• Noc w bibliotece

     • W związku z obchodami miesiąca bibliotek szkolnych w październiku biblioteka szkolna zaprosiła  kl. 2D  na noc w bibliotece 21/22 października 2022 r.
      W programie było: zwiedzanie szkoły nocą z latarkami, czytanie książek z serii Mama Mu J. Wieslander, zadania na spostrzegawczość, tajemnicze pudełko, podchody zakończone w bibliotece , zabawy sportowe, z wykorzystanie sprzętu sportowego i oglądanie filmu na dobranoc.

     • Podziękowanie

     • Serdecznie dziękujemy Całej Społeczności Szkolnej za ogromne wsparcie  akcji „Kremówka papieska”. Kolejny już raz mogliśmy liczyć na Wasze serca otwarte na potrzeby innych. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało Nam się zebrać kwotę 2500,95 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na  potrzeby naszych uczniów.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Dobro powraca!

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIE PATRIOTYCZNE

     • Przed nami 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy z nas – Polaków nosi w sobie poczucie przynależności narodowej, w różny sposób utożsamia się z Ojczyzną, okazuje patriotyzm.

      Ogłaszamy konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły - od klasy 0 do klas 8.

      Zrób zdjęcie, na którym zaakcentowane będzie to, że Twoją Ojczyzną jest Polska, że jesteś dumny z symboli narodowych, że starasz się być patriotą  w XXI wieku. Zdjęcie może ukazywać Ciebie, Twoją rodzinę, miejsca z różnych stron Polski, symbole narodowe itp.

      Jury wybierze najlepsze zdjęcia, z których powstanie aranżacja z okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości na holu głównym szkoły.

      Chcesz, aby Twoje zdjęcie znalazło się wśród wybranych?

      Przyłącz się do SZKOLNYCH OBCHODÓW TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO!

       REGULAMIN KONKURSU:

      Cel konkursu:

      • Ideą konkursu jest uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ukazanie Polski i Polaków w XXI wieku.
      • Celem konkursu jest opowiedzenie poprzez fotografię, jak wyrażamy to, kim jesteśmy, poczucie przynależności narodowej, patriotyzmu. Zdjęcia mogą prezentować nas, naszą rodzinę, nasze najbliższe otoczenie lub dalsze – poznawane podczas podróży po Polsce.
      • Poprzez konkurs chcemy również propagować patriotyczne postawy obywatelskie.
      • Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.

      Zgłaszanie prac konkursowych 
      Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Wywołane zdjęcie o wymiarach 10cm x 15cm należy dostarczyć do organizatorów.  Zdjęcie na odwrocie opisujemy imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą. Dodatkowo przez aplikację MS Teams do: p. Krzysztofy Sokołowskiej lub p. Agnieszki Podwojskiej lub p. Moniki Cybulskiej – Ryciuk przesyłamy wersję elektroniczną zdjęcia/skan. W tytule wiadomości należy podać: konkurs fotograficzny oraz w wiadomości podać imię i nazwisko ucznia, klasę.
      Dostarczanie i przesyłanie prac (zdjęć) do 10  listopada 2022 r.

      Postanowienia ogólne regulaminu:
      1. Prace mogą być wykonane zarówno aparatami fotograficznymi jak i telefonami komórkowymi lub tabletami.
      2. Fotografia powinna posiadać jednego autora.
      3. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu.
      4. Jedna osoba może zgłosić na konkurs 1 fotografię.
      5. W konkursie mogą brać udział jedynie te zdjęcia, które nie były wcześniej publikowane oraz nie brały udziału w innym konkursie.
      6. Fotografie konkursowe należy wywołać.
      7. Rozmiar wywołanych fotografii konkursowych może mieć wyłącznie format 10x15cm.

      8. Prace, które nie spełniają kryteriów przedstawionych w regulaminie nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.
      9. Fotografie zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatora konkursu. Decyzja podjęta przez jury jest nieodwołalna. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 18 listopada 2022 r.
      10. Na stronie internetowej szkoły / Facebooku szkoły zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

      Organizatorki  konkursu: Krzysztofa Sokołowska, Agnieszka Podwojska, Monika Cybulska - Ryciuk

     • Pasowanie na Zerówkowicza

     • W czwartek 20.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość dla dzieci z zerówki – PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości – p. dyrektor Joanny Sokołowskiej, p. wicedyrektor Zofii Czarkowskiej oraz rodziców, którzy w tym roku też zostali zaproszeni. Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc wiersze, piosenki, tańce, a nawet próby głoskowania, jak przystało na sześciolatków. Po części artystycznej dzieci uroczyście obiecały zgodnie bawić się z kolegami, przychodzić do zerówki z uśmiechem, pilnie pracować, dbać o dobre imię grupy i szkoły. Po złożonej obietnicy pani dyrektor pogratulowała zerówkowiczom i wręczyła każdemu dyplom i słodki upominek.

     • Ślubowanie klas I

     • 19 października 2022 r. w naszej szkole, w sali gimnastycznej, odbyło się ślubowanie klas I. Odwiedzili nas w tym dniu ważni goście: prezydent naszego miasta – Pan Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Małgorzata Pikus, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Maja Hałoń, nasze Panie dyrektorki – Joanna Sokołowska, Zofia Czarkowska i Agnieszka Gołdowska oraz ksiądz Krzysztof Puczyłowski. Były wspomnienia z wakacji, zagadki i  różne pytania ,,egzaminacyjne” dotyczące m.in. zasad bezpieczeństwa na drodze, znajomości literek, liczenia oraz śpiewania. W obecności zaproszonych gości i rodziców dzieci ,,śpiewająco” zdały ten ważny egzamin. Aktu pasowania na uczniów naszej szkoły dokonał Prezydent Tomasz Andrukiewicz. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie dla naszych pierwszaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i pluszowe misie z logo naszego miasta. Uroczystość uświetniły pamiątkowe zdjęcia klasowe, które będą przypominały dzieciom tę ważną uroczystość.

      Nasze Kochane Pierwszaki! Jesteście już pełnoprawnymi uczniami. Życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Powodzenia!

     • Spotkanie z Panem Prezydentem

     • Uczeń klasy 4C, korzystając z uprzejmości Pana Prezydenta Tomasza Andrukiewicza, zagościł 12.10.2022 r. w Urzędzie Miasta. W trakcie wizyty Aleks dowiedział się, na czym polega praca Pana Prezydenta, zwiedził salę konferencyjną oraz zapoznał się z funkcjonowaniem niektórych wydziałów. Była to „duża dawka” wiedzy o społeczeństwie oraz pozytywnych emocji. Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, uczeń nie tylko rozwijał poczucie przynależności lokalnej, ale również spełnił swoje marzenie o osobistym spotkaniu z Panem Prezydentem.

     • Stówka na start

     • Uczniowie ełckich szkół podstawowych otrzymali zaproszenie ze Szkoły Podstawowej nr 7 do wzięcia udziału w  Stówce na start. Akcja miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Dzieci miały namalować Ełk jesienią. Przedstawicielki naszej szkoły bardzo ładnie zespołowo namalowały jesienną wieżę ciśnień. Prace wszystkich uczestników będzie można obejrzeć w każdej ze szkół.

     • Konkurs Partia Nostra

     • W zeszłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Patria Nostra Region Północy. Konkurs adresowany był do uczniów z województwa pomorskiego, kujawsko - pomorskiego i warmińsko - mazurskiego  oraz do młodzieży Polonijnej.

      Naszą szkołę reprezentowali: Olga Nowak (zeszłoroczna absolwentka naszej szkoły), Maciej Nowak oraz Dominik Niedźwiecki, uczniowie klasy 8g. Opiekę nad drużyną sprawowała p. Krzysztofa Sokołowska.

      Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.

      Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się w Gdańsku 28 września 2022 r. Nasza drużyna zajęła 48 miejsce.

       

     • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 07.10.2022 obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu dzieci sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W naszej szkole akcja organizowana była już po raz kolejny. Patrole egzaminacyjne złożone z wybranych uczniów wyruszyły, aby wszyscy chętni, mogli przystąpić do krótkiego egzaminu i zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Wiele osób chciało znaleźć się w Komisjach Egzaminacyjnych, do egzaminu przystąpiło 365 osób, a tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 213. Dziękujemy za udział w akcji.

     • Wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno-językowego "Holiday postcard"

     • W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu ełckich szkół: SP1, SP2, SP3, SP5, SP7 i ZSS w Ełku. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością oraz dużymi umiejętnościami językowymi. Wszystkie prace były bardzo piękne i oryginalne.

      Serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody dostarczymy do szkół.

      Zespół językowy

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zainicjowała Polska Izba Książki w 2001 roku. Obchodzimy 29 września

      Celem nietypowego święta, którego patronką została Janina Porazińska, jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

      W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna zaprosiła do szkoły dzieci z osiedlowego przedszkola „Mali Odkrywcy”.

      Na zajęciach bibliotecznych gościliśmy dwie grupy przyszłych uczniów Trójki. Były trzylatki i pięciolatki.

      Maluchy poznały sympatycznego bohatera książki „Elmer i tęcza” – słonia w kolorową kratkę. Elmera zaniepokoiła blada tęcza bez kolorów. Postanowił oddać jej swoje barwy. Jednak, by to zrobić, musiał znaleźć któryś koniec tęczy. Kto mu pomagał w poszukiwaniach?

      Czy udało się przywrócić kolory tęczy? Czy Elmer przestał być nietypowy i stał się taki, jak inne słonie?

      Na te pytania każdy może sobie odpowiedzieć po przeczytaniu książki Dawida McKee.

      Przedszkolaki już wiedzą jak się wszystko skończyło.

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

     • „Wszystkie śmieci są nasze”

     • Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata 2022”

      Uczniowie SP nr 3 w Ełku, jak co roku włączyli się w realizację przedsięwzięcia.

      Pierwsza grupa wyruszyła w teren już 16 września w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci,  pozostawionych przez nieroztropnych użytkowników terenów położonych w okolicach jeziora Ełk.

      Finał akcji odbył się 19 września.

      Klasa 8c i chłopcy z 8f porządkowali obszar Osiedla Północ II i Osiedle Tuwima. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą zadbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.  Po ciężkiej pracy na uczestników czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami w Młodzieżowym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

      Wydarzenie to odbyło się przy współpracy z CEE w Ełku i Nadleśnictwa Ełk. Wymienione instytucje w sposób szczególny, dbają o propagowanie postaw prospołecznych i ekologicznych wśród mieszkańców Ełku.

      Wszystkim uczestnikom akcji, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko dziękujemy.

      zdjęcia

     • Spotkanie z Policjantem

     • 20 września odbyło się spotkanie z sierżantem sztabowym Jakubem Kułakowskim. Pan Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i  domu.

     • Klasa 2b i 2f na Farmie Mazurskiej w Szarejkach

     • 15 września klasa 2b i 2f wybrały się na Farmę Mazurską do Szarejek. Właściciele gospodarstwa ekologicznego przygotowali moc atrakcji m. in. warsztaty z pieczenia chleba. Pod kierunkiem Pani Marty dzieci przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami a na koniec układały w blaszkach. Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, uczniowie wesoło spędzali czas na placu zabaw. Wspólne pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku. Na koniec pobytu dzieci przeszły krótki kurs dojenia kóz oraz mogły spróbować koziego mleka.

      Pełni niezapomnianych wrażeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo słoneczny i udany.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland