• " Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami"

          • Z przyjemnością informujemy, iż uczennica  klasy 4b Zofia Salik zajęła III miejsce w konkursie poezji pt. "Tacy sami - nie ma przemocy i różnic między nami". Nagrodę odebrała w czasie konferencji podsumowującej Pomarańczową i Białą Wstążkę, która odbyła się 8 grudnia 2002 r. w ECRS "STAJNIA". Uczennica przedstawiła wiersz pt. „Wyspa tolerancji” wszystkim uczestnikom konferencji. GRATULUJEMY.

          • Klasa 4b na zajęciach “Majsterkowo” w Castoramie.

          • W piątek 2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Castorama Ełk. Głównym celem warsztatów było rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni a także rozwijanie pasji do majsterkowania. Uczniowie pod okiem specjalistów wykonali piękne świąteczne ozdoby. Dzieci otrzymały indywidualny zestaw drewnianych przyborów do stworzenia choinki. Wszyscy otrzymali papier ścierny i ochoczo zabrali się do szlifowania drewnianych elementów. Następnie montowały drzewko, malowały a na koniec ozdabiały według własnych pomysłów. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Efekty były imponujące.

            Dziękujemy Castorama Ełk za przygotowanie tak interesujących warsztatów i upominki jakie dostali wszyscy uczestnicy.

          • Mikołajkowa wycieczka klas V

          • W pochmurny, grudniowy poranek  wybraliśmy się do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Obejrzeliśmy przedstawienie „Pan Lampa”. Sztuka bardzo się nam podobała- opowiadała o  przemiłym dziadku, który od zwykłych przemiłych staruszków różnił się tylko tym, że jego głowa świeciła jak lampa. I to zupełnie z niewiadomych powodówOdkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca.
            Warto dodać, że "Pan Lampa" prezentowany był na IX Festiwalu Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie (2018)  oraz w Lubelskim Salonie Artystycznym na Prezentacjach Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” 2018.
            Miłym akcentem pobytu w Olsztyńskim Teatrze Lalek było spotkanie z Mikołajem i otrzymanie słodkich łakoci.
            Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku.
            W niewielkim budynku mogliśmy obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania na żywo szklanych wyrobów, m.in. szkła dekoracyjnego. Na naszych oczach rzemieślnicy tworzyli artystyczne formy. Oryginalne i niepowtarzalne artystyczne wyroby mogliśmy zakupić w przyległym sklepie.
            Wycieczka bardzo nam się podobała. Zmęczeni, ale zadowoleni z tak ciekawego wyjazdu wróciliśmy do Ełku.

                                                                                                                                                         Uczniowie klas V

        • Ogłoszenie
          • Ogłoszenie

          • Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie wiedzy przyrodniczej „Szkolna Liga Przyrodnicza klas czwartych” regulamin

          • Mikołajki 🧑‍🎄

          • Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich uczniów, aby 6 grudnia zaakcentować ten wyjątkowy dzień strojem w kolorze czerwonym. Zamiast stroju szkolnego można też przebrać się za Mikołaja bądź nałożyć strój z akcentem świątecznym.

          • Podsumowanie projektu POWER

          • 1 grudnia 2022 r. po południu podsumowaliśmy projekt, który był realizowany przez 20 uczniów naszej szkoły podczas dwutygodniowego pobytu w Katerini – „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. W spotkaniu uczestniczyli: p. prezydent Artur Urbański, p. dyrektor Joanna Sokołowska, p. wicedyrektor Agnieszka Gołdowska, p. wicedyrektor Zofia Czarkowska, rodzice uczestników projektu, sami uczestnicy i opiekunowie.

            Uczniowie przedstawili prezentację podsumowującą wyjazd, podzielili się swoimi wrażeniami, zwracając uwagę na korzyści z uczestnictwa w programie. Opowiadali o realizowanych zadaniach projektowych i o wycieczkach. Podzieli się również ciekawymi anegdotami z wyjazdu, opisując swoje doświadczenia z poszczególnych dni pobytu w Grecji. Wybrani uczniowie zaprezentowali także taniec, którego nauczyli się podczas zajęć w greckiej szkole – zorbę. Efekty udziału w projekcje przedstawiono również w postaci wystawy plakatów i fotografii.

            Pan prezydent podziękował pani dyrektor, opiekunom oraz młodzieży za realizację tego projektu. Wyraził zadowolenie z wybranego kierunku mobilności zagranicznej – podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili Grecję – gdzie mogli obcować z wielowiekową historią i kulturą – kolebką europejskiej cywilizacji. Następnie wspólnie z panią dyrektor wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające wspólną realizację zadań z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.

          • 2 b z wizytą w fabryce drzwi Porta w Ełku

          • 30 listopada uczniowie klasy 2b udali się do znaczącej w kraju fabryki drzwi Porta w Ełku. Celem wizyty było poznanie zakresu działalności. W zakładzie przyjęła nas bardzo miło Pani Izabela Grędzińska- organizator i reprezentant Działu HR, Pan Piotr Filipczuk i Andrzej Bazydło – reprezentanci Działów Technologicznych oraz Pan Mariusz Plaga – mistrz produkcji. Pracownicy oprowadzili uczniów po całej fabryce i opowiedzieli szczegółowo, jak i z czego produkowane są drzwi, omówili poszczególne stanowiska pracy oraz zaprezentowali  narzędzia, urządzenia oraz ciekawostkę- robota. Następnie zaproszono nas do obejrzenia prezentacji na temat historii firmy oraz jej asortymentu. Po  poczęstunku odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził Pan Artur Łabacz – Ratownik Medyczny z zakładu leczniczego karetka.elk.pl. Celem zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego  postępowania w czasie wypadku, a także zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas pokazu dzieci miały możliwość  wykonania ćwiczeń praktycznych na fantomie. Obejrzały również udostępnioną przez lek. Karola Busza karetkę pogotowia od środka oraz sprzęt, który w niej się znajduje.

            Uczniowie powracali do szkoły z otrzymanymi na zakończenie upominkami oraz bogatsi o zdobytą wiedzę i umiejętności.

          • BohaterON

          • W bieżącym roku nasza szkoła wzięła udział w VII edycji Ogólnopolskiego ProjektuBohaterON w Twojej Szkole. Jej celem jest upamiętnienie, uhonorowanie Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

            W kampanii wzięło udział ok. 200 uczniów klas 1-8. Przeprowadzono zajęcia wg scenariuszy zaproponowanych przez Organizatora. Uczniowie poznali sylwetki konkretnych bohaterów Powstania Warszawskiego. Wynikiem zrealizowanych zajęć są filmiki, jeden wg opracowanego scenariusza. Uczniowie mieli okazję wykonać w dowolnej technice "kotwicę" Polski Walczącej. Z prac została przygotowana tablica eksponująca prace uczniów. Ponadto zrobiono zdjęcia pt. "Dzieci 2022, dziękują dzieciom 1944". Do realizacji zadania zostali zaproszeni również Rodzice, którzy czynnie włączyli się w realizację projektu. Wielu z nich zamieściło swój wpis w zakładce "Dumni z Powstańców" wyrażając swój podziw, szacunek i podziękowania za heroiczną walkę w obronie Ojczyzny. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było obejrzenie transmisji widowiska historyczno-muzycznego pt. "BOHATEROWIE Z RIUN, CZYLI HISTORIA WARSZAWSKICH ROBINSONÓW". Zadaniem uczniów było napisanie relacji z tego koncertu. Dzieci i młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami; pisali o tym, co ich poruszyło w historii powstańców warszawskich, co zaskoczyło, zadziwiło, zachwyciło, co wywołało refleksję, co było trudne i niezrozumiałe. Zdecydowanie poszerzyła się świadomość i wiedza uczniów nt. historii Powstania Warszawskiego, pogłębiły się postawy patriotyczne.

            Do działań zostały również włączone dzieci z niepełnosprawnościami, które miały okazję obejrzeć spektakl  teatralny pt. "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Odbyły się pogadanki nt. bohaterów i ich wielkiego patriotyzmu, wojny i powstania. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne laurki jako wyraz wdzięczności pokoleniu Powstańców Warszawskich. Dzięki tym działaniom został zbudowany swoisty pomost międzypokoleniowy, który pogłębił więzi i szacunek do Ojczyzny oraz dał możliwość uhonorowania bohaterów 1944.

            Koordynatorkami projektu były p. Urszula Kantowicz i p. Maria Konopko.

          • Andrzejkowa zabawa klas 3b i 3c

          • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Do Krainy Magii- świata stworzonego 29 listopada- w wigilię św. Andrzeja przez klasę 3c została zaproszona klasa 3b. Podczas pobytu w niej, uczestnicy mogli dowiedzieć się co ich czeka w bliższej czy dalszej przyszłości: szczęście, pieniądze czy daleka podróż. Dzieci wywróżyły również imiona przyszłych partnerów,  przyszłe zawody oraz otrzymały rady. Wróżby przeplatane były tańcami integracyjnymi. Pod koniec można było zatańczyć ze szczególnym gościem- panią miotłą. Uwieńczeniem czarodziejskich poczynań był słodki poczęstunek.

            To był dzień pełen emocji, wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie!

             

          • ANDRZEJKI W 2 f

          • W przeddzień imienin Andrzeja 29 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2f wzięli udział
            w wesołej zabawie. Zajęcia w tym dniu rozpoczęły się od poznania tradycji andrzejkowych i krótkiej pogadanki. Choć za oknem panowała ponura aura, to w sali 204
            atmosfera podgrzała się do czerwoności. Dzieci za sprawą cudownych przebrań i gorących muzycznych rytmów przeniosły się do świata fantazji. Uczniowie dzięki
            współpracy rodziców naładowały swoje akumulatory łakociami i wesoło bawiły się przy
            muzyce. Podczas szalonej zabawy można było sprawdzić swoje umiejętności w różnych
            konkursach min. w konkursie uśmiechu podczas zjadania cytryny, w grupowym zadaniu
            na tworzenie mumii z papieru toaletowego, dmuchaniu balonów na czas. W zabawie
            wyłoniono króla i królową balu za sprawą konkursu „gorące krzesełka”. Podczas zadań
            liczyły się nie tylko umiejętności i spryt, trzeba było mieć jeszcze odrobinę szczęścia.
            Zabaw andrzejkowa była okazją do integracji klasowej i stworzenia pięknych wspomnień.

          • Spotkanie andrzejkowe klas 4

          • W kalendarzu znajdziemy wiele świąt, rocznic czy ważnych wydarzeń, o których warto pamiętać. Sporo świąt daje nam okazję do zabawy, inne natomiast wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię.

            Jednym ze świąt, które kojarzy się z dobrą zabawą, są Andrzejki, obchodzone w noc z 29 na 30 listopada. Święto to, jest doskonałą okazją, żeby wspomnieć obyczaje ludowe, dlatego w naszej szkole kultywowana jest ta tradycja.

            Dnia 25 listopada 2022 r. wychowawczynie klas czwartych zorganizowały spotkanie andrzejkowe dla swoich wychowanków. W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli uczestników zabawy wróżbici, chętni uczniowie z klasy 8b.

            Katalog wróżb był różnorodny, przez cały czas stoiska z andrzejkowymi wróżbami były oblegane przez uczniów. Każdy bowiem chciał usłyszeć o sobie coś wyjątkowego, dowiedzieć się, czy jego marzenie się spełni, czy też poznać swoją najbliższą przyszłość.

            Czwartoklasiści kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki, ucząc się wybranych układów tanecznych.

            Dociekliwi i odważni mogli spróbować swoich sił mierząc się z przygotowanymi logicznymi zagadkami na spostrzegawczość,kreatywność, a także wymagającymi odrobiny sprytu wpokoju zagadek tzw. Escape Roomie, z którego musieli, jak najszybciej się wydostać.

            Na wychowanków klas czwartych czekał również słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i samych uczestników imprezy.

             Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem integracyjnym, wspaniałą zabawą, która dostarczyła wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Wróżby pobudziły wyobraźnię, kreatywność, pozwaliły oderwać się od rzeczywistości i przenieniosły dzieci w świat marzeń i fantazji.

             

             

            Krzysztofa Sokołowska

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

            W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na  dzieci i ich prawa. Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Dla dzieci w Polsce to zawsze bardzo radosny dzień. Rozmawiamy w nim przede wszystkim o dziecięcych prawach i przywilejach. Na spotkaniu integracyjnym dla klas 0-3 omawialiśmy Konwencję o prawach dziecka. Na koniec odbył się quiz dotyczący znajomości Praw Dziecka.


          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada, z okazji Dnia Pluszowego Misia, każde dziecko, które przyszło do biblioteki i wypożyczyło książkę, otrzymało zakładkę.

          • „Myśl jak inżynier”

          • „Myśl jak inżynier” to kreatywne zajęcia w których uczestniczy grupka młodych bystrzaków z klasy 5b.Uczniowie w czasie spotkań omawiają różne projekty techniczne. Pierwszy model wykonany przez młodych techników to zabawka „Trzmiel”, która wzbudziła dużą ciekawość, sprawiła wiele frajdy i zapoznała z zagadnieniem siły tarcia.Zapraszamy do galerii zdjęć, tam przedstawiamy nowy mobil, coś co się rusza a tym samym przyciąga wzrok. Że trzmiel jest latający, to może trochę umowne, ale za to bardzo prosty do wykonania.Pozdrawiamy ;-)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
      • 87 732 60 40
      • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
      • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP