• Wyniki konkursu

     • 23 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Kartka życzliwości”. Dzieci wykazały się niewiarygodną wyobraźnią i empatią. Stworzyły kartki z pięknymi słowami w środku. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy 

     • Uczniowie SP3 świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane. Edukacja o prawach dziecka ma ogromne znaczenie! Prawa chronią dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość Konwencji umożliwia dorosłym zrozumienie ich roli w zagwarantowaniu i respektowaniu praw dziecka. Z kolei przybliżanie praw dziecka najmłodszym pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

      Nasza szkoła podjęła także działania, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważny jest ten dzień. Wszyscy mogli przyjść do szkoły ubrani na niebiesko. Odbyło się spotkanie integracyjne dla klas 0-III. Uczniowie z klasy 3d przedstawili Prawa Dziecka w krótkich scenach. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy Piosenkę o Prawach Dziecka.

       

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 17 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od czwartku 16 listopada na terenie szkoły pojawiły się patrole egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość uczniów klas 3 – 8 tabliczki mnożenia. Za prawidłowe rozwiązanie przykładów zamieszczonych na losie można było zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i kupon na plusa z matematyki. W naszej szkole przepytaliśmy 344 osoby. W tym roku w Dniu Tabliczki Mnożenia na długich przerwach, wszyscy eksperci tabliczki mnożenia mogli wziąć udział w rozwiązywaniu łamigłówek. Za każdą z trzech rozwiązanych prawidłowo łamigłówek uczniowie mogli zdobyć kupony rabatowe na lekcje matematyki dzięki którym mogą uniknąć odpowiedzi, wykonania pracy domowej, a nawet pisania kartkówki. W zabawie wzięło udział 87 osoby. Kupony zostaną rozdane w najbliższym tygodniu.

     • „Na zdrowie!”- spotkanie integracyjne klas 0-III

     • 20 listopada klasy 0-III wzięły udział w spotkaniu integracyjnym pt.: „Na zdrowie!”. Celem jego było kształtowanie kultury zdrowotnej, która wpływa na zmianę zachowań oraz rozwija zdolności i umiejętności życiowe uczniów w kierunku świadomego działania w życiu na rzecz zdrowia.

      Podczas spotkania, uczniowie poznali wartości odżywcze warzyw i owoców oraz usłyszeli o korzyściach płynących z ich spożywania.

      Motywem przewodnim spotkania był dobrze znany wszystkim wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczestnicy recytowali go z pełnym zaangażowaniem, bez problemu uzupełniali luki wyrazowe.

      W trakcie wspólnych działań nazywano czy wskazywano warzywa i owoce spotykane na co dzień w domach, ale i te, które są mniej znane. Była również okazja do rozpoznawanie warzyw po dotyku i owoców po smaku. Najmłodsi uczniowie szkoły bezbłędnie kolorowali kontury warzyw, a nieco starsi ćwiczyli pamięć  i mierzyli się z ciągiem warzyw.

      Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, a na pytania podsumowujące zajście, wskazani uczniowie odpowiadali śpiewająco.

     • Szlachetna Paczka

     • Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była skuteczna konkretna i sensowna.

      Z bazy rodzin wybraliśmy tę, dla której chcemy przygotować paczkę, jest to rodzina pani Aliny (opis rodziny, potrzeby i inne szczegóły opisane są poniżej).

      Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

      • Do 08.12.2023 można przynosić potrzebne rodzinie artykuły do gabinetu pedagogów s. 112 (przy stołówce szkolnej). 
      • 30 listopada organizujemy w szkole kiermasz ciast na głównym holu szkoły. Ciasta można przynosić do gabinetu pedagogów s. 112 (prosimy, aby ciasta były w opakowaniach bezzwrotnych lub aby były one podpisane – nazwisko ucznia i klasa)

      Za zebrane środki zakupimy brakujące produkty i prezenty. Liczymy na Wasze otwarte serca i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazane wsparcie.

      Wszelkie pytania można kierować do koordynatorów Szlachetnej paczki w SP3

      Potrzeby rodziny

      p. Ady Lewandowska i  Katarzyny Szumska

     • Wizyta u Prezydenta

     • Uczniowie klasy 3c udali się z wizytą do Urzędu Miasta. Trzecioklasiści uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem Miasta Panem Tomaszem Andrukiewiczem, który podzielił się z uczniami tajnikami swojej pracy. Opowiedział o symbolach naszego miasta i regionu. Następnie uczniowie udali się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie mogli zapoznać się z pracą urzędników. Na zakończenie wizyty odwiedzili strażników miejskich, którzy opowiedzieli o swojej pracy i obdarowali dzieci odblaskami.

     • Wyniki konkursu Jesień wierszem malowana – wierszem lub prozą

     • 15 listopada w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbył się konkurs recytatorski „JESIENNE BAJANIE – wierszem lub prozą”. Oddział przedszkolny reprezentował Mikołaj Babicz. Recytował wiersz Joanny Bernat „Zapracowany listopad”. Jury przyznało Mikołajowi pierwsze miejsce w kategorii wychowankowie przedszkola 5–6-latki. Gratulujemy sukcesu! 

      galeria zdjęć

     • Wyniki XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

     • 11 listopada w Ełckim Centrum Kultury odbył się Finał XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Miło nam poinformować, że nagrodzone zastały dwie uczennice: Anastazja Jurczenia  IIIe przygotowana przez panią Barbarę Jermakow wyśpiewała II miejsce oraz Julia Korzeń – IIIb, przygotowana przez panią Zofię Złocką  zdobyła wyróżnienie.

     • „MŁODY POLAK 2023”

     • 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z grupy 0A wzięły udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Odśpiewały Hymn Polski  w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury dumnie reprezentując szkołę.

     • Sukces ucznia 6a

     • Jak co roku 11-12 Listopada tylko, że tym razem w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Wziął w nich udział Jan Jurek uczeń naszej szkoły z klasy 6a, który zajął 3 miejsce. Warto przypomnieć, że Jan brał udział również w poprzedniej edycji mistrzostw, niestety wtedy nie udało się dotrzeć do strefy medalowej lecz ciężkie treningi przyniosły pożądany efekt.

     • Sukces Canzonetty

     • Szkolny zespół muzyczny Canzonetta, przygotowany przez panią Annę Świderską, zdobył III miejsce w kategorii klas IV-VI na XVI Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP