• Spotkanie z Mistrzem!

     • W poniedziałek, 22.04.2024 r. gościliśmy w naszej szkole kolarza Marcina Białobłockiego, reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w kolarstwie szosowym. Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas z 2015r. i wielokrotnego srebrnego medalistę w tej dyscyplinie. Zwycięzcę 7. Etapu Tour de Pologne. Pan Marcin opowiadał jak bardzo ważne w życiu jest, by podążać za swoją pasją już od najmłodszych lat. Wszyscy mamy jakieś talenty, zainteresowania, dlatego powinniśmy robić wszystko, by nie zmarnować tego, co dostaliśmy w darze najcenniejszego – naszych umiejętności. Warto czasem zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad tym, w czym jesteśmy dobrzy, jakie umiejętności posiadamy i jak je wykorzystać. Być może to nasze umiejętności okażą się dobrym sposobem na pracę z pasją. Pan Marcin opowiedział nam jak jego zamiłowanie do jazdy rowerem stało się sposobem na życie. Zachęcał do jazdy rowerem (obowiązkowo w kasku!) i do dołączenia do ełckiego klubu kolarskiego LUKK Białobłocki Team Ełk. Dzieci, które chciałyby trenować pod okiem pana Marcina Białobłockiego zapraszamy do kontaktu z panią Anną Świderską.

     • Planszowe gry edukacyjne - "Bohaterki Wieków"

     •  

      "Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Bohaterki Wieków - planszowa gra edukacyjna" realizowanym przez Fundację Fylion i finansowanym ze środków Powiatu Ełckiego. W ramach projektu otrzymaliśmy egzemplarze pięknie wydanej gry "Bohaterki Wieków", dzięki której poznamy wspaniałe historie wielkich kobiet, które kształtowały polską państwowość na przestrzeni ponad tysiącletniej historii. Wśród nich są król Polski, wybitna naukowiec, generał brygady, żołnierka AK, położna z Auschwitz, poetka i wiele innych..."

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     • Upamiętnienie rocznicy  wybuchu powstania w getcie warszawskim w  naszej bibliotece przez klasy 1C, 2A, 2B  i 2C. Uczniowie z wymienionych klas obejrzeli animację Pamięć drobinek i wykonali żonkile.

      19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

     • Święto Nauki w SP7

     • 16.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Święcie Nauki w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku. Nasza reprezentacja mierzyła się z kilkoma konkursami. Były to:

      XX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VII

      Międzyszkolny Konkurs Literacki Lekturowy zawrót głowy dla uczniów klas VII - VIII

      XVII Miejski Konkurs Matematyczny kl. I – III Mały Cybermatematyk 2024

      XVII Miejski Konkurs Ortograficzny kl. I – III Mały Mistrz Ortografii 2024

      Konkurs Recytatorski Klas Pierwszych

      I miejsce w XX Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VII zajął Piotr Wawrzyńczak z klasy 7c. Lilianna Szczygieł oraz Lena Limberger z klasy 8a zajęły III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Lekturowy zawrót głowy" dla uczniów klas VII - VIII. Zwycięzcom gratulujemy!

     • Konkurs: Rodzina, przyjaźń, miłość

     • 17 kwietnia 4 uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Żywego Słowa Rodzina, przyjaźń, miłość, który odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Ełku. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna. Miło nam oznajmić, że Julia Zawadzka i Michelle Dziondziakowska zajęły w nim ex aequo  III miejsce, zaś Lilianna Szczygieł otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!
       
     • Konkurs „Kolor w czerwieni, kolor w bieli”

     • WYNIKI KONKURSU

      „KOLOR W CZERWIENI, KOLOR W BIELI…”

       KATEGORIA RECYTATORSKA

      KLASY 4-6

      I miejsce Jakub Głowacki – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku

      II miejsce Antonina Chodkiewicz – Zespół Szkół Sportowych  Szkoła Podstawowa nr 6 w Ełku

      III miejsce Mateusz Zawistowski –  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej

      Wyróżnienie – Julia Zawadzka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

      Wyróżnienie – Milena Masłowska – Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

      KLASY 7-8

      I miejsce  Łukasz Sobolewski i Gabriel Romejko Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

      II miejsce  Hanna Kott i Lena Świderska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Tomasz Szczuka – zwycięzca Konkursu Recytatorskiego

     • Miło nam ogłosić , że Tomasz Szczuka, uczeń klasy 3 B, triumfował w 27. Konkursie Recytatorskim „Przez Różową Szybkę – Sztuka Mówienia Wierszem i Prozą”. Jury przyznało mu I miejsce. Jego zwycięstwo jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

      Serdecznie gratulujemy Tomaszowi i życzymy mu dalszych sukcesów. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek jego świetlanej kariery recytatorskiej.

     • OBCHODY TYGODNIA JĘZYKOWEGO

     • W dniach 18 – 22 marca zespół językowy organizował szereg przedsięwzięć, lekcji, warsztatów i konkursów w ramach obchodów Tygodnia Językowego. Świętowanie rozpoczęliśmy od przyozdobienia korytarzy szkolnych w barwy, symbole i flagi różnych państw, które wykonywali uczniowie pod czujnym okiem pań ze świetlicy. Również uczniowie mogli się przebierać w barwy wybranego państwa lub sławne postaci z europejskich krajów. Wykonano także gazetkę z ciekawymi informacjami o językach świata.

      Zmagania konkursowe były różnorakie i przeznaczone dla  wszystkich uczniów na każdym poziomie, tak, aby każdy chętny mógł wziąć w nich udział. Uczniowie tworzyli koszulki i zakładki do książek promujące naukę języków obcych, wykonywali kartki oraz koszyczki świąteczne z życzeniami po angielsku lub niemiecku, brali udział w interaktywnym kahoocie językowym oraz sprawdzali znajomość swojej wiedzy na temat słownictwa brytyjskiego i amerykańskiego.

      Uczniowie z klas 2 i 3 konkurowali ze sobą w rozgrywkach językowych, które zostały zorganizowane w formie rywalizacji drużynowej z dużą dozą zabawy. Uczniowie z klas 7 i 8 brali udział w lekcjach kulturowych i warsztatach kulinarnych, współpracując ze sobą w języku angielsko- niemieckim. W pierwszy dzień wiosny wszyscy chętni uczniowie prezentowali swoje wokalne i taneczne umiejętności w Talent Show. Obchody Tygodnia Językowego zakończone zostały konkursami dla uczniów z klas 4 – 6, sprawdzające umiejętności literowania oraz pięknego czytania ze zrozumieniem.

      Wyniki poszczególnych konkursów znajdują się w załączeniu.

      WYNIKI - KOSZULKA, KOSZYCZEK, KARTKA WIELKANOCNA

      WYNIKI KLASY 2 - ROZGRYWKI I SPELLING COMPETITION

      WYNIKI KLASY 3 ROZGRYWKI

      WYNIKI - BRITISH ENGLISH VS AMERICAN ENGLISH

      WYNIKI READING IN ENGLISH

      WYNIKI TALENT SHOW KLAS 1-3

      WYNIKI TALENT SHOW KLAS 4-7

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku
   • 87 732 60 40
   • Ełk, ul. Grodzieńska 1 Poland
   • ePUAP: /sp3elk/SkrytkaESP