• Mikołajkowe granie w Trójce
     • Mikołajkowe granie w Trójce

     •          6 grudnia 2019 r.  w naszej szkole w szczególny sposób obchodzono mikołajki. Uczniowie z oddziałów 0 – III zebrali się w sali gimnastycznej i 250 małych Mikołajów zagrało ,,Czardasza”. Dzieci tę melodię zagrały, korzystając z dwóch patyków. Za takie piękne muzykowanie każde dziecko otrzymało słodki upominek. Na koniec imprezy przeprowadzone zostały różne zabawy i konkursy - oczywiście o tematyce mikołajkowej.

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za ogromne wsparcie akcji „Szlachetna paczka”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało Nam się zakupić – wybranej przez nas rodzinie, potrzebne produkty i prezenty oraz przygotować 24 paczki o łącznej wartości ok.  5000 zł.

      • Podczas kiermaszu ciast – uzyskaliśmy 2004,75 zł
      • Biblioteka szkolna – 100 zł
      • Karta podarunkowa do sklepu „Rossman” – 100 zł
      • Dodatkowe datki – 225,93 zł

      Pozostałe rzeczy ( żelazko, mikser, lokówka, art. spożywcze  i chemiczne, kosmetyki, książki, kołdra, poduszka, koce, ubrania, itp.) wyceniliśmy na ok. 2700 zł.

               Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Wszystkim Wesołych Świąt. Dzięki Wam świat staje się lepszy!

       

      Organizatorzy „Szlachetnej paczki”

      w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

       

       

    • Magiczna matematyka
     • Magiczna matematyka

     • 5 grudnia 2019 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych "Magiczna Matematyka". Nasi uczniowie zmagali się z nietypowymi zadaniami, łamigłówkami i szyframi. Marcel Zwolak (5d ) i Bartosz Gogolczyk (5g) zajęli III miejsce drużynowo. Udowodnili, że "Trójka " potrafi logicznie myśleć.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ HIV/AIDS
     • ŚWIATOWY DZIEŃ HIV/AIDS

     • 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień HIV/AIDS. Każdego roku pani Urszula Osowska podejmuje w naszej szkole wiele inicjatyw na rzecz promocji zdrowia, między innymi w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

      W tym roku odbyły się różne działania w tym zakresie, m.in. w klasach VII i VIII przeprowadzono pogadanki na temat wirusa HIV, bezpiecznych i ryzykownych zachowań. Młodzież przygotowała prezentacje multimedialne oraz plakaty, które prezentowane były na korytarzach szkolnych. Uczniowi mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę, przygotowując się do Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Celem wszystkich inicjatyw jest przybliżenie młodzieży zagrożeń i skutków wywołanych wirusem HIV oraz zrozumienie problemów AIDS. Ważnym zadaniem jest również uświadomienie odpowiedzialności za siebie i innych a także kształtowanie postaw wobec ludzi zakażonych.

      Wyniki Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS:

      I miejsce Alicja Ułanowicz kl. VIII b

      II miejsce Angelika  Jasińska kl. VIII a

      III miejsce Natalia Gajda kl. VIII a

    • Samorząd zaprasza na Wieczór Mikołajkowy
     • Samorząd zaprasza na Wieczór Mikołajkowy

     • Uczniowie będą mogli grać w planszówki oraz przygotować dowolną techniką kartki świąteczne. Samorząd dostarczy podstawowe materiały, dzieci mogą także przynieść swoje własne.

      Na uczniów czekać będą też niespodzianki! 

      Serdecznie zapraszamy w godzinach od 16 do 18

      klasy 4, 5 i 6  - 5 grudnia, w czwartek

      klasy 7 i 8 - 6 grudnia, w piątek

    • Razem na święta
     • Razem na święta

     •    Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

      link

    • Lubię! #niehejtuje
     • Lubię! #niehejtuje

     •      Klasa 8a zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie Lubię!#niehejtuje. Uczniowie wykazali się  niezwykłą kreatywnością, odwagą oraz talentem. Włączyli się do kampanii społecznościowej marki Reporter Young, która zwraca uwagę na problem hejtu wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Uczniowie otrzymali bon 100 zł dla ucznia, T-shirt kampanii oraz  1000 zł brutto na wybrany sprzęt dla szkoły.
       

      Zapraszamy do obejrzenia teledysku stworzonego przez klasę 8a.

      Lubię! #niehejtuje

    • Thanksgiving Day
     • Thanksgiving Day

     •   W ostatni czwartek listopada Amerykanie zasiadają do stołów, by obchodzić jedno z najważniejszych dla nich świąt - Święto Dziękczynienia (Thanksgiving Day).

        Obchody te są pamiątką pierwszego Święta Dziękczynienia członków kolonii Plymouth, którzy w 1621 roku dziękowali Bogu za obfite plony oraz przetrwanie srogiej zimy. Święto Dziękczynienia zostało ogłoszone świętem narodowym w USA w 1863 roku przez urzędującego ówcześnie prezydenta, Abrahama Lincolna. Jest to święto niezwykle rodzinne, połączone ze spożyciem pieczonego indyka z dodatkiem sosu żurawinowego oraz ciasta dyniowego.

      W związku z tym dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klas III wzięli udział w otwartej lekcji kulturowej, która zawierała elementy zabawy i nauki. Uczniowie zostali zapoznani z genezą powstania Święta Dziękczynienia oraz tradycjami, które praktykują Amerykanie podczas jego obchodów.

      Podczas lekcji trzecioklasiści poznali i utrwalili słownictwo związane z Thanksgiving Day. Wiedza ta była potrzebna w rozwiązywaniu różnych zadań językowych, którym musieli podołać reprezentanci poszczególnych klas. Część konkursowa dostarczała uczniom dużo uciechy oraz satysfakcji. Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, quzziy, puzzle obrazkowe, „wyszukiwanki”, itp. Mimo, że zmagania te miały charakter nieco rywalizacyjny- wszyscy byli wygranymi ikażdy otrzymywał słodki upominek. Dodatkowo, chłopcy i dziewczęta wykonywali taniec „Turkey Dance”, który był wspaniałą zabawą, pełnąradości i uśmiechu. Odbyła się również prezentacja przebrań uczniów, którzy w tym dniu stali się Pielgrzymami (Native Americans) i Indianami. Wszyscy przebrani zostali nagrodzeni drobnym upominkiem. Finalnym etapem lekcji było wykonanie szkolnego abecadła podziękowań - THANKSGIVING TURKEY. Uczniowie, na wybrane z alfabetu literki, nazywali elementy, które są dla nich ważne w życiu i za które chcieliby podziękować. Propozycje uczniów były zapisywane na piórkach indyka. Na koniec wszyscy uczestnicy lekcji zaśpiewali piosenkę z repertuaru Margaret pt. „Thankyouvery much”.

      Lekcja pozwoliła uczniom lepiej i szybciej zapamiętać słownictwo poznawane na lekcjach języka angielskiego oraz miała znaczący wpływ na rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą USA. Lekcja miała takżewalor integracyjny,  przynosząc wszystkim uczniom i nauczycielom wiele zabawy,zadowolenia, dobrego humoru,radości, i efektywnej współpracy, odzwierciedlając tym samym charakter Święta Dziękczynienia.

            Lekcja została przygotowana przez zespół językowy w składzie: Marzena Murzyn, Iwona Szczuka, Olga Walendzik, Sylwia Urbańczyk.

    • Julian Tuwim dzieciom
     • Julian Tuwim dzieciom

     •   

      27 listopada biblioteka szkolna  zorganizowała konkurs recytatorski Julian Tuwim dzieciom. Wiersze były recytowane przez dzieci kl. O –III.

    • Gratulujemy!
     • Gratulujemy!

     •   27 listopada odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Czytelniczego Polonistka mnie nie zagnie…, w którym uczestnicy z klas 4-6 mieli wykazać się znajomością utworu Jeffa Kinneya. Spośród 26 uczestników prawdziwymi znawcami okazali się:

      I miejsce Franciszek Prądzyński V G

      II miejsce Dawid Połtarzycki V C

      III miejsce Łucja Gorzoch VI D i Bartosz Gogolczyk V G

      Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w następnych etapach.

    • Akcja „Szlachetna Paczka”
     • Akcja „Szlachetna Paczka”

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
      kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

       

      Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka!.  Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

      W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

      Kolejny już raz nasza szkoła przyłącza się do tej akcji. Wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc  (opis i potrzeby rodziny są umieszczone poniżej). Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Państwa pomocy udało nam się przygotować paczki i uszczęśliwić rodziny. Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnymi siłami, uda nam się sprawić radość kolejnej rodzinie. Wierzymy, że dobro zawsze wraca i to podwójnie. Czego i Państwu życzymy.

      Od 28.11.2019 r. (czwartek)  – 5.12.2019 r. (czwartek) do pokoju 112  będzie można  przynieść ofiarowane przez Państwa rzeczy potrzebne rodzinie.

      03.12.2019 r. (wtorek) – organizujemy  kiermasz ciast. Prosimy, aby od każdej klasy były przygotowane 1-2 ciasta. Pieniądze zebrane z tej akcji przeznaczymy na zakup opału oraz (w miarę możliwości) innych potrzeb.

      04.12.2019 r. (czwartek) – zakupy i pakowanie paczek.

      07.12.2019 r. (sobota) – przekazanie paczek

       

      OPIS RODZINY:

      Pani Iwona z Rodziną

      Kod Rodziny: WAR-1376-5010

      Pani Iwona 63 lat

      Córka Maja 32 lat

      Wnuczka Lena 15 lat

      Historia Rodziny

      Pani Iwona od 5 lat jest wdową. Mieszka razem ze swoją córką Mają oraz wnuczką Leną. Od około 3 lat choruje na cukrzycę i nadciśnienie, choroba dopadła także jej córkę która chorowała na raka, ma cukrzycę i nadciśnienie. Pani Iwona jest osobą bardzo ciepłą. Z ogromną życzliwością dba o rodzinę. Jak wspomina, kiedyś było łatwiej. Jak żył jej mąż wspólnie pracowali w polu i wiedli spokojne życie. Po śmierci męża wszystko się zmieniło. Utrzymują się głównie z renty oraz zasiłku. Co prawda jest to kwota ponad 1793 zł, ale po odjęciu kosztów utrzymania i drogich leków na życie pozostaje 361 zł na osobę. Nie jest łatwo, ale są wdzięczne, że mają siebie nawzajem.

       Piękno Rodziny

      Pani Iwona, Maja oraz Lena uwielbiają gotować. Lena aktualnie uczy się w szkole gastronomicznej, a Maja podjęła kurs gastronomiczny, aby podnieść swoje kwalifikacje na rynku pracy i robić to co kocha. Rodzina jest bardzo zżyta i wspiera się każdego dnia. Uważają, że jeśli tylko będzie zdrowie to na pewno ich życie będzie lepsze, ponieważ cały czas się doszkalają i na pewno uda im się znaleźć dobrą pracę.

       Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

      1. Opał

      Opał jest coraz droższy i znacznie obciąża budżet domowy

      2. Żelazko rodzina nie posiada takiego sprzętu

      3. Żywność

      Szczególnie dostosowana dla osób z cukrzycą

       To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

      Pozostałe potrzeby Rodziny:

      • Żywność trwała

      Specjalne wymagania: dwie osoby mają cukrzycę - produkty dla cukrzyków

      Herbata, ryż, kasza, mąka, makaron, cukier, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach.

      • Środki czystości:

      Proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące,

      mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

      • Odzież

      Iwona: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: XXL, Uwagi: nie ciemna

      Lena: Bluza (Całoroczne) Rozmiar: S, Uwagi: czarna

      • Obuwie:

      Iwona: Kapcie (domowe) Rozmiar: 39,

      Maja: Sportowe Rozmiar: 39,

      Lena: Sportowe Rozmiar: 38,

      • Wyposażenie mieszkania:

      3 zestawy kołder i poduszek, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka, ręczniki

      • Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

      żelazko i suszarka do włosów w ostatnim miesiącu się przepaliły a krzesło jest już stare i się rozwala, żelazko, suszarka, krzesło do biurka, lampka na biurko

      • Inne potrzeby materialne

      Opał 5m

      • Szczególne upominki

      Iwona: książki ( kryminały , historyczne)

      Maja: Blender

      Lena: zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych

       

       

     • Podziękowanie

     • Serdecznie dziękujemy Społeczności szkolnej za wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Pauliny Deputat.

      Jolanta Deputat

       

    • SP 3 w finałach Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 dziewcząt!
     • SP 3 w finałach Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 dziewcząt!

     •     20 listopada 2019 w Zespole Szkół nr 2 w Działdowie odbyły się Finały Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej „ MOJE BOISKO ORLIK 2012” W-M SZS w Koszykówce 3x3 Dziewcząt i Chłopców.

      Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce i uzyskała awans do Mistrzostw Polski!

      Skład SP 3 Ełk: Julia Wnorowska 8C, Oliwia Matys 8C, Martyna Brodowska 8C oraz Aleksandra Stasiełowicz 8C.  Trener – Danuta Tyszkowska.

       

      Wyjazd do Działdowa finansowało Miasto Gmina Ełk.  Dziękujemy!

       

    • Prosimy o głosy...
     • Prosimy o głosy...

     •    „Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy organizatorzy zachęcają szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w KONKURSIE, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. W tym roku zostanie nagrodzonych aż 60 szkół! 

      Prosimy o głosy! 🎾🎾🎾

    • TYDZIEŃ PATRIOTYZMU W NASZEJ SZKOLE
     • TYDZIEŃ PATRIOTYZMU W NASZEJ SZKOLE

     •     Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole została zorganizowana coroczna akcja nazwana Tygodniem Patriotyzmu. W tym roku miało to miejsce od 12 do 18 listopada.

      Koordynatorkami imprezy były: pani Krzysztofa Jurska oraz pani Monika Cybulska-Ryciuk. Przedsięwzięcie wsparli, jak co roku, rodzice uczniów klasy 8B oraz 4A.

      Podczas Tygodnia Patriotyzmu zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w życiu społeczności szkolnej, lokalnej i państwowej. Kształtowaliśmy wśród wychowanków tożsamość narodową, postawę szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych. Poszerzaliśmy ich wiedzę o historii państwa i regionu. Uczyliśmy odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości szkolnych i państwowych.

      8 listopada pięknie udekorowaliśmy naszą szkołę. Korytarze i okna szkolne mieniły się biało-czerwonymi kolorami. Przy wejściu do szkoły ustawiliśmy flagi Polski, na łączniku zawiesiliśmy biało-czerwone balony oraz plakaty przedstawiające ważne wydarzenia z dziejów naszego kraju.  W tym roku wykonaliśmy również biało-czerwone flagi, które prezentowały wybrane przedmioty. Jeżeli wychowawca danej klasy był matematykiem, flaga musiała być wykonana z cyfr lub figur geometrycznych.

      12 listopada w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku na naszych uczniów czekała nietypowa niespodzianka. Zamiast jednej sceny pojawiły się dwie, a wśród widowni zasiedli aktorzy.  Uczniowie oglądający sztukę stali się aktywnymi uczestnikami minionych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny. Po apelu każdy zastanawiał się nad ważnym pytaniem: Jak postępować, aby Polska była nadal suwerennym i niepodległym krajem?

      13 listopada na łączniku szkolnym podczas dwóch długich przerw odbywało się karaoke patriotyczne. Jak co roku nie brakowało osób chętnych do wspólnego śpiewania. Tymczasem oddziały 0 – 3 oglądały pięknie przygotowany przez panie: Zofię Złocką, Agnieszkę Romatowską oraz Teresę Skowrońską apel.

      Natomiast 14 i 15 listopada społeczność naszej szkoły miała możliwość podziwiać prace naszych kolegów i koleżanek przygotowane na konkurs ,,Moje Muzeum”.

      18 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Centrum Edukacji Mundurowej - Liceum Ogólnokształcącego im. Majora Władysława Raginisa, którzy swoją postawą dali piękny przykład patriotyzmu. Wychowankowie tej szkoły opowiedzieli o misji swojej szkoły. Odpowiedzieli na liczne pytania związane z patriotyzmem.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w Tydzień Patriotyczny bardzo dziękujmy za pomoc, poświęcony czas, wsparcie i wyrozumiałość.  Dziękujemy naszym uczniom za godną postawę i aktywny udział w życiu szkoły. Największe podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy rok w rok są zaangażowani w nasze szkolne przedsięwzięcie.

     • Zaproszenie

     • Serdecznie zapraszamy na wspólne zabawy

      integracyjne uczniów klas trzecich z okazji

      Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day),

      które odbędą się 28 listopada  (czwartek)

      o godz. 11.50   (5 godzina lekcyjna)

      na korytarzu szkolnym na parterze.

      Mile widziane przebrania związane z tym świętem.

                                                    Zespół językowy

     • Tuwim dzieciom

     • Konkurs recytatorski Tuwim dzieciom odbędzie się 27 listopada 2019r. na 4 (pierwsza zmiana) i 5 godzinie lekcyjnej(druga zmiana).

    • Spotkanie: „Bezpieczeństwo na wodzie i lądzie”.
     • Spotkanie: „Bezpieczeństwo na wodzie i lądzie”.

     • 19 listopada 2019 roku Stowarzyszenie Podwodnik przeprowadziło zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Podczas tego szkolenia pierwszoklasiści uczyli się, jak prawidłowo wykonać masaż serca. Dowiedzieli się, w jaki sposób pomoc osobie poszkodowanej w wyniku wypadku oraz jak reagować, gdy widzimy, że ktoś obok nas potrzebuje pomocy. Ratownicy pokazali dzieciom sprzęt wykorzystywany do ratowania życia osobom poszkodowanym w różnego typu zdarzeniach. Dzieci z klas pierwszych z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia. Wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad postępowania w sytuacjach, które wymagałaby od nich udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Chętnie dzieliły się też swoimi doświadczeniami.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1