• Solidarni z Ukrainą

     • Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy.

      Zbiórka będzie trwała tydzień, zaczyna się 28.02.2022 r.

      Dary można przynosić do szkoły od strony boisk.

      Artykuły pierwszej potrzeby to: sucha żywność, woda, pampersy, chusteczki nawilżane, koce, śpiwory, karimaty, poduszki, środki opatrunkowe, naczynia jednorazowe itp.

      Za wszelkie dary z serca dziękujemy!

      Społeczność „Trójki”

     • Edukujesz Ratujesz

     • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Edukujesz Ratujesz”, mającej na celu wsparcie procesu edukacji dzieci i młodzieży na tematy związane z bezpieczeństwem i zapobieganiu zachowaniom ryzykownym. Zobacz  filmy promujące ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną “Edukujesz-Ratujesz”:

       

     • Konkurs „Bezpieczni w sieci”

     • Mazurski Ośrodek doskonalenia Nauczycieli w Ełku zaprasza uczniów klasa I-VIII szkół podstawowych oraz przedszkoli do udziału w konkursie „Bezpieczni w sieci”

      Kategoria  I- przedszkola i uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,

      - zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej na temat Bezpieczni w sieci (format A4, dowolna płaska technika plastyczna)

       Kategoria II - uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych,

      - zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu grafiką komputerową  promującego hasło Bezpieczni w sieci w dowolnym programie graficznym. 

      Prace wraz z oświadczeniem (zał. nr 1) należy dostarczyć do MODN w Ełku, ul. Generała Władysława Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk - do dnia 28.03.2022 r.

      REGULAMIN

     • Dzień gier planszowych w 3c

     • 17.02.2022r. w klasie 3c odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu: Dni z grami planszowymi. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania i współzawodnictwa. Uczniowie, grając, musieli zaakceptować określone zasady i porządek, uczyli się cierpliwości, jako gracze wzajemnie sobie pomagali.

      Gry są nieocenionym sposobem kształtowania charakteru, uczą dzieci nie tylko tego, jak radzić sobie z sukcesem, ale i z porażką, ponadto wdrażają je do zdrowej rywalizacji i wpajają uczciwość.

     • Konkurs „Uchwyć wodę!”

     • Zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym w ramach programu Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni.

      Młodsi uczniowie zajmą się tematem: „Uchwyć wodę tam, gdzie Cię zachwyci”.                                         Natomiast temat dla klas starszych brzmi: „Uchwyć na zdjęciu jak chwytać wodę”.                            Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie. 

      Konkurs 2022

    • Walentynki w 3d
     • Walentynki w 3d

     • Dziś Dzień Świętego Walentego - walentynki. Dzieci z klasy III d od tygodnia przygotowywały walentynkowe upominki. Wrzucały je do wykonanej wspólnie skrzynki, ozdobionej serduszkami. Wyczekany dzień nadszedł. Śmiechu, radości i słodkości było co niemiara. Dzień upłynął wyjątkowo szybko i przyjemnie. Wszyscy wiemy, że obdarowywanie innych daje radość.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w 3b

     • 8 lutego 2022 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Wydarzenie to realizowane jest na całym świecie. Obchodzimy ten dzień w celu propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Pragniemy promować pozytywne wykorzystywanie Internetu. Bardzo ważne jest dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo naszych uczniów i w związku z tym klasa 3b postanowiła przybliżyć rówieśnikom oraz innym osobom zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni wirtualnej. Trzecioklasiści uczyli się kodowania, poznali strony przyjazne dzieciom oraz wykonali w kilkuosobowych grupach plakaty, na których znalazły się m.in. przestrogi dla ludzi lekkomyślnie korzystających z zasobów Internetu. To był inspirujący dzień.

     • ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

     • Zachęcamy do udziału w naszym szkolnym projekcie  

        ,,Ełk - moja Mała Ojczyzna"

       

      Drugie zadanie (luty 2022) - Z dziejów Ełku

       

      Stwórz kartę historyczną pt.: „Z dziejów Ełku”, na której zamieścisz:

      - stosowny tytuł (nazwa wydarzenia i data),

      - tekst (krótki opis wydarzenia),

      - elementy graficzne, będące ilustracją do opisanego wydarzenia.      

       

      Format karty - A4, pionowy układ strony, technika wykonania prac konkursowych jest dowolna.

       

      Ocenie podlegać będą: zgodność z tematem, wystarczająca ilość i jakość informacji, estetyka wykonania pracy, przemyślana kompozycja.

       

      W związku z trwającą na terenie szkoły nauką hybrydową uczeń sam wybiera dowolny okres z historii Ełku i opracowuje graficznie wybrane wydarzenie z dziejów naszego miasta.

       

      Należy pamiętać, że uczestnik projektu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

       

      Każda praca powinna być opisana (tytuł pracy, dane uczestnika: imię, nazwisko, klasa).

       

      Zainteresowani uczniowie z pracą zgłaszają się do koordynatorek projektu bądź swoich wychowawców do 28 lutego (poniedziałek).

       

      Wykonane prace wezmą udział w konkursie na najładniejszą i najciekawszą pracę. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

       

      Koordynatorki projektu: 

      pani Monika Cybulska-Ryciuk,

      pani Agnieszka Podwojska,

      pani Krzysztofa Sokołowska

       

      Więcej informacji na temat projektu na stronie szkoły.

    • Wyniki konkursu plastycznego „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”
     • Wyniki konkursu plastycznego „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”

     • 8 lutego 2022 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Po raz  kolejny nasza szkoła ogłosiła międzyszkolny konkurs, w którym należało stworzyć historyjkę obrazkową (klasy 1) i komiks (klasy 2-3) związane z bezpiecznym zachowaniem w Internecie. Udział brali uczniowie klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych w Ełku. Podobnie jak w tamtym roku, wpłynęło wiele ciekawych prac. Poniżej przedstawiamy listę dzieci, które zdobyły nagrody. Serdeczne gratulacje!

      Kategoria klas I

      1 miejsce – Małgorzata Łochowska SP3

      2 miejsce – Abigail Wrona SP1, Michalina Dobrzyń SP4

      3 miejsce – Natalia Kiluk SP3

      Wyróżnienia: Michał Jasiński SP1, Jakub Martus SP1, Hanna Kalinowska SP3

      Kategoria klas II

      1 miejsce – Michał Gocal SP6

      2 miejsce – Martyna Pamrowska SP3

      Wyróżnienia: Anna Jaworska, Zofia Jaworska SP4

      Kategoria klas III:

      1 miejsce: Julia Wysocka SP5

      2 miejsce: Nikodem Leszczyński SP5, Ernest Kotarski SP5

      3 miejsce: Amelia Zyzman SP3

      Wyróżnienia: Dominika Chorążewska SP6, Bartek Szwed SP5, Michalina Monuszki SP5

      Ogromne podziękowania składamy naszym sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały bardzo wartościowe nagrody:

      Firma Plastimet

      p. Arturowi Siołkowi firma Art Dom

      p. Władysławowi Bałdydze firma Instalator

       

     • Liga Przyrodnicza

     • 21 stycznia 2022 roku odbyła się Liga Przyrodnicza klas czwartych. Szczegółowe wyniki I etapu link oraz w zakładce KONKURSY. Drugi etap konkursu odbędzie się w czerwcu. 

     • Zabawa karnawałowa w 1f

     • Wraz z kończącym się półroczem rosło zadowolenie uczniów związane ze zbliżającymi się feriami. Za oknem panowała iście zimowa aura. 21 stycznia w sali 204 atmosfera podgrzała się do czerwoności. Uczniowie klasy I f za sprawą zabawy karnawałowej, cudownych przebrań i gorących muzycznych rytmów przenieśli się do świata fantazji. Dzieci dzięki współpracy rodziców naładowały swoje akumulatory łakociami i wesoło bawiły się przy muzyce. Podczas szalonej zabawy noworocznej można było sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkursach, m.in. w konkursie uśmiechu podczas zjadania cytryny, zabawie sprawnościowej w przebijaniu balonów przywiązanych do nogi, w grupowym zadaniu na tworzenie mumii z papieru toaletowego. Podczas zabawy wyłoniono króla i królową balu za sprawą konkursu gorące krzesełka. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa bomba. Wszyscy oczekiwali, kiedy wybuchnie, tymczasem tajemnicza bomba nie narobiła szkód, bo okazała się być nagrodą. Podczas zadań liczyły się nie tylko umiejętności i spryt, trzeba było mieć jeszcze odrobinę szczęścia. Uczniowie, choć zmęczeni, bardzo radośni wrócili do domów, rozpoczynając ferie zimowe i zasłużony odpoczynek po ciężkiej pracy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland