• Uwaga!

     • Zapraszamy do udziału w TURNIEJU WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE w RUCHU DROGOWYM. Eliminacje na etapie szkolnym zostaną przeprowadzone 31.03.2022 r. o godz. 9:50, szkolna stołówka. 

      Uwaga! Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, musi koniecznie posiadać kartę rowerową!

      Proszę o zgłaszanie się wszystkich chętnych uczniów do pani Małgorzaty Sobolewskiej.

     • Wiosna bez plecaka 🌼🌼🌼

     • Uczniowie naszej szkoły z radością zaangażowali się w akcję "Dzień bez plecaka". Szkolne przybory i podręczniki spakowali więc w wiele nietypowych rzeczy. Zobaczcie sami 

     • Dni Matematyki w naszej szkole

     • Pomysł na Dzień matematyki w Polsce narodził się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl)! W tym roku ze względu na chęć włączenia się do zabawy różnych klas nasza zabawa z matematyką trwała przez cały ubiegły tydzień. Odbywała się ona pod hasłem „Matematyka to jakiś kosmos”.. więcej

    • Konkurs plastyczny Palma wielkanocna
     • Konkurs plastyczny Palma wielkanocna

     • Przedmiotem konkursu jest wykonanie palmy wielkanocnej, która formą i materiałem do jej wykonania nawiąże do tradycji przy użyciu naturalnych materiałów (bukszpan, bazie, suche kwiaty, wstążki, bibuła, itp.)

      więcej

     • Strażnicy czystych wód

     • W ramach programu Szkoła Przyjazna Wodzie klasa 2e wraz z wychowawcą p. Ewą Łańczkowską, p. Karoliną Janulewicz oraz p. Markiem Klimowiczem przyłączyła się do zorganizowanej przez Wody Polskie akcji sprzątania terenów leżących wzdłuż rzeki Ełk i Jeziora Ełckiego. Pogoda nam sprzyjała, co jeszcze bardziej motywowało i pobudzało do działania. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem ruszyli w poszukiwaniu śmieci niechlubnie pozostawionych przez inne osoby, aby w czasie wiosny i lata mieszkańcy naszego miasta oraz turyści mogli relaksować się i korzystać z wypoczynku w tych miejscach z poczuciem pełnego komfortu i bez obaw o skaleczenie, np. leżącą w trawie, rozbitą butelką. Pamiętajmy, aby wyrzucać śmieci tylko w miejscach do tego przeznaczonych, gdyż wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy.

      link

     • Bieg „TROPEM WILCZYM”- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

                                           
      W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego - Bieg „Tropem Wilczym” - ,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

      Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy i wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i osiągnął zasięg ogólnopolski.

      W tym roku szkolnym do X już edycji biegu „Tropem Wilczym” przyłączyła się również nasza szkoła.

      Bieg zorganizowany był na dystansie 1963 m, a trasa prowadziła wzdłuż ełckiej promenady. W imprezie wzięło udział  ponad 350 chętnych uczestników.

      Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów i 2 nauczycieli wychowania fizycznego (p. Adę Lewandowską i p. Ewę Marcińczyk). Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale, bidony i koszulki. 

     • Insta.Ling – skuteczna nauka języków obcych

     • Nasza szkoła  wzięła  już udział w XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół pod patronatem MEN. 

      Insta.Ling jest to bezpłatna platforma  online, która  służy uczniom do szybkiej nauki słówek  języków obcych, pomaga uczyć się efektywnie, umożliwia codzienną naukę w dowolnych warunkach, na komputerze, tablecie lub smartfonie, dostarcza nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności  pracy i wyników  uczniów, a rodzicom pozwala obserwować postępy dzieci. 

      Insta.Ling to nie tylko narzędzie multimedialne, ale także metoda na aktywizowanie uczniów i wdrażanie ich do samodzielnej pracy nad wzbogacaniem słownictwa poza klasą. 

      Dzięki pracy online  uczniowie  bardzo dobrze utrwalili i rozszerzyli swoje słownictwo z języka angielskiego i niemieckiego oraz uzyskali wysokie wyniki w nauce z danych przedmiotów. Ponadto nauczyli się systematyczności i odpowiedzialności za swoją pracę.

      Aplikacja ta ułatwiła pracę podczas nauczania zdalnego, na której uczniowie pisali kartkówki, testy oraz ćwiczyli i utrwalali leksykę i gramatykę z języka angielskiego i niemieckiego.

      Klasy, które pracowały na platformie  Insta.Ling: to klasa 6b, grupy językowe z klasy 7b, 7f, 8c, 4c.

      Nadzór nad uczniami sprawowały dwie panie- p. Iwona Szczuka ( język angielski ) i p. Karolina Szumska ( język niemiecki ).

      Wykorzystywanie w codziennej pracy Instaling jako nowatorskiego systemu nauki słownictwa zdecydowanie wzbogaca ofertę jaką szkoła ma dla uczniów, a im samym daje możliwość osiągnięcia sukcesu na miarę ich indywidualnych możliwości.

     • Akcja „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w akcji „Zbieram stare klucze dla BUDZIKA”, którą zorganizowali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych.

      Celem akcji jest finansowe wsparcie fundacji „Akogo?”.

      Jeśli macie w domu stare niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają lub metalowe kłódki, przynieście je do szkoły. Przedmioty te zostaną oddane na złom, a pieniądze trafią do fundacji „Akogo?”.

     • Solidarni z Ukrainą

     • Miniony tydzień (28.02-5.03.2022 r.) był w naszej szkole czasem solidarności z Ukrainą. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę zbierania  darów dla naszych sąsiadów, a także wspierała materialnie, angażując się w kiermaszu ciast.

      Wręczaliśmy zaangażowanym symboliczne naklejki i wstążki w barwach ukraińskich będące gestem naszego zjednoczenia z Ukrainą.

      Rodzice, dzieci i uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i ofiarnością podczas prowadzonej akcji.

      Dziękujemy wszystkim za złożone dary na rzecz uchodźców oraz ludzi, którzy pozostali w swojej Ojczyźnie, by walczyć o jej wolność. Dziękujemy za okazane serce.

     • Ełk - moja Mała Ojczyzna

     • Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie  

        ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

       

      Drugie zadanie (marzec 2022) - Ełckie osobistości i osobowości

       

      Stwórz kartę do albumu pt.: „Ełckie osobistości i osobowości”, na której zamieścisz:

      - stosowny tytuł (imię i nazwisko osoby oraz daty: urodzony – zmarł),

      - tekst (krótki opis – kim jest lub był, czego dokonał, dlaczego jest ważną dla Ełku osobą, w jaki sposób upamiętniony został na terenie miasta – pomnik, nazwa ulicy, patron szkoły itp.),

      - elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia, np. portret.

       

      Format karty - A4, pionowy układ strony, element graficzny (zdjęcie / portret / ilustracja w prawym górnym rogu karty), tekst drukowany (czcionka - Times New Roman - 14).

       

      Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.

       

      WAŻNE !!!

      Uczeń konsultuje wybraną postać z koordynatorkami i dopiero  

      po uzyskaniu akceptacji wykonuje pracę plastyczną.

       

      Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

       

      Każda praca powinna być z tyłu opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

       

      Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 1 kwietnia (piątek).

       

      Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

       

      Koordynatorki projektu: 

      pani Monika Cybulska-Ryciuk,

      pani Agnieszka Podwojska,

      pani Krzysztofa Sokołowska

       

      Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland