• Bezpieczeństwo nad wodą…
     • Bezpieczeństwo nad wodą…

     • 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ratownika wodnego, który przedstawił i omówił zagrożenia, jakie mogą występować w czasie pobytu nad wodą. Uczniowie klas IV,V i VI mieli okazję wysłuchać opowieści z życia wziętych i poznać sposoby reagowania w danych sytuacjach, jak również przećwiczyć w praktyce resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie. Na koniec spotkania uczestnicy dowiedzieli się, co należy zrobić w przypadku zadławienia się osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia, co może okazać się bardzo przydatne, a nawet uratować komuś życie.

      Dziękujemy serdecznie Panu Radkowi Kuczyńskiemu za wizytę oraz cenne informacje i rady dotyczące, jak chronić siebie i innych, nie tylko nad wodą, ale również w codziennym życiu.

     • Sukcesy pracy uczniów na aplikacji Insta.Ling

     • W roku szkolnym 2020/2021 szkoła wzięła udział w XVI Edycji Programu Instaling

      dla Szkół pod patronatem MEN. Aplikacja posłużyła uczniom do szybkiej nauki

      słówek języka angielskiego i języka niemieckiego oraz pomagała podnieść

       skuteczność nauczania języków. Dostarczyła nauczycielom szczegółowe raporty na temat

      systematyczności pracy i postępów uczniów.

      https://instaling.pl/

      Insta.Ling  ułatwił pracę podczas nauczania zdalnego, na której uczniowie pisali  kartkówki, testy, ćwiczyli słownictwo  i gramatykę z języka angielskiego i niemieckiego.

      Klasy pracujące  na aplikacji online : to klasa 5b, i klasa 8b oraz grupy językowe z klasy 6f- grupa II i z klasy 7c - grupa II.

      Nadzór nad uczniami w korzystaniu z aplikacji  Instaling sprawowały dwie panie- p. Iwona Szczuka ( język angielski )  i p. Karolina Szumska ( język niemiecki ).

      Efektem pracy uczniów  były wyższe oceny z języka angielskiego i niemieckiego oraz wzrost motywacji do nauki języków obcych.

      Za pracę na aplikacji Insta.ling  nauczyciele otrzymali certyfikaty, a wyróżniający się uczniowie dyplomy uznania.

    • Rejs po Niegocinie i …
     • Rejs po Niegocinie i …

     • 18 czerwca uczniowie klas 1b i 1c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem wyprawy była przystań w Giżycku, z której odpływał stateczek w rejs po Jeziorze Niegocin.  Z jego pokładu podziwialiśmy miasto, przyrodę oraz czystą wodę, w której pływało wiele ryb. Po godzinnym rejsie zeszliśmy na ląd. Idąc do autokaru, nie mogliśmy przejść obojętnie obok sklepików z pamiątkami. Z zakupionymi skarbami udaliśmy się do Spytkowa do „Domku Chlebowego”, aby tam samodzielnie wyrobić ciasto, a później uformować bułeczki. Po przestudzeniu można było je zjeść z dżemem, z miodem lub z twarożkiem przygotowanym przez właścicieli. Będąc w gospodarstwie mogliśmy oglądać zwierzęta m.in. rajskie kurki, króliki czy skunksa. Dla spragnionych ruchu przygotowana była trampolina, a dla tych, którzy chcieli odpocząć była huśtawka kilkuosobowa. Na zakończeni pobytu odwiedziliśmy kolejny raz tego dnia sklepik z pamiątkami. Najedzeni, obkupieni i szczęśliwi powróciliśmy do Ełku

     • Wyniki konkursów

     • Wyniki konkursów językowo-plastycznych:

      1/ Moja Rodzina. Drzewo Genealogiczne.

      2/ Stop agresji! Stop przemocy!

      Jury przyznało tylko wyróżnienia w obu  konkursach.

      Zespół Językowy

     • Z każdej trasy super wrażeń.... Karta rowerowa 2021

     • Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszym etapie  przystąpili do testu z wiedzy o ruchu drogowym, a w drugim zmierzyli się z częścią praktyczną wykazując się umiejętnością jazdy na rowerze. Przyszli rowerzyści wykazali się sprawnością i umiejętnościami w tej dziedzinie! Zdający zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Uczniowie wkrótce otrzymają karty rowerowe, uprawniające do poruszania się jednośladem po drogach publicznych.

      Gratulacje!

      Małgorzata Sobolewska

     • Eksperymentowali

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wykazali się kreatywnością i dociekliwością poznawczą uczestnicząc w konkursie pt. „Uczymy się eksperymentując”.

      Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu, przeprowadzeniu eksperymentu o tematyce przyrodniczej, a następnie przygotowaniu filmu lub prezentacji multimedialnej pokazującej przebieg eksperymentu.

      Komisja konkursowa doceniła i nagrodziła prace:

      Olgi Nowak z 7c i Macieja Nowaka z 6g - I miejsce w kategorii klas V-VIII

      Bartosza Gogolczyka z 6g - II miejsce w kategorii klas V-VIII

       

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym .

       

      Organizatorem konkursu był Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku we współpracy z Wydawnictwem  Nowa Era.

    • Strażnik Czystych Wód
     • Strażnik Czystych Wód

     • 17 czerwca klasa 1e wraz z wychowawcą p. Ewą Łańczkowską oraz koordynatorem programu „Szkoła przyjazna wodzie – Aktywni Błękitni” p. Karoliną Janulewicz, wzięła udział w akcji „Strażnik Czystych Wód”, podejmując działania związane z utrzymaniem czystości terenów znajdujących się przy brzegu Jeziora Ełckiego. Dzieci zostały wyposażone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci oraz płyn do dezynfekcji. Wykazały się ogromnym zaangażowaniem i starały się jak najlepiej wykonać powierzone im zadanie. Po zakończonej akcji uczniowie mogli jeszcze skorzystać z atrakcji znajdującej się w pobliżu jeziora i spróbować swoich sił w parku linowym, co sprawiło im dużą frajdę. 

    • Wycieczka do Wioski Indiańskiej
     • Wycieczka do Wioski Indiańskiej

     • 5 czerwca 2021 r. klasa II d wraz z wychowawczynią panią Małgosią Białas oraz panią Magdaleną Skawską i  panią Jolą Łepkowską, wybrała się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej i Chlebowego Domku w Spytkowie koło Giżycka.

      Przywitali nas ,,Indianie’’- państwo Zdanowicz- pasjonaci i znawcy życia i kultury Indian plemienia Lakota.

      Zwiedzaliśmy wioskę indiańską - oglądaliśmy wnętrza indiańskich tipi, słuchaliśmy ciekawych opowieści o naczyniach, instrumentach, broni, ubraniach, codziennym życiu i przedmiotach kultu, tradycjach i obrzędach dawnych Indian żyjących w środkowej części Ameryki Północnej. Kolejną atrakcją były zabawy ,,indiańskie”- m.in. strzelanie z łuku do słomianej tarczy. Chętni próbowali swoich sił w celowaniu. Wychodziło to różnie. Najcelniejszym okiem wykazał się  Franek- trafił w sam środek tarczy. Zrobiliśmy sobie też odpoczynek - piknik na łące. Jeszcze jedną super atrakcją były warsztaty chlebowe, w Chlebowym Domku, gdzie nauczyliśmy się  wyrabiać ciasto i  formować bułeczki. Zostały one upieczone w PRAWDZIWYM! piecu chlebowym, nie w piekarniku! Smakowały wybornie z naturalnymi dodatkami: dżemem z dodatkiem róży, miodem, twarożkiem. Piliśmy też napój z kwiatów czarnego bzu. Pyszny i bardzo zdrowy.

      Na zakończenie oczywiście zakup pamiątek. Wybór był bardzo duży. Kupowaliśmy biżuterię (bransoletki, kolczyki, wisiorki, amulety), łapacze snów.

      Wróciliśmy do Ełku pełni wrażeń i z nowymi umiejętnościami. Niektórzy postanowili upiec podobne bułeczki w domu. Dziękujemy na wspaniały dzień z ,,Indianami”.

        

       

     • Mistrz Pięknego Czytania 2021

     • 11 czerwca 2021 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Mistrz Pięknego Czytania.                                      Zwycięzcą został  Aleksander Borzym uczeń klasy 1c.                                                                           Wyróżnione zostały:  Oliwia Szymczak i Klaudia Czarnecka.

     • Lekcje z emocjami

     • W tym roku szkolnym klasa 6c poprzez udział w projekcie „Lekcje z emocjami” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci  rozwijała samoświadomość i inteligencję emocjonalną! W trakcie zajęć uczniowie brali udział w aktywnościach, podczas których rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Poznawali także strategie radzenia sobie z nimi. Dzięki temu rozwijali empatię, wrażliwość i umiejętność współpracy.

     • Brawo Blanka!

     • Blanka Browarska, uczennica klasy 5a, zajęła I miejsce w konkursie historycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Dzień Dziecka w Zerówkach
     • Dzień Dziecka w Zerówkach

     • Nasi najmłodsi spędziły swoje święto na aktywnym ,,poszukiwaniu skarbów”. W czasie zabaw integracyjnych obu zerówek panowała wielka radość i zadowolenie. Po emocjonujących zadaniach i zdobyciu skarbów- upominków każdemu dopisywał apetyt przy ,,pałaszowaniu” pizzy i lodów.

    • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2021
     • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2021

     • Wyniki bardzo dobre otrzymali:

      Karolina Nowak (2b), kategoria Żaczek oraz Piotr Wawrzyńczak (4c), kategoria Maluch

      Wyróżnienia:

      kategoria Żaczek:

      - Maria Jezierska (2e),

      - Daria Bieńkowska (2d),

      - Maksymilian Maniak (2e),

      - Damian Fiszer (2c),

      - Wiktor Rudzki (2c),

      - Michał Rydzewski (2b).

      kategoria Maluch:

      - Wiktor Piela (3a),

      - Karol Szczuka (3b),

      - Szymon Trzonkowski (3a).

      kategoria Beniamin:

      - Zuzanna Karwowska (6e),

      - Marcel Zwolak (6d),

      - Bartosz Gogolczyk (6g),

      - Szczepan Prawdzik (6a).

      kategoria Kadet:

      - Bartosz Zdancewicz (7d),

      - Oliwia Lewkowicz (7a),

      - Jakub Lubartowicz (8a),

      - Bartosz Zwolak (8b),

      - Mateusz Niebrzydowski (8b).

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
    • 87 732 60 40
    • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland