• Wyniki konkurs „Prawda, dobro i piękno”

     • 29 marca w Zespole Szkół nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa Prawda, dobro i piękno, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku Przedstawicielki naszej szkoły: Nikola Kunda kl. 6c i Zofia Hawryło kl. 8d  otrzymały w nim wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • Projekt Skutecznie = Bezpiecznie w Ełku

     • Od 16 marca 2023 r. na terenie naszej szkoły prowadzone są warsztaty psychoedukacyjne z udziałem klas 5,6 i 7. Osobami prowadzącymi są trenerki z Fundacji Empatio p. Anna Wielgat i p. Anna Dębek. Projekt Skutecznie = Bezpiecznie w Ełku realizowany przez MOPS w partnerstwie z Fundacją Empatio finansowany jest z funduszy norweskich i środków krajowych. Fundacja Empatio prowadzi w tym zakresie zajęcia rozwojowe dla dzieci i młodzieży. Ich celem jest wzrost umiejętności społecznych poprzez aktywne warsztaty z zakresu współpracy, komunikacji bez przemocy, profilaktyki przemocy, treningu umiejętności społecznych. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi z elementami dramy i cieszą się dużym zainteresowaniem.

     • TYDZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI EDUKACYJNEJ

     • 21 marca 2023 r. uczniowie klas: ósmych pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego wzięli udział w obchodach Tygodnia Różnorodności Edukacyjnej w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Wydarzenie miało na celu zwiększenie kompetencji i pogłębienie umiejętności oraz zdobycie wiedzy uczniów klas ósmych poprzez udział w ciekawej ofercie zajęć tematycznych w formie przedstawień, koncertów, wykładów, warsztatów i pokazów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, językowe, sportowe przygotowane  w wielu specjalistycznych pracowniach szkolnych oraz w  pracowniach zawodowych. Dzięki uprzejmości Animex Foods. Sp. Z o. o. Oddział w Ełku  można było spróbować hot-dogów z Berlinkowozu.
      Pełen profesjonalizm i życzliwość osób oprowadzających sprawiły, iż wycieczka po szkole okazała się niezwykle wartościowym doświadczeniem.

     • Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „SPRING CHALLENGE 2023”

     • 23 marca odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu

      SPRING CHALLENGE, w którym uczestniczyło pięć ełckich szkół. Wszyscy zawodnicy wykazali się niebywałymi umiejętnościami sportowymi oraz znajomością języka angielskiego.

      Najlepszy czas osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku i to oni zostali zwycięzcami!

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Wyniki konkursu:

      1. Szkoła Podstawowa nr 9

      2. Szkoła Podstawowa nr 6

      3. Szkoła Podstawowa nr 5

      4. Szkoła Podstawowa nr 3

      5. Szkoła Podstawowa nr 7

      Dziękujemy sponsorowi nagród: Salon Podłóg Parkiecik.

      GRATULUJEMY!

     • Nocka w szkole uczniów z klasy 4e 😊

     • Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły? By ochoczo pędzili na zajęcia? W dodatku na 17 godzin ? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak... to wydarzyło się naprawdę. Gdzie? W Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku. Uczniowie klasy 4 e zamiast spędzić kolejne popołudnie przed komputerem, zostali na noc w szkole i to … z własnej woli! Było to ich marzeniem, dlatego wychowawczyni klasy pani Marzena Murzyn, postanowiła je spełnić i w piątek 17 marca zorganizowała „nocowankę”. Celem tej przygody było pokazanie szkoły z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i pełną głową pojęć oraz informacji, ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas, przy okazji lepiej się nawzajem poznając i integrując.

      Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości, przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Nadmuchane materace, cieniutkie karimaty, mięciutkie poduszki i równiutko ułożone śpiwory, wybornie prezentowały się w naszej "sypialni", którą na ten czas stała się salka sportowa nr 11.. A zaraz potem… zabawom nie było końca. W atmosferze akceptacji i życzliwości sprawdziliśmy naszą niezawodną pamięć, absolutny słuch (nie tylko muzyczny) i ogólną sprawność fizyczną. Czas spędzaliśmy na rozmowach, rysowaniu, grach planszowych (jenga, karty DOBBLE, UNO itp.), potyczek językowych, warsztatach z robienia slimów oraz dekorowania ciasteczek.

      Miłym akcentem była przerwa na wspólną kolację, na którą zamówiliśmy pyszną pizzę. Dostarczyła ona pokaźną ilość energii do dalszego „buszowania” po szkole. Zbędne kalorie, spalaliśmy podczas integracyjnych zabaw ruchowych na korytarzu i sali gimnastycznej, gdzie najwytrwalsi do 23:00 kopali piłkę. Ponadto ganiliśmy się po wszystkich korytarzach, bawiliśmy się w chowanego, w kalambury, zgadywanki, śmieliśmy się do rozpuku. Nie dało się jednak zmęczyć naszych uczniów, wykazywali się bowiem niezmierzoną energią i do jeszcze do późnych godzin uczestnicy nocowania wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. Sen był krótki, a ranne porządki intensywne …O 9:00 klasa zasiadła do wspólnego zdrowego śniadania, które przygotowali pod okiem nauczycielek. Następnie sprytnie spakowali swoje rzeczy i czekali na odbiór przez rodziców

      Do pomocy w organizację (zakupy spożywcze, materiały na warsztaty) włączyli się rodzice uczniów, panie Żaneta Bienasz, Joanna Gryziak i Natalia Zub, a pani Anna Szrajbrowska wykazała się dodatkową chęcią i została z nami na nockę w szkole i wraz z wychowawczynią czuwała nad bezpieczeństwem dzieci.

      Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” inicjatorka dyskretnie realizowała postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. A przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach, pomoże w traktowaniu szkoły jako drugiego domu, gdzie można w sposób wartościowy i rozwijający, a przede wszystkim przyjemny spędzić czas.

     • Wycieczka 1b i 1e

     • 22 marca dzieci z klasy Ib i Ie odwiedziły Wielkanocnego Zajączka w Pięknej Górze k/ Giżycka. Brały udział w „Misji Pisanka”. W  pełnej kwitnących kwiatów i zieleni mazurskiej krainie, za każdym rogiem czekała niespodzianka, a w kolejnych komnatach kryły się  niezwykłe tajemnice.

      Wielkanocnego Zajączka spotkaliśmy osobiście w jego niezwykłej Komnacie. Odkryliśmy pilnie strzeżony sekret,, Jak się z Nim porozumiewać?” Nauczyliśmy się powitania w  języku migowym i mogliśmy z Nim chwilę porozmawiać. W ramach „Misji Pisanka”, szukaliśmy śladów wiosny  oraz pożegnaliśmy zimę, wykazując się zwinnością, podczas zabaw ruchowych. Wykonaliśmy kolorowe motyle z kreatywnych drucików oraz rozgrzaliśmy mięśnie skacząc na kolorowych dmuchańcach. Bawiliśmy się wspaniale. Wszystkie atrakcje były bardzo ciekawe, ale najbardziej Sala Laserów. Trzeba było ją przejść, omijając wiązki laserowe. To było naprawdę super przeżycie. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

     • Witamy wiosnę smacznie, zdrowo i na sportowo

     • Z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas 2b i 2f wzięli udział w zawodach sportowych o tematyce prozdrowotnej. Przed rozpoczęciem zmagań dzieci zostały zapoznane z zasadą fair play. Podczas zabawy drużyny ułożyły z rozsypanych liter hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Wiosny w naszej szkole. Nie lada wyzwaniem okazał się wyścig z pomidorem na łyżeczce.  Podczas jednej z konkurencji uczniowie wspólnie ułożyli puzzle warzywno-owocowe i w szalonym pędzie dostarczyli je w wyznaczone miejsce. Do ostatniego zadania wytypowano pięć osób z klasy, których zadaniem było przetransportowanie ogórka czworakując tyłem. W radosnej atmosferze czas upłynął bardzo szybko, a zawody zakończyły się remisem.

     • Saint Patrick’s Day – podsumowanie tygodnia irlandzkiego

     • Od 13 do 17 marca nasza szkoła brała udział w obchodach Dnia Świętego Patryka w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu językowego.

      Głównymi organizatorami zaplanowanych na cały tydzień działań były nauczycielki języka angielskiego -  Marzena Murzyn, Iwona Szczuka, Sylwia Urbańczyk przy bardzo dużym zaangażowaniu nauczycielek świetlicy -  Wioletty Borowik, Anny Kwiatkowskiej, Justyny Matusiewicz, Pauliny Młynarczyk, Moniki Radzaj i Małgorzaty Perkowskiej oraz równie dużej pomocy nauczyciela współorganizującego - Aleksandry Minkiewicz.

      Dzieci przez cały tydzień brały udział w różnego rodzaju zadaniach, lekcjach kulturowych, grach, zabawach, warsztatach, przedsięwzięciach oraz nosiły ubrania w kolorze zielonym, białym i pomarańczowym.

      Przygotowania rozpoczęliśmy w poniedziałek 13 marca od dekoracji szkoły w barwy i symbole irlandzkie. Korytarze i poszczególne sale wypełniły piękne girlandy, koniczynki, podkowy, flagi, kapelusze, skrzaty, które wykonywane były przez młodsze dzieci pod czujnym okiem pań ze świetlicy. W holu szkoły przygotowano gazetkę informacyjną pełną ciekawostek o święcie Patryka – patrona Irlandii i o samej Irlandii.

      W kolejnych dniach dostarczaliśmy dzieciom wiedzy o patronie Irlandii- Patryku, o historii irlandzkiego  święta oraz o kulturze, tradycjach i zwyczajach panujących w Irlandii. W tym celu uczniowie oglądali prezentacje i bajki, które dostarczyły im kluczowych informacji, różnych ciekawostek, pokazały, jak Dzień Świętego Patryka jest obchodzony nie tylko w Irlandii, ale też w innych częściach świata oraz zabrały na wirtualny spacer po zielonej wyspie. Dzieci poznały także podstawowe słownictwo związane z obchodamitego święta.

      We wtorek 14 marca klasy młodsze kolorowały i tworzyły symbole Irlandii, takie jak: skrzaty – Leprechauny , koniczynki szczęścia, podkowy, girlandy. Uczestniczyły też w zajęciach interaktywnych, pracując aktywnie na aplikacjach online, takich jak: wordwall, learningapps, bamboozle oraz śpiewały i tańczyły w rytm muzyki piosenki ”Dance, Dance Lepreachaun”.

      W tym dniu działała także poczta koniczynkowa, której celem było wysłanie życzeń i miłych słów dla szkolnych kolegów i koleżanek oraz wywołanie uśmiechu na ich twarzach. Ilość karteczek z życzeniami była bardzo duża, a po ich dostarczeniu okazało się, że autorami byli nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice, którzy również wyrazili chęć podzielenia się dobrym słowem. Nad sprawnym i prawidłowym działaniem poczty czuwali uczniowie z klasy 6c.

      Środa 15 marca była dniem, w którym również bardzo dużo się działo. Wielkim zainteresowaniem,wśród uczniów z klas I-III, cieszyły się doświadczenia z wodą i cukierkami Skittles, którego efektem było utworzenie kolorowej tęczy. Dziecięce twarzy przepełniły się spontaniczną radością, a zachwytom nie było końca.

      Klasy starsze współzawodniczyły ze sobą w zabawach irlandzkich – kręcenie ósemki z kija, przeskoki przez szarfę, gra w zielone, zabawy z piłką, wykreślanki, rebusy, zadania językowe. Uczniowie klas siódmych i ósmych pracując w grupach uzupełniali egzamin ósmoklasisty z tematem przewodnim „Saint Patrick’s Day ”, rozwiązywali quizy oraz uczestniczyli w escape roomach.

      Poszczególne klasy uczestniczyły też w warsztatach kreatywnych, podczas których uczniowie z klasy 4e wykonywali gniotki oraz slimy w barwach Irlandii, uczniowie klasy 6a robili trójkolorowe i przepyszne owocowe szaszłyki, uczniowie klasy 5e wiązali irlandzkie girlandy, uczniowie 4b robili galaretki, a uczniowie klasy 7b ozdabiali przepięknie ciastka, wykazując się przy tym dużą pomysłowością.

      W czwartek 16 marca wzięliśmy udział w biciu rekordów oraz realizowaniu kolejnych ciekawych przedsięwzięć. Uczniowie z klas I-III przyszli do szkoły ubrani w kolorze zielonym, białym i pomarańczowym, co pozwoliło utworzyć żywą flagę Irlandii.

      Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek naszych uczniów przez dziewczęta z klasy 8e. Uczennice wykazały się swoją zdolnością plastyczną, kreatywnością oraz sprawnością prawdziwego artysty, ponieważ mimo długich kolejek wymalowały niemal każdego ucznia z naszej szkoły, a kolorowe twarze dzieci zachwycały wszystkich wokół.

      Każda forma spędzania wspólnego czasu jest świetną formą integracji zespołu klasowego. Jedną z takich form było pozowanie do wspólnych zdjęć przy foto ściance z użyciem typowo irlandzkich gadżetów. Dzieci ochoczo przybierały pozy modeli i modelek, przebierały się w „Irish people” i szeroko się uśmiechały w kierunku aparatu naszego kierownika administracji - pana Jakuba.

      Piątek 17 marca był dniem podsumowującym ogólnopolski projekt językowy ”Saint Patrick’s Day”. Społeczność szkolna podczas lekcji pokazowych została zapoznana z prezentacją podsumowującą najważniejsze informacje o Irlandii i obchodach Dnia Świętego Patryka. Uczniowie z klas V-VI nauczyli się liczyć  do 10 po irlandzku, zaś uczniowie z klas III-IV z zachwytem oglądali irlandzki taniec narodowy, a następnie uczyli się jego podstawowych kroków przy rytmach muzyki irlandzkiej, która była wykorzystana przy kręceniu jednej ze scen do filmu „Titanic”.

      Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat obchodów Dnia Świętego Patryka rozwiązując quiz. Każda osoba biorąca udział w quizie otrzymała „coina”. Ostatnią atrakcją tego dnia było poszukiwanie miejsc w szkole, które pasowałyby kolorystyką do flagi Irlandii i tu klasa 4e wykazała się spostrzegawczością, ponieważ takie miejsce znalazła w szatni, w której znajdują się szafki uczniów w kolorze zielonym i pomarańczowym.

      Bawiąc się na wesoło efektywniej się uczymy i wyzwalamy wewnętrzną motywację do przyswajania wiedzy, dlatego kończąc obchody irlandzkiego tygodnia, uczniowie w czasie przerw mieli możliwość słuchania artystów, pochodzących z zielonej wyspy, takich jak U2 czy Sinead O’Connor oraz tańczenia i śpiewania dziecięcych piosenek, takich jak „Saint Patrick’s Day Dance and Freeze”,  „Shamrock Beat – Irish Dance for Kids”, „Saint Patrick’s Day Songs”, „Celebrating Irleand on St. Patrick’s Day”.

      Całość obchodów Dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja obiadu na stołówce szkolnej, który w tym dniu obfitował w kolor zielony 😊

      Cieszy nas fakt, że społeczność szkoły z tak wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem oraz radością i skrupulatnością realizowała wszystkie zadania i celebrowała tydzień irlandzki oraz Dzień Świętego Patryka, wyrażając przy tym sympatię do kultury kolejnego anglosaskiego kraju.

     • Relacja z Tygodnia Nauki Polskiej

     • Uczniowie naszej szkoły z chęcią zaangażowali się w obchody Tygodnia Nauki Polskiej.

      Na korytarzach szkolnych mogliśmy zobaczyć naszych uczniów przebranych za Mikołaja Kopernika czy Marie Curie-Skłodowską.

      Dużym zainteresowaniem cieszył się Quiz z wiedzy o Mikołaju Koperniku. Za prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymywali słodka nagrodę.

      Dziękujemy za przepiękne prace plastyczne dostarczone na konkurs "Niebo Kopernika widziane twoimi oczami". Z ogromną przyjemnością ogłaszamy zwycięzców:

      1. Lena Radzikowska klasa 4 e

      2. Bianka Klińska klasa 5a

      3. Witold Omalecki klasa 4c

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP