• Bezpieczeństwo nad wodą

     • W piątek 3 czerwca mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć w naszej szkole ratownika wodnego – Pana Radosława Kuczyńskiego, który przedstawił i omówił zagrożenia, jakie mogą występować w czasie pobytu nad wodą, przybliżył zasady obowiązujące na strzeżonych kąpieliskach i przestrzegał przed korzystaniem z kąpieli na tzw. „dzikich plażach”. Uczniowie klas I, V i VIII mieli okazję wysłuchać opowieści z życia wziętych i zasięgnąć wiedzy o sposobach reagowania w danych sytuacjach, jak również przećwiczyć w praktyce resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie.

      Dziękujemy serdecznie Panu Radkowi za wizytę oraz cenne informacje i rady dotyczące tego, jak chronić siebie i innych, nie tylko nad wodą, ale również w codziennym życiu.

     • V Dziecięco – Młodzieżowa Rada Miasta – delegatów z ełckich szkół podstawowych

     • 1 czerwca trójka naszych uczniów - Julia Fiodorow z klasy 7a, Natasza Kołecka z 7d oraz Krzysztof Świeczko z 8a - wzięła udział w V Dziecięco – Młodzieżowej Radzie Miasta.

      Z okazji Dnia Dziecka delegaci z 8 ełckich szkół podstawowych zaproszeni do Urzędu Miasta mogli wcielić się w rolę radnych, poznać funkcjonowanie samorządu, ale przede wszystkim być głosem młodzieży ełckiej, wyrazić jej potrzeby, wypracować wspólnie postanowienia. Na spotkaniu obecny był Prezydent Miasta Pan Tomasz Andrukiewicz, przedstawiciele Rady Miasta, m.in.: Pan Adam Dobkowski, Pani Ewa Awramik, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Małgorzata Pikus.

      W czasie sesji młodzi Radni dyskutowali na temat potrzeby działań integracyjnych między uczniami szkół podstawowych, o ofercie rozrywkowo - kulturalnej skierowanej do młodzieży, zwiększeniu liczby ścieżek rowerowych, o możliwości funkcjonowania lodowiska przez cały rok, a także na tak poważne temat jak opieka psychologiczna. Na koniec uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymali upominki od Prezydenta.

      Do sesji delegaci szkół przygotowywali się 30 maja na warsztatach poprowadzonych przez Panią Jolantę Bowżyk i Panią Alinę Omilian.

     • Klasa 7c i 8c w Żarnowie

     • "Czy widziałeś z bliska końskie oczy? Są przepiękne – łagodne i mądre!

      Czy czułeś na policzku ciepło wydychanego z chrap powietrza?

      Czy słuchając ciszy o zachodzie słońca słyszałeś w oddali tętent kopyt?

      Mówią, że wtedy cisza nabiera innego wymiaru.

      Czy dotknąłeś delikatnej końskiej szyi czując jednocześnie jej siłę?

      Jeśli nie, nie masz pojęcia ile straciłeś, więc…

      Gdy się gubisz, i czasem nie wiesz gdzie iść - wiatr wiejący złap w dłonie i krzyknij mocno, z całych sił: TAK BARDZO KOCHAM KONIE"

      Klasa 7c oraz 8 c zrozumiała znaczenie tych słów podczas 2- dniowego pobytu  w stadninie koni w Żarnowie. 

      Obcowanie z zwierzętami okazało się przecudowną i niewyobrażalną przygodą.

      Uczniowie poznali sposoby pielęgnacji koni oraz odbyli lekcje jeździectwa.

      Czas przepelniony wspólnymi zabawami w terenie, rozmowy przy ognisku będą cudownymi wspomnieniami z wyjazdu.

     • Wycieczka 3c i 3d

     • 25.05.2022 r. klasy 3c i 3d odwiedziły cudowne, magiczne miejsce pełne zapachów i kolorów Ziołowy Zakątek w Korycinach. Zmysły naszych dzieci a szczególnie zmysł węchu zostały pobudzone przez udział w warsztatach na których samodzielnie tworzyły mieszanki herbat ziołowych. Brały też udział w zwiedzaniu Ogrodu Botanicznego z przewodnikiem, który opowiadał o ziołach i ich zastosowaniu. Dzieci odwiedziły również zagrody ze zwierzętami, które mogły samodzielnie karmić i głaskać.

     • „Z patelnią dookoła świata”

     • 26.05.2022 r. w Zespole Szkół nr 6 w Ełku odbyły się warsztaty kulinarne zainspirowane książką autorstwa Zbigniewa Szczepańskiego pt.: Z patelnią dookoła świata”, w których udział wzięli  uczniowie klasy 1 b. Młodzi kucharze doskonale odnaleźli się w kuchni. Sporządzali pod opieką starszych kolegów i koleżanek dwie potrawy: pizzę i francuskie tosty z truskawkami wg przepisu z książki. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się sporo o karpiu. Obejrzeli film o jego ekologicznej hodowli, poznali walory zdrowotne mięsa z karpia i przepis na karpiowe faworki. Prowadząca warsztaty pani Anna Korzeń dodatkowo poświęciła sporo uwagi walorom zdrowotnym stosowanych do sporządzenia potraw warzyw i serów. Zbigniew Szczepański z Towarzystwa Promocji Ryb podarował każdemu uczniowi wyżej wymienioną książkę z przepisami, zaś Prezes Gospodarstwa Rybackiego w Ełku Grzegorz Buraczewski zapewnił surowce dla całej grupy do sporządzenia pizzy i tostów. Serdecznie dziękujemy!

     • Zakończenie sportowego roku szkolnego

     • Przez cały rok szkolny uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wielu imprezach sportowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Podsumowaniem sportowej rywalizacji było uroczyste zakończenie sportowego roku szkolnego 2021/2022, które odbyło się 17. 05. 2022 r. W programie tego wydarzenia znalazły się turnieje piłki nożnej chłopców i dziewcząt oraz bieg sztafetowy złożony z reprezentacji zawodników i zawodniczek  z klas IV - VIII. Tym razem nie chodziło o wygraną, liczyła się natomiast dobra zabawa.

      Całoroczne zmagania zostały docenione przez pana prezydenta Tomasza Andrukiewicza,  który pogratulował uczniom sportowych wyników oraz podziękował nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom za wspieranie sportu szkolnego. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, słodkie upominki oraz bon pieniężny na zakup sprzętu sportowego.

     • Muzeum Kropli Wody

     • W ciepłe majowe popołudnie uczniowie klasy 1f wybrali się do Muzeum Kropli Wody, które znajduje się w wieży ciśnień przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Kajki. Dzieci niemal codziennie idąc do szkoły mijają ten zabytkowy obiekt. Czym on właściwie jest? Do czego służył? Co znajduje się w jego wnętrzu? Na wszystkie nurtujące nas pytania uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Zwiedzając wnętrze muzeum mieliśmy okazje poznać kulturę naszego regionu. Przeczytać kilka zdań w języku mazurskim. Zobaczyć wiele dawnych przedmiotów codziennego użytku i obejrzeć na licznych fotografiach i rysunkach jak nasze miasto wyglądało kilkaset lat temu. Po powrocie do szkoły dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy i przedstawiły na pięknych ilustracjach wrażenia z wycieczki.

     • Muzeum w pudełku w SP3

     • W tym roku szkolnym nasza placówka bierze udział w projekcie „Muzeum w pudełku”
      przygotowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. więcej

     • Podziękowania

     • Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za ogromne wsparcie  akcji „Solidarni z Ukrainą ”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało Nam się zebrać kwotę 2997,95 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na dofinansowanie do wycieczek i biwaków klasowych oraz inne potrzeby naszych uczniów z Ukrainy.

                  Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Dzięki Wam świat staje się lepszy!

      Organizatorzy

      W pokoju 112 znajdują się blaszki i pojemniki po ciastach z kiermaszu, również z zeszłego roku. Zapraszamy po ich odbiór.

     • Sukces naszego ucznia

     • 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Dyktando Patriotyczne”. Do konkursu przystąpiło 11 szkół. Uczeń naszej szkoły Emil Fojtuch 3a zajął III miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Sukces naszej uczennicy

     • Miło nam poinformować, że uczennica kl. II a naszej szkoły - Aleksandra Niedźwiecka została laureatką XXVI Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,,Złota Nutka".

      Ola wyśpiewała I miejsce w kategorii kl. I - III. Gratulujemy!

     • „Henryk Sienkiewicz – patronem naszej szkoły od 28 lat”

     • Od wielu lat ok. 6 maja uczniowie SP 3 spotykają się na apelach, aby przypomnieć życiorys, karierę literacką oraz twórczość patrona naszej szkoły – Henryka Sienkiewicza. W bieżącym roku uczniowie podczas spotkań integracyjnych rozpoznawali portret po odkrytych fragmentach, dorysowywali brakujące elementy liter w imieniu i nazwisku, ćwiczyli spostrzegawczość i nazywali wskazane elementy znajdujące się na okładkach książek. Uczestnicy, wykazali się świetną pamięcią- np. potrafili bezbłędnie powtórzyć fragment pochodzący z powieści „W pustyni i w puszczy” czy odtworzyć położenie tytułów na kartce i je zapisać. Wszyscy zadania wykonywali z wielkim zapałem. Podobnym zaangażowaniempodczas odczytywania odwróconych tytułówwykazały się wychowczynie klas. Tegoroczne spotkania za nami, a przed nami 29 rocznica, a w roku 2024  –  okrągła trzydziesta.

    • Wyniki konkursu
     • Wyniki konkursu

     • W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w nieco nietypowy sposób. Został ogłoszony szkolny konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną z tej okazji. Zwycięzcami okazały się zespoły, które są gospodarzami sali historycznej – 334. Są to klasy: 7d i 8c. Nagrodą dla nich jest dodatkowy, wybrany dzień wolny od zajęć lekcyjnych, który należy spędzić z wychowawcą w dowolnej, integracyjnej formie. Wyróżnienie Dyrektora szkoły otrzymuje również kl. 4e za piękne dekoracje w sali 133 oraz świetlica w sali 016.

      W klasach piątych został również ogłoszony konkurs tematyczny na lapbooka – Konstytucja 3 Maja. Decyzją Dyrekcji zwyciężczynią została Emilia Rogowska z kl. 5c oraz ex aequo zespół osób z tej samej klasy w składzie: Nikola Kunda, Natalia Lempe oraz Karolina Hybsz.

     • „Profilaktyka Smyka – Na ratunek Poli”

     • Projekt realizowany jest w klasach 0-III. Uczniowie cyklicznie spotykają się z sympatyczna Polą, którą z niebezpiecznych sytuacji ratuje policjant. Książeczka obejmuje szereg zagadnień takich jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo w Internecie, na podwórku oraz codziennym życiu. Każde zajęcia to nowa przygoda, kolejna lekcja życia i garść dobrych rad. 

       11 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedziła sierż. szt. Agata  Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Pani policjantka przeczytała uczniom historyjkę pt.: „Kłopotliwy kask”, a następnie przypomniała i omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poradziła, jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są najmłodsi. Ponadto podkreśliła, jak ważną rolę pełni kask. Cenną radą pani policjantki było, żeby zawsze uważać poruszając się po drodze, ponieważ inni uczestnicy ruchu drogowego mogą nie przestrzegać zasad i nasza zapobiegliwość może uratować nam życie. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, zadawali pytania, przytaczali sytuacje, z którymi się spotkali.

      Po spotkaniu liczymy na to, że przeczytane historyjki trafią do najmłodszych i staną się cenną lekcją.

    • Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Dziewcząt „W TO MI GRAJ”
     • Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Dziewcząt „W TO MI GRAJ”

     • 07-09.05.2021r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3  im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się I Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Dziewcząt „W TO MI GRAJ” - rocznik 2007 i młodsze. Organizatorką turnieju była pani Ada Lewandowska i Uczniowski Klub Sportowy TRÓJKA w Ełku.

      W rozgrywkach udział wzięło 6 zespołów: UKS TRÓJKA Ełk, UKS Nenufar 5 Ełk, GKK Grodzisk Mazowiecki, BASKET  Białystok ( AK „ Młode Żubry”), ISKRA Konstantynów oraz KSW SPARTAKUS Jelenia Góra. W czasie trzech dni systemem „każdy z każdym” rozegrano 15 spotkań:

                  Komunikat końcowy   

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland