• Kangur Matematyczny 2022

     • 17 marca 2022r. po raz trzydziesty pierwszy w Polsce odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

      Zainteresowanych uczniów proszę o wpłacenie kwoty 12 zł do swoich nauczycieli matematyki (do 18 stycznia 2022 r.).

      Każdy uczestnik konkursu otrzyma zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.​​​​​​​

     • Nowy certyfikat

     • 9 grudnia 2021 r. pani Krzysztofa Sokołowska i uczeń klasy 7g Maciej Nowak wzięli udział w uroczystej gali podsumowującej wojewódzki konkurs ,,Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy", zorganizowany przez WMODN w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Gmin ,,Polskie zamki gotyckie". 

      Praca konkursowa, którą wykonali: Maciej Nowak (kl. 7g) oraz Olga Nowak (kl. 8c) pod opieką p. Krzysztofy Sokołowskiej polegała na stworzeniu przewodnika edukacyjnego za pomocą narzędzi TIK po miejscach pamięci narodowej w swojej okolicy.

      Uczniowie zajęli I miejsce, w związku z tym szkoła otrzymała dyplom oraz certyfikat: ,,Przyjaciel dziedzictwa  kulturowego Warmii, Mazur i Powiśla. Miejsca pamięci narodowej".

     • Wyniki konkursu „Rodzina źródłem wartości i tradycji – Rodzina razem”

     • 6 grudnia 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego, Literackiego i Recytatorskiego „Rodzina źródłem wartości i tradycji – Rodzina razem” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku
      we współpracy z Parafią pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

      Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami formy plastycznej tego konkursu:

      III miejsce - Witold Stpiczyński z klasy 3b,

      Wyróżnienie - Dominika Piwko z klasy 3b

      Opiekunem była pani Iwona Chmiel.

      Dzieci zaprezentowały także swoje zdolności recytatorskie, przygotowując wiersze
      o tematyce rodzinnej. Tutaj również talenty naszych uczniów zostały docenione:

      W kategorii klas I-II:

      II miejsce - Piotr Iwaszko z klasy 2c, jego opiekun pani Ewa Jurczykowska,

      III miejsce - Alicja Wdowiak z klasy 1e, opiekun pani Barbara Jermakow.

      W kategorii klas III – V:

      I miejsce - Karolina Nowak z klasy 3b, opiekun pani Iwona Chmiel,

      III miejsce – Maciej Wdowiak z klasy 3b, opiekun Iwona Chmiel.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

     • Zapraszamy do udziału w ogólopolskim konkursie plastycznym regulamin

      Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na ważność relacji osobistych, które w tym trudnym dla wszystkich roku 2021 nabrały jeszcze większego znaczenia.O realizacji działań wkrótce ;-)

      Prace konkursowe (klasy IV-VIII) składamy u p. Małgorzaty Sobolewskiej (klasy 0-III)- u p. Ewy Łańczkowskiej do 17 grudnia 2021r. 

    • „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka
     • „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało, podobnie, jak w ubiegłym roku szkolnym, wszystkim pierwszakom w naszej szkole książkę pt. „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka.

      Antologia powstała na zlecenie Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

      link

    • Andrzejki i mikołajki już za nami…
     • Andrzejki i mikołajki już za nami…

     • wigilię św. Andrzeja w klasie 2b odbyła się zabawa andrzejkowa. Zaczęliśmy od wróżenia i przepowiadania przyszłości, które miały różne znaczenie. Jedne przepowiadały szczęście, pieniądze, inne wielką podróż, a jeszcze inne spełnienie marzeń. W międzyczasie uczniowie mieli okazję posilić się łakociami, przygotowanymi wcześniej w postaci szwedzkiego stołu. Wróżby przeplatane były przyjemną muzyką oraz wspólnymi tańcami. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się wszystko, co wywróżyli sobie tego magicznego popołudnia.

      6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, obchodziliśmy  mikołajki. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów. Dzień zaczęliśmy od wyjścia do kina Cinema na film „Chłopiec z chmur”. Po wyjściu z sali kinowej zostaliśmy poczęstowani cukierkami przez pomocników Mikołaja. Byliśmy niesamowicie zaskoczeni, gdy tuż po powrocie z kina, znaleźliśmy zostawione dla nas,  słodkie upominki. Jednak Mikołaj o nas nie zapomniał! A co ważne - nikt nie dostał rózgi! Chyba byliśmy grzeczni...

      Tak się bawiliśmy… Tak spędziliśmy andrzejki i mikołajki… Zachęcamy do obejrzenia naszych zdjęć.

                                                                                                                                             Uczniowie klasy 2b

    • Akcja „Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy”
     • Akcja „Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy”

     • Dzieci z klasy 1 f z wielkim zapałem zaangażowały się w wykonanie kartek świątecznych. Z  ogromną radością zabrały się do pracy, gdy dowiedziały się, że wykonane przez nich kartki trafią do żołnierzy stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej.  W swoje prace włożyły wiele energii i serca, mając nadzieję, że wykonane przez nich kartki być może trafią w ręce ich tatusia, wujka, brata czy sąsiada. Takim drobnym gestem pierwszaki chcą  wesprzeć żołnierzy w tym trudnym czasie.

    • Andrzejki klasy 2c
     • Andrzejki klasy 2c

     • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Klasa 2 c do Krainy Marzeń przeniosła się 29 listopada. Podczas zabawy każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

      Po zabawie wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, aby jedząc przyniesione smakołyki porozmawiać o wywróżonej przyszłości.

      Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!

       

     • Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy

     • 26.11.2021 roku uczniowie klasy 5c włączyli się do akcji "Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy"  i wykonywali kartki o tematyce świątecznej, które zostaną przekazane żołnierzom stacjonującym na granicy polsko-białoruskiej. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu ciekawych prac. Spora grupa uczniów robiła kartki z myślą o bliskich, którzy bronią granic naszego kraju.

     • 3d w CEE

     • 29.11.21 r. klasa IIId uczestniczyła w zajęciach proekologicznych w CEE, na temat „Jak i dlaczego segregujemy odpady?”. Zajęcia te miały na celu podniesienie świadomości dzieci w zakresie segregacji odpadów komunalnych. Przy wykorzystaniu pomocy do selektywnej zbiórki odpadów oraz gry dydaktycznej, dzieci mogły sprawdzić w praktyce to, czego nauczyły się w trakcie zajęć.

     • Konkurs biblioteczny

     • Informujemy, iż przy bibliotece szkolnej znajduje się tablica z wierszami konkursowymi z Biblioteczki. Każdy, kto przyjdzie je zobaczyć, nie będzie miał problemu z rozwiązaniem krzyżówki.

      Informujemy, że w zadaniu dotyczącym postaci, dopuszczalne są dwa błędy.

      biblioteczka

     • TYDZIEŃ MIKOŁAJKOWO–ŚWIĄTECZNY PT. „CHRISTMAS IS COMING”

     • ZESPÓŁ JĘZYKOWY ZAPRASZA UCZNIÓW

      SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W EŁKU

      DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH

      TYGODNIA MIKOŁAJKOWO – ŚWIĄTECZNEGO

      PT. CHRISTMAS IS COMING

      HARMONOGRAM DZIAŁAŃ 06.12 – 10.12.2021r.

      Marzena Murzyn, Iwona Szczuka, Olga Walendzik, Sylwia Urbańczyk, Milena Laszkowska

     • Uwaga konkurs

     • Biblioteka szkolna zaprasza do przeczytania gazetki i do rozwiązania zadań konkursowych. Podpisane kartki z odpowiedziami proszę dostarczyć do biblioteki do 17 grudnia. Prawidłowe odpowiedzi wezmą udział w losowaniu upominków.

      Biblioteka zaprasza uczniów do tworzenia własnych rebusów, kalamburów i zagadak związanych z książkami. Najciekawsze pomysły nagrodzimy. biblioteczka-jesienna​​​​​​​

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 22.11.2021 r. uczniowie klas 0-3 ubrani w kolor niebieski świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Ten rok jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości w naszej szkole. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o tym dniu i realizowali aktywności w klasach, które miały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dziecka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF omówiono historię powstania oraz główne zasady, na jakich opiera się konwencja. Uczniowie klas 2 i 3 czytali wybrane przez siebie punkty z dokumentu, wspólnie omawiali zastosowanie i realizację postanowień w życiu codziennym. Klasy młodsze 0–1 natomiast pokolorowały obrazki o prawach dziecka, grały w „Memory”. Działaniom towarzyszyło wspólne oglądanie filmów o prawach dziecka, prezentacji multimedialnych. Nie zabrakło wspólnego śpiewania.

     • Pomagamy zwierzętom

     • Pola Grygo i Maja Mościcka z klasy VII B w dniu 21.11.2021 r. odwiedziły Schronisko Sonieczkowo. Przekazały jedzenie zebrane w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ełku i wyprowadziły na spacer kilka piasków. W Sonieczkowie jest ich ponad 400 Jeśli macie trochę wolnego czasu w sobotę lub niedzielę i lubicie patrzeć na rozmachane z radości kudłate ogony wybierzcie się do Sonieczkowa. To niedaleko, a można tam spędzić bardzo przyjemnie czas i pomóc pieskom.

     • Akcja „Szlachetna Paczka”

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
      kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziny do udziału w akcji Szlachetna Paczka! Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

      Kolejny już raz nasza szkoła przyłącza się do tej akcji. Wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc  (opis i potrzeby rodziny są umieszczone w linku poniżej).

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/64350/1719?context=family_choosen

                  Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Państwa pomocy udało nam się przygotować paczki i uszczęśliwić rodziny. Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnymi siłami, uda nam się sprawić radość kolejnej rodzinie. Wierzymy, że dobro zawsze wraca i to podwójnie. Czego i Państwu życzymy.

      Do  09.12.2021 r. (piątek) do pokoju 112  będzie można  przynieść  ofiarowane przez Państwa rzeczy potrzebne rodzinie.

      22.11.2021 r. (poniedziałek) – organizujemy kiermasz ciast. Prosimy, aby od każdej klasy były przygotowane 1-2 ciasta. Pieniądze zebrane z tej akcji przeznaczymy na zakup butów i sprzętów domowych oraz (w miarę możliwości) innych potrzeb.

      24.11.2021 r. (środa) – zakupy i pakowanie paczek.

      11.12.2021 r. (sobota) – przekazanie paczek

      W trakcie Weekendu Cudów (11-12 grudnia 2021), Darczyńcy przewożą paczki do magazynów,

      Zespół Szlachetnej paczki w SP3

      Wszelkie pytania prosimy kierować do – Ady Lewandowskiej i Katarzyny Szumskiej.

    • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”
     • Wyniki konkursu „Kwiaty dla Niepodległej”

     • 18 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych miasta Ełk „Kwiaty dla Niepodległej”. Pięcioro uczniów z klasy 3b zostało laureatami tego konkursu.
      Amelia Zyzman  oraz Martyna Zielińska zdobyły II miejsce, Barbara Choromańska zdobyła III miejsce. Natomiast Witold Stpiczyński oraz Michał Ostrowski zdobyli wyróżnienia. Opiekunem uczniów była pani Iwona Chmiel. III miejsce zajęła Amelia Uszyńska z klasy 0b. Opiekunem była pani Barbara Karwowska.

      Opiekunom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland