• Świąteczne odliczanie, czas start!
     • Świąteczne odliczanie, czas start!

     • Grudzień... czas świątecznego poruszenia, szaleństw zakupowych i nut grających w naszych sercach Jingle Bells, magiczny czas… Z tej okazji klasa 2c wykonała kalendarze adwentowe. W każdym samodzielnie wykonanym okienku znajdują się zadania dotyczące m.in. wspólnych wypieków przedświątecznych, dekorowania domu, wykonania  kartki świątecznej czy ozdób choinkowych.Dzieci przebierają już nóżkami, nie mogą się doczekać 24 grudnia…

    • Andrzejki 0 „B”
     • Andrzejki 0 „B”

     • Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać! – tymi słowami dzieci z grupy 0 „B” rozpoczęły   wróżby andrzejkowe w dniu imienin Andrzeja – 30 listopada.

      Przyszłość przepowiadana była na różne sposoby: poprzez losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii,  wędrówkę butów, słodkich rurek z wesołymi przestrogami.

      Czy wróżby się spełnią? – przyszłość pokaże. Pewne jest, że przyniosły dzieciom wiele, wiele radości!

      Barbara Karwowska

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa postanowiłyśmy  przełożyć  pierwszy etap konkursu czytelniczego  „Polonistka mnie nie zagnie…” na inny termin. Jeśli uda się ustalić nową datę, niezwłocznie o tym poinformujemy.

      Polonistki

    • Dyżur pedagogów i psychologa szkolnego
     • Dyżur pedagogów i psychologa szkolnego

     • Informujemy, że od 9.11.2020 r. psycholog, pedagodzy szkolni i logopeda pracują na terenie szkoły i są do dyspozycji Państwa w swoich godzinach pracy. Możliwy jest również kontakt telefoniczny: 87 732 64 23 (gabinet 112), 87 732 64 25 (gabinet 235).

    • Szkoła do hymnu
     • Szkoła do hymnu

     • 11 listopada o godz.11:11 nasze najmłodsze dzieci odśpiewały hymn narodowy, biorąc udział w akcji Szkoła do hymnu”.

    • „Pociąg do wolności” 102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
     • „Pociąg do wolności” 102. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     • Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla każdego Polaka. Po 123 latach zaborów naznaczonych niewolą, cierpieniem i walką kilku pokoleń Rodaków nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.

      Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, postanowiliśmy kultywować tradycję naszej szkoły i uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

      Zapraszamy do wysłuchania audycji pt. „Pociąg do wolności” przygotowanej przez naszych wychowanków oraz do obejrzenia filmu zmontowanego z wykonanych wcześniej dekoracji, które miały zdobić korytarze naszej szkoły. Pieczę nad pracami uczniów sprawowały p. Monika Cybulska– Ryciuk oraz p. Krzysztofa Jurska.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania kierujemy do:

      - Oliwii Tyc i Bartosza Zwolaka z klasy 8B,

      - Olgi Nowak z klasy 7C,

      - Kamili Żukowskiej z klasy 7F,

      - Alana Pińczaka z klasy 7D,

      - Bartosza Gogolczyka, Macieja Nowaka, Dominika Niedźwieckiego, Adriana Sobolewskiego, Nathana Żukowskiego z klasy 6G.

      Dziękujemy za montaż audycji - Julii Wojciechowskiej uczennicy klasy 8B, natomiast za montaż filmu – Maciejowi Nowakowi z klasy 6G.

      Jesteśmy również wdzięczni rodzicom naszych wychowanków, którzy poświęcili swój czas i od samego początku wspierali nasze przedsięwzięcie. Państwa pomoc jest zawsze nieoceniona.

      Pociąg do wolności

     • Pomarańczowa wstążka

     • Nasza szkoła przystąpiła do Kampanii "Pomarańczowa Wstążka 2020", akcji przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Klasy 7 włączyły się w zajęcia warsztatowe Nie zgadzam się na przemoc.

     • Uwaga

     • Szkoła Podstawowa nr 3 przyłącza się do zimowej zbiórki karmy, misek, koców itd. dla kotów wolnożyjących. Pomóżmy im przetrwać zimę. Pojemnik na karmę znajduje się przy portierni. Zachęcamy wszystkich do wsparcia ''braci mniejszych''.

    • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

     • Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 4 – 8. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkoły będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Oddziały przedszkolne i klasy 1 - 3 będą funkcjonowały bez zmian.

      Komunikat MEN

      Od poniedziałku 26 października 2020 r. wszystkie zajęcia będą odbywały się w MS Teams według niezmienionego planu lekcji i są dla uczniów obowiązkowe. Zachowujemy dotychczasowy czas rozpoczynania zajęć. Lekcja prowadzona zdalnie trwa 30 minut. Po tym czasie nauczyciel pozostaje dostępny dla klasy (wyjaśnia, tłumaczy, pomaga uczniom) w aplikacji, w dzienniku elektronicznym. 

      Dla uczniów klas 4 - 8, którzy nie mają komputera lub Internetu w domu, stworzymy możliwość udziału w zajęciach zdalnych w szkole.

      W klasach sportowych zawieszamy treningi, tj. ograniczamy do 4 godz. wf. (zdalnie) dla ucznia. 

      W klasach 1 -3 zajęcia stacjonarne będą realizowane zgodnie z planem. Dzieci korzystające z obiadów będą miały zapewniony posiłek, uczęszczające do świetlicy będą miały zapewnioną opiekę przed lekcjami i po lekcjach. Każdego dnia będą wychodziły na boisko szkolne. Wychowanie fizyczne odbywać się będzie na terenie szkoły.

      Do godz. 16.00 uczniowie mogą przebywać na zewnątrz wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, w weekendy i dni wolne od nauki.

      To trudny czas dla nas wszystkich. Po raz kolejny w tym roku musimy zmierzyć się z zakazami i obostrzeniami dotyczącymi naszej swobody i funkcjonowania. Bądźmy jednak wyrozumiali i stosujmy się do zarządzeń solidarnie, bez względu na indywidualne przekonania.

                                                                                                                                                          Z poważaniem,

      Joanna Sokołowska

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Od 26 października klasy 4 - 8 mają lekcje zdalnie i nie korzystają ze stołówki szkolnej. Sposób rozlicznia płatności podamy w późniejszym terminie.

    • MIANOWANIE NA ZERÓWKOWICZA
     • MIANOWANIE NA ZERÓWKOWICZA

     •  Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych czas Mianowania na Zerówkowicza.  W tym roku - 23 października, zgodnie z  rygorem epidemicznym, uroczystość miała nieco inną formę, przede wszystkim zabrakło ważnych gości - Rodziców. Dzieci wystąpiły z krótką częścią artystyczną przed Dyrekcją. Ślubując, obiecały dbać o dobre imię swojej Grupy i swojej Szkoły, bawić się wesoło i uczyć z ochotą, a swoim zachowaniem sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. Podczas spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki i słodkości, a także drobne upominki-niespodzianki. Zostały również wykonane  zdjęcia wieńczące to wydarzenie.          

    • Spelling Competition
     • Spelling Competition

     • 21 października odbyła się 3. edycja konkursu "Spelling Competition" zorganizowana przez Pana Mateusza Kalinowskiego oraz Panią Olgę Walendzik. Konkurs polegał na literowaniu wylosowanych wyrazów oraz zapisaniu wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszych umiejętności. Poziom był bardzo wyrównany, a napięcie wzrastało do samego końca. Kilka dogrywek i ogromna wiedza nie pozwoliły nam wyłonić tylko jednego mistrza, dlatego ex aequo pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy IV B Aleksandra Leonik oraz Gabriela Filipkowska! Drugie miejsce na podium otrzymała Lidia Kukiełko z klasy IV D, a trzecie miejsce z tą samą ilością punktów przypadlo aż czterem osobom! Są nimi Mateusz Klimowicz IV A, Łukasz Nitkowski IV A, Anna Łochowska IV B i Maja Świderska IV D. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy nieustającego zapału do nauki języka angielskiego. 

    • Sukces szachisty
     • Sukces szachisty

     • Michał Bartnik, uczeń klasy 7a podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do lat 12 oraz Eliminacji Międzywojewódzkich Strefy Podlasko - Lubelskiej do lat 13 reprezentował wysoki poziom szachowy. Zajął wysokie 24. i 7. miejsce. Gratulujemy!

    • Klasa 7 F na Zielonej Szkole w ,,Kulce''
     • Klasa 7 F na Zielonej Szkole w ,,Kulce''

     •          1 października tego roku o godzinie 8:30 wyruszyliśmy niemal całą klasą do ośrodka wypoczynkowego ,,Kulka'' w Dźwierzutach. Opiekę nad nami sprawowały panie Marzena Murzyn i Ewa Marcińczyk. Podróż minęła miło, szybko i bezpiecznie. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani wyjazdem i ciekawi wrażeń z niego wypływających. Na miejsce dotarliśmy około godziny 12.

                Po zakwaterowaniu się w przytulnych pokojach, zebraliśmy się na zbiórkę przed pierwszymi zajęciami. Pan Mateusz, który był instruktorem, wyjaśnił nam zasady bezpiecznego korzystania z parku linowego - pierwszej naszej atrakcji. Chodziliśmy po dwóch trasach. Niektórzy, po raz pierwszy zdecydowali się na trasę wysoką, pokonując przy tym swój lęk przed wysokością. W parku spędziliśmy około 1,5 godziny i wszyscy się świetnie bawiliśmy. Zmęczeni, ale radośni udaliśmy się do pokoi, aby przygotować się do obiadu. Jedzenie w ośrodku było smaczne i nikt nie narzekał. Następne zajęcia związane były z jazdą na quadach. Wyposażeni w kaski jeździliśmy po wyznaczonej trasie-każdy po 4-5 kółek. Jazda była super, wróciliśmy z zajęć zadowoleni. Przed kolacją bawiliśmy się całą klasą w chowanego, biegaliśmy po terenie ośrodka. Wielu z nas znajdowała świetne kryjówki, których nawet nasze panie opiekunki nie były w stanie odkryć. Po zabawie udaliśmy się na stołówkę. Przed 20:00 zebraliśmy się pod ,,disco clubem''. Następnie zaczęła się dyskoteka. Prawie wszystkie dziewczyny tańczyły i świetnie się bawiły, chłopcy również próbowali swych sił na parkiecie, choć nie czynili tego tak aktywnie, jak dziewczyny. Pani Marzena po dyskotece ogłosiła, że wybrała dwie ,,Królowe dyskoteki'': Wiktorię Grygo i Lenę Patrzykowską. Zmęczeni udaliśmy się do pokoi i szybko usnęliśmy.

               Następny dzień zaczęliśmy od śniadania o 8:30. Zniecierpliwieni czekaliśmy na pierwsze zajęcia tego dnia, było to strzelanie z markerów do tarczy. Mimo, że był to mały turniej między nami, wszyscy się wzajemnie dopingowaliśmy. Najwięcej punktów z chłopaków uzyskał Paweł Jabłoński, a z dziewcząt Kamila Żukowska. Po paintballu, strzeliliśmy się z łuków. Zostaliśmy podzieleni na grupy, każda grupa budowała swoją twierdzę i zaczęliśmy pojedynek. Wygrała drużyna, która zestrzeliła najwięcej przeciwników. Po tych zajęciach poszliśmy na obiad. Po jedzeniu udaliśmy się na ,,Archery Challenge''. Zabawa polegała na zapoznaniem się z alfabetem morsa, który pokazywaliśmy gestami. Bawiliśmy się świetnie, było dużo śmiechu, ponieważ nie zawsze poprawnie pokazywaliśmy daną literkę i wychodziły nam zniekształcone wyrazy. Komunikowaliśmy się ze sobą również za pomocą prastarego telefonu, którego działanie było uzależnione od poprawności podłączenia do przewodów. Okazaliśmy się w tym mistrzami, gdyż każdemu udało się to wykonać za pierwszym razem. Po zajęciach udaliśmy się na posiłek, a potem mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy w pokojach, bo niestety padał deszcz. Wykorzystaliśmy go jednak na wspólne zabawy, gry w planszówki czy rozmowy ze sobą. Wieczorem zorganizowano nam ognisko z kiełbaskami. Ponieważ nadal padał deszcz, schroniliśmy się w dużym namiocie, gdzie odbywały się różne zabawy integracyjne, między innymi: głuchy telefon, śpiewanie piosenek z podanym słowem, odpowiedzi na pytania, tworzenie rysunków na podstawie rzutów kostki i inne. Zabawy te przyniosły nam dużo radości, wyzwoliły dużą aktywność na różnych polach rywalizacji.

           Ostatni dzień pobytu w ośrodku zaczęliśmy jak zwykle śniadaniem, następnie zaczęliśmy zajęcia pt. ,,Awantura o wiedzę''. Opowiadaliśmy na pytania z różnych dziedzin np. historia, sztuka, sport. Zajęcia były bardzo ciekawe, gdyż oparte były także na umiejętności licytacji i kalkulowania. Następnie poszliśmy do lasu na ,,survival''. Naszym zadaniem było zbudowanie schronienia z wyznaczonych materiałów, a także stworzenie bezpiecznego miejsca na ognisko i elementu kreatywnego, który wyróżniałby „domek survivalowca”. Zwycięska grupa zbudowała najładniejszy i najtrwalszy domek, nazywając go ,,Zakładem Karnym Kulka'', gdyż był doposażony we wszystkie możliwe elementy zabezpieczające przed wiatrem i deszczem. Po skończonej konkurencji posprzątaliśmy po sobie teren leśny i wróciliśmy do ośrodka na obiad. Po obiedzie przyszedł czas na pakowanie, sprzątanie pokoi i wyjazd. Nasza wychowawczyni ogłosiła konkurencję na najczystszy pokój. Mianem czyścioszka został uhonorowany Adam Wojtach, ponieważ on jedyny bez pomocy współlokatorów pięknie posprzątał cały pokój. Wyróżnione zostały także dziewczyny: Maria Rostek, Gabriela Świderska, Oliwia Barańczuk i Gabriela Mięczkowska. Po podsumowaniu naszego pobytu i omówieniu najciekawszych momentów, przyszedł czas opuszczenia ośrodka. Nie chcieliśmy wracać do domu i żałowaliśmy, że czas minął tak szybko. Pobyt w ,,Kulce'' był bardzo udany, to jeden z najlepszych wyjazdów naszej klasy. Spędziliśmy bardzo fajnie czas, zajęcia były zróżnicowane, interesujące i ciekawie zorganizowane. Wszyscy z wielką chęcią braliśmy w nich udział, starając się, mimo konkurencji, działać jako jedna wielka wspierająca się drużyna. Jako klasa bardzo się zintegrowaliśmy i zacieśniliśmy nasze relacje. Pani Marzena i Pani Ewa były z nas bardzo zadowolone, ponieważ nie sprawialiśmy większych problemów. Wykazaliśmy się natomiast zdyscyplinowaniem, punktualnością, chęcią pomocy, umiejętnością słuchania i dojrzałością. Do Ełku wróciliśmy 3 października około godziny 17:00, po czym wszyscy się pożegnaliśmy i rozeszliśmy do swoich domów.

                                                                                                                                   Julia Zduńczyk, Marzena Murzyn

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1