• Bezpieczne ferie

     • Bezpieczne ferie zimowe to czas radości i relaksu, ale również wymagają odpowiedzialności. Po dzisiejszym apelu, przygotowanym przez uczniów klasy 1b i 3d, dzieci w naszej szkole pamiętają o dbaniu o swoje zdrowie, stosując się do zaleceń dotyczących bezpiecznych aktywności na śniegu i lodzie. Pamiętają o odpowiednim ubiorze w te zimowe dni. Cieszmy się feriami, zachowując zdrowy rozsądek i troszcząc się o własne bezpieczeństwo oraz innych wokół nas.

     • Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

     •  Z tej okazji 19 stycznia 2024 r. przedstawicielki naszej szkoły p. Anna Mazurek, p. Danuta Olichwier i p. Katarzyna Waraksa wzięły udział w liturgii Święta Chrztu Pańskiego zwanego też Świętem Jordanu. Uroczystość celebrował Rafał Łaszczuk - ksiądz religii prawosławnej zatrudniony w naszej szkole.

     • 5e na lodowisku

     • Korzystając z zimowej aury 11 stycznia uczniowie klasy 5e po pod opieką pani Marzeny Murzyn i pani Ady Lewandowskiej wybrali się na lodowisko do Giżycka.

      Celem wyjazdu było:

      – propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu;

      – rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;

      – hartowanie i uodpornienie organizmu;

      – utrwalenie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie;

      – przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku,

      - integracja grupy.

      Przez 1godzinę całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Uczniowie, którzy dobrze radzą sobie na lodzie, w ramach pomocy koleżeńskiej udzielali cennych rad i wskazówek swoim kolegom i koleżankom.Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i deklarowali chęć ponownego wyjazdu. Po lodowisku wszyscy udaliśmy się do pobliskiej restauracji na obiad, po czym zrelaksowani i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

       

     • Wyśpiewane sukcesy uczennic naszej szkoły

     • 12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku odbył się XI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice.

      W kategorii klas pierwszych II miejsce zajęła Kalina Piwińska z kl. Ia, a Antonina Kott również z kl. Ia zdobyła wyróżnienie. W kategorii klas trzecich jury I miejsce przyznało Anastazji Jaurczenia z kl. IIIe, a III miejsce wyśpiewała Lena Plaga z kl. III b.

      Dziękujemy dziewczynkom za piękne śpiewanie.

     • Karnawał rozpoczęty!

     • Dzisiaj w naszej szkole poczuliśmy już karnawał. Wśród radośnie bawiących się przebierańców  z klas I – III dostrzec można było wróżki, piratów czy odważnych wojowników. Pani Marzena – wodzirej dzisiejszej zabawy choinkowej, skutecznie zapraszała wszystkich uczniów do konkursów, kółeczek, korowodów. Nie zabrakło hitów z list przebojów.  Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

      Dziękujemy pani Marzenie Murzyn za przebojowe prowadzenie imprezy.

     • BohaterON

     • Od października do grudnia nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON 2023 upamiętniającej 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wiele się w tym czasie działo. Uczniowie mieli możliwość wykonać prace plastyczne metodą projektu, została zorganizowana wystawa ww prac, odbyły się lekcje wg scenariuszy zaproponowanych przez organizatora akcji, również na zajęciach rewalidacyjnych. Zwieńczeniem działań była gra szkolna trwająca dwa dni, w której mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły, począwszy od najmłodszych klas po klasy ósme. 

      Koordynatorkami akcji były panie: Maria Konopko, Jolanta Bowżyk i Urszula Kantowicz.

     • Akcja charytatywna "Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach"

     • W grudniu nasza szkoła wzięła udział w VIII edycji akcji Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach. Chętni Uczniowie otworzyli swoje serca i z radością podzielili się słodyczami z naszymi rodakami w Starych Trokach na Litwie. 

      Koordynatorka akcji była p. Maria Konopko

     • Klasy II w Konsulacie Świętego Mikołaja

     • Przedświąteczny czas to  były wspaniałe, radosne dni. Wszystkim towarzyszył nastrój oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, rodzinne spotkania  i prezenty od Świętego Mikołaja. Takie cudowne emocje przeżywali uczniowie klas II, którzy odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Znajduje się tam Fabryka Bombek. Ta manufaktura istnieje od ponad 30 lat. W jej zbiorach są tysiące ręcznie wykonanych i ozdabianych bombek. Dzieci miały okazję  obejrzeć te wspaniałe, małe dzieła sztuki. Mogły też samodzielnie  zrobić i ozdobić swoje bombki. Wykazały się wyjątkową  kreatywnością. Pomysłów było co niemiara. Przeżyć i zabawy również. Swoje dzieła  zabrały do domów. Zawieszone na choince rozświetlały ją swoim blaskiem i przypominały o wspaniałej przygodzie.

     • O zwyczajach bożonarodzeniowych na Mazurach w MHE

     • Co wiemy na temat tradycji świątecznych kultywowanych na Mazurach? Klasa 4e całkiem sporo. 22 grudnia uczniowie wraz z panią Omilian i panią Tyl udali się Muzeum Historycznego w Ełku na zajęcia warsztatowe Wokół świąt Bożego Narodzenia i karnawału. W programie była pogadanka o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych i karnawałowych, zwiedzanie aktywizującej wystawy Świat toruńskiego piernika oraz wspaniałe warsztaty uczące samodzielnego przygotowania piernika według dawnych receptur i zwyczajów. Fantastyczne zajęcia oraz pyszny piernikowy poczęstunek sprawiły, że wyjście było bardzo udane, a uczestnicy zachwyceni.

     • Jasełka

     • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas: 3a i 3e pod opieką p. Anny Mazurek, p. Barbary Jermakow i p. Urszuli Herc-Przekop wystawili jasełka pt. ,,Świat na Ciebie czeka, Panie”. Starsi uczniowie z klas 4-8 przygotowali natomiast widowisko pt. "Pójdźmy do Betlejem" pod kierunkiem p. Katarzyny Waraksy, p. Danuty Olichwier i p. Anny Świderskiej. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, rodziców zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Joanna Sokołowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1
    Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP