• Akcja „Szlachetna Paczka”

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
      kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziny do udziału w akcji Szlachetna Paczka! Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

      Kolejny już raz nasza szkoła przyłącza się do tej akcji. Wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc  (opis i potrzeby rodziny są umieszczone w linku poniżej).

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/64350/1719?context=family_choosen

                  Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Państwa pomocy udało nam się przygotować paczki i uszczęśliwić rodziny. Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnymi siłami, uda nam się sprawić radość kolejnej rodzinie. Wierzymy, że dobro zawsze wraca i to podwójnie. Czego i Państwu życzymy.

      Do  09.12.2021 r. (piątek) do pokoju 112  będzie można  przynieść  ofiarowane przez Państwa rzeczy potrzebne rodzinie.

      22.11.2021 r. (poniedziałek) – organizujemy kiermasz ciast. Prosimy, aby od każdej klasy były przygotowane 1-2 ciasta. Pieniądze zebrane z tej akcji przeznaczymy na zakup butów i sprzętów domowych oraz (w miarę możliwości) innych potrzeb.

      24.11.2021 r. (środa) – zakupy i pakowanie paczek.

      11.12.2021 r. (sobota) – przekazanie paczek

      W trakcie Weekendu Cudów (11-12 grudnia 2021), Darczyńcy przewożą paczki do magazynów,

      Zespół Szlachetnej paczki w SP3

      Wszelkie pytania prosimy kierować do – Ady Lewandowskiej i Katarzyny Szumskiej.

    • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”
     • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”

     • 18 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych miasta Ełk „Kwiaty dla Niepodległej”. Pięcioro uczniów z klasy 3b zostało laureatami tego konkursu.
      Amelia Zyzman  oraz Martyna Zielińska zdobyły II miejsce, Barbara Choromańska zdobyła III miejsce. Natomiast Witold Stpiczyński oraz Michał Ostrowski zdobyli wyróżnienia. Opiekunem uczniów była pani Iwona Chmiel. III miejsce zajęła Amelia Uszyńska z klasy 0b. Opiekunem była pani Barbara Karwowska.

      Opiekunom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     • Wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

     • Nasza szkoła otrzymała fundusze na zakup książek, wyposażenia biblioteki i promocję czytelnictwa z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Program został dofinansowany z budżetu państwa kwotą 12 tys. zł, samorząd ełcki dodał 3 tys. zł.

      Łącznie biblioteka otrzymała 15 tys. zł.

      Za fundusze zostaną zakupione książki, regały do biblioteki i sfinansowane będzie spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem dla klas drugich. Dziękujemy!

     • Kartka dla żołnierza

     •  

      Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy". Świąteczne kartki z życzeniami wydrukowanymi lub wklejonymi należy wykonać z uczniami na zajęciach i dostarczyć do świetlicy szkolnej do sali 004 najpóźniej do 06.12.2021 r. Zachęcamy do wykonania fotorelacji z pracy. Więcej informacji u wychowawców świetlicy 004.

      Koordynator akcji: Anna Kwiatkowska

     • Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach

     • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do cyklicznej akcji odbywającej się pod opieką Kuratorium Oświaty w Olsztynie a organizowanej przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.

      Drodzy Uczniowie, podzielcie się łakociami z Waszymi rówieśnikami na Kresach, a sprawicie im wielką radość na Święta Bożego Narodzenia. Przynieście do szkoły ulubioną słodycz i wrzućcie ją do kartonika w pokoju 101 lub sali 334.  Akcja trwa do 10 grudnia br. Całość koordynuje p. M. Konopko.

     • Gratulujemy!

     • 6 listopada 2021 w Luboniu odbyły się VII Mistrzostwa Europy CBJJP Jiu Jistu. Wzięło w nich udział dwóch uczniów  naszej szkoły z klasy 5a: Borys Bajko i Mateusz Jurek. Chłopcy po wielu ciężkich treningach stanęli do walki z kolegami z Europy. Umiejętności, pracowitość i zaangażowanie zaprocentowały. Chłopcy zdobyli wspaniałe laury: Borys Bajko został WICEMISTRZEM EUROPY w kategorii Młodzicy +50kg, natomiast Mateusz Jurek zajął 3. miejsce w kategorii do 40 kg.

      GRATULUJEMY !

      Życzymy dalszych sukcesów!

     • "Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego"

     • 15 listopada klasa 4b i 6b razem z wychowawczyniami uczestniczyła w projekcie "Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego". W ramach tego projektu odbyła się sesja kinoterapeutyczna. Składała się ona z trzech części: prelekcji, seansu filmu "Mój brat ściga dinozaury" oraz rozmowy po filmie.
      Na zakończenie spotkania uczniowie dostali do wypełnienia ankiety dotyczące 
      ich spostrzeżeń związanych z filmem. Wypełnione ankiety (anonimowe) zostaną wykorzystane przy pisaniu podręcznika do kinoterapii.
      Prelekcję i
       dyskusję z dziećmi poprowadziły psycholożki- p. Patrycja Karpińska oraz p. Anna Anszczak. 

                                                                                                                      Wychowawczynie klasy 4b i 6b

     • XIV Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

     • 10 listopada w Ełckim Centrum Kultury odbył się Finał XIV Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że „Zespół Trójeczka” w składzie: Amelia Zyzman, Karolina Nowak, Dominika Piwko, Pola Letko i Michał Rydzewski z klasy 3b, akompaniament Katarzyna Zyzman, przygotowany przez panią Iwonę Chmiel zajął I miejsce w kategorii zespoły. Natomiast Zuzanna Budzińska z klasy 1a, przygotowana przez panią Urszulę Herc – Przekop zajęła 3 miejsce w kategorii soliści. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Legendy polskie”

     • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ełku i uzyskali następujące lokaty:

      W kategorii klas 0 – I

      I miejsce - Zofia Kowalewska z kl. 1c

      Wyróżnienie - Maksym Kalashnykov z kl. 1e i Aleksander Cieciuch z kl. 1c

      W kategorii klas II - III

      I miejsce - Zuzanna Rutkowska z kl. 3b

      II miejsce - Zuzanna Chartanowicz z kl. 2e

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • I etap Ligi Przyrodniczej klas 2 i 3

     •  8 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się I etap Ligii Przyrodniczej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru w formie zagadek, łamigłówek oraz udzielaniu odpowiedzi na pytania. Tematyka konkursu obejmowała zakres bezpieczeństwa oraz zdrowego odżywiania i stylu życia. W potyczkach przyrodniczych wzięło udział 28 uczniów klas 2 i 3.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w styczniu 2022 roku w II etapie zmagań przyrodniczych z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczej.

      Zagadnienia do drugiego etapu konkursu wraz z dokładnym terminemustalimy i przekażemy uczestnikom ich rodzicom oraz wychowawcom klas 2 i 3 w późniejszym terminie.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w następnych etapach.

      Organizatorzy:  Agnieszka Orzechowska i Urszula Herc- Przekop

     • Spotkanie z pisarzem

     • 9 listopada, na zaproszenie biblioteki, w naszej szkole gościł pisarz dziecięcy, Wojciech Cesarz. Spotkanie edukacyjne odbyło się pod hasłem Zwierzę nie jest rzeczą. Autor opowiadał o początkach pisania książek, pomysłach na pisanie, uczuciach. Przedstawił prezentację multimedialną, o  naszych ulubieńcach.. Opowiadał o zwierzęcych bohaterach, odpowiadał na pytania dzieci. Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki autora i otrzymać autograf.

    • Tydzień Patriotyzmu
     • Tydzień Patriotyzmu

     • Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Koordynatorki imprezy postarały się aby piątkowe zajęcia upłynęły w miłej atmosferze i zaangażowały wychowanków SP3 do wspólnej zabawy... dzień drugi

    • Kampania POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI w SP 3
     • Kampania POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI w SP 3

     •         1-19.11.2021 r.

      - Akcja informacyjno – promocyjna (upowszechnienie akcji poprzez umieszczenie informacji na stronie szkoły, zawieszenie plakatów i rozdawanie ulotek na terenie szkoły).

      - Pogadanki w klasach nt. praw dziecka - Konwencja Praw Dziecka.

      - Spotkanie młodzieży klas 6 i 7 z przedstawicielem KPP p. A. Jonik nt. „Stop agresji i przemocy”.

      - Mam prawo do…… – konkurs plastyczny .

       Wykonanie prac plastycznych dowolną techniką w formacie A4. Prace należy dostarczyć do pedagoga  szkolnego p. 112 (przy stołówce szkolnej) do 16.11.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19.11.2021 r.

      - Pomarańczowe wstążki – rozdawanie w okolicach szkoły.

      - Przeprowadzenie lekcji wychowawczych nt. Nie zgadzam się na przemoc”., Mówmy stop przemocy – prezentacja multimedialna.

      - Prezentacja spotu reklamowego: Miasto Ełk - razem dla bezpieczeństwa”.

      - Udział klasy 6b w projekcie ogólnopolskim Cartoon Network  „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, którego celem jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu.

      - W dniach 1-19.11.2021 r. nosimy pomarańczową wstążkę.

      19.11.2021 pomarańczowy dzień – obowiązuje strój lub jego elementy w kolorze pomarańczowym.

      Ulotka

    • Tydzień patriotyzmu w SP3
     • Tydzień patriotyzmu w SP3

     • Jak co roku w naszej szkole odbywa się Tydzień Patriotyzmu. Czym jest Tydzień Patriotyzmu? To szereg wydarzeń organizowanych przez naszą szkołę z okazji Święta Niepodległości. Elementem łączącym te wydarzenia jest oczywiście patriotyzm. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2016 roku przez panią Krzysztofę Sokołowską i jest skierowana do społeczności naszej szkoły dzień pierwszy

     • Wyniki konkursu bibliotecznego

     • Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „Michał Kajka – poeta mazurski” dla wszystkich uczniów. Z przykrością informujemy, że tylko dwie osoby wzięły w nim udział i pisemnie odpowiedziały na pytania konkursowe. W związku z tym Tymon Wasilewski z 4a i Basia Choromańska z 3b zostali nagrodzenie bez ustnego pytania konkursowego. Nagrody książkowe ufundowała osoba prywatna.

      Mamy nadzieję, że więcej uczniów zapoznało się z prezentacja o Michale Kajce.

      Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do liczniejszego udziału w najbliższych konkursach.

     • Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

     • 28 października odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Brało w nim udział 13 solistów i 6 zespołów. Po przesłuchaniu wszystkich występujących dzieci, jury zdecydowało o następujących miejscach:

                                                                Soliści

      I miejsce – Zuzia Budzińska  kl.I a

      II miejsce - Ola Niedźwiecka   kl.II a

      III miejsce -  Antonina Domitrz kl. III a

                                                              Zespoły

      I miejsce – Amelka Zyzman, Karolina Nowak, Michał Rydzewski,

      Dominika Piwko, Pola Letko kl. III b

      II miejsce – Nina Cuper, Pola Kalinowska, Hania Kalinowska,

       Jakub Sitko, Konrad Januszczyk – kl. I a

      III miejsce – Julia Zaczkowska, Julia Żuk, Helena Mikucka, Maciek Mikielski,

      Inga Wojciechowska – kl. II a

      Zuzia Budzińska z kl. I a oraz zespół z kl. III b reprezentować będą naszą szkołę na

       XIV Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej  3 XI 2021r. w Ełckim Centrum Kultury.

       

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody i pamiątkowe dyplomy przekażemy wkrótce.

     • W hołdzie poległym

     • Dnia 27 października 2021 r. w ramach naszej szkolnej akcji zaopiekowania się Pomnikiem Poległych w Ponarach udaliśmy się na Cmentarz Komunalny w Ełku w celu uprzątnięcia nagrobka poświęconego pamięci tysięcy Polaków zamordowanych w latach 1941-1944 w Ponarach k/Wilna przez litewskie ochotnicze oddziały egzekucyjne w służbie niemieckiej. Reprezentacja szkoły w imieniu całej naszej społeczności oddała hołd poległym. Pod pomnikiem została złożona imienna wiązanka oraz zapalony symboliczny znicz.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1