń oraz ciekawych historii o Warszawie.

     • Konkurs Mistrz Pięknego Czytania

     • 31 maja 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Mistrz Pięknego Czytania" dla dzieci z oddziału przedszkolnego 0A. Tytuł MISTRZA otrzymała Wiktoria Kotara. Gratulujemy!

     • HISTORIA MISIA. NIE BIJ MNIE – KOCHAJ MNIE!

     • 30.05.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku wzięli udział w akcji ogłoszonej przez Ełcki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wraz z opiekunami i pielęgniarką szkolną p. Elą „udzielali pomocy medycznej misiom”, bandażując, przyklejając plasterki. Tak zaopiekowane misie wraz z fiszkami „Nie bij mnie - kochaj mnie !” zostały umieszczone w różnych punktach na osiedlu Północ II: na placach zabaw, przystankach autobusowych, przy przedszkolach, obok Poradni P-P i przy Biedronce.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi przechodniów na problem przemocy wobec dzieci. Sprawienie, aby jak najwięcej osób reagowało na ich krzywdę. Mamy nadzieję, że misie trafiły do przyjaznych rąk, będą otoczone opieką  i miłością.   

      p. Urszula Kantowicz, p. Małgorzata Perkowska, p. Katarzyna Szumska i dzieci ze świetlicy szkolnej.

       

     • Świetlicowy Festyn Rodzinny

     • 26 maja na boisku szkolnym odbył się Świetlicowy Festyn Rodzinny. Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Matki. Z tej okazji festyn rozpoczął się od uroczystej recytacji wiersza „Dla Mamy” oraz wręczenia mamom pięknych tulipanów wykonanych techniką orgiami. Następnie rodzice wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w zawodach sportowych, które dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Kolejnym punktem programu były atrakcje w postaci: malowania buziek, wykonywania zwierzątek i figur z balonów, puszczania wielkich baniek mydlanych, bingo, turnieju tenisa stołowego oraz nauki tańca. Każde stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a pogoda tego dnia bardzo nam sprzyjała.
      Wszystkim pięknie dziękujemy za obecność, pomoc i wspólną zabawę! 

     • Spotkanie integracyjne klasy 3c

     • 25 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się spotkanie uczniów klasy 3c i ich rodziców. W trakcie jego przebiegu wszyscy mieli okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach. Po chwilach powitania, masażykach  i wyznaniach „Kocham Cię”, śpiewano piosenki związane z obchodami świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Później był czas na ruch- bieg wokół paleniska po usłyszeniu magicznych słów: mamusia, tatuś, synuś, córcia w trakcie czytanie przez wychowawcę klasy opowiadania „Rodzinny poranek”. Następnie odbyły się zmagania o tytuł „Mistrzowskiej Rodziny Główkowania”. Zespoły zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami. Jednym z nich np. było zawiązanie supełka na sznurku z jednoczesnym trzymaniem obu końców. Po  chwilach emocji był czas na chwile przyjemności dla żołądka- kiełbaskę z ogniska. Spotkanie zakończyła seria zabaw z chustą animacyjną.

      Po dwóch godzinach zabawy uczestnicy w wesołych nastrojach opuścili Centrum i powrócili do swoich domów.

     • Wycieczka do Warszawy

     • 18 maja 2023 r. uczniowie klas 5a, 8c, 8d  wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
      Nasza wycieczka do stolicy zaczęła się od spotkania z przewodnikiem lokalnym, który oprowadził nas po warszawskiej Starówce. Podziwialiśmy tam Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Pomnik Warszawskiej Syrenki oraz Pomnik Małego Powstańca. Krakowskim Przedmieściem mijając Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza czy zabytkowy hotel Bristol dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza a następnie zachwyciliśmy się pięknem Ogrodu Saskiego.Ogromne wrażenie zrobiły na nas Łazienki Królewskie- zespół pałacowo-ogrodowy założony przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. Po obiedzie na Starym Mieście mieliśmy czas na lody i zakup pamiątek. Pomimo początkowo zapowiadającej się deszczowej pogody nasi wspaniali uczniowie odgonili chmury i pojawiło się słońce. To był aktywny dzień, pełen wrażeń i wiedzy o Warszawie!

     • Wycieczka klasy 2b i 2f do Olsztyna

     • 18 maja 2023 r. uczniowie klasy 2b i 2f wczesnym rankiem zgromadzili się przed budynkiemszkolnym i wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna. Podróż minęła szybko i była bardzo kształcąca,ponieważ przewodnik opowiedział uczniom o obszarach Natura 2000 znajdujących się na terenie Mazur. Zapoznał dzieci z fauną i florą charakterystyczną dla naszego województwa. Pobyt w Olsztynie zaczęliśmy od zajęć w Muzeum Przyrody. Dzieci poznały zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, a podczas zabaw mogły wcielić się w członków wilczej watahy i w pracowite mrówki. Ciekawym doświadczeniem była projekcja w planetarium dotycząca Ziemi i innych planet w Układzie Słonecznym. Nie zabrakło zwiedzania starego miasta i historii jego powstania w nawiązaniu do życiorysu Mikołaja Kopernika. Po zakupie pamiątek i pysznym obiedzie wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni do Ełku.

     • Wycieczka do Tykocina

     • 17 maja 2023r. klasy 5b, 5c, 5e w szary, deszczowy dzień wyruszyły szlakiem wielu kultur i religii Podlasia. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Tykocin – „ miasteczko bajeczka”,  jak pisała Agnieszka Osiecka. Malowniczo położony nad Narwią  kryje w sobie wiele historycznych ciekawostek . Jedną z nich jest  synagoga – miejsce modlitw i spotkań wyznawców judaizmu i największa spuścizna po zamierzchłych czasach, gdy miasteczko  zamieszkiwali Żydzi. Z  racji tej historii, Tykocin do dziś jest przez to odwiedzany przez rzesze pielgrzymów z Izraela.

       Następnie udaliśmy się do świątyni katolickiej – Kościoła pw. Świętej Trójcy. Nie każdy może jest fanem zwiedzania kościołów, ale trzeba przyznać, że ten robi wrażenie. Świątynia ma styl późnobarokowy i powstawała w latach 1742-1748. Kościół znajduje się w samym centrum Tykocina.  Mieliśmy też okazję zobaczyć  pomnik dedykowany hetmanowi Stefanowi  Czarnieckiemu.

       Kolejnym punktem naszej wyprawy była Sokółka i Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie dowiedzieliśmy się sporo informacji  na temat kolejnej kultury i religii tych ziem- Tatarów i islamu. Szlakiem Tatarskim przejechaliśmy do Bohonik- to nieduża podlaska wioska, w której ukryty jest ogromny skarb.  Sercem Bohonik jest meczet, wielki zabytek i symbol wyznaniowej wolności.
       Pomimo deszczowej pogody, zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

     • Klasa 7b poznaje historię miasta - „Ełk na fotografii ”

     • 18 maja 2023 roku uczniowie klasy 7b wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach historyczno-fotograficznych w Muzeum Historycznym w Ełku. Wychowankowie zapoznali się z wystawą „Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku”. Chłopcy i dziewczęta z podziwem i zachwytem patrzyli na stare fotografie, na których starali się odnaleźć  znane nam wszystkim  miejsca  w mieście oraz sławnych ełczan.

      Uczniom bardzo podobał się pobyt w ciemni fotograficznej, gdzie mogli samodzielnie wywołać zdjęcia wcielając się w rolę fotografów. Była to niesamowita lekcji chemii  i historii w praktyce.

      Uczymy się szybciej poprzez działanie, ciekawość i zainteresowanie.

      Warsztaty  te  na długo zapiszą się w pamięci wszystkich uczestników zajęć.

       

     • 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół

     • Święto ustanowione przez ONZ w 2018 roku z inicjatywy Słowenii, aby podkreślić znaczenie tych owadów w pozyskiwaniu żywności i zwrócić uwagę na zagrożenia, które na nie czekają.

      Czy wiesz, że pszczoły są ważnym elementem naszego ekosystemu? Warto pamiętać, że zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których są wytwarzane produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Gdyby nie te małe istoty, nie moglibyśmy delektować się smakiem warzyw i owoców czy pić swojej ulubionej kawy. Ich praca ma ogromne znaczenie – zachęcamy do wykorzystania kart pracy i infografiki z narzędziownika do rozmowy o tym, jak ważne są pszczoły dla środowiska i co możecie zrobić w skali mikro, by przyczynić się do ochrony tych małych, pożytecznych owadów.
      22 maja obowiązuje kolor pszczółki 🐝
      lub akcent kwiatowy🌷🌼🌺🌻🌸💮💐 .
      Osoby wyróżniające się odnotowuje gospodarz klasy, przekazując listę wychowawcy w celu zanotowania pochwały w dzienniku. 

      Bzz... bzzzzz....  🐝 
      Samorząd Uczniowski

      karty pracy

     • Maj

     • to czas egzaminów i sprawdzianów, zachęcamy naszych kolegów
      i koleżanki do
       zapoznania się z narzędziownikiem , który pomoże pokonać stres związany z przystąpieniem do trudniejszych testów. 
      Trzymamy 
      ✊
      Samorząd Uczniowski 

     • Akcja "Konwalia" - Może nie toruńskie, ale równie smaczne!

     • Z okazji obchodów 550 rocznicy urodzin naszego wybitnego rodaka Mikołaja Kopernika uczennice z klasy 6b postanowiły podjąć wyzwanie i  zmierzyć się z zadaniem upieczenia specjału, który szczególnie  kojarzy się z miejscem urodzin astronoma –Toruniem. Aby bardziej powiązać nasze działanie z tą postacią, pierniki przybrały kształty typowo kosmiczne – sami zobaczcie!

      Wypieki będą słodkim dodatkiem dla uczestników quizu wiedzy, który odbędzie się już niebawem.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland