• Solidarni z Ukrainą

• Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy.

Zbiórka będzie trwała tydzień, zaczyna się 28.02.2022 r.

Dary można przynosić do szkoły od strony boisk.

Artykuły pierwszej potrzeby to: sucha żywność, woda, pampersy, chusteczki nawilżane, koce, śpiwory, karimaty, poduszki, środki opatrunkowe, naczynia jednorazowe itp.

Za wszelkie dary z serca dziękujemy!

Społeczność „Trójki”

• Edukujesz Ratujesz

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Edukujesz Ratujesz”, mającej na celu wsparcie procesu edukacji dzieci i młodzieży na tematy związane z bezpieczeństwem i zapobieganiu zachowaniom ryzykownym. Zobacz  filmy promujące ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną “Edukujesz-Ratujesz”:

• Konkurs „Bezpieczni w sieci”

• Mazurski Ośrodek doskonalenia Nauczycieli w Ełku zaprasza uczniów klasa I-VIII szkół podstawowych oraz przedszkoli do udziału w konkursie „Bezpieczni w sieci”

Kategoria  I- przedszkola i uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,

- zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej na temat Bezpieczni w sieci (format A4, dowolna płaska technika plastyczna)

Kategoria II - uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych,

- zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu grafiką komputerową  promującego hasło Bezpieczni w sieci w dowolnym programie graficznym.

Prace wraz z oświadczeniem (zał. nr 1) należy dostarczyć do MODN w Ełku, ul. Generała Władysława Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk - do dnia 28.03.2022 r.

• Dzień gier planszowych w 3c

• 17.02.2022r. w klasie 3c odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu: Dni z grami planszowymi. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania i współzawodnictwa. Uczniowie, grając, musieli zaakceptować określone zasady i porządek, uczyli się cierpliwości, jako gracze wzajemnie sobie pomagali.

Gry są nieocenionym sposobem kształtowania charakteru, uczą dzieci nie tylko tego, jak radzić sobie z sukcesem, ale i z porażką, ponadto wdrażają je do zdrowej rywalizacji i wpajają uczciwość.

• Konkurs „Uchwyć wodę!”

• Zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym w ramach programu Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni.

Młodsi uczniowie zajmą się tematem: „Uchwyć wodę tam, gdzie Cię zachwyci”.                                         Natomiast temat dla klas starszych brzmi: „Uchwyć na zdjęciu jak chwytać wodę”.                            Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie.

Konkurs 2022

• Walentynki w 3d

• Dziś Dzień Świętego Walentego - walentynki. Dzieci z klasy III d od tygodnia przygotowywały walentynkowe upominki. Wrzucały je do wykonanej wspólnie skrzynki, ozdobionej serduszkami. Wyczekany dzień nadszedł. Śmiechu, radości i słodkości było co niemiara. Dzień upłynął wyjątkowo szybko i przyjemnie. Wszyscy wiemy, że obdarowywanie innych daje radość.

• Dzień Bezpiecznego Internetu w 3b

• 8 lutego 2022 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Wydarzenie to realizowane jest na całym świecie. Obchodzimy ten dzień w celu propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Pragniemy promować pozytywne wykorzystywanie Internetu. Bardzo ważne jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo naszych uczniów i w związku z tym klasa 3b postanowiła przybliżyć rówieśnikom oraz innym osobom zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni wirtualnej. Trzecioklasiści uczyli się kodowania, poznali strony przyjazne dzieciom oraz wykonali w kilkuosobowych grupach plakaty, na których znalazły się m.in. przestrogi dla ludzi lekkomyślnie korzystających z zasobów Internetu. To był inspirujący dzień.

• ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

• Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie

,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

Drugie zadanie (luty 2022) - Z dziejów Ełku

Stwórz kartę historyczną pt.: „Z dziejów Ełku”, na której zamieścisz:

- stosowny tytuł (nazwa wydarzenia i data),

- tekst (krótki opis wydarzenia),

- elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia.

Format karty - A4, pionowy układ strony, technika wykonania prac konkursowych jest dowolna.

Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.

W związku z trwającą na terenie szkoły nauką hybrydową uczeń sam wybiera dowolny okres z historii Ełku i opracowuje graficznie wybrane wydarzenie z dziejów naszego miasta.

Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Każda praca powinna być opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 28 lutego (poniedziałek).

Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Koordynatorki projektu:

pani Monika Cybulska-Ryciuk,

pani Agnieszka Podwojska,

pani Krzysztofa Sokołowska

Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

• Wyniki konkursu plastycznego „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”

• 8 lutego 2022 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Po raz  kolejny nasza szkoła ogłosiła międzyszkolny konkurs, w którym należało stworzyć historyjkę obrazkową (klasy 1) i komiks (klasy 2-3) związane z bezpiecznym zachowaniem w Internecie. Udział brali uczniowie klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych w Ełku. Podobnie jak w tamtym roku, wpłynęło wiele ciekawych prac. Poniżej przedstawiamy listę dzieci, które zdobyły nagrody. Serdeczne gratulacje!

Kategoria klas I

1 miejsce – Małgorzata Łochowska SP3

2 miejsce – Abigail Wrona SP1, Michalina Dobrzyń SP4

3 miejsce – Natalia Kiluk SP3