• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W najbliższy piątek, 1 października 2021 r. obchodzimy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu w naszej szkole pojawią się patrole egzaminacyjne, które sprawdzą Waszą znajomość tabliczki mnożenia. Powtórz tabliczkę mnożenia, przystąp do egzaminu i zostań Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie!

     • 7b i 7f w Olsztynie

     • 27 września klasa 7b i 7f odwiedziła  obserwatorium astronomiczne, zlokalizowane w XIX-wiecznej wieży ciśnień wznoszącej się na najwyższym wzniesieniu dawnego Olsztyna.

      Uczniowie zapoznali się z osiągnięciami naukowymi polskich astronomów a w szczególności Mikołaja Kopernika. Dodatkowo   pobyt w Planetarium , wzbogacił ich wiedzę geograficzną  na temat naszego układu planetarnego i kosmosu.

     • Uwaga konkurs

     • 27 września przypada rocznica urodzin najwybitniejszego ludowego poety mazurskiego Michała Kajki. Biblioteka szkolna pragnie przybliżyć wszystkim sylwetkę cieśli i działacza ludowego z Ogródka. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i udziału w konkursie.

      prezentacja

     • Potyczki językowe w SP3

     •           22 września 2021r. odbyły się potyczki językowe, w których udział wzięli uczniowie klas trzecich. Rozgrywki miały charakter lekcji otwartej i zostały zorganizowane przez anglistki p. Marzenę Murzyn, p. Iwonę Szczukę, p. Sylwię Urbańczyk i p. Olgę Waledzik w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.

           Czteroosobowe drużyny, reprezentanci klas, zmagały się w różnych konkurencjach, wymagających określonej wiedzy językowej oraz wiedzy ogólnej o państwach europejskich. Zadania, przygotowane przez panie anglistki miały formę zabawy i były dostosowane do poziomu wiedzy trzecioklasistów. Polegały one na dobieraniu państwa do prezentowanej flagi i potrawy, rozpoznawaniu piosenek w określonych językach, odgadywaniu haseł krzyżówkowych związanych z zabawkami i kolorami, nazywaniu obrazków zgodnie z literami alfabetu, wskazywaniu wyrazów z określonej kategorii. Ponadto, każda drużyna na koniec rozgrywek miała możliwość zaprezentowania wybranego przez siebie stroju, który odzwierciedlał słynną postać europejską lub barwy wybranego kraju. To zadanie przyniosło wiele radości i satysfakcji pozostałym uczestnikom zajęć, którzy w tym dniu nie tylko obserwowali zmagania swoich kolegów i koleżanek, dzielnie im kibicując, ale też mieli okazję do wykorzystania swej wiedzy i umiejętności językowych, rozwiązując różne zadania leksykalne oraz udzielając odpowiedzi na pytania o państwa i języki.

             Ponadto nauczycielki zaprezentowały gazetkę o Europejskim Dniu Języków, przekazały krótkie informacje o istocie tego święta, dostarczyły wielu ciekawostek o językach oraz pytały ich o efekty i techniki uczenia się języków obcych. I tu również uczniowie nie zawiedli, gdyż ich odpowiedzi były nietuzinkowe i jak najbardziej trafne.

             Wszystkie konkurencje okazały się być bardzo interesującymi dla uczniów, którzy w pełnym skupieniu i zaangażowaniu pracowali nad szukaniem właściwych rozwiązań, a tym samym zdobywaniem punktów. Wśród uczestników potyczek językowych nie było przegranych ani wygranych. Wszyscy okazali się zwycięzcami i zostali obdarowani dyplomem dla klasy, drobnym upominkiem i słodką niespodzianką.

             Tego dnia wszystkim towarzyszyły przyjazna atmosfera, dobry nastrój i radosna chęć do zabawy językowej, a to jest najlepszym sygnałem do tego, by potyczki językowe wpisały się na stałe w nasz szkolny kalendarz imprez.

      M. Murzyn, I. Szczuka, S. Urbańczyk, O. Walendzik

     • Klasa I b w CEE

     • 23 września klasa I b uczestniczyła w CEE w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Uśmiechnięte 4 łapy”. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa. Ćwiczyły pozycję „żółwia”. Obejrzały również film, jak nie należy postępować wobec zwierząt. W ramach akcji dzieci zaniosły karmę dla bezdomnych kotów. Pogoda była ładna i zajęcia zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.

     • 3a i 3b z wizytą w Białymstoku

     • 23 września 2021 r. klasy 3a oraz 3b z wychowawcami udały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był Białostocki Teatr Lalek, gdzie uczniowie wspólnie obejrzeli interaktywne przedstawienie pt. „Robot i motylek”. To opowieść o robocie, który zakochuje się w motylku. Spektakl opowiadał o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym pięknie, które warto w porę dostrzec. Następnie trzecioklasiści odwiedzili Białostockie ZOO, gdzie mieli okazję zobaczyć miedzy innymi: żubra, niedźwiedzia, jelenie, puchacza, myszołowa czy żbiki. Ostatnim punktem programu była wizyta w Epi Centrum Nauki. Jest to wyjątkowe miejsce, które zaprasza każdego do odkrywania, eksperymentowania oraz rozbudza zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń…

    • Zajęcia 2c CEE
     • Zajęcia 2c CEE

     • 20 września klasa 2c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych o liściach i owocach roślin w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas spotkania uczniowie poznali m.in. budowę i funkcje organów roślin, rozpoznawali różne gatunki drzew po liściach i owocach, dowiedzieli się jak rośliny przystosowują się do różnych sposobów rozsiewania. Uwieńczeniem zajęć były prace plastyczne wykonane z wysuszonych liści.

      Mimo pierwszych poważnych chłodów dzieciom w drodze i podczas spotkania towarzyszył dobry humor.

       

     • 4b w CEE

     • W poniedziałek, 20 września klasa 4b uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w CEE. Przy trochę kapryśnej pogodzie, ale w świetnych humorach zjedliśmy też kiełbaski upieczone na ognisku. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do cukierni i delektowaliśmy się słodkimi wypiekami. W świetnych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Poniżej fotorelacja. Wychowawczyni klasy 4b.

     • Gratulujemy

     • W IV Szkolnym Turnieju Ełckiej Ligi Szachowej uczniowie naszej szkoły: Franciszek Koprowicz - 5a, Ciszewski Emil - 5d, Drewniak Michał - 5d, Bartnik Miachał - 8a, Nowak Karolina - 3b, Fiodorow Michał - 7a w klasyfikacji drużynowej zdobyli 1 miejsce.

    • Wycieczka 3b do OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim
     • Wycieczka 3b do OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim

     • 16 września 2021 roku klasa 3b z wychowawczynią Iwoną Chmiel udała się na wycieczkę do Ośrodka  Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Uczniowie zwiedzili remizę strażacką znajdującą się w jednostce, poznali zawód strażaka. Mieli okazję przymierzyć ubrania, hełmy i inne akcesoria strażackie. Następnie wcielili się w rolę strażaków i operując wężem podłączonym do źródła wody, gasili fikcyjny pożar. Po wizycie u strażaków trzecioklasiści zapoznali się z zawodem żołnierza. Poznali żołnierzy chorwackich, amerykańskich, rumuńskich i angielskich, którzy zaprezentowali im swoje wozy bojowe i ekwipunek. Zasiadając w fotelach pojazdów bojowych, dzieci mogły wcielić się w rolę obrońców kraju. Uczniowie poznali przeznaczenie poszczególnych maszyn oraz zapoznali się z różnymi przyrządami w ich wnętrzu. Trzecioklasiści próbowali swoich sił przy manewrowaniu sprzętem wojskowym. Poznali też historię Ośrodka i dowiedzieli się wielu rzeczy na temat jego funkcjonowania. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za poświęcony im czas. Była to bardzo miła wizyta.     

    • Zajęcia 3d w CEE - „Uśmiechnięte cztery łapy”
     • Zajęcia 3d w CEE - „Uśmiechnięte cztery łapy”

     • 16 września klasa III d uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, pod hasłem „Uśmiechnięte cztery łapy”. Dzieci zaniosły też w ramach tej akcji karmę dla bezdomnych kotów oraz wykonały prace plastyczne na konkurs „Jestem przyjacielem zwierząt”. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci zadawały wiele pytań związanych z opieką nad czworonożnymi pupilami. Dowiedziały się także, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa (poznały pozycję bezpieczną). Na koniec obejrzały, poruszający emocje, film o tym, jak nie wolno postępować wobec zwierząt.

    • Dzień Kropki w zerówkach
     • Dzień Kropki w zerówkach

     • 15.09.2021 r. w zerówkach królowały kropy, kropki, kropeczki. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach, bluzkach, opaskach, plecakach. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie! A wszystko po to, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki.  Jest to święto zabawy, kreatywności, wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi.

      Dzieci z grupy 0 A0 B najpierw poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w siebie i odkryła, że jednak coś potrafi i odkryła swój talent.

      Następnie nasi zerówkowicze  przystąpili do zabaw ruchowych, plastycznych i logicznych. Działali, tworzyli – a przynajmniej próbowali, odkrywali swoje talenty. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.

     • Sprzątanie świata 2021

     • 17 września br. startuje już 28. finał akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Nasza szkoła we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku rozpoczyna akcję już dziś. 

      Zapraszamy Was do udziału w tegorocznej edycji. 

      W wolnej chwili wyjdź w teren i sprawdź, czy w twojej okolicy są miejsca, które trzeba uporządkować. Jeśli możesz, zrób to.

    • Harmonogram wejść i wyjść ze szkoły
     • Harmonogram wejść i wyjść ze szkoły

     • Ia, Ib, Ic - wejście i wyjście główne (I zmiana)

      Id, Ie, If -  wejście i wyjście główne (II zmiana)

      IIa, IIb, IIc, IId, IIe - wejście i wyjście od placu zabaw (II zmiana)

      IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe -  wejście i wyjście od placu zabaw (I zmiana)

      VIII, VII, VI, V, IV - wejście i wyjście od strony boiska

       

      Dzieci uczęszczające do świetlicy, oddziały przedszkolne – wejście i wyjście główne.

      Oddział 0a – sala 104 (I zmiana)

      Oddział 0b – sala 104 (II zmiana)

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland