• Wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

     • Nasza szkoła otrzymała fundusze na zakup książek, wyposażenia biblioteki i promocję czytelnictwa z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Program został dofinansowany z budżetu państwa kwotą 12 tys. zł, samorząd ełcki dodał 3 tys. zł.

      Łącznie biblioteka otrzymała 15 tys. zł.

      Za fundusze zostaną zakupione książki, regały do biblioteki i sfinansowane będzie spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem dla klas drugich. Dziękujemy!

     • Kartka dla żołnierza

     •  

      Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Świąteczna kartka dla polskich żołnierzy". Świąteczne kartki z życzeniami wydrukowanymi lub wklejonymi należy wykonać z uczniami na zajęciach i dostarczyć do świetlicy szkolnej do sali 004 najpóźniej do 06.12.2021 r. Zachęcamy do wykonania fotorelacji z pracy. Więcej informacji u wychowawców świetlicy 004.

      Koordynator akcji: Anna Kwiatkowska

     • Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach

     • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do cyklicznej akcji odbywającej się pod opieką Kuratorium Oświaty w Olsztynie a organizowanej przez Parafię Miłosierdzia Bożego w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.

      Drodzy Uczniowie, podzielcie się łakociami z Waszymi rówieśnikami na Kresach, a sprawicie im wielką radość na Święta Bożego Narodzenia. Przynieście do szkoły ulubioną słodycz i wrzućcie ją do kartonika w pokoju 101 lub sali 334.  Akcja trwa do 10 grudnia br. Całość koordynuje p. M. Konopko.

     • Gratulujemy!

     • 6 listopada 2021 w Luboniu odbyły się VII Mistrzostwa Europy CBJJP Jiu Jistu. Wzięło w nich udział dwóch uczniów  naszej szkoły z klasy 5a: Borys Bajko i Mateusz Jurek. Chłopcy po wielu ciężkich treningach stanęli do walki z kolegami z Europy. Umiejętności, pracowitość i zaangażowanie zaprocentowały. Chłopcy zdobyli wspaniałe laury: Borys Bajko został WICEMISTRZEM EUROPY w kategorii Młodzicy +50kg, natomiast Mateusz Jurek zajął 3. miejsce w kategorii do 40 kg.

      GRATULUJEMY !

      Życzymy dalszych sukcesów!

     • "Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego"

     • 15 listopada klasa 4b i 6b razem z wychowawczyniami uczestniczyła w projekcie "Zamknięci w celuloidzie. Film jako narzędzie włączenia społecznego". W ramach tego projektu odbyła się sesja kinoterapeutyczna. Składała się ona z trzech części: prelekcji, seansu filmu "Mój brat ściga dinozaury" oraz rozmowy po filmie.
      Na zakończenie spotkania uczniowie dostali do wypełnienia ankiety dotyczące 
      ich spostrzeżeń związanych z filmem. Wypełnione ankiety (anonimowe) zostaną wykorzystane przy pisaniu podręcznika do kinoterapii.
      Prelekcję i
       dyskusję z dziećmi poprowadziły psycholożki- p. Patrycja Karpińska oraz p. Anna Anszczak. 

                                                                                                                      Wychowawczynie klasy 4b i 6b

     • XIV Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

     • 10 listopada w Ełckim Centrum Kultury odbył się Finał XIV Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że „Zespół Trójeczka” w składzie: Amelia Zyzman, Karolina Nowak, Dominika Piwko, Pola Letko i Michał Rydzewski z klasy 3b, akompaniament Katarzyna Zyzman, przygotowany przez panią Iwonę Chmiel zajął I miejsce w kategorii zespoły. Natomiast Zuzanna Budzińska z klasy 1a, przygotowana przez panią Urszulę Herc – Przekop zajęła 3 miejsce w kategorii soliści. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Legendy polskie”

     • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ełku i uzyskali następujące lokaty:

      W kategorii klas 0 – I

      I miejsce - Zofia Kowalewska z kl. 1c

      Wyróżnienie - Maksym Kalashnykov z kl. 1e i Aleksander Cieciuch z kl. 1c

      W kategorii klas II - III

      I miejsce - Zuzanna Rutkowska z kl. 3b

      II miejsce - Zuzanna Chartanowicz z kl. 2e

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • I etap Ligi Przyrodniczej klas 2 i 3

     •  8 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się I etap Ligii Przyrodniczej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu wyboru w formie zagadek, łamigłówek oraz udzielaniu odpowiedzi na pytania. Tematyka konkursu obejmowała zakres bezpieczeństwa oraz zdrowego odżywiania i stylu życia. W potyczkach przyrodniczych wzięło udział 28 uczniów klas 2 i 3.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w styczniu 2022 roku w II etapie zmagań przyrodniczych z zakresu ogólnej wiedzy przyrodniczej.

      Zagadnienia do drugiego etapu konkursu wraz z dokładnym terminemustalimy i przekażemy uczestnikom ich rodzicom oraz wychowawcom klas 2 i 3 w późniejszym terminie.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w następnych etapach.

      Organizatorzy:  Agnieszka Orzechowska i Urszula Herc- Przekop

     • Spotkanie z pisarzem

     • 9 listopada, na zaproszenie biblioteki, w naszej szkole gościł pisarz dziecięcy, Wojciech Cesarz. Spotkanie edukacyjne odbyło się pod hasłem Zwierzę nie jest rzeczą. Autor opowiadał o początkach pisania książek, pomysłach na pisanie, uczuciach. Przedstawił prezentację multimedialną, o  naszych ulubieńcach.. Opowiadał o zwierzęcych bohaterach, odpowiadał na pytania dzieci. Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki autora i otrzymać autograf.

    • Tydzień Patriotyzmu
     • Tydzień Patriotyzmu

     • Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Koordynatorki imprezy postarały się aby piątkowe zajęcia upłynęły w miłej atmosferze i zaangażowały wychowanków SP3 do wspólnej zabawy... dzień drugi

    • Kampania POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI w SP 3
     • Kampania POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI w SP 3

     •         1-19.11.2021 r.

      - Akcja informacyjno – promocyjna (upowszechnienie akcji poprzez umieszczenie informacji na stronie szkoły, zawieszenie plakatów i rozdawanie ulotek na terenie szkoły).

      - Pogadanki w klasach nt. praw dziecka - Konwencja Praw Dziecka.

      - Spotkanie młodzieży klas 6 i 7 z przedstawicielem KPP p. A. Jonik nt. „Stop agresji i przemocy”.

      - Mam prawo do…… – konkurs plastyczny .

       Wykonanie prac plastycznych dowolną techniką w formacie A4. Prace należy dostarczyć do pedagoga  szkolnego p. 112 (przy stołówce szkolnej) do 16.11.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 19.11.2021 r.

      - Pomarańczowe wstążki – rozdawanie w okolicach szkoły.

      - Przeprowadzenie lekcji wychowawczych nt. Nie zgadzam się na przemoc”., Mówmy stop przemocy – prezentacja multimedialna.

      - Prezentacja spotu reklamowego: Miasto Ełk - razem dla bezpieczeństwa”.

      - Udział klasy 6b w projekcie ogólnopolskim Cartoon Network  „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, którego celem jest promowanie życzliwych postaw i przeciwdziałanie dokuczaniu.

      - W dniach 1-19.11.2021 r. nosimy pomarańczową wstążkę.

      19.11.2021 pomarańczowy dzień – obowiązuje strój lub jego elementy w kolorze pomarańczowym.

      Ulotka

    • Tydzień patriotyzmu w SP3
     • Tydzień patriotyzmu w SP3

     • Jak co roku w naszej szkole odbywa się Tydzień Patriotyzmu. Czym jest Tydzień Patriotyzmu? To szereg wydarzeń organizowanych przez naszą szkołę z okazji Święta Niepodległości. Elementem łączącym te wydarzenia jest oczywiście patriotyzm. Inicjatywa została zapoczątkowana w 2016 roku przez panią Krzysztofę Sokołowską i jest skierowana do społeczności naszej szkoły dzień pierwszy

     • Wyniki konkursu bibliotecznego

     • Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „Michał Kajka – poeta mazurski” dla wszystkich uczniów. Z przykrością informujemy, że tylko dwie osoby wzięły w nim udział i pisemnie odpowiedziały na pytania konkursowe. W związku z tym Tymon Wasilewski z 4a i Basia Choromańska z 3b zostali nagrodzenie bez ustnego pytania konkursowego. Nagrody książkowe ufundowała osoba prywatna.

      Mamy nadzieję, że więcej uczniów zapoznało się z prezentacja o Michale Kajce.

      Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do liczniejszego udziału w najbliższych konkursach.

     • Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

     • 28 października odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Brało w nim udział 13 solistów i 6 zespołów. Po przesłuchaniu wszystkich występujących dzieci, jury zdecydowało o następujących miejscach:

                                                                Soliści

      I miejsce – Zuzia Budzińska  kl.I a

      II miejsce - Ola Niedźwiecka   kl.II a

      III miejsce -  Antonina Domitrz kl. III a

                                                              Zespoły

      I miejsce – Amelka Zyzman, Karolina Nowak, Michał Rydzewski,

      Dominika Piwko, Pola Letko kl. III b

      II miejsce – Nina Cuper, Pola Kalinowska, Hania Kalinowska,

       Jakub Sitko, Konrad Januszczyk – kl. I a

      III miejsce – Julia Zaczkowska, Julia Żuk, Helena Mikucka, Maciek Mikielski,

      Inga Wojciechowska – kl. II a

      Zuzia Budzińska z kl. I a oraz zespół z kl. III b reprezentować będą naszą szkołę na

       XIV Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej  3 XI 2021r. w Ełckim Centrum Kultury.

       

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Nagrody i pamiątkowe dyplomy przekażemy wkrótce.

     • W hołdzie poległym

     • Dnia 27 października 2021 r. w ramach naszej szkolnej akcji zaopiekowania się Pomnikiem Poległych w Ponarach udaliśmy się na Cmentarz Komunalny w Ełku w celu uprzątnięcia nagrobka poświęconego pamięci tysięcy Polaków zamordowanych w latach 1941-1944 w Ponarach k/Wilna przez litewskie ochotnicze oddziały egzekucyjne w służbie niemieckiej. Reprezentacja szkoły w imieniu całej naszej społeczności oddała hołd poległym. Pod pomnikiem została złożona imienna wiązanka oraz zapalony symboliczny znicz.

     • Integracja klasy 6b

     • 20 października 2021 roku uczniowie  klasy 6b pod opieką wychowawczyni pani Iwony Szczuki  i pani Aleksandry Bałkowskiej bawili się w ośrodku paintballa lasergowego – Laser Tag C4 w Ełku. Wychowankowie mieli możliwość  poznać się  lepiej  i sprawdzić swoje umiejętności i możliwości współdziałania w grupie. Były to rywalizacje drużynowe połączone z aktywnością fizyczną.  Chłopcy i dziewczęta  integrowali się także w strefie rozrywki,  grając  w  ping ponga, tenisa, koszykówkę  oraz w różne gry planszowe.

      Iwona Szczuka

     • Pasowanie na Zerówkowicza

     • 22 października 2021 r. w grupach 0A i 0B odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Zerówkowicza. Dzieci  zaprezentowały przed Panią dyrektor Joanną Sokołowską i Panią wicedyrektor Zofią Czarkowską swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po części artystycznej złożyły uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy i słodki upominek.

      Zerówkowiczom życzymy nowych przyjaźni, ciekawych przygód i samych radosnych chwil w szkole.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland