• I zrobiło się wiosennie😊

• Uczniowie w oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „ Zabawa w ogrodnika”.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• KONKURS NA KOMIKS

• Serdecznie zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie na komiks #WodyToNieŚmietnik. Konkurs organizowany jest dla szkół objętych programem Aktywni Błękitni na terenie RZGW w Białymstoku.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o czystość wód, w tym potrzeby sprzątania zbiorników wodnych z pozostawionych śmieci czy zagrożeń płynących z zanieczyszczania wód ściekami.

Komiksy mogą być wykonane dowolną techniką na kartce formatu A4/A3, bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym. Oceniana będzie zgodność pracy z tematem, przejrzystość prezentowanych treści, oryginalność oraz walory artystyczne.

• Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

• Julia Łajewska (kl. 6c) oraz Oliwia Siwik (kl. 8a) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

Mateusz Niebrzydowski (kl. 8b) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.

Julię przygotowywała p. Karolina Szumska, Oliwię -p. Anna Milewska, a Mateusza - p. Ewa Jagłowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Uwaga!

• W związku z zawieszeniem zajęć prosimy nie dokonywać przelewu za obiady. Na stronie szkoły podamy termin wznowienia działalności stołówki. Proszę śledzić informacje.

• Ełk w obiektywie

• Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ełku i uzyskali następujące lokaty:

W kategorii klas I - III:

- I miejsce - Kalina Bajko z kl. 1c,

- II miejsce - Maciej Giełczyński kl. 1e.

W kategorii klas IV - VIII:

- I miejsce - Julia Przytulska z kl. 5b,

- III miejsce - Jakub Sadowski z kl. 7a

- wyróżnienie - Szymon Kruszewski z kl. 7a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

link

• Zrób zdjęcie swojemu Mruczącemu Pupilowi!

• Uczniowie w ramach szkolnej akcji „Zrób zdjęcie swojemu Mruczącemu Pupilowi!” podesłali fotografie swoich milusińskich kotów.
            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• XXVI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO

• W Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku odbył się po raz XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była nadzieja. XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został objęty patronatem Prezydenta Miasta Ełku, Starosty Ełckiego, Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest finansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełk, Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

Nasi uczniowie wzięli udział w tym ważnym konkursie w trzech kategoriach: w konkursie na jeden wiersz własny - „Piórem wyrażone 2021”, konkursie historycznym oraz konkursie plastycznym. Jurorzy przyznali  nagrody autorom najlepszych prac 19 lutego 2021r.

W kategorii plastycznej, w której temat przewodni brzmiał: Po stronie nadziei, I miejsce zajęła Marika Bazych z klasy 8a. W kategorii historycznej zwyciężył i zajął I miejsce Alan Pińczak z klasy 7d, który napisał pracę na temat: Oni w czasach wojny zachowali człowieczeństwo. Oliwia Tyc z klasy 8b otrzymała wyróżnienie za własny wiersz nawiązujący tematem do nadziei.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Poniżej zamieszczamy wyróżniony wiersz naszej uczennicy.

Patrzę na ciebie i widzę dom.

Patrzę z nadzieją, że nigdy nie odejdziesz

Ta nadzieja nigdy mnie nie opuści

Jeśli będziesz chciał, to zawsze się uda

Myśli nie dają mi żyć

Strach w sercu trzyma

I rozmyślam, czy ta nadzieja

Ciebie jeszcze trzyma.

Modlę się do Boga

Niech cię w opiece trzyma!

Późno już, idź spać.

A gdy już zaśniesz,

Wyobraź sobie, jak stoimy na ołtarzu

Trzymając się za ręce, szczerze wypowiadając

Nie opuszczę cię aż do śmierci.

A nadzieja w nas nigdy się nie schowa,

Przejdziemy razem przez wszystko.

Na koniec dnia razem siadając,

Wspominamy ten strach,

Że nie będziemy razem, bo przezwyciężył nas strach.

Mówimy sobie wszystko,

Co tylko się da.

A ty uspokajasz mnie, że liczę się tylko ja.

Oliwia Tyc

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

• Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych w Ełku, klasy III-VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Rola wody w moim życiu”. Celem konkursu jest podkreślenie znaczenia wody w życiu każdego z nas.

Zasady konkursu:

Konkurs polega na wykonaniu ilustracji sceny z życia codziennego, na której zawarty będzie motyw wody w dowolnej postaci i stanie skupienia. Praca może być wykonana dowolną techniką na kartce formatu A4 bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym.

regulamin

zgody

• Mój wymarzony lizak

• Muzeum Lizaka w Jaśle we wrześniu 2020 r. ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „ Mój wymarzony lizak”. Konkurs realizowany był w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiła się uczennica klasy 6f, Amelia Miśkiewicz. Pod okiem opiekuna, pani Emilii Wiśniewskiej, dziewczynka wykonała pracę w technice mieszanej inspirowaną jej ulubioną mangą japońską. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Wanda Chotomska dzieciom

• Wyniki konkursu recytatorskiego Wanda Chotomska dzieciom:

- Filip Iżbicki

- Karolina Nowak

- Mateusz Zanio

- Szymon  Trzonkowski

- Tymon Wasilewski

- Daria Bieńkowska

- Alan Leoniak

- Ola Niedźwiecka

- Emilia Paszkowska

- Julia Zaczkowska

Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

Rozdanie nagród 16.02.2021 r.

Otrzymanie przez dzieci upominków było możliwe dzięki sponsorom, czyli  firmom:

• Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych, z siedzibą na ul. Moniuszki
            • Metal-Fach  Sokółka