• Insta.Ling – skuteczna nauka języków obcych

     • Nasza szkoła  wzięła  już udział w XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół pod patronatem MEN. 

      Insta.Ling jest to bezpłatna platforma  online, która  służy uczniom do szybkiej nauki słówek  języków obcych, pomaga uczyć się efektywnie, umożliwia codzienną naukę w dowolnych warunkach, na komputerze, tablecie lub smartfonie, dostarcza nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności  pracy i wyników  uczniów, a rodzicom pozwala obserwować postępy dzieci. 

      Insta.Ling to nie tylko narzędzie multimedialne, ale także metoda na aktywizowanie uczniów i wdrażanie ich do samodzielnej pracy nad wzbogacaniem słownictwa poza klasą. 

      Dzięki pracy online  uczniowie  bardzo dobrze utrwalili i rozszerzyli swoje słownictwo z języka angielskiego i niemieckiego oraz uzyskali wysokie wyniki w nauce z danych przedmiotów. Ponadto nauczyli się systematyczności i odpowiedzialności za swoją pracę.

      Aplikacja ta ułatwiła pracę podczas nauczania zdalnego, na której uczniowie pisali kartkówki, testy oraz ćwiczyli i utrwalali leksykę i gramatykę z języka angielskiego i niemieckiego.

      Klasy, które pracowały na platformie  Insta.Ling: to klasa 6b, grupy językowe z klasy 7b, 7f, 8c, 4c.

      Nadzór nad uczniami sprawowały dwie panie- p. Iwona Szczuka ( język angielski ) i p. Karolina Szumska ( język niemiecki ).

      Wykorzystywanie w codziennej pracy Instaling jako nowatorskiego systemu nauki słownictwa zdecydowanie wzbogaca ofertę jaką szkoła ma dla uczniów, a im samym daje możliwość osiągnięcia sukcesu na miarę ich indywidualnych możliwości.

     • Akcja „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”, którą zorganizowali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.

      Celem akcji jest finansowe wsparcie fundacji „Akogo?”.

      Jeśli macie w domu stare niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają lub metalowe kłódki, przynieście je do szkoły. Przedmioty te zostaną oddane na złom, a pieniądze trafią do fundacji „Akogo?”.

     • Solidarni z Ukrainą

     • Miniony tydzień (28.02-5.03.2022 r.) był w naszej szkole czasem solidarności z Ukrainą. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę zbierania  darów dla naszych sąsiadów, a także wspierała materialnie, angażując się w kiermaszu ciast.

      Wręczaliśmy zaangażowanym symboliczne naklejki i wstążki w barwach ukraińskich będące gestem naszego zjednoczenia z Ukrainą.

      Rodzice, dzieci i uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i ofiarnością podczas prowadzonej akcji.

      Dziękujemy wszystkim za złożone dary na rzecz uchodźców oraz ludzi, którzy pozostali w swojej Ojczyźnie, by walczyć o jej wolność. Dziękujemy za okazane serce.

     • Ełk - moja Mała Ojczyzna

     • Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie  

        ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

       

      Drugie zadanie (marzec 2022) - Ełckie osobistości i osobowości

       

      Stwórz kartę do albumu pt.: „Ełckie osobistości i osobowości”, na której zamieścisz:

      - stosowny tytuł (imię i nazwisko osoby oraz daty: urodzony – zmarł),

      - tekst (krótki opis – kim jest lub był, czego dokonał, dlaczego jest ważną dla Ełku osobą, w jaki sposób upamiętniony został na terenie miasta – pomnik, nazwa ulicy, patron szkoły itp.),

      - elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia, np. portret.

       

      Format karty - A4, pionowy układ strony, element graficzny (zdjęcie / portret / ilustracja w prawym górnym rogu karty), tekst drukowany (czcionka - Times New Roman - 14).

       

      Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.

       

      WAŻNE !!!

      Uczeń konsultuje wybraną postać z koordynatorkami i dopiero  

      po uzyskaniu akceptacji wykonuje pracę plastyczną.

       

      Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

       

      Każda praca powinna być z tyłu opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

       

      Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 1 kwietnia (piątek).

       

      Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

       

      Koordynatorki projektu: 

      pani Monika Cybulska-Ryciuk,

      pani Agnieszka Podwojska,

      pani Krzysztofa Sokołowska

       

      Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

     • Wyniki Walentynkowego Konkursu klas I-III

     • I miejsce

      Nela Wesołowska Id

      Natalia Prosińska IIb

      Julia Lutyńska IIIc

      II miejsce

      Maxymilian Galiński Ia

      Rozalia Bobryk Ic

      Ala Ryciuk IIb

      III miejsce

      Natalia Dąbkowska Id

      Lena Sulewska Ic

      Michalina Drągowska Ia

      Wyróżnienia: Zuzanna Grzybowska IIIa, Hanna Kalinowska Ia, Zuzanna Bogurska IId, Zofia Krupka If, Maja Muczyńska Ic, Bartek Kilczewski IIc, Oskar Dziekoński Ia, Jan Doliwa IIIe, Maja Kwiatkowska Ic, Zuzanna Gąsowska IIc, Ewa Abratkiewicz IIc

       GRATULUJEMY !!!

     • Solidarni z Ukrainą

     • Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy.

      Zbiórka będzie trwała tydzień, zaczyna się 28.02.2022 r.

      Dary można przynosić do szkoły od strony boisk.

      Artykuły pierwszej potrzeby to: sucha żywność, woda, pampersy, chusteczki nawilżane, koce, śpiwory, karimaty, poduszki, środki opatrunkowe, naczynia jednorazowe itp.

      Za wszelkie dary z serca dziękujemy!

      Społeczność „Trójki”

     • Edukujesz Ratujesz

     • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Edukujesz Ratujesz”, mającej na celu wsparcie procesu edukacji dzieci i młodzieży na tematy związane z bezpieczeństwem i zapobieganiu zachowaniom ryzykownym. Zobacz  filmy promujące ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną “Edukujesz-Ratujesz”:

       

     • Konkurs „Bezpieczni w sieci”

     • Mazurski Ośrodek doskonalenia Nauczycieli w Ełku zaprasza uczniów klasa I-VIII szkół podstawowych oraz przedszkoli do udziału w konkursie „Bezpieczni w sieci”

      Kategoria  I- przedszkola i uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,

      - zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej na temat Bezpieczni w sieci (format A4, dowolna płaska technika plastyczna)

       Kategoria II - uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych,

      - zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu grafiką komputerową  promującego hasło Bezpieczni w sieci w dowolnym programie graficznym. 

      Prace wraz z oświadczeniem (zał. nr 1) należy dostarczyć do MODN w Ełku, ul. Generała Władysława Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk - do dnia 28.03.2022 r.

      REGULAMIN

     • Dzień gier planszowych w 3c

     • 17.02.2022r. w klasie 3c odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu: Dni z grami planszowymi. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania i współzawodnictwa. Uczniowie, grając, musieli zaakceptować określone zasady i porządek, uczyli się cierpliwości, jako gracze wzajemnie sobie pomagali.

      Gry są nieocenionym sposobem kształtowania charakteru, uczą dzieci nie tylko tego, jak radzić sobie z sukcesem, ale i z porażką, ponadto wdrażają je do zdrowej rywalizacji i wpajają uczciwość.

     • Konkurs „Uchwyć wodę!”

     • Zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym w ramach programu Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni.

      Młodsi uczniowie zajmą się tematem: „Uchwyć wodę tam, gdzie Cię zachwyci”.                                         Natomiast temat dla klas starszych brzmi: „Uchwyć na zdjęciu jak chwytać wodę”.                            Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie. 

      Konkurs 2022

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland