• Mikołajki w 1b

     • 6 grudnia to był kolejny niezwykły dzień. Nasza klasa I b znalazła w swojej sali nie lada niespodziankę. Były to worki z prezentami, a to znaczy, że...był u nas Mikołaj!! Ale jak dostał się do sali? Przecież poszliśmy na zajęcia informatyczne a salę zamknęliśmy! Musiał wejść przez okno, bo było otwarte!  Ale super niespodzianka!! Nie mogliśmy się doczekać, kiedy nasza Pani otworzy worki, żeby zobaczyć, co w nich jest. Okazało się, że to upominki- mikołajowe skarpety wypełnione smakołykami. Radości było co niemiara. Na długo zapamiętamy ten dzień- mikołajki w naszej klasie.

     • Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu

     • Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie wyróżnionych szkół i placówek z naszego województwa, którym Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu na lata szkolne 2022/2023 – 2024/2025: 

      https://www.ko.olsztyn.pl/2022/10/18/lista-szkol-placowek-certyfikat-szkola-wierna-dziedzictwu-na-lata-szkolne-2022-2023-2024-2025/

      Tytuł ten przyznawany jest szkołom i placówkom oświatowym z województwa warmińsko –mazurskiego za podejmowanie działań na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu miłości Ojczyzny, chęci służenia Polsce i narodowi polskiemu, przekazywania pamięci o bohaterach i wydarzeniach przeżywanych w radości, jak i zadumie, świadomej przynależności do narodu, regionu, rodziny, wspólnoty lokalnej, poczucia dumy i odpowiedzialności za „wszystko, co Polskę stanowi”.

      Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało nadesłać do Kuratorium Oświaty w Olsztynie sprawozdanie z podejmowanych przez ostatni rok szkolny działań w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej. 

      Gala wręczenia certyfikatu miała miejsce 30 listopada 2022 r. w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Nagrodę dla naszej placówki odebrała Pani Dyrektor Joanna Sokołowska.

      Dziękujemy koordynatorkom projektu: pani Krzysztofie Annie Sokołowskiej, pani Monice Cybulskiej – Ryciuk, pani Agnieszce Podwojskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, wychowawcom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom za pomoc i wszelkie działania, które umożliwiły nam pozyskanie certyfikatu.

     • " Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami"

     • Z przyjemnością informujemy, iż uczennica  klasy 4b Zofia Salik zajęła III miejsce w konkursie poezji pt. "Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami". Nagrodę odebrała w czasie konferencji podsumowującej Pomarańczową i Białą Wstążkę, która odbyła się 8 grudnia 2002 r. w ECRS "STAJNIA". Uczennica przedstawiła wiersz pt. „Wyspa tolerancji” wszystkim uczestnikom konferencji. GRATULUJEMY.

     • Klasa 4b na zajęciach “Majsterkowo” w Castoramie.

     • W piątek 2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Castorama Ełk. Głównym celem warsztatów było rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także rozwijanie pasji do majsterkowania. Uczniowie pod okiem specjalistów wykonali piękne świąteczne ozdoby. Dzieci otrzymały indywidualny zestaw drewnianych przyborów do stworzenia choinki. Wszyscy otrzymali papier ścierny i ochoczo zabrali się do szlifowania drewnianych elementów. Następnie montowały drzewko, malowały a na koniec ozdabiały według własnych pomysłów. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Efekty były imponujące.

      Dziękujemy Castorama Ełk za przygotowanie tak interesujących warsztatów i upominki jakie dostali wszyscy uczestnicy.

     • Mikołajkowa wycieczka klas V

     • W pochmurny, grudniowy poranek  wybraliśmy się do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Obejrzeliśmy przedstawienie „Pan Lampa”. Sztuka bardzo się nam podobała- opowiadała o  przemiłym dziadku, który od zwykłych przemiłych staruszków różnił się tylko tym, że jego głowa świeciła jak lampa. I to zupełnie z niewiadomych powodówOdkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca.
      Warto dodać, że "Pan Lampa" prezentowany był na IX Festiwalu Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie (2018)  oraz w Lubelskim Salonie Artystycznym na Prezentacjach Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” 2018.
      Miłym akcentem pobytu w Olsztyńskim Teatrze Lalek było spotkanie z Mikołajem i otrzymanie słodkich łakoci.
      Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku.
      W niewielkim budynku mogliśmy obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania na żywo szklanych wyrobów, m.in. szkła dekoracyjnego. Na naszych oczach rzemieślnicy tworzyli artystyczne formy. Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby mogliśmy zakupić w przyległym sklepie.
      Wycieczka bardzo nam się podobała. Zmęczeni, ale zadowoleni z tak ciekawego wyjazdu wróciliśmy do Ełku.

                                                                                                                                                   Uczniowie klas V

    • Ogłoszenie
     • Ogłoszenie

     • Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie wiedzy przyrodniczej „Szkolna Liga Przyrodnicza klas czwartych” regulamin

     • Mikołajki 🧑‍🎄

     • Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, aby 6 grudnia zaakcentować ten wyjątkowy dzień strojem w kolorze czerwonym. Zamiast stroju szkolnego można też przebrać się za Mikołaja bądź nałożyć strój z akcentem świątecznym.

     • Podsumowanie projektu POWER

     • 1 grudnia 2022 r. po południu podsumowaliśmy projekt, który był realizowany przez 20 uczniów naszej szkoły podczas dwutygodniowego pobytu w Katerini – „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. W spotkaniu uczestniczyli: p. prezydent Artur Urbański, p. dyrektor Joanna Sokołowska, p. wicedyrektor Agnieszka Gołdowska, p. wicedyrektor Zofia Czarkowska, rodzice uczestników projektu, sami uczestnicy i opiekunowie.

      Uczniowie przedstawili prezentację podsumowującą wyjazd, podzielili się swoimi wrażeniami, zwracając uwagę na korzyści z uczestnictwa w programie. Opowiadali o realizowanych zadaniach projektowych i o wycieczkach. Podzieli się również ciekawymi anegdotami z wyjazdu, opisując swoje doświadczenia z poszczególnych dni pobytu w Grecji. Wybrani uczniowie zaprezentowali także taniec, którego nauczyli się podczas zajęć w greckiej szkole – zorbę. Efekty udziału w projekcje przedstawiono również w postaci wystawy plakatów i fotografii.

      Pan prezydent podziękował pani dyrektor, opiekunom oraz młodzieży za realizację tego projektu. Wyraził zadowolenie z wybranego kierunku mobilności zagranicznej – podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili Grecję – gdzie mogli obcować z wielowiekową historią i kulturą – kolebką europejskiej cywilizacji. Następnie wspólnie z panią dyrektor wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające wspólną realizację zadań z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.

     • 2 b z wizytą w fabryce drzwi Porta w Ełku

     • 30 listopada uczniowie klasy 2b udali się do znaczącej w kraju fabryki drzwi Porta w Ełku. Celem wizyty było poznanie zakresu działalności. W zakładzie przyjęła nas bardzo miło Pani Izabela Grędzińska- organizator i reprezentant Działu HR, Pan Piotr Filipczuk i Andrzej Bazydło – reprezentanci Działów Technologicznych oraz Pan Mariusz Plaga – mistrz produkcji. Pracownicy oprowadzili uczniów po całej fabryce i opowiedzieli szczegółowo, jak i z czego produkowane są drzwi, omówili poszczególne stanowiska pracy oraz zaprezentowali  narzędzia, urządzenia oraz ciekawostkę- robota. Następnie zaproszono nas do obejrzenia prezentacji na temat historii firmy oraz jej asortymentu. Po  poczęstunku odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził Pan Artur Łabacz – Ratownik Medyczny z zakładu leczniczego karetka.elk.pl. Celem zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego  postępowania w czasie wypadku, a także zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas pokazu dzieci miały możliwość  wykonania ćwiczeń praktycznych na fantomie. Obejrzały również udostępnioną przez lek. Karola Busza karetkę pogotowia od środka oraz sprzęt, który w niej się znajduje.

      Uczniowie powracali do szkoły z otrzymanymi na zakończenie upominkami oraz bogatsi o zdobytą wiedzę i umiejętności.

     • BohaterON

     • W bieżącym roku nasza szkoła wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego ProjektuBohaterON w Twojej Szkole. Jej celem jest upamiętnienie, uhonorowanie Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

      W kampanii wzięło udział ok. 200 uczniów klas 1-8. Przeprowadzono zajęcia wg scenariuszy zaproponowanych przez Organizatora. Uczniowie poznali sylwetki konkretnych bohaterów Powstania Warszawskiego. Wynikiem zrealizowanych zajęć są filmiki, jeden wg opracowanego scenariusza. Uczniowie mieli okazję wykonać w dowolnej technice "kotwicę" Polski Walczącej. Z prac została przygotowana tablica eksponująca prace uczniów. Ponadto zrobiono zdjęcia pt. "Dzieci 2022, dziękują dzieciom 1944". Do realizacji zadania zostali zaproszeni również Rodzice, którzy czynnie włączyli się w realizację projektu. Wielu z nich zamieściło swój wpis w zakładce "Dumni z Powstańców" wyrażając swój podziw, szacunek i podziękowania za heroiczną walkę w obronie Ojczyzny. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było obejrzenie transmisji widowiska historyczno-muzycznego pt. "BOHATEROWIE Z RIUN, CZYLI HISTORIA WARSZAWSKICH ROBINSONÓW". Zadaniem uczniów było napisanie relacji z tego koncertu. Dzieci i młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami; pisali o tym, co ich poruszyło w historii powstańców warszawskich, co zaskoczyło, zadziwiło, zachwyciło, co wywołało refleksję, co było trudne i niezrozumiałe. Zdecydowanie poszerzyła się świadomość i wiedza uczniów nt. historii Powstania Warszawskiego, pogłębiły się postawy patriotyczne.

      Do działań zostały również włączone dzieci z niepełnosprawnościami, które miały okazję obejrzeć spektakl  teatralny pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Odbyły się pogadanki nt. bohaterów i ich wielkiego patriotyzmu, wojny i powstania. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne laurki jako wyraz wdzięczności pokoleniu Powstańców Warszawskich. Dzięki tym działaniom został zbudowany swoisty pomost międzypokoleniowy, który pogłębił więzi i szacunek do Ojczyzny oraz dał możliwość uhonorowania bohaterów 1944.

      Koordynatorkami projektu były p. Urszula Kantowicz i p. Maria Konopko.

     • Andrzejkowa zabawa klas 3b i 3c

     • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Do Krainy Magii- świata stworzonego 29 listopada- w wigilię św. Andrzeja przez klasę 3c została zaproszona klasa 3b. Podczas pobytu w niej, uczestnicy mogli dowiedzieć się co ich czeka w bliższej czy dalszej przyszłości: szczęście, pieniądze czy daleka podróż. Dzieci wywróżyły również imiona przyszłych partnerów,  przyszłe zawody oraz otrzymały rady. Wróżby przeplatane były tańcami integracyjnymi. Pod koniec można było zatańczyć ze szczególnym gościem- panią miotłą. Uwieńczeniem czarodziejskich poczynań był słodki poczęstunek.

      To był dzień pełen emocji, wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!

       

     • ANDRZEJKI W 2 f

     • W przeddzień imienin Andrzeja 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2f wzięli udział
      w wesołej zabawie. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od poznania tradycji andrzejkowych i krótkiej pogadanki. Choć za oknem panowała ponura aura, to w sali 204
      atmosfera podgrzała się do czerwoności. Dzieci za sprawą cudownych przebrań i gorących muzycznych rytmów przeniosły się do świata fantazji. Uczniowie dzięki
      współpracy rodziców naładowały swoje akumulatory łakociami i wesoło bawiły się przy
      muzyce. Podczas szalonej zabawy można było sprawdzić swoje umiejętności w różnych
      konkursach min. w konkursie uśmiechu podczas zjadania cytryny, w grupowym zadaniu
      na tworzenie mumii z papieru toaletowego, dmuchaniu balonów na czas. W zabawie
      wyłoniono króla i królową balu za sprawą konkursu „gorące krzesełka”. Podczas zadań
      liczyły się nie tylko umiejętności i spryt, trzeba było mieć jeszcze odrobinę szczęścia.
      Zabaw andrzejkowa była okazją do integracji klasowej i stworzenia pięknych wspomnień.

     • Spotkanie andrzejkowe klas 4

     • W kalendarzu znajdziemy wiele świąt, rocznic czy ważnych wydarzeń, o których warto pamiętać. Sporo świąt daje nam okazję do zabawy, inne natomiast wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię.

      Jednym ze świąt, które kojarzy się z dobrą zabawą, są Andrzejki, obchodzone w noc z 29 na 30 listopada. Święto to, jest doskonałą okazją, żeby wspomnieć obyczaje ludowe, dlatego w naszej szkole kultywowana jest ta tradycja.

      Dnia 25 listopada 2022 r. wychowawczynie klas czwartych zorganizowały spotkanie andrzejkowe dla swoich wychowanków. W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli uczestników zabawy wróżbici, chętni uczniowie z klasy 8b.

      Katalog wróżb był różnorodny, przez cały czas stoiska z andrzejkowymi wróżbami były oblegane przez uczniów. Każdy bowiem chciał usłyszeć o sobie coś wyjątkowego, dowiedzieć się, czy jego marzenie się spełni, czy też poznać swoją najbliższą przyszłość.

      Czwartoklasiści kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki, ucząc się wybranych układów tanecznych.

      Dociekliwi i odważni mogli spróbować swoich sił mierząc się z przygotowanymi logicznymi zagadkami na spostrzegawczość,kreatywność, a także wymagającymi odrobiny sprytu wpokoju zagadek tzw. Escape Roomie, z którego musieli, jak najszybciej się wydostać.

      Na wychowanków klas czwartych czekał również słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i samych uczestników imprezy.

       Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem integracyjnym, wspaniałą zabawą, która dostarczyła wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Wróżby pobudziły wyobraźnię, kreatywność, pozwaliły oderwać się od rzeczywistości i przenieniosły dzieci w świat marzeń i fantazji.

       

       

      Krzysztofa Sokołowska

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

      W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na  dzieci i ich prawa. Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dla dzieci w Polsce to zawsze bardzo radosny dzień. Rozmawiamy w nim przede wszystkim o dziecięcych prawach i przywilejach. Na spotkaniu integracyjnym dla klas 0-3 omawialiśmy Konwencję o prawach dziecka. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości Praw Dziecka.


     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia, każde dziecko, które przyszło do biblioteki i wypożyczyło książkę, otrzymało zakładkę.

     • „Myśl jak inżynier”

     • „Myśl jak inżynier” to kreatywne zajęcia w których uczestniczy grupka młodych bystrzaków z klasy 5b.Uczniowie w czasie spotkań omawiają różne projekty techniczne. Pierwszy model wykonany przez młodych techników to zabawka „Trzmiel”, która wzbudziła dużą ciekawość, sprawiła wiele frajdy i zapoznała z zagadnieniem siły tarcia.Zapraszamy do galerii zdjęć, tam przedstawiamy nowy mobil, coś co się rusza a tym samym przyciąga wzrok. Że trzmiel jest latający, to może trochę umowne, ale za to bardzo prosty do wykonania.Pozdrawiamy ;-)

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland