• Klasa I b w CEE

     • 23 września klasa I b uczestniczyła w CEE w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Uśmiechnięte 4 łapy”. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa. Ćwiczyły pozycję „żółwia”. Obejrzały również film, jak nie należy postępować wobec zwierząt. W ramach akcji dzieci zaniosły karmę dla bezdomnych kotów. Pogoda była ładna i zajęcia zakończyły się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły.

     • 3a i 3b z wizytą w Białymstoku

     • 23 września 2021 r. klasy 3a oraz 3b z wychowawcami udały się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był Białostocki Teatr Lalek, gdzie uczniowie wspólnie obejrzeli interaktywne przedstawienie pt. „Robot i motylek”. To opowieść o robocie, który zakochuje się w motylku. Spektakl opowiadał o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym pięknie, które warto w porę dostrzec. Następnie trzecioklasiści odwiedzili Białostockie ZOO, gdzie mieli okazję zobaczyć miedzy innymi: żubra, niedźwiedzia, jelenie, puchacza, myszołowa czy żbiki. Ostatnim punktem programu była wizyta w Epi Centrum Nauki. Jest to wyjątkowe miejsce, które zaprasza każdego do odkrywania, eksperymentowania oraz rozbudza zainteresowania naukami technicznymi i przyrodniczymi. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń…

    • Zajęcia 2c CEE
     • Zajęcia 2c CEE

     • 20 września klasa 2c uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych o liściach i owocach roślin w Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas spotkania uczniowie poznali m.in. budowę i funkcje organów roślin, rozpoznawali różne gatunki drzew po liściach i owocach, dowiedzieli się jak rośliny przystosowują się do różnych sposobów rozsiewania. Uwieńczeniem zajęć były prace plastyczne wykonane z wysuszonych liści.

      Mimo pierwszych poważnych chłodów dzieciom w drodze i podczas spotkania towarzyszył dobry humor.

       

     • 4b w CEE

     • W poniedziałek, 20 września klasa 4b uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w CEE. Przy trochę kapryśnej pogodzie, ale w świetnych humorach zjedliśmy też kiełbaski upieczone na ognisku. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do cukierni i delektowaliśmy się słodkimi wypiekami. W świetnych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Poniżej fotorelacja. Wychowawczyni klasy 4b.

     • Gratulujemy

     • W IV Szkolnym Turnieju Ełckiej Ligi Szachowej uczniowie naszej szkoły: Franciszek Koprowicz - 5a, Ciszewski Emil - 5d, Drewniak Michał - 5d, Bartnik Miachał - 8a, Nowak Karolina - 3b, Fiodorow Michał - 7a w klasyfikacji drużynowej zdobyli 1 miejsce.

    • Wycieczka 3b do OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim
     • Wycieczka 3b do OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim

     • 16 września 2021 roku klasa 3b z wychowawczynią Iwoną Chmiel udała się na wycieczkę do Ośrodka  Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. Uczniowie zwiedzili remizę strażacką znajdującą się w jednostce, poznali zawód strażaka. Mieli okazję przymierzyć ubrania, hełmy i inne akcesoria strażackie. Następnie wcielili się w rolę strażaków i operując wężem podłączonym do źródła wody, gasili fikcyjny pożar. Po wizycie u strażaków trzecioklasiści zapoznali się z zawodem żołnierza. Poznali żołnierzy chorwackich, amerykańskich, rumuńskich i angielskich, którzy zaprezentowali im swoje wozy bojowe i ekwipunek. Zasiadając w fotelach pojazdów bojowych, dzieci mogły wcielić się w rolę obrońców kraju. Uczniowie poznali przeznaczenie poszczególnych maszyn oraz zapoznali się z różnymi przyrządami w ich wnętrzu. Trzecioklasiści próbowali swoich sił przy manewrowaniu sprzętem wojskowym. Poznali też historię Ośrodka i dowiedzieli się wielu rzeczy na temat jego funkcjonowania. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonane laurki z podziękowaniami za poświęcony im czas. Była to bardzo miła wizyta.     

    • Zajęcia 3d w CEE - „Uśmiechnięte cztery łapy”
     • Zajęcia 3d w CEE - „Uśmiechnięte cztery łapy”

     • 16 września klasa III d uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, pod hasłem „Uśmiechnięte cztery łapy”. Dzieci zaniosły też w ramach tej akcji karmę dla bezdomnych kotów oraz wykonały prace plastyczne na konkurs „Jestem przyjacielem zwierząt”. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci zadawały wiele pytań związanych z opieką nad czworonożnymi pupilami. Dowiedziały się także, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa (poznały pozycję bezpieczną). Na koniec obejrzały, poruszający emocje, film o tym, jak nie wolno postępować wobec zwierząt.

    • Dzień Kropki w zerówkach
     • Dzień Kropki w zerówkach

     • 15.09.2021 r. w zerówkach królowały kropy, kropki, kropeczki. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach, bluzkach, opaskach, plecakach. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie! A wszystko po to, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kropki.  Jest to święto zabawy, kreatywności, wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi.

      Dzieci z grupy 0 A0 B najpierw poznały genezę tego święta. Wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w siebie i odkryła, że jednak coś potrafi i odkryła swój talent.

      Następnie nasi zerówkowicze  przystąpili do zabaw ruchowych, plastycznych i logicznych. Działali, tworzyli – a przynajmniej próbowali, odkrywali swoje talenty. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.

     • Sprzątanie świata 2021

     • 17 września br. startuje już 28. finał akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Nasza szkoła we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku rozpoczyna akcję już dziś. 

      Zapraszamy Was do udziału w tegorocznej edycji. 

      W wolnej chwili wyjdź w teren i sprawdź, czy w twojej okolicy są miejsca, które trzeba uporządkować. Jeśli możesz, zrób to.

    • Harmonogram wejść i wyjść ze szkoły
     • Harmonogram wejść i wyjść ze szkoły

     • Ia, Ib, Ic - wejście i wyjście główne (I zmiana)

      Id, Ie, If -  wejście i wyjście główne (II zmiana)

      IIa, IIb, IIc, IId, IIe - wejście i wyjście od placu zabaw (II zmiana)

      IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe -  wejście i wyjście od placu zabaw (I zmiana)

      VIII, VII, VI, V, IV - wejście i wyjście od strony boiska

       

      Dzieci uczęszczające do świetlicy, oddziały przedszkolne – wejście i wyjście główne.

      Oddział 0a – sala 104 (I zmiana)

      Oddział 0b – sala 104 (II zmiana)

       

     • Ważne informacje do rodziców

     • Podręczniki do religii w roku szkolnym 2021/2022 -  podręczniki.

      Wyprawka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022 - wyprawka.

      Zgłoszenia na obiady będą przyjmowane przez intendentkę stołówki od 03 do 20 sierpnia 2021 r. - karta zgłoszenia na obiady.

        Informacja dla rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022

      I. KARTY ZGŁOSZEŃ

      1. Od 03 do 20 sierpnia 2021 r. rodzice lub prawni opiekunowie mogą składać karty zgłoszeń o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 - karta zgłoszenia do świetlicy.

      2. Poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy należy złożyć w sekretariacie szkoły
      w godz. 8.00–14.00.

      3.Karty zgłoszenia należy wydrukować ze strony internetowej szkoły.

      II. KRYTERIA PRZYJMOWANIA DZIECI

      1. Poprawnie wypełniona karta zgłoszenia.

      2. Pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy szkolnej mają dzieci z klas 1-3 z rodzin niepełnych, w których samotny rodzic, matka albo ojciec, pracuje zawodowo oraz  dzieci z rodzin, w których oboje rodzice pracują zawodowo.

      3.Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu (decyduje data złożenia wniosku).

      4. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona.

      III. KWALIFIKACJA UCZNIÓW

      1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku powoła Komisję kwalifikacyjną do rozpatrzenia  wniosków o przyjęcie dzieci do świetlicy szkolnej.

      2. Komisja rozpatrzy złożone wnioski do 27 sierpnia.

      3. Wykaz osób zakwalifikowanych do świetlicy zostanie podany do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń w szkole po zakończeniu prac Komisji.

      4. Decyzja Komisji jest ostateczna.


    • Bezpieczeństwo nad wodą…
     • Bezpieczeństwo nad wodą…

     • 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ratownika wodnego, który przedstawił i omówił zagrożenia, jakie mogą występować w czasie pobytu nad wodą. Uczniowie klas IV,V i VI mieli okazję wysłuchać opowieści z życia wziętych i poznać sposoby reagowania w danych sytuacjach, jak również przećwiczyć w praktyce resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie. Na koniec spotkania uczestnicy dowiedzieli się, co należy zrobić w przypadku zadławienia się osoby dorosłej, dziecka oraz niemowlęcia, co może okazać się bardzo przydatne, a nawet uratować komuś życie.

      Dziękujemy serdecznie Panu Radkowi Kuczyńskiemu za wizytę oraz cenne informacje i rady dotyczące, jak chronić siebie i innych, nie tylko nad wodą, ale również w codziennym życiu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • sp3@elk.edu.pl
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1