• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zainicjowała Polska Izba Książki w 2001 roku. Obchodzimy 29 września

      Celem nietypowego święta, którego patronką została Janina Porazińska, jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

      W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna zaprosiła do szkoły dzieci z osiedlowego przedszkola „Mali Odkrywcy”.

      Na zajęciach bibliotecznych gościliśmy dwie grupy przyszłych uczniów Trójki. Były trzylatki i pięciolatki.

      Maluchy poznały sympatycznego bohatera książki „Elmer i tęcza” – słonia w kolorową kratkę. Elmera zaniepokoiła blada tęcza bez kolorów. Postanowił oddać jej swoje barwy. Jednak, by to zrobić, musiał znaleźć któryś koniec tęczy. Kto mu pomagał w poszukiwaniach?

      Czy udało się przywrócić kolory tęczy? Czy Elmer przestał być nietypowy i stał się taki, jak inne słonie?

      Na te pytania każdy może sobie odpowiedzieć po przeczytaniu książki Dawida McKee.

      Przedszkolaki już wiedzą jak się wszystko skończyło.

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

     • „Wszystkie śmieci są nasze”

     • Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata 2022”

      Uczniowie SP nr 3 w Ełku, jak co roku włączyli się w realizację przedsięwzięcia.

      Pierwsza grupa wyruszyła w teren już 16 września w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci,  pozostawionych przez nieroztropnych użytkowników terenów położonych w okolicach jeziora Ełk.

      Finał akcji odbył się 19 września.

      Klasa 8c i chłopcy z 8f porządkowali obszar Osiedla Północ II i Osiedle Tuwima. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą zadbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.  Po ciężkiej pracy na uczestników czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami w Młodzieżowym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

      Wydarzenie to odbyło się przy współpracy z CEE w Ełku i Nadleśnictwa Ełk. Wymienione instytucje w sposób szczególny, dbają o propagowanie postaw prospołecznych i ekologicznych wśród mieszkańców Ełku.

      Wszystkim uczestnikom akcji, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko dziękujemy.

      zdjęcia

     • Spotkanie z Policjantem

     • 20 września odbyło się spotkanie z sierżantem sztabowym Jakubem Kułakowskim. Pan Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i  domu.

     • Klasa 2b i 2f na Farmie Mazurskiej w Szarejkach

     • 15 września klasa 2b i 2f wybrały się na Farmę Mazurską do Szarejek. Właściciele gospodarstwa ekologicznego przygotowali moc atrakcji m. in. warsztaty z pieczenia chleba. Pod kierunkiem Pani Marty dzieci przesiewały mąkę, wyrabiały ciasto, formowały swoje chlebki, posypywały różnymi ziarnami a na koniec układały w blaszkach. Kiedy chlebki wypiekały się w piecu, uczniowie wesoło spędzali czas na placu zabaw. Wspólne pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku. Na koniec pobytu dzieci przeszły krótki kurs dojenia kóz oraz mogły spróbować koziego mleka.

      Pełni niezapomnianych wrażeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo słoneczny i udany.

     • Stoi na stacji lokomotywa...

     • W środę 14.09.2022 klasa 6c wzięła udział w warsztatach "Stoi na stacji lokomotywa, czyli o historii odkrycia i wynalazku" w Muzeum Historycznym w Ełku. Po zajęciach uczniowie wzięli udział w grze plenerowej "Szlakiem ełckich kamykoludków" zwracającą uwagę na ważne kwestie społeczne zorganizowaną przez Fundację Odpowiedzialni za Marzenia. Po drodze były "Lody z sercem". Dzień był wyjątkowo udany.

    • „Do hymnu”
     • „Do hymnu”

     • Z radością informujemy, że w bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu”. W jego ramach co najmniej połowa uczniów naszej szkoły odśpiewa trzy utwory hymniczne. Oprócz Mazurka Dąbrowskiego zostaną zaprezentowane: Rota oraz Marsz Pierwszej Brygady.

      Udział w przedsięwzięciu poprzedziły wykłady i warsztaty przygotowujące koordynatorów szkolnych do realizacji tego patriotycznego i muzycznego zadania.

      Liczymy na mobilizację naszej społeczności i wierzymy, że podczas wizyty profesorów z polskich akademii muzycznych w naszej szkole uczniowie SP3 godnie zaprezentują  powyższe utwory.

      Termin wizyty jury konkursowego zostanie ogłoszony między 15 a 20 września br. i podany do wiadomości przez Dyrekcję szkoły.

     • Ognisko integracyjne w CEE

     • 14 września w Centrum Ekologicznym w Ełku odbyło się ognisko integracyjne dla wychowanków klasy 4d i 4e. Spotkanie było okazją do wzajemnego poznania się dzieci oraz nawiązania bliższych kontaktów z nowymi uczniami. Piękne otoczenie i świeże powietrze stworzyły znakomite warunki do spokojnego odpoczynku z dala od obowiązków szkolnych.

      Pomiędzy czasem przeznaczonym na pieczenie kiełbasek, dzieci miały również okazję zwiedzić ośrodek, utrwalić najważniejsze zasady dotyczące ochrony środowiska, a także poznać jego zwierzęcych mieszkańców.

      Oczywiście dobra integracja, nie mogłaby się odbyć bez gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wszystko przebiegało w miłej, przyjaznej i pełnej śmiechu atmosferze.

      W drodze powrotnej do szkoły uczniowie pobawili się w Parku Kopernika oraz obejrzeli drewniane i kamienne rzeźby znajdujące się na promenadzie. 

     • Brawo Kinga!

     • Kinga Antosiewicz z kl. 8c na podium w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo!

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! więcej

      zdjęcie - Echo Ełku

     • Konkurs na lapbooka

     • Biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs na lapbooka dla klas 7 i 8 .Tematem przewodnim były Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Pierwsze miejsca w konkursie zajęli: Maria Reymer, Agata Dobkowska, Oliwia Kułakowska, Martyna Muczyńska i Damian Paszkowski. Wymienieni uczniowie otrzymali oceny celujące z języka polskiego i upominki.

     • Zbierajmy razem TALENCIAKI!

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły pełne talentów, której celem jest wsparcie talentów Naszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI (przy kasie z paragonem) za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej (tzw. voucher) przekazać szkole. Kupony te można wrzucać do skrzynki TALENCIAKÓW znajdującej się w portierni. Można też zeskanować kod znajdujący się na kuponie i przekazać punkty na konto szkoły.

      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH do wzięcia udziału i wspierania akcji, dzięki której nasza szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

      Szczegóły akcji znajdą Państwo na stronie link

     • Konkurs Pięknego Czytania

     • 3 września 2022 r. był dniem Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania, adresowany szczególnie do klas 7 i 8 . Pierwsze miejsca w konkursie zajęły: Julia Fiedorow, Hania Mikielska i Ola Rauf. Gratulujemy!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
    • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP