• Warmińsko-Mazurski Dzień Ziemi
     • Warmińsko-Mazurski Dzień Ziemi

     • Miło nam poinformować o inicjatywie będącej pokłosiem I Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Samorządów Uczniowskich. W ramach współpracy pomiędzy Samorządami Uczniowskimi z naszego regionu z Ogólnopolską Federacją Młodych podjęliśmy się organizacji Obchodów Dnia Ziemi. Planujemy przedsięwziąć szereg różnorodnych aktywności mających na celu zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie ochrony środowiska, edukacji na temat zmian klimatycznych oraz ekologii.

      Akcja zakłada między innymi przygotowanie plakatów informujących o korzyściach płynących z ekologii oraz troski o środowisko. Grafiki będą częścią kampanii proekologicznej. Planujemy również zorganizować akcję „Sprzątanie świata challenge”, która to polega na zachęcaniu szkolnych społeczności do sprzątania odpadów porzuconych na terenach zielonych. Jest to niepowtarzalna okazja na budowanie postaw proobywatelskich oraz kształtowanie dobrych nawyków w zakresie troski o środowisko i przyrodę. My jako uczniowie możemy zrobić coś dobrego dla naszej społeczności oraz dla planety. Oprócz tego będzie to zachęta do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, z dala od komputera, oraz wykonania aktywności fizycznej.

      Kolejnym etapem jest organizacja wirtualnych prelekcji w trakcie Dnia Ziemi, 22.04.2021 roku, w godzinach od 8 do 14. Podczas tych trzydziesto minutowych zajęć zamierzamy, w sposób nowoczesny, przekazać najważniejsze informacje na temat ekologii. Dla młodszych klas, od pierwszej do czwartej, proponujemy zajęcia zatytułowane jako „Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci’’. Podczas nich będziemy m.in. opowiadać w jaki sposób poprawnie segregować odpadki, zaprezentujemy przygotowane przez nas animacje na temat oszczędzania wody, a za pomocą rymowanek oraz obrazków wyjaśnimy czym jest ekologia. Naszym celem jest nauka ekologii poprzez zabawę i zachęcanie do troski o przyrodę już od najmłodszych lat. Dla pozostałych klas szkoły podstawowej proponujemy warsztaty „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę”. Za pomocą interaktywnych aplikacji edukacyjnych oraz prezentacji chcemy przedstawić korzyści płynące z oszczędzania wody. Planujemy również wspólną dyskusję oraz kreatywne ćwiczenia poszerzające wiedzę w zakresie ekologii. Prelekcje poprowadzą młodzi eksperci, działacze oraz laureaci konkursów przyrodniczych. Materiały edukacyjne, które wykorzystamy do zajęć pochodzą z zweryfikowanych oraz aktualnych publikacji Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Środowiska oraz Lasów Państwowych. Prelekcje będą odbywać się w formie wideokonferencji na internetowej platformie, wskazanej przez państwa.

      Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszej inicjatywy oraz włączenie szkoły do obchodów Dnia Ziemi. Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie przyniesie dużo dobrego w zakresie współpracy między Samorządami, ale również przyczyni się do ochrony przyrody. Prosimy o przekazanie naszej propozycji uczniom oraz nauczycielom Państwa Szkoły i o informację zwrotną, czy chcą Państwo uczestniczyć w tym wydarzeniu, na adres mailowy: kongres.su@zso1.olsztyn.pl

      Z chęcią udostępnimy Państwu przygotowywane przez nas materiały, odpowiemy na wszelkie pytania oraz pomożemy przy realizacji innych aktywności proekologicznych.

      Z wyrazami szacunku

      Samorząd Uczniowski II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie

      Informacje

       

    • Dzień Nowych Technologii w Edukacji
     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

     • W związku z obchodami Dnia Nowych Technologii 22 marca uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w spotkaniu na Microsoft Teams, którego celem była promocja edukacji cyfrowej.
      W czasie lekcji młodzież rozwiązywała quiz multimedialny „Pierwszeństwo przejazdu” oraz test „Małe skrzyżowanie – duży problem. ” przygotowany w aplikacji 
      Microsoft Forms.

      Uczniowie klasy 4a i 4d w dniu nowych technologii przyswajali treści wychowania komunikacyjnego grając w gry „Komunikacyjne koło” i „Bezpieczni na drodze”, które zostały zaprogramowane w programie „Scratch”. Gry wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, dla których taka forma zajęć jest atrakcyjnym  sposobem nauki.

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

     • 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru w związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do konkursu na najciekawsze przebranie za postać literacką / prezentację wybranego bohatera bajki, baśni, powieści.

      Zadanie konkursowe:
      - Wymyśl oryginalną, ciekawą i jak najbardziej nawiązującą do wybranej postaci charakteryzację, przebranie, kostium, fryzurę, atrybut.
      -
       Przebierz się w tę postać.
      - Zrób zdjęcie, opisz je – autor, tytuł książki, imię bohatera, autor zdjęcia i prześlij na adres:
      jan.mikiewicz08@gmail.com 

      - Termin nadsyłania zdjęć do 28 marca
      - Na zwycięzców czekają nagrody.

      Życzymy fantastycznych pomysłów i przede wszystkim dobrej zabawy!

      Samorząd Uczniowski 

     • I zrobiło się wiosennie😊

     • Uczniowie w oczekiwaniu na pierwszy dzień wiosny wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski „ Zabawa w ogrodnika”.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • KONKURS NA KOMIKS

     • Serdecznie zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie na komiks #WodyToNieŚmietnik. Konkurs organizowany jest dla szkół objętych programem Aktywni Błękitni na terenie RZGW w Białymstoku.

      Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z koniecznością dbania o czystość wód, w tym potrzeby sprzątania zbiorników wodnych z pozostawionych śmieci czy zagrożeń płynących z zanieczyszczania wód ściekami. 

      Komiksy mogą być wykonane dowolną techniką na kartce formatu A4/A3, bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym. Oceniana będzie zgodność pracy z tematem, przejrzystość prezentowanych treści, oryginalność oraz walory artystyczne.

      Regulamin


    • Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
     • Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

     • Julia Łajewska (kl. 6c) oraz Oliwia Siwik (kl. 8a) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego.

      Mateusz Niebrzydowski (kl. 8b) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Chemii.

      Julię przygotowywała p. Karolina Szumska, Oliwię -p. Anna Milewska, a Mateusza - p. Ewa Jagłowska.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Uwaga!
     • Uwaga!

     • W związku z zawieszeniem zajęć prosimy nie dokonywać przelewu za obiady. Na stronie szkoły podamy termin wznowienia działalności stołówki. Proszę śledzić informacje.

     • Ełk w obiektywie

     • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Ełku i uzyskali następujące lokaty:

      W kategorii klas I - III:

      - I miejsce - Kalina Bajko z kl. 1c,

      - II miejsce - Maciej Giełczyński kl. 1e.

      W kategorii klas IV - VIII:

      - I miejsce - Julia Przytulska z kl. 5b,

      - III miejsce - Jakub Sadowski z kl. 7a

      - wyróżnienie - Szymon Kruszewski z kl. 7a.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      link

     • Zrób zdjęcie swojemu Mruczącemu Pupilowi!

     • Uczniowie w ramach szkolnej akcji „Zrób zdjęcie swojemu Mruczącemu Pupilowi!” podesłali fotografie swoich milusińskich kotów.
      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.    
      Samorząd Uczniowski

     • XXVI WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. K. BACZYŃSKIEGO

     • W Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku odbył się po raz XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była nadzieja. XXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego został objęty patronatem Prezydenta Miasta Ełku, Starosty Ełckiego, Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Jest finansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełk, Starostwa Powiatowego w Ełku, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

       

      Nasi uczniowie wzięli udział w tym ważnym konkursie w trzech kategoriach: w konkursie na jeden wiersz własny - „Piórem wyrażone 2021”, konkursie historycznym oraz konkursie plastycznym. Jurorzy przyznali  nagrody autorom najlepszych prac 19 lutego 2021r.

      W kategorii plastycznej, w której temat przewodni brzmiał: Po stronie nadziei, I miejsce zajęła Marika Bazych z klasy 8a. W kategorii historycznej zwyciężył i zajął I miejsce Alan Pińczak z klasy 7d, który napisał pracę na temat: Oni w czasach wojny zachowali człowieczeństwo. Oliwia Tyc z klasy 8b otrzymała wyróżnienie za własny wiersz nawiązujący tematem do nadziei.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Poniżej zamieszczamy wyróżniony wiersz naszej uczennicy.

      Patrzę na ciebie i widzę dom.

      Patrzę z nadzieją, że nigdy nie odejdziesz

      Ta nadzieja nigdy mnie nie opuści

      Jeśli będziesz chciał, to zawsze się uda

      Myśli nie dają mi żyć

      Strach w sercu trzyma

      I rozmyślam, czy ta nadzieja

      Ciebie jeszcze trzyma.

      Modlę się do Boga

      Niech cię w opiece trzyma!

      Późno już, idź spać.

      A gdy już zaśniesz,

      Wyobraź sobie, jak stoimy na ołtarzu

      Trzymając się za ręce, szczerze wypowiadając

      Nie opuszczę cię aż do śmierci.

      A nadzieja w nas nigdy się nie schowa,

      Przejdziemy razem przez wszystko.

      Na koniec dnia razem siadając,

      Wspominamy ten strach,

      Że nie będziemy razem, bo przezwyciężył nas strach.

      Mówimy sobie wszystko,

      Co tylko się da.

      A ty uspokajasz mnie, że liczę się tylko ja.

      Oliwia Tyc

    • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
     • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

     • Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych w Ełku, klasy III-VIII do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Rola wody w moim życiu”. Celem konkursu jest podkreślenie znaczenia wody w życiu każdego z nas.

      Zasady konkursu:

      Konkurs polega na wykonaniu ilustracji sceny z życia codziennego, na której zawarty będzie motyw wody w dowolnej postaci i stanie skupienia. Praca może być wykonana dowolną techniką na kartce formatu A4 bądź też w wersji multimedialnej w wybranym programie graficznym.

      regulamin                         

       zgody

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1