• Liga Przyrodnicza

• 21 stycznia 2022 roku odbyła się Liga Przyrodnicza klas czwartych. Szczegółowe wyniki I etapu link oraz w zakładce KONKURSY. Drugi etap konkursu odbędzie się w czerwcu.

• Zabawa karnawałowa w 1f

• Wraz z kończącym się półroczem rosło zadowolenie uczniów związane ze zbliżającymi się feriami. Za oknem panowała iście zimowa aura. 21 stycznia w sali 204 atmosfera podgrzała się do czerwoności. Uczniowie klasy I f za sprawą zabawy karnawałowej, cudownych przebrań i gorących muzycznych rytmów przenieśli się do świata fantazji. Dzieci dzięki współpracy rodziców naładowały swoje akumulatory łakociami i wesoło bawiły się przy muzyce. Podczas szalonej zabawy noworocznej można było sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkursach, m.in. w konkursie uśmiechu podczas zjadania cytryny, zabawie sprawnościowej w przebijaniu balonów przywiązanych do nogi, w grupowym zadaniu na tworzenie mumii z papieru toaletowego. Podczas zabawy wyłoniono króla i królową balu za sprawą konkursu gorące krzesełka. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa bomba. Wszyscy oczekiwali, kiedy wybuchnie, tymczasem tajemnicza bomba nie narobiła szkód, bo okazała się być nagrodą. Podczas zadań liczyły się nie tylko umiejętności i spryt, trzeba było mieć jeszcze odrobinę szczęścia. Uczniowie, choć zmęczeni, bardzo radośni wrócili do domów, rozpoczynając ferie zimowe i zasłużony odpoczynek po ciężkiej pracy.

• Bal Karnawałowy 3d

• 13 stycznia uczniowie III d bawili się na klasowym balu karnawałowym. Nie było tradycyjnego szkolnego balu przebierańców, ale i tak wszyscy wspaniale spędzili czas. Dzieci przebrane w stroje karnawałowe tańczyły i brały udział w zabawach. Miały też przygotowany słodki poczęstunek w formie szwedzkiego bufetu. Mimo że pandemia nie odpuszcza, uczniowie nie mogli całkiem zrezygnować z uśmiechu i zabawy. Stosując się więc do obostrzeń pandemicznych, postanowili stworzyć w sali namiastkę normalności.

• DOBRZE, ŻE JESTEŚ, postulaty dla ochrony zdrowia psychicznego.

• Zapraszamy rodziców do zapoznania się z :
            1. Depresja w liczbach: poznaj najważniejsze fakty na temat depresji.
            2. Depresja to choroba, a nie gorszy dzień. Zobacz, dlaczego nie wolno jej bagatelizować.
            3. Jakie są konsekwencje nieleczonej depresji? Zobacz, to naprawdę poważne sytuacje.
            4. Kiedy udać się do specjalisty? Zobacz, co powinno nas zaniepokoić. Nie warto zwlekać z udaniem się po pomoc.
            5. Czego nie mówić osobie w depresji? A co powiedzieć, aby mądrze ją wesprzeć?
            6. Jak zapobiegać depresji? Co możemy zrobić, aby uniknąć lub zminimalizować ryzyko obniżenia nastroju lub zachorowania na depresję?

webinary dla rodziców

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Małgorzata Sobolewska

• ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

• Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie

,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

Każdy uczeń SP3 z klas I-VIII może wziąć udział w dowolnej części projektu lub we wszystkich jego częściach, wykonując zadania i oddając prace w ustalonym terminie.

Pierwsze zadanie (styczeń 2022) - Symbole naszego miasta

Stwórz krótką prezentację pt: „Symbolika Ełku”. W prezentacji powinny znaleźć się:

- tytuł prezentacji,

- symbole miasta,

- wyjaśnienie genezy nazwy miasta,

- barwy miasta,

- inne elementy graficzne nawiązujące bądź kojarzące się z Ełkiem.

Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, zawartość merytoryczna, grafika, animacja, estetyka, kreatywność.

Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Każda praca powinna być opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 7 lutego (poniedziałek).

Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Koordynatorki projektu:

pani Monika Cybulska-Ryciuk,

pani Agnieszka Podwojska,

pani Krzysztofa Sokołowska

Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.