• Bal Karnawałowy 3d
     • Bal Karnawałowy 3d

     • 13 stycznia uczniowie III d bawili się na klasowym balu karnawałowym. Nie było tradycyjnego szkolnego balu przebierańców, ale i tak wszyscy wspaniale spędzili czas. Dzieci przebrane w stroje karnawałowe tańczyły i brały udział w zabawach. Miały też przygotowany słodki poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Mimo że pandemia nie odpuszcza, uczniowie nie mogli całkiem zrezygnować z uśmiechu i zabawy. Stosując się więc do obostrzeń pandemicznych, postanowili stworzyć w sali namiastkę normalności.

     • DOBRZE, ŻE JESTEŚ, postulaty dla ochrony zdrowia psychicznego.

     • Zapraszamy rodziców do zapoznania się z :
      1. Depresja w liczbach: poznaj najważniejsze fakty na temat depresji.
      2. Depresja to choroba, a nie gorszy dzień. Zobacz, dlaczego nie wolno jej bagatelizować. 
      3. Jakie są konsekwencje nieleczonej depresji? Zobacz, to naprawdę poważne sytuacje.
      4. Kiedy udać się do specjalisty? Zobacz, co powinno nas zaniepokoić. Nie warto zwlekać z udaniem się po pomoc.
      5. Czego nie mówić osobie w depresji? A co powiedzieć, aby mądrze ją wesprzeć?
      6. Jak zapobiegać depresji? Co możemy zrobić, aby uniknąć lub zminimalizować ryzyko obniżenia nastroju lub zachorowania na depresję?

      więcej
      webinary dla rodziców

      Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
      Koordynator 

      Małgorzata Sobolewska 

       

     • ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

     • Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie  

        ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

       

      Każdy uczeń SP3 z klas I-VIII może wziąć udział w dowolnej części projektu lub we wszystkich jego częściach, wykonując zadania i oddając prace w ustalonym terminie.

       

      Pierwsze zadanie (styczeń 2022) - Symbole naszego miasta

       

      Stwórz krótką prezentację pt: „Symbolika Ełku”. W prezentacji powinny znaleźć się:

      - tytuł prezentacji,

      - symbole miasta,

      - wyjaśnienie genezy nazwy miasta,

      - barwy miasta,

      - inne elementy graficzne nawiązujące bądź kojarzące się z Ełkiem.

       

      Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, zawartość merytoryczna, grafika, animacja, estetyka, kreatywność.

       

      Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

       

      Każda praca powinna być opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

       

      Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 7 lutego (poniedziałek).

       

      Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

       

      Koordynatorki projektu:

      pani Monika Cybulska-Ryciuk,

      pani Agnieszka Podwojska,

      pani Krzysztofa Sokołowska

       

      Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

    • Konkurs biblioteczny - wyniki
     • Konkurs biblioteczny - wyniki

     • W konkursie bibliotecznym na rozwiązanie zadań z Biblioteczki Jesiennej wzięły udział 3 osoby: Igor Witkowski - kl. 4b, Igor Soliwoda-Bożewicz - kl. 2c oraz Szymon Gulbierz - kl. 3c. Wszyscy chłopcy otrzymali upominki, które ufundowała osoba prywatna oraz dyplomy.

     • Polonistka mnie nie zagnie...

     • 2 grudnia 2021 r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Czytelniczego Polonistka mnie nie zagnie…, w którym uczestnicy z klas 4-6 mieli wykazać się znajomością utworu Harry Potter i kamień filozoficzny, natomiast uczniowie klas 7-8 znajomością utworu Gwiazd naszych wina.

     • Spelling Competition

     • 1 grudnia w naszej szkole odbyła się trzecia edycja konkursu z języka angielskiego pt. "Spelling Competition". Do zmagań konkursowych przystąpiło 10 uczniów z klas czwartych. Wszyscy byli doskonale przygotowani, a konkurencje przebiegały szybko i sprawnie. Zadania polegały na literowaniu krótkich i długich wyrazów ze słuchu. Po trzech rundach udało się wyłonić zwycięską drużynę i uczennice z klasy 4B: Zuzanna Kalisz i Pola Kuligowska zostały Mistrzyniami Literowania. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, a laureatki nagrody. Dziękujemy za udział w konkursie i  zapraszamy  za rok. 

      Nauczyciele języka angielskiego

     • IV Edycja Konkursu IPN ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”

     • Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku już po raz czwarty serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego, województwa warmińsko-mazurskiego oraz dzieci i młodzież, w szczególności pochodzenia polskiego, mieszkającą poza granicami kraju do udziału w konkursie poetyckim „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”. 

      Konkurs jest nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również utrwala pamięć o losach wielu pokoleń Polaków i ich wkład w dążenie do odzyskania wolności i niepodległości oraz budowę suwerennego państwa w latach 1918 – 1989. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie w języku polskim własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918 - 1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego. Dodatkowo do wiersza należy dołączyć autorski komentarz odnoszący się do materiału źródłowego (np. fotografii, dokumentu, wspomnienia, listu), który stał się inspiracją do powstania utworu. Źródła historyczne mogą pochodzić z domowych zbiorów, archiwów, ogólnodostępnej literatury lub portali internetowych. Zachęcamy w szczególności do korzystania z dokumentów opublikowanych na portalach tematycznych Instytutu Pamięci Narodowej.

      Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodych ludzi świadomych postaw obywatelskich, przywiązania do historii, tradycji narodowych, języka ojczystego oraz budowanie tożsamości narodowej i regionalnej, a także propagowanie  wartości patriotycznych.

      więcej

     • Echa kresowych tradycji bożonarodzeniowych w Ełku

     • 15 grudnia 2021 r. odbyły się zajęcia na platformie Teams, które przeprowadziła p. Maria Konopko dla uczniów kilku klas naszej szkoły. Podczas prezentacji nauczycielka opowiedziała o tradycjach i zwyczajach wigilijnych i bożonarodzeniowych Kresowiaków, którzy po 1945 r. osiedlili się w Ełku. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia i ilustracje poglądowe zaczerpnięte ze zbiorów muzeów etnograficznych oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego.  Niespodzianką dla uczestników spotkania był wywiad przeprowadzony z Panią Bronisławą Dębską, ponad 90-letnią Kresowianką i członkinią Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna w Ełku, która wspominała, jak wyglądała wieczerza wigilijna w Lerypolu (powiat grodzieński) przed wojną.

     • Drużyna Pomnika

     • 15 grudnia  przedstawicielki szkolnej Drużyny Pomnika udały się na Cmentarz Komunalny w Ełku.     Wychowanki uporządkowały i oczyściły ze śniegu oraz liści ,,Pomnik poległym w Ponarach”, którym w tym roku szkolnym zaopiekowała się nasza szkoła... więcej

    • SZLACHETNA PACZKA 2021– PODSUMOWANIE
     • SZLACHETNA PACZKA 2021– PODSUMOWANIE

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
      kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

      Pełnym sukcesem zakończyliśmy akcję „Szlachetna Paczka”. To co udało się wspólnymi siłami zrobić, jest NIESAMOWITE. Zagraliśmy w drużynie, której hasło to: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że zechcieli Państwo nieść Mądrą, Wielką Pomoc. Dzięki Państwa ofiarności rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzymała nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Państwa PACZKA, to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są ważni dla nas, nie jesteśmy obojętni na ludzi, którzy potrzebują pomocy drugiego Człowieka. Rodzina Pani Agaty otrzymała od NASZEJ SZKOŁY – OD WAS KOCHANI DARCZYŃCY 23 paczki  po brzegi wypełnione DARAMI na łączną kwotę 4500 zł (z tego 2700 zł uzyskaliśmy ze sprzedaży ciast). 

      Nasi Bohaterowie prosili, aby przekazać  Państwu, wielkie podziękowanie za otrzymane paczki i prezenty, które wywołały ogromne wzruszenie i niewiarygodną radość. 

                                                    ZESPÓŁ  SZLACHETNEJ PACZKI Z SP3

     • Akcja koty - podsumowanie

     • W ramach prowadzonej w październiku, listopadzie i grudniu br. w naszej szkole zbiórki karmy, kocyków, misek dla ełckich bezdomnych kotów, wspólnie udało nam się zebrać:

      - 80 kg suchej karmy,

      - 95 puszek z karmą,

      - 100 saszetek  z pokarmem,

      - 12 przysmaków,

      - 11 koców,

      - 2 kołdry,

      - 2 kojce,

      - 13 misek,

      - 5 kocich zabawek.

      W akcję zaangażowały się zarówno dzieci z zerówki, jak i uczniowie klas I-III i IV-VIII.  Ci najstarsi chętnie włączyli się dodatkowo do pomocy przy pakowaniu pozyskanych darów. Wszyscy zasługują na słowa uznania, bowiem spisali się na medal!! Swoją postawą udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny i warto dzielić się z potrzebującymi.

      Koordynatorki akcji:

      Ada Lewandowska i Agnieszka Romatowska

     • TYDZIEŃ MIKOŁAJKOWO - ŚWIĄTECZNY

     • 6 grudnia rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Mikołajkowo – Świątecznego. Na korytarzu szkolnym wykonano wystawę prac językowo - plastycznych z poszczególnych klas. Uczniowie pod czujnym okiem anglistów wykonywali worki Mikołaja z prezentami, plakaty opisujące i obrazujące postać Mikołaja, listy do Mikołaja przedstawiające klasę i ich pragnienia oraz wiersze o tematyce świątecznej. W tym dniu odbyły się także świąteczne potyczki językowe... więcej

     • „Ełk - moja Mała Ojczyzna”

     • W ramach ubiegania się o certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu realizujemy projekt „Ełk - moja Mała Ojczyzna”.

      ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST:

      - poznanie przez uczniów swojej miejscowości;

      - odkrycie, czym jest dla nich Mała Ojczyzna;

      - wzbudzenie zainteresowania historią Ełku, osiągnięciami jej mieszkańców;

      - realizacja założeń polityki oświatowej MEN w roku szkolnym 2021/2022 [Edukacja patriotyczna, nauczanie historii oraz poznawanie polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Budzenie przywiązania do Ojczyzny, do swego regionu, miasta, rodziny].

       

      ADRESACI PROJEKTU:

      Projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej.

       

      TERMIN REALIZACJI:

      styczeń - maj 2022 r.

       

      FORMA PRACY:

      praca samodzielna

       

       OPIS PROJEKTU:

      - projekt będzie realizowany od stycznia do maja 2022 roku, 

      każdy uczeń SP3 z klas I-VIII może wziąć udział w dowolnej części projektu lub we wszystkich jego częściach, wykonując zadania  i oddając prace w ustalonym terminie,

      - uczestnik projektu  może zgłosić do każdego etapu tylko jedną pracę konkursową,

      - każda praca powinna być opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa),

      podczas realizacji projektu uczeń samodzielnie poszukuje informacji o rodzinnej miejscowości, korzystając z różnych źródełodbywając wycieczki do miejsc związanych z tematyką projektu (indywidualnie), następnie selekcjonuje pozyskane informacje i materiały, na końcu wykonuje za daną pracę, 

      zainteresowani uczniowie zgłaszają się do koordynatorek projektu - pani Moniki Cybulskiej-Ryciuk, pani Agnieszki Podwojskiej,  pani Krzysztofy Sokołowskiej,

      - prace dzieci prezentowane będą na forum szkoły w formie wystawy na korytarzu szkolnym oraz na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku SP3, 

      - wykonane prace biorą udział w konkursie na najładniejszą

      i najciekawszą pracę, zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe,

      - prace oceniać będzie powołana do każdego etapu komisja złożona z

      nauczycieli: historii, języka polskiego, plastyki, techniki, informatyki,

      - najaktywniejszy uczestnik, biorący udział we wszystkich częściach konkursu otrzyma dyplom i dodatkową nagrodę.

      więcej

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland