• Aktywna przerwa

     • Szkolny Tydzień Zdrowia zapoczątkował cykl aktywnych przerw w naszej szkole w ramach realizacji programu Trzymaj Formę.

      Przerwa międzylekcyjna to czas, kiedy uczniowie mogą odprężyć się po godzinach spędzonych w szkolnej ławce. Znakomitym pomysłem na spożytkowanie energii jest zaangażowanie uczniów w gry i zabawy interaktywno – sportowe.

      20 kwietnia na szkolnych korytarzach chętni uczniowie korzystali z zaproponowanych przez nauczycieli form aktywności.

      Celem naszym jest promowanie aktywności fizycznej, nauka kreatywnego myślenia oraz integracja uczniów z różnych klas. Ponadto od zawsze wiemy, że „W zdrowym ciele zdrowy duch” – aktywność fizyczna wyzwala pozytywne emocje i pomaga radzić sobie ze stresem.

      Zapraszam na kolejną aktywna przerwę w maju.

     • Konkurs o przyjaźni

     • 20 kwietnia 2023 r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski dla klas 2 i 3 , którego tematem była przyjaźń. W konkursie wzięło udział 20 uczestników.
       
     • Żonkile

     • 19 kwietnia, w ramach zajęć bibliotecznych,  klasy 1A, 1B, 2A, 2D oraz 2F wzięły  udziału w akcji Żonkile. Lekcje poświęcone zostały pamięci 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie wysłuchali fragmentów opowiadania ,,Było-nie ma-jest” Katarzyny Jackowskiej- Enemuo i wykonali żonkile.

     • Dbajmy o naszą Ziemię

     • Co roku w kwietniu obchodzimy międzynarodowy "Dzień Ziemi". To największe ekologiczne święto świata. Klasy 4A i 6B postanowiły włączyć się w promowanie ochrony środowiska i dzielnie sprzątały teren Ełku. Ilość worków ze śmieciami była ogromna, dlatego przypominamy o konieczności małych, ale jak ważnych działań ekologicznych. (współpraca z CEE)

     • Tydzień zdrowia

     • 17 kwietnia 2023 r. – przebieramy się za przedstawicieli zawodów medycznych.

      18 kwietnia 2023 r. – aktywne przerwy: tańce na parterze bloku A dla wszystkich.

      19 kwietnia 2023 r. – karaoke w sali 103 na przerwach od godz. 10:35 do 13:45 oraz zabawa terenowa „Podchody” dla klas 3 i 6.

      20 kwietnia 2023 r. – Quiz dla uczniów 1-3, spotkanie z farmaceutką.

      21 kwietnia 2023 r. – spotkanie integracyjne uczniów
      klas 1-3 „ZIEMIA WYSPA ZIELONA”, uczestnictwo w lekcji przeprowadzonej w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznymz Polikliniką SPZOZ w Lublinie Filia w Ełku.

      Ponadto: akcja poczęstuj się zdrową przekąską, przeprowadzenie lekcji, pogadanek na temat zdrowia, wykonywanie plakatów o tematyce zdrowotnej, Samorząd Uczniowski zaprasza na ćwiczenia podczas przerw.

    • Kolor w czerwieni, kolor w bieli...
     • Kolor w czerwieni, kolor w bieli...

     • 15 kwietnia 2023 r. już po raz trzynasty odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku Powiatowy Konkurs Recytatorski Kolor w czerwieni, kolor w bieli… Do zmagań stanęli uczestnicy z Ełku, Mrozów Wielkich, Nowej Wsi Ełckiej i Woszczel, którzy deklamowali utwory Wisławy Szymborskiej, by uczcić 100. rocznicę urodzin poetki. więcej

     • UWAGA KONKURS DLA UCZNIÓW SP 3 🌎 🌿🌏

     • W związku ze zbliżającym się DNIEM ZIEMI 🌎zachęcamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie na ekologiczny filmik. Nagraj  film do 1 min., na którym pokażesz w jaki sposób dbasz o środowisko naturalne w codziennych czynnościach. Zadanie może być wykonane samodzielnie lub w grupach 2-osobowych. Na filmiki czekamy do 21 kwietnia 2023 r. Po tym czasie komisja konkursowa wyłoni najlepsze/ najbardziej kreatywne pomysły na EKO-działanie. Wybrane filmy zostaną opublikowane na szkolnym Facebooku. Prace konkursowe wysyłamy na adres ada.lewandowska.wf@gmail.com

     • „Bądź jak Mikołaj Kopernik”

     • 12 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbył się

      Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „Bądź jak Mikołaj Kopernik”

      Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Mikołaja Kopernika – człowieka wielu talentów.

      Zadania, które przygotowali organizatorzy, dały możliwość wykazania się  uczestnikom wiedzą i umiejętnościami   m.in. z matematyki, geografii, języka polskiego.

      Była to również okazja do doskonalenia pracy w zespole oraz integrowania się z uczniami szkół z miasta i gminy Ełk.

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7 a – Hania Kott, Lena Limberger i Magda Wasilewska.

      Dziewczyny  zajęły II miejsce na 7 startujących drużyn.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu nowych doświadczeń.

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – podsumowanie
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – podsumowanie

     • W środę 05.04.2023 r. w naszej szkole zakończyliśmy obchody Światowego Dnia Autyzmu. Tego dnia na naszych korytarzach królował kolor niebieski. Nauczyciele i uczniowie, zamiast stroju szkolnego, ubrali się na niebiesko. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie i zaangażowanie rodziców i uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali  „niebieskie słodkości”. Ze sprzedaży udało nam się zebrać 2340,21 zł, które wpłaciliśmy na konto Fundacji „Impuls” w Ełku.

      Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, układać puzzle, zdobyć pieczątkę itp.

      Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „ Różni ale równi”. Wyróżniliśmy pracę:

      W kategorii klas I - III

      • Huberta Charko kl. 1b
      • Zuzanny Dąbrowskiej kl. 3c

      W kategorii klas IV- VI

      • Anny Łochowskiej kl. 6b

      W kategorii klas VII – VIII

      • Patrycji Dzierżyk kl. 8c

      Wszystkim, którzy zaangażowali się w prace i działania związane z tą akcją, bardzo dziękujemy.

      Organizatorzy

    • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile
     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. więcej

     • Misterium Męki Pańskiej

     •   5 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy szóstej c pod opieką p. Katarzyny Waraksy oraz wychowawczyni p. Joanny Witkowskiej przedstawili Misterium Męki Pańskiej. Wzruszające przedstawienie, które miało na celu przybliżenie uczniom tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

        Wymownej całości dopełniły wzruszające pieśni śpiewane przez chór przygotowany przez p. Annę Świderską oraz stroje uszyte przez p. Marię Konopko.

        Po uroczystości życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej złożyła dyrektor p. Joanna Sokołowska.

     • II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

     • 30 marca 2023 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej - Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu.

      Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbywa się on-line na platformie konkursowej olimpiadaesa.nasa,pl.

      Do konkursu -  w naszej szkole, zarejestrowało się 26 uczniów klas 7-8 zainteresowanych tematyką ekologiczną. W konkursie wzięły udział 23 osoby.

       Do etapu  wojewódzkiego zakwalifikowało się 4 uczniów:

      * Dobkowska Agata, kl.8b

      * Matysiak Karina, kl.8e

      * Niedźwiecki Dominik, kl.8g

      * Szyszkowska Alana, kl.8e

      Terminy kolejnych etapów:

      -> II etap: 13.04.2023 r., godz. 10.00

      -> Finał:    27.04.2023 r., godz. 10.00

      Wszystkie etapy konkursu odbędą się on- line na platformie ESA.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach!

     • Wiem, rozumiem, akceptuję

     • 3 marca 2023r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza wraz z p. Bożeną Urban i p. Karoliną Pińczak wyruszyli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Akcja, której pomysłodawcami byli rodzice i uczniowie klasy 5a, odbyła się pod hasłem „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu” i miała na celu uwrażliwienie uczniów na problemy osób zmagających się z autyzmem.

      Po dotarciu do ośrodka położonego przy ulicy Grajewskiej uczniowie zostali ciepło przywitani przez nauczycieli i wychowanków, anastępnie oprowadzeni po przepięknych salach lekcyjnych przedszkolaków i SP. Klasa 5a uczestniczyła w warsztatach. Najbardziej gościom podobała się „sala doświadczania świata”. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym jegoprzeznaczeniem jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji. Terapia plastyczna to było kolejne wyzwanie. Uczniowie SP3 malowali stopami, a gospodarze rękami. Powstało wiele ciekawych obrazów. Był też czas na wspólne zajęcia uspołeczniające. Sensoryczny tor przeszkód był nie lada wyzwaniem, to dobry sposób, by ćwiczyć motywację, wykonywanie poleceń, wykonywanie czynności w określonej kolejności czy sposobie.

      Po wspólnych warsztatach uczniowie 5a obdarowali przygotowanymi prezentami wyczekujące dzieci. Wychowankowie ośrodka niezmiernie ucieszyli się ze starannie przemyślanych paczek, dopasowanych indywidualnie do każdego obdarowanego. Następnie wszyscy otrzymali trochę wolnego czasu, który spędzili na miłych rozmowach z dziećmi, wspólnym poczęstunku, a także robieniu pamiątkowych zdjęć.

      Uczniowie 5a pokazali, że mają wielkie serca, a każde przedsięwzięcie polegające na dzieleniu się uśmiechem i uprzejmością jest warte realizacji.

                                                               Wychowawczyni 5a, Bożena Urban

     • Spotkanie z Hultajem

     • Klasa 2f wzięła udział w spotkaniu z Panią Magdą i jej psem, który na co dzień pracuje z dziećmi w ramach dogorerapii. Spotkanie w aplikacji Zoom było możliwe dzięki przyłączeniu się szkoły do projektu „Psia lekcja. Spotkanie z Hultajem”. 

      A. Romatowska 

     • Nauka poprzez doświadczenie i eksperymentowanie

     • Sekrety Elektroniki to wspaniały zestaw,  dzięki któremu uczniowie eksperyment po eksperymencie zgłębiali zasady działania obwodów elektrycznych.  
      Budowali układy 
      z gotowych, bezpiecznych elementów.

      W oparciu o szczegółową instrukcję w języku polskim, w prosty sposób można zbudować min. urządzenie, które wygrywa dźwięk wozu policyjnego, dzwonek do drzwi odtwarzający wolną muzykę, dźwięk automatu do gier, wykrywacz wilgoci, czasowy wentylator, prosty miernik oświetlenia i wiele innych doświadczeń.

      Taka nauka sprawiła uczniom wiele radości.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP