We wtorek, 11 marca 2025 roku, odbyły się międzyszkolne zawody w piłkę ręczną chłopców klas 7 i 8, w których rywalizowały wszystkie osiem szkół podstawowych z Ełku. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 odniosła wielki sukces, zdobywając pierwsze miejsce po emocjonujących meczach. Zawody dostarczyły wielu sportowych emocji, a nasi zawodnicy wykazali się świetną grą i determinacją. Gratulujemy zwycięstwa! Opiekun Marek Klimowicz
I miejsce w piłce ręcznej
Dzień śmiesznego klapka
- 7
Ligia ortograficzna klas 2-3
Raport dotyczący cyfrowych nawyków dzieci i młodzieży w Ełku
W miesiącach luty - marzec 2025 z inicjatywy Prezydenta Miasta Ełku, we wszystkich szkołach podstawowych w mieście zrealizowane zostały warsztaty profilaktyczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie cyberprzemocy, fonoholizmu i uzależnień cyfrowych.
Szkolne Święto Matematyki
13 marca 2025 r. uczniowieklas IV - VIII mieli możliwość pobawić się matematyką. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu zainteresowanych, by ćwiczyć swój umysł.
Podczas długich przerw na szkolnym łączniku królowała matematyka. Chętni uczniowie doskonalili sprawność rachunkową, rozwiązywali zagadki matematyczne, poznawali tajniki kodowania, odnajdywali właściwą drogę w labiryncie, poznając przy tym kolejne cyfry liczby π .
Uczniowie przekonali się, że matematyka nie musi być ani nudna ani trudna.Rozwiązywanie łamigłówek może być przyjemne i dawać wiele radości.
Zbiórka charytatywna
Wyjście klasy Ia do centrum rozrywki PixGra
10 marca 2025r. uczniowie klasy I a wybrali się do centrum rozrywki PixGra. Dzieci poprzezinteraktywne, zespołowe zabawy ruchowe doskonalące koordynację i reakcję na sygnałnauczyły się pracy zespołowej. Uczniowie bardzo szybko wpadli na doskonały pomysł ipodzielili się zadaniami tworząc podzespoły. Rywalizacja udzieliła się nie tylko uczniom, ale również ich opiekunkom. Po pięćdziesięciu rundach zaciętej walki szala zwycięstwa przechyliła się na stronę uczniów. W ramach przerwy i relaksu pierwszoklasiści wykonali kreatywne ozdoby przestrzenne. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły w doskonałych nastrojach z nadzieją na kolejne niezapomniane przygody.
7
Półfinał Województwa w piłkę nożną halową – Igrzysk Młodzieży.
10.03.2025r. w Zespole Szkół Sportowych odbył się Półfinał Województwa w piłkę nożną halową. Chłopcy z SP 3 w Ełku byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce, uzyskując tym samym awans do Finału Województwa. W wygranym turnieju uczniowie naszej szkoły wygrali wszystkie mecze nie tracąc żadnej bramki.
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Adam Woronowicz, Dawid Kaszkiel, Filip Zieliński, Oliwier Sobolewski, Oskar Szewczyk, Ulryk Witkowski.
Trener: Jakub Tomaszewski
Klasyfikacja końcowa – Igrzyska Młodzieży:
I. SP nr 3 Ełk
II. SP nr 1 Nidzica
III. SP nr 1 Mrągowo
IV. SP nr 1 Olecko
Warsztaty kulinarne klasy 2c
7 marca 2025 roku uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso w Ełku pt. „Zdrowa pizza’’.
Podczas zajęć każdy uczestnik miał okazję własnoręcznie przygotować pizzę, zaczynając od wałkowania ciasta, przez smarowanie go ketchupem, aż po posypywanie serem i układanie składników. Najczęściej dzieci wybierały różne rodzaje wędlin, paprykę i oliwki. Po zakończeniu pracy odbyła się degustacja. Pizza smakowała wyśmienicie. Do posiłku podano soczki, które dodały uczniom energii.
Warsztaty były wspaniałą okazją do nauki, zabawy i rozwijania kulinarnych pasji.
6
Wszystkiego najlepszego!
Dzień Spódnicy i Krawata
Z okazji Dnia Kobiet oraz zbliżającego się Dnia Mężczyzn 7 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole ,,Dzień Spódnicy i Krawata”.
Tego dnia w szkole zapanował szyk i elegancja. Kobiety i dziewczynki pozwoliły spodniom odpocząć w szafie i do szkoły przyszły w spódnicach lub sukienkach. Chłopcy i mężczyźni włożyli koszule z krawatem lub muchą.
Uczniowie, którzy pojawili się na lekcjach w szykownych strojach, zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych.
Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i już teraz zapraszamy do włączenia się w kolejne inicjatywy Samorządu Uczniowskiego!
19
Wszystkiego najlepszego!
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy 8a i 8c wzięli udział w żywej lekcji historii, którą poprowadził Pan Jacek Rutkowski, doradca Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Ełku.
W trakcie spotkania Pan Jacek przybliżył uczniom bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy za miłość i poświęcenie dla ojczyzny zapłacili najwyższą cenę - oddali swoje życie.
Prowadzący opowiedział o heroizmie „Niezłomnych”,ich tragicznych losach, walce o wolną ojczyznę. Zaprezentował obszary Polski, na których ,,Żołnierze Wyklęci” byli najbardziej aktywni.
Spotkanie było dla ósmoklasistów nie tylko cenną lekcją historii, lecz także przypomnieniem o znaczeniu pamięci i dziedzictwa.
1
Mini MAM TALENT
- 4 marca 2025 r. biblioteka szkolna zorganizowała Mini MAM TALENT dla klas I –III. Podczas konkursu można było przedstawić talent taneczny bądź wokalny. Dzieci wykazały się nieprzeciętnym wygimnastykowaniem. Wyniki przedstawiają się następująco:
Konkurs „Podróż kropli wody” klasy 1-3
SU zaprasza
Wyniki konkursu
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W sobotę 1 marca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość''. Stanowili oni kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej organizacji kontynuującej od 1945 r. tradycję Armii Krajowej. Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm RP 3 lutego 2011 roku. Nasza szkoła upamiętniła Niezłomnych Żołnierzy gazetką tematyczną oraz godnie reprezentowała społeczność szkolną podczas miejskich obchodów.
Prosimy o wsparcie uczennicy naszej szkoły ❤️
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione, aby upamiętnić historię pięciu studentów z uniwersytetu w Dhace w Bangladeszu, którzy w 1952 roku zginęli podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
W piątek zostały zorganizowane gry i lekcje związane z szeroko rozumianym językiem polskim. Na terenie szkoły uczniowie mogli zapoznać się z informacjami i ciekawostkami na temat języka ojczystego. Uczniowie dowiedzieli się z nich między innymi o tym, ilu jest użytkowników języka polskiego na całym świecie, o wyjątkowości naszego alfabetu, czy jak brzmiało pierwsze zdanie w języku ojczystym.
Podczas trzech długich przerw lekcyjnych chętni uczniowie mogli pograć w językową grę z wykorzystaniem kodów QR i wykazać się znajomością zasad ortograficznych czy gramatycznych oraz spróbować swoich sił w odczytywaniu łamańców językowych. Przygotowane zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych wychowanków.
Polonistki 🙂
5
Archiwum Aktualności