• Wyniki konkursu „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…”
     • Wyniki konkursu „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…”

     • 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku rozstrzygnięto XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Kolor w czerwieni, kolor w bieli…

      Do recytacji zgłosiły swoich uczniów szkoły podstawowe z Ełku i powiatu ełckiego.

      Komisja konkursowa wysłuchała recytacji uczestników i wytypowała zwycięzców:

      Uczniowie zmagali się również w kategorii plastycznej – okładka książki. Jury przyznało nagrody następującym osobom:

      Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody, które współfinansowane były przez Urząd Miasta Ełku oraz Powiat Ełcki. Zapraszamy po ich odbiór do naszej szkoły 6 maja 2022 r. o godz. 14:30.

     • Sukces uczennicy klasy 1f

     • Miło nam poinformować o zajęciu I miejsca naszej uczennicy Natalii Kiluk w konkursie plastycznym „Dlaczego warto myć ręce” organizowanym przez Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie.

      wyniki konkursu

       

     • Majowe świętowanie klasach 1-3

     • Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w naszym kraju ważne święta: 1 – maja Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi, 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel. Wszyscy w tym dniu pięknie prezentowali się w strojach galowych. Podczas uroczystości w bardzo ciekawy  sposób  połączono walory edukacyjne i artystyczne. Na apelu przedstawiono prezentację i wzruszające,  patriotyczne piosenki. Apel przygotowały panie: T. Skowrońska, M. Kardyńska, A. Barwikowska, a dekoracje wykonały panie W. Borowik i A. Teklińska.

    • Szkolny konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną
     • Szkolny konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną

     • z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      Regulamin

      1.  Każdy zespół klasowy dekoruje swoją salę lekcyjną tak, aby upamiętnić  231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      2. Termin wykonania dekoracji – 10 maja br.

      3. Rozstrzygnięcie konkursu - 13 maja br.

      4. Jury konkursowe będzie składać się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli historii i języka polskiego.

      5. Liczą się: kreatywność, zaangażowanie uczniów, estetyka i zgodność dekoracji z tematem.

      6. Uczniowie zwycięskiej klasy otrzymają nagrodę – niespodziankę.

     • Wyniki konkursu „Dlaczego warto myć ręce?”

     • W ramach współpracy z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Ełku, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Dlaczego warto myć ręce?”. Na etapie szkolnym zostały wybrane trzy prace, które przekazano do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologiczną w Ełku.

      Miejsce I: Julia Korzeń kl. 1b

      Miejsce II: Natalia Kilku kl. 1f

      Miejsce III: Katarzyna Penkiewicz kl. 1e

      Wyróżnienie: Kamil Filipowicz kl. 1b

      Trzymamy kciuki za nasze koleżanki. Rozstrzygniecie konkursu na etapie wojewódzkim nastąpi 29 kwietnia 2022 r. Wyniki zostaną zamieszczone pod adresem:  https://www.gov.pl/web/wsse-olsztyn

     • AKCJA ŻONKILE „ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ”

     •  

       

      Już po raz siódmy nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

      Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny upamiętniający powstanie w getcie warszawskim.

       

       

      W tym roku szkolnym w ramach udziału w projekcie przygotowaliśmy dwie gazetki tematyczne. Jedną wykonaliśmy w nietradycyjny sposób korzystając z QRCodów.

      Na tablicach pojawiły się informacje na temat akcji, dziejów getta warszawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, którym było powstanie w getcie warszawskim.

      Na godzinach wychowawczych, na języku polskim, lekcjach historii i WOS-u uczniowie wzięli udział w pogadankach na temat Akcji Żonkile, poznali historię getta warszawskiego.

      Nauczyciele wykorzystali zeszłoroczne oraz tegoroczne materiały edukacyjne przygotowane przez muzeum POLIN. Wychowankowie obejrzeli projekcje filmowe, wysłuchali opowiadań, wykonali papierowe żonkile będące symbolem zbiorowej pamięci.

      Nasza szkoła za upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim otrzymała pamiątkowy dyplom.                                                                                                             

      Podziękowania od dyrektora Muzeum POLIN

     • Sukces 3b

     • Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 kwietnia, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku zorganizowało konkurs adresowany do szkół podstawowych i przedszkoli pod hasłem „Woda to życie”. Zadaniem uczniów było napisanie klasowego wiersza. Klasa 3b pod opieką pani Iwony Chmiel zajęła II miejsce w tym konkursie. Uczniowie otrzymali dyplom oraz zaproszenie na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody, gdzie będą mogli wspaniale spędzić czas podczas zabaw sportowych i przy ognisku. Gratulujemy zwycięzcom! 

     • Apel z okazji Dnia Ziemi

     • Klasy 1f, 2e i 3c wraz z wychowawczyniami i rodzicami przygotowały apel z okazji Dnia Ziemi. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie przypominając kolegom i koleżankom z klas 1-3 o potrzebie ochrony środowiska. Uczniowie słuchali uważnie wszystkich wypowiedzi. Rozwiązali zagadki ekologiczne, wykonali zadania związane z segregacją śmieci i złożyli ślubowanie, w którym obiecali dbać o otaczające nas środowisko. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Ziemi wysp zielona” i obiecaliśmy sobie, że taka właśnie będzie nasza planeta.

     • Mali ludzie - wielkie sprzątanie

     • 22 kwietnia, w dzień obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 2c mieli ręce pełne pracy. Po wcześniejszym sprzątaniu przez część uczniów uczęszczających do świetlicy terenów zielonych wokół szkoły, po południu przyszedł czas na przyłączenie się do akcji #SprzątamyDlaPolski całą klasę. Pod okiem wychowawcy przyglądali się trawnikom wokół szkolnych boisk. Tereny te są chętnie odwiedzane przez młodzież i jak się okazało, niestety zaśmiecane. Uczniowie, w krótkim czasie zebrali sporo różnorodnych śmieci. Na koniec zaprezentowali je w nadziei, że starsi koledzy poczują odpowiedzialność za jakość otaczającej nas najbliższej przyrody.

     • Akcja „Sprzątamy dla Polski”

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi i w ramach realizacji programu "Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie" przyłączyliśmy się do akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawców świetlicy, uprzątnęli tereny zielone w okolicy szkoły i osiedlowego bajorka. Nasi wychowankowie zawsze chętnie angażują się w tego typu przedsięwzięcia, gdyż czują się odpowiedzialni za otoczenie, w którym żyją. Wiedzą również jak ważne dla kondycji naszej planety jest segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i sadzenie drzew. Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko to nasza wspólna sprawa 

     • Wyniki konkursu

     • 20 kwietnia 2022 r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku podczas konferencji Wpływ mediów na zdrowie fizyczne i psychiczne dziecka. Postawy, wartości i zdrowie dziecka” odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Bezpieczni w sieci”. Uczennica klasy 3b Martyna Zielińska zajęła 1 miejsce w kategorii klas I-IV szkół podstawowych. Opiekunem Martynki była pani Iwona Chmiel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     • W związku ze zgłoszeniem naszej szkoły do akcji Żonkile upamiętniającej 79. rocznicę powstania w getcie warszawskim zachęcamy w dniach 20-26 kwietnia do zapoznania się i skorzystania na zajęciach z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Muzeum POLIN.

      szablon

     • Dzień Ziemi

     • Drodzy uczniowie i nauczyciele!

      W piątek, 22 kwietnia, Ziemia obchodzi swoje święto.

      Z tej okazji, na wzór postanowień noworocznych, zachęcamy Was do podjęcia inicjatyw na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego.

      Może to być drobna rzecz, np. postanowisz, że:

      •  będziesz bardziej oszczędzał  wodę, prąd;
      •  posprzątasz kawałek lasu w okolicy;
      • posadzisz drzewo na swojej działce;
      • będziesz częściej chodził pieszo, jeździł rowerem a nie autem;
      • nie będziesz kupował reklamówek;
      • będziesz chodził do sklepu na zakupy z torbą materiałową;
      • będziesz kontrolował segregowanie śmieci przez rodzinę itp.

      Pamiętaj!

      Twoje drobne działanie przemnożone przez miliardy ludzi na Ziemi może przynieść spektakularne efekty.

      Zapraszamy Was również do udziału w akcjach organizowanych z okazji Dnia Ziemi w naszym mieście.

      Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie CEE w Ełku.

      Ełckie Dni Ziemi Plakat

      Ełckie Dni Ziemi

     • Wyniki konkursu

     • 12.04.2022 r. w naszej szkole odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Wiosna w oczach dziecka, którego celem było m.in. uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, wyrabianie poczucia estetyki oraz propagowanie aktywności fotograficznej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie nadesłane prace wyróżniały się niezwykłą pomysłowością. Gratulujemy uczestnikom konkursu kreatywności oraz życzymy dalszych sukcesów.

     • Program Re@lnie Odpowiedzialni

     • Nasza Szkoła bardzo chętnie dołącza do akcji, które dają dzieciom  i rodzicom możliwość podnoszenia swoich kompetencji, wiedzy w różnych sferach życia.  Program Re@lnie Odpowiedzialni właśnie do takich należy.

      Zbliża się bardzo ciepły, wzniosły i refleksyjny czas związany ze świętami warto też w tym okresie zwrócić uwagę na RELACJE. To one są motywem wiodącym  programu w miesiącu kwietniu.

      „Uśpij ekrany – Obudź relacje”

     • Wycieczka do Pięknej Góry 1b i 1f

     • 8 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gwarka. Z radością wzięli udział w zajęciach edukacyjnych Pogoń za Wielkanocnym Zającem.

     • Laureaci i finaliści

     • konkursów przedmiotowych 2021/2022

      Język angielski 

      Nowak Olga 8c - laureat

      Język niemiecki

      Łajewska Julia 7c - finalista

      Skowrońska Izabela 7c - finalista

      Fizyka 

      Dziczek Patrycja 8b - laureat

      Zdancewicz Bartosz 8d - finalista

      Historia 

      Jermakow Dawid 8f - finalista

      Gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP