• „Przywróć naszą Ziemię”!
     • „Przywróć naszą Ziemię”!

     • 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Projekt ten zakłada organizowanie wiosennych akcji, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

      Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

      W piątek, 23 kwietnia 2021 roku, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła włączyła się w akcję "Światowego Dnia Ziemi".

      Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczennice klasy 6e wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Panią Adą Lewandowską udały się w teren. Wyposażone w worki i rękawiczki ruszyły do walki o czysty teren wokół osiedla. A było co zbierać!

      Wszystkie pracowały solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

      Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO KLAS I - III

     • Konkurs skierowany był do uczniów klas  młodszych. Miał na celu rozwijanie zainteresowań muzycznych uczniów oraz zachęcanie do prezentowania swoich talentów.   Zadaniem uczestników było imitowanie śpiewu na bazie pełnego playbacku i zarejestrowanie swojego występu w formie filmiku. Po obejrzeniu i przesłuchaniu nadesłanych nagrań  komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców :

      I miejsce 

      Aleksandra Gryczkowska  klasa III a

      Philip Ezeama  klasa III a

      II miejsce

      Karolina Trzonkowska  klasa II d

      Estera Okuniewska  klasa III c

      III miejsce

      Aleksandra Sójko  klasa II d

      Zuzanna Tarasiewicz klasa III a

      Wyróżnienia

      Marcelina Uściłowicz  klasa II d

      Patrycja Junko klasa II d

      Amelia Perkowska klasa III c

      Maja Cichocka klasa III c

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych występów, pomysłowości i kreatywnego podejścia do tematu.  Wręczenie  nagród laureatom odbędzie się po powrocie dzieci do nauki stacjonarnej w szkole.

                                                     Organizatorzy:

                                                                                                                                                   Urszula Herc-Przekop

      Iwona Chmiel

      Aleksandra Gryczkowska

      Philip Ezeama 

      Estera Okuniewska

      Karolina Trzonkowska

      Zuzanna Tarasiewicz

                      

     • Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele przyrody i biologii przypominają i proponują!

     • 22 kwietnia to z pewnością najbardziej ekologiczna data w ciągu całego roku. Przypomina nam o tym, że powinniśmy szanować nasze miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy - Ziemi.

      Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”.

      Choć co roku, akcja przebiega pod innym hasłem, to cel pozostaje ten sam - zmobilizować świat do podjęcia działań w celu ochrony tego, co nie zostało jeszcze zniszczone.

      Pewnie zastanawiasz się, czy Ty możesz coś zrobić, aby wprowadzisz w życie tę ideę? Tak. Wystarczy, że w codziennym życiu będziesz wprowadzać zasadę Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania” .

      Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu Zero Waste

      Aby wpłynąć na poprawę stanu najbliższego otoczenia już teraz, proponujemy Wam spędzenie aktywnie czasu z rodziną poprzez udział w akcji „Wiosenne porządki”.

      W tym celu, w dogodnym dla ciebie czasie, w okresie 22-25 kwietnia 2021 r. wspólnie posprzątajcie zaśmiecony trawnik, łąkę czy fragment lasu, który najczęściej odwiedzacie podczas rodzinnych spacerów.

      Swoje ekodziałania udokumentujcie zdjęciami, które prześlijcie na adres samorzadnik.sp.3.elk@wp.pl

      w terminie do 26.04.2021r.

      Za udział w akcji „Wiosenne porządki” przewidziana jest pochwała do dziennika oraz ocena z przyrody (klasy IV) i biologii (klasy 5-8).

      Pamiętajcie, aby podejmowane przez Was działania odbywały się z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa!

      Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele przyrody i biologii

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • Biblioteka szkolna czynna codziennie w godzinach 8.00-13.00.

      Jeżeli ktoś chce wypożyczyć/zwrócić książkę później, proszę dzień wcześniej napisać wiadomość na dzienniku do Aldony Teklińskiej.

      Książkę będzie można odebrać na portierni.

     • Powołanie do Kadry Polski

     • Z dumą możemy ogłosić, że uczennica klasy 8a i zawodniczka UKS Trójka Ełk  Wiktoria Osiecka została powołana do szerokiej Kadry Polski!!! Gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

    • Serdecznie gratulujemy
     • Serdecznie gratulujemy

     • Emilce Paszkowskiej z klasy II a

      zajęcia III miejsca w konkursie na komiks:  #WodyToNieŚmietnik

      W konkursie mogły wziąć udział szkoły z całej Polski objęte programem Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie. Celem konkursu było podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o czystość wód, w tym potrzeby sprzątania zbiorników wodnych z pozostawionych śmieci czy zagrożeń płynących z zanieczyszczania wód ściekami.

      Dziękujemy organizatorom za przesłane nagrody, a naszych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • Warmińsko-Mazurski Dzień Ziemi
     • Warmińsko-Mazurski Dzień Ziemi

     • Miło nam poinformować o inicjatywie będącej pokłosiem I Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Samorządów Uczniowskich. W ramach współpracy pomiędzy Samorządami Uczniowskimi z naszego regionu z Ogólnopolską Federacją Młodych podjęliśmy się organizacji Obchodów Dnia Ziemi. Planujemy przedsięwziąć szereg różnorodnych aktywności mających na celu zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie ochrony środowiska, edukacji na temat zmian klimatycznych oraz ekologii.

      Akcja zakłada między innymi przygotowanie plakatów informujących o korzyściach płynących z ekologii oraz troski o środowisko. Grafiki będą częścią kampanii proekologicznej. Planujemy również zorganizować akcję „Sprzątanie świata challenge”, która to polega na zachęcaniu szkolnych społeczności do sprzątania odpadów porzuconych na terenach zielonych. Jest to niepowtarzalna okazja na budowanie postaw proobywatelskich oraz kształtowanie dobrych nawyków w zakresie troski o środowisko i przyrodę. My jako uczniowie możemy zrobić coś dobrego dla naszej społeczności oraz dla planety. Oprócz tego będzie to zachęta do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z dala od komputera, oraz wykonania aktywności fizycznej.

      Kolejnym etapem jest organizacja wirtualnych prelekcji w trakcie Dnia Ziemi, 22.04.2021 roku, w godzinach od 8 do 14. Podczas tych trzydziesto minutowych zajęć zamierzamy, w sposób nowoczesny, przekazać najważniejsze informacje na temat ekologii. Dla młodszych klas, od pierwszej do czwartej, proponujemy zajęcia zatytułowane jako „Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci’’. Podczas nich będziemy m.in. opowiadać w jaki sposób poprawnie segregować odpadki, zaprezentujemy przygotowane przez nas animacje na temat oszczędzania wody, a za pomocą rymowanek oraz obrazków wyjaśnimy czym jest ekologia. Naszym celem jest nauka ekologii poprzez zabawę i zachęcanie do troski o przyrodę już od najmłodszych lat. Dla pozostałych klas szkoły podstawowej proponujemy warsztaty „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę”. Za pomocą interaktywnych aplikacji edukacyjnych oraz prezentacji chcemy przedstawić korzyści płynące z oszczędzania wody. Planujemy również wspólną dyskusję oraz kreatywne ćwiczenia poszerzające wiedzę w zakresie ekologii. Prelekcje poprowadzą młodzi eksperci, działacze oraz laureaci konkursów przyrodniczych. Materiały edukacyjne, które wykorzystamy do zajęć pochodzą z zweryfikowanych oraz aktualnych publikacji Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Środowiska oraz Lasów Państwowych. Prelekcje będą odbywać się w formie wideokonferencji na internetowej platformie, wskazanej przez państwa.

      Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszej inicjatywy oraz włączenie szkoły do obchodów Dnia Ziemi. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie przyniesie dużo dobrego w zakresie współpracy między Samorządami, ale również przyczyni się do ochrony przyrody. Prosimy o przekazanie naszej propozycji uczniom oraz nauczycielom Państwa Szkoły i o informację zwrotną, czy chcą Państwo uczestniczyć w tym wydarzeniu, na adres mailowy: kongres.su@zso1.olsztyn.pl

      Z chęcią udostępnimy Państwu przygotowywane przez nas materiały, odpowiemy na wszelkie pytania oraz pomożemy przy realizacji innych aktywności proekologicznych.

      Z wyrazami szacunku

      Samorząd Uczniowski II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie

      Informacje

       

    • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

     • W związku z obchodami Dnia Nowych Technologii 22 marca uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w spotkaniu na Microsoft Teams, którego celem była promocja edukacji cyfrowej.
      W czasie lekcji młodzież rozwiązywała quiz multimedialny „Pierwszeństwo przejazdu” oraz test „Małe skrzyżowanie – duży problem. ” przygotowany w aplikacji 
      Microsoft Forms.

      Uczniowie klasy 4a i 4d w dniu nowych technologii przyswajali treści wychowania komunikacyjnego grając w gry „Komunikacyjne koło” i „Bezpieczni na drodze”, które zostały zaprogramowane w programie „Scratch”. Gry wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, dla których taka forma zajęć jest atrakcyjnym  sposobem nauki.

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

     • 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru w związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do konkursu na najciekawsze przebranie za postać literacką / prezentację wybranego bohatera bajki, baśni, powieści.

      Zadanie konkursowe:
      - Wymyśl oryginalną, ciekawą i jak najbardziej nawiązującą do wybranej postaci charakteryzację, przebranie, kostium, fryzurę, atrybut.
      -
       Przebierz się w tę postać.
      - Zrób zdjęcie, opisz je – autor, tytuł książki, imię bohatera, autor zdjęcia i prześlij na adres:
      jan.mikiewicz08@gmail.com 

      - Termin nadsyłania zdjęć do 28 marca
      - Na zwycięzców czekają nagrody.

      Życzymy fantastycznych pomysłów i przede wszystkim dobrej zabawy!

      Samorząd Uczniowski 

     • I zrobiło się wiosennie😊

     • Uczniowie w oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „ Zabawa w ogrodnika”.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • KONKURS NA KOMIKS

     • Serdecznie zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie na komiks #WodyToNieŚmietnik. Konkurs organizowany jest dla szkół objętych programem Aktywni Błękitni na terenie RZGW w Białymstoku.

      Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o czystość wód, w tym potrzeby sprzątania zbiorników wodnych z pozostawionych śmieci czy zagrożeń płynących z zanieczyszczania wód ściekami. 

      Komiksy mogą być wykonane dowolną techniką na kartce formatu A4/A3, bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym. Oceniana będzie zgodność pracy z tematem, przejrzystość prezentowanych treści, oryginalność oraz walory artystyczne.

      Regulamin


    • Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
     • Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

     • Julia Łajewska (kl. 6c) oraz Oliwia Siwik (kl. 8a) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

      Mateusz Niebrzydowski (kl. 8b) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.

      Julię przygotowywała p. Karolina Szumska, Oliwię -p. Anna Milewska, a Mateusza - p. Ewa Jagłowska.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1